Naše dílenská technika a nářadí..

Odpovědět
Uživatelský avatar
VDC
Předseda klubu
Předseda klubu
Příspěvky: 49131
Registrován: ned črc 26, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Tomáš Vlasák
Bydliště: Srázná 477/16a, Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Naše dílenská technika a nářadí..

Příspěvek od VDC »

Před časem jsem si odvezl do dílny svůj starý montážní stojan na kola, který jsem si kdysi postavil. Doma byl nevyužitý, páč na kole nejezdím, tudíž ho ani nemontuju. Tak jsem to odstěhoval do dílny jako polohovací držák při svařování. Ovšem při svařování Tigem je nutné si tu ruku s hořákem o něco opřít. Jinak jsou ty housenky jako prase. :-)
Takže jsem si říkal, že by to chtělo oporu a včera jsem z čista jasna dostal nápad, když jsem vařil trubku k nádrži. Tuhle jsme dětem měnili v pokojíčku televizi a sundavali jsme starou CRT televizi. A mě samozřejmě bylo líto starý držák jen tak vyhodit. Takže mi to asi 2 týdny válelo v dílně a ejhle, včera přišel nápad na využití. :-) Půl hodinky úprav a je z toho dokonalý pozicovací opěrný stolek. :-)ObrázekObrázekObrázekObrázekObrázek
http://monstersubaru.eu
https://www.instagram.com/vdc.monstersubaru/
Subaru Outback 3,0 H6 '01
Toyota Previa 4WD 2.4 ´97
Doro
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 4042
Registrován: ned zář 06, 2009 7:00 pm
Bydliště: Valašsko
Kontaktovat uživatele:

Re: Naše dílenská technika a nářadí..

Příspěvek od Doro »

Tomáši, to už je na léčbu <:-< ..... aby to vůbec ještě šlo ambulantně :-DDD :-DDD :-DDD
...ale, si fakt moc šikovný ;-D :-()()-:
Forester 2.0 SG Comfort 2003
Forester 2.0 SG Active 2003
Impreza combi 1,8 76kW, 1993 (zrušeno)
Doro
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 4042
Registrován: ned zář 06, 2009 7:00 pm
Bydliště: Valašsko
Kontaktovat uživatele:

Re: Naše dílenská technika a nářadí..

Příspěvek od Doro »

Dovolil sem si udělit dárešek pod stromešek na Ježíška a vzhledem k odkladům už vlastně dárešek k narozeninám. Doma to mělo být před Vánoci, ovšem, né vše se daří, jak by čék chtěl :-/ ........ Nakonec se to ale povedlo ,,,,| (*_^) |,,,,
Je to zachovalý kus, tedy fakt řáádný kus hmoty a přes měsíc sem řešil, jak to zpoza Olomóce dostat dom, bo časově to nijak nevycházelo. Mezitím navalilo sněhukup a do toho sjely tuny sněhu ze střechy na dvůr. Nejen, že sem se neměl šanci dostat autem do dvora, ale garáž byla zablokovaná aj s vozíkem. Takže ema a 3 odpoledne a bylo uklizeno. ....pod chalupou postupně rostla už přes 3 m vysoká sněhová rampa. Více dám do sekce k emě, bo ta si zatím letos užila ;-D .

První zapeklitý oříšek, jak to dotáhnout dom vyřešily nové C-čkové pneu na vozíku, tedy, vozík by byl. Další věc, vystihnout počasí, bo táhnout vratký náklad ve sněhu može být fakt o hubu, obzvláště, dyž to mosí dojet až do dvora. Na cestě k chalupě už dole od mostu byla ujetá vrstva sněhu až do 25-30 cm, takže prostě muselo mrznout.
Co šlo, sem si předem emou rozhrnul, připravil vozík a hromadu výbavy a vyrazil s kámošem pro soustruh. Potřeboval sem co nejtěžší auto, takže, co bylo, to sem naložil (od dřevorubecké výbavy, řetězů po pytle s pískem). Tomáši, tvůj svěrák bude zcestovalý, bo byl jako důležitá zátěž za předním sedadlem :-DDD . K tomu pořád nemám vyměněnou spojku a klepe setrvačník, no...co už. Dojeli jsme za Olomouc, naložili pomocí Avie s rukou na vozík, cca hodinu upevňovali, zafačovali řádně plachtou a jeli. Stihli jsme sněžení, solení, prostě samý humus, ale forest jel a držel se. Od hlavní cesty Rožnov-H.Bečva odbočkou na Hutisko sme jeli už na mrzké vrstvě sněhu a furt sypalo. Na Hutiském parkovišti sem nasadil řetězy na šecko mimo volant a rezervu, bo sem si nesměl dovolit uklouznout z kopce a už vůbec nevyjet kopeček, co máme od hlavní cesty na odbočce k nám. Ten byl řádně kluzký s vrstvou sněhu na ledě. Podařilo se zcela bez problému dojet až do dvora a couvnout do garáže. Možná by to šlo aj bez řetězů, ale ten kopeček od hlavní je fakt zákeřný.
Akce byla úspěšně zakončena fotkou dárešku pod střechou.

