koupě subaru levorg z bazaru na co si dávat pozor?

cirox6
Nováček
Nováček
Příspěvky: 3
Registrován: sob bře 09, 2019 9:58 am
Jméno a příjmení: ladislav cirok

koupě subaru levorg z bazaru na co si dávat pozor?

Příspěvek od cirox6 »

Zdravím super lidi který maj styl a smysl pro značku subaru, jsem Automobilovej nadšenec a značku subaru vnímam jako Srdeční záležitost
a jelikož zvažuji koupi nového auta tak vlasně Subaru levorg je jediný dostupny a myslím si že i servisně realný auto na které me finance dosáhnou
ale bojím se auta z druhé ruky a jelikož nemám se servisem subaru zkušenosti tak bych chtěl od vás poradit *_*=*_*
jestly že si koupím levorga jak je to s bězným servise (oleje brzdy rozvody) myslim cenove relace a celkově váš život s levorgem neřeším nedostatky auta, odpustím mu vše pokud bude sloužit jak má díky za odpověd *_*=*_*
ps. auto ktere chci koupit ma najeto 70 tisic rok 2015
GordiK
Uživatel fóra
Uživatel fóra
Příspěvky: 179
Registrován: pon lis 20, 2017 9:34 am
Bydliště: Novohradský hory

Re: koupě subaru levorg z bazaru na co si dávat pozor?

Příspěvek od GordiK »

Ne, ze bych to mel podlozeny fakty, ale temer jiste bude servis Outbacka/Levorga/XV podobne nakladnej.

Pokud se nepletu, tak Levorg ma primej vstrik paliva a navic turbo - Outback i stary XV maj tedy o tyto dve kurvitka mene. Uz tu par lidi primovstrik u Levorga nechalo dekarbonovat...

Co se servisu tyce - v druhovyrobe, pokud najdes dily od tri, ctyr vyrobcu (aspon co se tyce XV), tak uz je to velmi sirokej vyber... Ale komplet Bremba ma XV staly kolem desitky, takze ceny bezny. Vcera jsem u XV platil za origo servis ve 105 tis. (to se meni i svicky) 8.000, pujcili mi zadara ma 3 hodky auto - za me parada.

Za sebe muzu doporucit XV dvoulitra manuala coby novodobou felicii - v Activu to krome el. okynek a klimatizace nema zadnou elektroniku, nema to primej vstrik ani turbo a rozvody jsou retezem - za me idealni auto coby ojetina. A Levorg na tom bude stejne jako jakejkoli jinej primostrikovej turbobenzin. Takze moje rada: zvaz, jestli o chlup lepsi dynamika Levorga (ktera ale stejne neni kdovijaka) stoji za pripadne problemy. Osobne bych radeji volil stary XV nebo Otase
Naposledy upravil(a) GordiK dne sob bře 09, 2019 11:20 am, celkem upraveno 2 x.
Uživatelský avatar
cerv
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 3642
Registrován: čtv zář 27, 2012 8:36 am

Re: koupě subaru levorg z bazaru na co si dávat pozor?

Příspěvek od cerv »

To jsou hlášky prej XV coby novodobá felicie:) Prej to nemá kurvitka...no já myslím,že jen dělat go zadní nápravy se všema tema ramename a cepama bude stát stejně jako hodne pěkná felda...ale jo snete dal o nízké nakladovosti novějších subaru...snete dal...
Uživatelský avatar
spm
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 22709
Registrován: úte kvě 03, 2016 3:19 pm
Jméno a příjmení: Jan Krajdl

Re: koupě subaru levorg z bazaru na co si dávat pozor?

