Náš portálfotogaleriechat [0] KontaktSrazyWiki

Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 73 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5
Servisní prohlídky 
Autor Zpráva
Nováček
Nováček

chuckee píše:
Nevím kolik má výrobce dáno, ale mě říkali mechoši, že tam lijou vždycky celou pětku a měl jsem to o půl litru přelité. V Opavě mají přímo originál 5L Motul. Neberou sudy

To je smutné, že neumí vyměnit ani olej, za takový peníze. A ještě tam lejou sračky typu 0W20 či podobné s minimálním olejovým filmem a HTHS. Stejný problém je i u jiných autorizovaných servisů. Vždycky to bylo u našeho Lancera přelité min. o půl litru, i více. Teď to dělám u známého mechanika v garáži se zvedákem a uděláme to za půl hodiny tak, jak se má. Bohužel..Nedovedu si představit, že bych pracoval ve své profesi podobně, jako v servisech.

pát úno 01, 2019 10:59 pm
Uživatel fóra
Uživatel fóra

0w20 je tam jenom od výroby. Autorizak tomu říká zaběhový olej, ale samozřejmě to tak není. Japonci to tam dávají pro skandinávské země, kam řadí i ČR.
U nás už tam dávají 5w30, který není tak řídký. Myslím si, že ten už je pro naše klima OK.

pát úno 01, 2019 11:53 pm
Uživatel fóra
Uživatel fóra

Přidávám do srovnání:
Tento týden prohlídka po 30tkm u C&K.
Bratru za 7.7tis vč DPH, v tom 4,8l oleje 5W30, brzdovka, chladicí kapalina, filtry (olej, vzduch, pyl) a drobnosti.
A bezplatné umytí navrch B-)

sob úno 02, 2019 6:34 pm
Uživatel fóra
Uživatel fóra

Hoki píše:
Jak provádíte servis svých Foresterů. Jezdíte pouze do značkového servisu každých 15.tis. km, nebo máte jiné řešení. Dnes jsem byl překvapen cenou při prohlídce po 60 tis. km ,11200 Kč a to nebyly dělány brzdy ni výměna oleje v CVT. Asi 6hod. práce ostatní materiál , olej, filtry atd. no nevím, ale přijde mi to hodně. Vůz je již po záruce, tak nevím, zda mám hledat nějaký neznačkový levnější servis, nebo nadále akceptovat takto vysoké ceny za servisní prohlídky, jaký na to máte názor vy ?

Aby byl zážitek ze servisu komplexní, tak jsem zapomněl uvést , že mi zapomněli dát jedno razítko do servisní knížky a s každým startem mi připomínají, že asi ani diagnostiku nestačili za 6 hod. práce použít, neboť mi to pořád hlásí ,že jsem již překročil servisní interval a výměnu oleje. Předpokládám, že to může vyresetovat jen servis !!!, nebo mohu to nějakým zásahem změnit sám ?

ned úno 03, 2019 11:27 am
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu

U Levorga si to můžu nastavit sám.

ned úno 03, 2019 9:44 pm
Závislý uživatel
Závislý uživatel

Kamarád teď mi hlásí s 1.5 ročním forestrem, že v Mija Brno po něm chtějí za doplnění chladiva 4000.- Strkal to do servisu, protože mu nešla klimatizace. Prý že žádný únik nezjistili a klimatizace jde. Je to normální? Dle mě by tohle mělo jít na záruku, nebo ne?

Subaru BRZ 2.0i Sport MY2015

pát bře 15, 2019 1:51 pm
Profil ICQ
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu

Pokud bylo všechno v pořádku, tak přece nemusí nic doplňovat ne? . Mě to normální nepřijde.

pát bře 15, 2019 1:55 pm
Závislý uživatel
Závislý uživatel

seatik: Prosím tě, písni SZ na Subaru70. Ten na srovnatelně starém SJ forejsovi řešil v AWD to samé. Údajně za to mohou ta nová "eko-chladiva". Už si nepamatuji, jak dopadl, ale mám pocit, že něco o placení také říkal?!?
A nebo mrkni do jeho forester vlákna - tam by to mohlo být popsáno. Stalo se mu to cca v posledním půlroce, takže není potřeba jít moc do historie.
Ale rychlejší asi bude napsat mu tu SZ. ;-D A nebo mu cinkni - v profilu má myslím mobil a určitě ti to řekne z hlavy.

pát bře 15, 2019 2:10 pm
Závislý uživatel
Závislý uživatel

Díky moc. Kamarád mi poslal už fakturu a je to 4750 s dph. Tak to je masakr. V servisní knize opravdu píšou, že se na to záruka nevztahuje. S tím novým eko chladivem je to pravda. Díky bohu za starého SG forestra a chladivo R134a.

pát bře 15, 2019 2:25 pm
Profil ICQ
Závislý uživatel
Závislý uživatel

námořník píše:
Pokud bylo všechno v pořádku, tak přece nemusí nic doplňovat ne? . Mě to normální nepřijde.

V pořádku to nebylo. Klimatizace mu nešla, tak říkám, servis to vyřeší. Dnes mi volal, že klimatizace jde dle informace servisu, únik nezjištěn, cena 4750.-

Přílohy:
klima.jpg
klima.jpg [ 404.4 KiB | Zobrazeno 103 krát ]
klima1.jpg
klima1.jpg [ 195.33 KiB | Zobrazeno 95 krát ]

Naposledy upravil seatik dne pát bře 15, 2019 2:42 pm, celkově upraveno 4

pát bře 15, 2019 2:27 pm
Profil ICQ
Závislý uživatel
Závislý uživatel

Není zač. Mám opravdu pocit, že by ti to takto Dan potvrdil, kdybys mu cinknul. On by tě určitě nevyhodil a rád by ti to řekl. Tak mu cinkni.
A teď už letím domůůůů. ;-D ;-D ;-D

pát bře 15, 2019 2:28 pm
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu

Přijde mi to trochu pritazeny za vlasy. Jestli to uteklo, oni nic nenašli a zas to naplnili,tak to bude 5t několikrát do roka :-( .

pát bře 15, 2019 2:30 pm
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu

Subaru70 měl děravý chladič, kterým mu to uteklo. Udělali mu to na záruku, ale v prvním servisu po telefonu ho taky nějak strašili, že si to zaplatí a je to 2x naplnění a podobně... a tak tam nejel :-)

Co se týče ekochladiva, tak vysloveně jím to způsobené není. Ale potíž je, že má menší molekuly, takže stačí i nepatrná netěsnost okruhu, kde staré chladivo by ještě drželo, a už to uteče. Nicméně u takhle nového auta by se ani tohle stát nemělo. (Takže ano: jestli mu to uteklo, tak ten únik jenom nenašli a za chvíli tam pojede zas)

pát bře 15, 2019 5:36 pm
Odpovědět na téma   [ Příspěvků: 73 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5