Už je připojena vidlice a otestovány funkce. Jak to půjde, začne se kutit. Je to předválečný německý hrotový soustruh Fischer.
Teď už jen dořešit, jak tu potvoru sundat z vozíku, který je už potřeba jinde :-D :-D :-/
Přílohy
DSC07059.JPG
DSC07367.JPG
DSC07372.JPG
DSC07373.JPG
DSC07383.JPG
DSC07387.JPG
DSC07393.JPG
DSC07391.JPG
DSC07543.JPG
Forester 2.0 SG Comfort 2003
Forester 2.0 SG Active 2003
Impreza combi 1,8 76kW, 1993 (zrušeno)
Uživatelský avatar
hamoun
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 19067
Registrován: ned čer 12, 2011 9:16 pm
Jméno a příjmení: Petr Hanek
Bydliště: Kravaře

Re: Naše dílenská technika a nářadí..

Příspěvek od hamoun »

nejdriv cumim na příspěvek předsedy …
a pak Doro .. kurna chlapi .. nemůžete me nutit koukat tak dlouho bez dechu na tolik prispevku za sebou … dyt to bude moje smrt :)

parada … oba … :)
škoda superb
ex WRX 2008
Uživatelský avatar
milosv
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 1034
Registrován: pon kvě 04, 2015 11:03 pm
Jméno a příjmení: Miloslav Všetička
Bydliště: Syrovice

Re: Naše dílenská technika a nářadí..

Příspěvek od milosv »

Jj, kdo umí umí. A kdo ne , ten jen zírá. ,,,,| (*_^) |,,,,
Forester SJ 2.0i Comfort CVT ES 2018
Forester SH 2,0 XS Comfort LPG 2009
ex Forester SG 2,0 X Trend LPG 2003
Uživatelský avatar
VDC
Předseda klubu
Předseda klubu
Příspěvky: 49131
Registrován: ned črc 26, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Tomáš Vlasák
Bydliště: Srázná 477/16a, Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Naše dílenská technika a nářadí..

Příspěvek od VDC »

Chlapci dík. :-) Já mám vždycky hroznou radost z rychlých projektů, které se zrodí z hromady bordelu a přitom jsou plně funkční. :-)

Marku vnímal jsem, že jsi před časem poptával vlek na odvoz soustruhu. Tak jsem čekal, kdy se pochlubíš.
Je mi úplně jasný, jaký přípravy musely proběhnout, abys to bez zaváhání vyvezl nahoru. A je moc dobře, že to klaplo !!
Soustruh na fotce vypadá krásně. Už se těším, až bude na místě a začneš kutit. :-)
Kolik jsi za něj dal ?
http://monstersubaru.eu
https://www.instagram.com/vdc.monstersubaru/
Subaru Outback 3,0 H6 '01
Toyota Previa 4WD 2.4 ´97
sima
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 24303
Registrován: ned bře 15, 2015 12:03 am
Jméno a příjmení: Radek- šíma
Bydliště: Valašsko

Re: Naše dílenská technika a nářadí..