Příspěvek od spm »

Tak to bude stát ale i na novější Škodovku. Než mě někdo zase chytne za slovo, tak na firemní Octavii se nedávno měnily silentbloky na zadní nápravě v servisu za 20 tisíc. A za to se hezká felda koupit dá :-DDD

Ne že bych fandil turbomotorům, ale pokud se nepletu, tak zakarbonovanej levorg tu byl zatím jenom jeden a u něj tam s tím ten servis ještě dělal kdo ví co, takže nevím, jestli bych zrovna tohle považoval za statistický vzorek :-)
Subaru Outback BH 3.0 H6 Obrázek
Subaru Libero SDX Obrázek
Hyundai i20 1.2 2012 Obrázek
Volkswagen Transporter T4 Syncro 2.5TDI R5 Obrázek
GordiK
Uživatel fóra
Uživatel fóra
Příspěvky: 179
Registrován: pon lis 20, 2017 9:34 am
Bydliště: Novohradský hory

Re: koupě subaru levorg z bazaru na co si dávat pozor?

Příspěvek od GordiK »

S tou Felicii to opravdu byla hlaska. Ale holt servis kazdyho zanovniho auta, ktery novy stalo od ca. trictvrte milionu vejs nebude za par stovek. Jinak receno: kdybych misto XV koupil planovanou mazdu6 nebo trojkovyho bavoraka, tak by servis jiste nebyl levnejsi...

Jak moc je motor v Levorgu dobrej/spatnej se neodvazuju rict, obecne ale asi lze rict, ze ciste statisticky je lepsi koupit atmo neprimonvstrik nez turbo primovstrik. Ale je fakt, ze co se tyce ev. problemu jsem velkej posera - netvrdim, ze moje nazory jsou jediny spravny.

Pokud jde primarne o provozni naklady, tak bych zvazil novou Dacii s petiletou zarukou - pak opravy v hodnote Felicie hrozit nebudou. Zalezi na vkusu kazdeho soudruha.
Robert000
Nováček
Nováček
Příspěvky: 20
Registrován: čtv lis 29, 2018 4:21 am
Jméno a příjmení: Robert Machala
Bydliště: Volary

Re: koupě subaru levorg z bazaru na co si dávat pozor?

Příspěvek od Robert000 »

Prodával jsem levorga najeto 65000km rok 2015 auto bez problémů levorg je dobré auto brzdové destičky jsem si měnil sám za EBC servis po 15000km první po 2500km a vše bez problémů a stou dynamikou bych xv a levorga asi nesrovnaval >:(
Uživatelský avatar
námořník
Místopředseda klubu
Místopředseda klubu
Příspěvky: 20605
Registrován: sob zář 10, 2016 8:43 am
Jméno a příjmení: Jiří Mareš
Bydliště: Most

Re: koupě subaru levorg z bazaru na co si dávat pozor?

Příspěvek od námořník »

Pozor bych si dal na pravidelnej servis,úplnost servisní knížky a jestli to není zatížený např. exekucí. Mimo tyhle klasiky koukni na zadní tlumiče (mě vytekly) . Jinak si ani na německým fóru nikdo na nic nestadartního nestěžuje.
Odesláno zmáčknutím tlačítka Odeslat
Uživatelský avatar
VDC
Předseda klubu
Předseda klubu
Příspěvky: 49152
Registrován: ned črc 26, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Tomáš Vlasák
Bydliště: Srázná 477/16a, Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: koupě subaru levorg z bazaru na co si dávat pozor?

Příspěvek od VDC »

Gordíku všiml ses na jaký auto se tazatel ptá ? Přijde mi nepochopitelný, když se někdo zeptá na Levorga a ty mu místo toho doporučuješ Dacii. To je opravdu věcné doporučení. Nebylo by na místě nechat ty doporučení na lidech, kteří mají reálné zkušenosti s tímhle modelem ?
http://monstersubaru.eu
https://www.instagram.com/vdc.monstersubaru/
Subaru Outback 3,0 H6 '01
Toyota Previa 4WD 2.4 ´97
cirox6
Nováček
Nováček
Příspěvky: 3
Registrován: sob bře 09, 2019 9:58 am
Jméno a příjmení: ladislav cirok

Re: koupě subaru levorg z bazaru na co si dávat pozor?