Příspěvek od sima »

Taky jen zírám =) do vedlejšího vlákna na krásnou trubku(jooo Jára ten se má 8() :-) )to je dílo,to jsi si Tomáši opravdu vyhrál,kolínka,sváry,ohyby,či jak jsi řešil vůbec to tvarování trubky,ta už nezrezaví!No a stojan,to je už hodně vychytané náčiní,přijde mě to pomalu už jak u zubaře a ne v dílně,samý speciál :-)
Doro,tj stará strojovna,dobrý kus hmoty,řetězům se nedivím :-) taky jsem zvědav na první počiny s tímhle.Kolik to cirka vážilo máš představu,jestli jsi to už nepsal?
Forester 2.0 SG 2002
Citroen Saxo Twist 1.1 2000
bývalá stálice:Citroen Xantia 1.8 16V LPG 98
Doro
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 4042
Registrován: ned zář 06, 2009 7:00 pm
Bydliště: Valašsko
Kontaktovat uživatele:

Re: Naše dílenská technika a nářadí..

Příspěvek od Doro »

Su rád, že se vám líbí, bo já su z něho nadšen. Dal sem 18 tis., což si myslím, je skoro zadara vhledem ke stavu a hmotě. Prodejce neskutečně ochotný a vstřícný, což sem taky nečekal a hodně mile mě to překvapilo (dlouho tam byl v gařáži a čekal na mě, než jsem byl schopný dojet a to taky každý nepočká, ikdyž jsme si hned plácli a dohodli) =) ,,,,| (*_^) |,,,, .
Hmota to bude odhadem cca 700-1000 kg, ale můžem se plást, bo podobné stroje umí dát až 1,5t...... nemám k tomu nic, tak prostě nevím, ale budu zjišťovat, bo mě to taky zajímá. S autem to bylo schopno pěkně zahýbat, takže opatrnost při převozu byla na místě. Naštěstí výkonu na taký převoz má forest opravdu dost.

Stejný kus se právě prodává https://stroje.bazos.cz/inzerat/1004435 ... ischer.php .... začal na 60 tis. a každý den to shazuje.
>B-) >B-)
Forester 2.0 SG Comfort 2003
Forester 2.0 SG Active 2003
Impreza combi 1,8 76kW, 1993 (zrušeno)
Uživatelský avatar
VDC
Předseda klubu
Předseda klubu
Příspěvky: 49131
Registrován: ned črc 26, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Tomáš Vlasák
Bydliště: Srázná 477/16a, Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Naše dílenská technika a nářadí..

Příspěvek od VDC »

Marku tak to je skutečně krásná cena a je to fakt skoro zadarmo. Paráda !!

Šímo ona to taky trošku ordinace je. :-) Sedím u toho na zubařský židli od ségry. Lehátko pod auta mám ze zubařských křesel a tuhle jsem přišel na to, že některý plastový čumprdlíky se bezvadně vyndavají zubařskými páčidly a zubařskými kleštěmi. ObrázekObrázek
http://monstersubaru.eu
https://www.instagram.com/vdc.monstersubaru/
Subaru Outback 3,0 H6 '01
Toyota Previa 4WD 2.4 ´97
sima
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 24303
Registrován: ned bře 15, 2015 12:03 am
Jméno a příjmení: Radek- šíma
Bydliště: Valašsko

Re: Naše dílenská technika a nářadí..

Příspěvek od sima »

Tak tj tedy cena!Předpokládal jsem o hodně větší,když to přeženu tak téměř výkupka na šrot(přeháním vím :-) ) a skvělý přístup,někdy se slušní lidi holt umí i dnes domluvit a držet slovo,to se cení,potěší =) No jejda,že umí zahýbat,nejen na sněhu,ale aj na cestě,já bych to kurtoval taky dlouho,ale je pravda,že když je 92 kw v kondici zvládne hodně,navíc redukce,bez té mě jednou bude hodně smutno,hodně,boží věc,tak doufám,že mám ještě hodně času na náhradu.
Forester 2.0 SG 2002
Citroen Saxo Twist 1.1 2000
bývalá stálice:Citroen Xantia 1.8 16V LPG 98
sima
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 24303
Registrován: ned bře 15, 2015 12:03 am
Jméno a příjmení: Radek- šíma
Bydliště: Valašsko

Re: Naše dílenská technika a nářadí..

Příspěvek od sima »

VDC píše:Marku tak to je skutečně krásná cena a je to fakt skoro zadarmo. Paráda !!