Příspěvek od cirox6 »

*_*=*_*
Naposledy upravil(a) cirox6 dne sob bře 09, 2019 8:22 pm, celkem upraveno 1 x.
cirox6
Nováček
Nováček
Příspěvky: 3
Registrován: sob bře 09, 2019 9:58 am
Jméno a příjmení: ladislav cirok

Re: koupě subaru levorg z bazaru na co si dávat pozor?

Příspěvek od cirox6 »

zatím děkuji doufám že napiše i majtele levorgu a jejich zkušenostě s autem
Fleggy
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel
Příspěvky: 400
Registrován: pon lis 02, 2015 4:34 pm

Re: koupě subaru levorg z bazaru na co si dávat pozor?

Příspěvek od Fleggy »

Za sebe můžu jenom říct, že když šel můj předchozí Levorg MY2015 po 2,5 letech věrné služby do světa, tak měl najeto cca 90tis. (okresky:dálnice cca 60:40) a žádný problém s ním nebyl. Akorát destičky i kotouče byly stále původní a blížily se konci své životnosti. Doufám, že se ti statistický vzorek ještě rozroste ;)
SubarákDejf
Uživatel fóra
Uživatel fóra
Příspěvky: 69
Registrován: stř dub 06, 2016 10:33 pm

Re: koupě subaru levorg z bazaru na co si dávat pozor?

Příspěvek od SubarákDejf »

Jezdím rok a půl, nějakých 37000 km na hřbetu, takže zatím nic extra vypovídajícího. Všechno v pořádku, s těmito výjimkami:
- začalo zřejmě zcela obvyklé drnčení od pravého A-sloupku, pravděpodobně mřížka reproduktoru a plastový kryt sloupku
- lak je prostě měkký a nedosahuje kvalit evropské/americké produkce
- systém infotainmentu nestojí za moc obecně, navíc časem přestal zcela fungovat mirrorlink
- vzpěra dodatkové roletky v zimě vypadává

Nepociťuju žádné problémy s karbonizací, a to jezdím hodně po městě. Což neznamená, že tam karbon nemůže být, ale zatím se alespoň nijak neprojevuje. Tedy motor, převodovka, podvozek, všechno zatím v pořádku a funkční.
Subaru Levorg GT-S Comfort MY18
tracid
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel
Příspěvky: 269
Registrován: ned pro 29, 2013 9:58 am

Re: koupě subaru levorg z bazaru na co si dávat pozor?

Příspěvek od tracid »

Ja taky az na drobnosti jako roletka kufru bez problemu. Nicmene chystam se svuj MR18 v brzke dobe prodavat, protoze pro nej nebude vyuziti, tak kdybys mel nahodou zajem se ozvi.
FooseCD
Nováček
Nováček
Příspěvky: 1
Registrován: pon dub 08, 2019 7:17 am

Re: koupě subaru levorg z bazaru na co si dávat pozor?

Příspěvek od FooseCD »

Zdravím,
jsem tu poprvé a přidám se k tématu. Mám zájem koupit ojetý Levorg. Našel jsem si auto co má asi 70t km. Chci to na 25-30 000km ročně a snad mi tak 5 let vydrží.
Jaká jsou rizika u těchto motorů a převodovek? Ptal jsem se v servise subaru a vše zatím prý perfektní.
Nicméně aut s nájezdem 100t a více ještě nebude moc.
Doufám, že 200t km auto najede bez zásadních investic.
Fleggy
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel
Příspěvky: 400
Registrován: pon lis 02, 2015 4:34 pm

Re: koupě subaru levorg z bazaru na co si dávat pozor?

Příspěvek od Fleggy »

Já teda optimisticky předpokládám, že prodejem auta do bazaru záruka nezaniká a tedy i můj první Levorg, který byl asi jedním z prvních v ČR (koupeno 5.12.2015, prodáno květen 2018) by byl stále v záruce, která je u Subaru 5 let/200tis km. Ergo kladívko se domnívám, že tvůj vyhlédnutý kus má kus záruky pořád ještě před sebou a nájezd 200tis by se mohl obejít bez investic.
Někdo fundovanější by mohl trochu rozvést, co je a co není řešitelné v rámci záruky.
Odpovědět

Zpět na „Levorg“