Šímo ona to taky trošku ordinace je. Sedím u toho na zubařský židli od ségry. Lehátko pod auta mám ze zubařských křesel a tuhle jsem přišel na to, že některý plastový čumprdlíky se bezvadně vyndavají zubařskými páčidly a zubařskými kleštěmi.
:-D :-D tak jsem nebyl tak dalek pravdy,je vidět,že fakt využiješ vše,jen ta cesta z ordinace do karosárny a dílny,zámečnictví,k železu kdo by to byl řekl,jak je ne vzdálená,ale blízká :-)
Edit:soustruh-Marku,jen jsem zapomněl říct to hlavní,že je to fakt i na oko krásný stroj!!!Já si tyhlety strojovny pamatuju z učňáku tesly,něco taky ještě z fabriky,vždy jsem na to obdivně čučel,tam byly taky dobré vykopávky,ale pořád funkční a spolehlivé,odolné.Nikdy jsem na tom nic nezkoušel tvořit,ale určitě by mě to bavilo a chytlo,to vím,ten pocit něco vytvořit =)
Forester 2.0 SG 2002
Citroen Saxo Twist 1.1 2000
bývalá stálice:Citroen Xantia 1.8 16V LPG 98
Doro
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 4042
Registrován: ned zář 06, 2009 7:00 pm
Bydliště: Valašsko
Kontaktovat uživatele:

Re: Naše dílenská technika a nářadí..

Příspěvek od Doro »

Uvolnění vozíku a přesun soustruhu na zem. Zvednutí pomocí 4 kladek a emy. Šlo to nad očekávání hladce, chalupa nespadla ;-D . Nahoře to jistil řádný trám uložený na několika stropnicích. Sice zcela evidentně zbytečně, ale co už, jistota je jistota.

[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=cg2vGd-Remw[/youtube]

Tesnul sem až něco protočit, takže sem vzal starou kvalitní kovanou tyčovou ocel, která kamošovi roztřepala menčí soustruh a bez problémů se nůž zahryznul jako do másla. Ta hmota se prostě okecat nedá a je u těchto strojů nutná - a čím víc, tím líp.
Teď hledám informace a zjišťuju, co se jak dělá. Páčky už mám odzkoušené a zdá se, že vše jede, jak má. Až dorazí nějaké nože, dám ostrý test.
=)
Mezitím se průběžně přesouvám na pokračování ve výrobě nábytku.
Přílohy
DSC07831.JPG
DSC07837.JPG
DSC07843.JPG
Forester 2.0 SG Comfort 2003
Forester 2.0 SG Active 2003
Impreza combi 1,8 76kW, 1993 (zrušeno)
Uživatelský avatar
VDC
Předseda klubu
Předseda klubu
Příspěvky: 49131
Registrován: ned črc 26, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Tomáš Vlasák
Bydliště: Srázná 477/16a, Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Naše dílenská technika a nářadí..

Příspěvek od VDC »

Marku paráda !!! To mám fakt radost, že se to podařilo takhle jednoduše sundat z vozíku a umístit na místo !!
http://monstersubaru.eu
https://www.instagram.com/vdc.monstersubaru/
Subaru Outback 3,0 H6 '01
Toyota Previa 4WD 2.4 ´97
Uživatelský avatar
hamoun
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 19067
Registrován: ned čer 12, 2011 9:16 pm
Jméno a příjmení: Petr Hanek
Bydliště: Kravaře

Re: Naše dílenská technika a nářadí..

Příspěvek od hamoun »

co dodat??


Odesláno pomocí Tapatalk
škoda superb
ex WRX 2008
Goba
Vášnivý uživatel
Vášnivý uživatel
Příspěvky: 1414
Registrován: pon kvě 28, 2018 11:07 am
Jméno a příjmení: Petr Gobernac
Bydliště: Pardubice

Re: Naše dílenská technika a nářadí..

Příspěvek od Goba »

Překvapuje me cena podobný stroj z likvidované Tesly má tchán ve sklepě asi 20 let a stalo to myslím kolem 10ti, jen nemá krytovane převody, kožený řemen a asi 3jita přehazovačka
Asi se skočím podívat, co je to za litinu.
Forester SJ 2.0iCVT 2016
X-Trail T31 2.0Dci 2010
Odpovědět

Zpět na „Dům, dílna, zahrada“