Náš portálfotogaleriechat [0] KontaktSrazyWiki

Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 188 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 9, 10, 11, 12, 13
Outback 2004 (BP) 3.0 H6 - podvlada 
Autor Zpráva
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel

Jo, tady je výhoda, že máš hoďku za 50,- a je jim jedno, na čem děláš (kromě věcí, kde se něco spotřebovává - plyn u kovářský pícky, plyn u sváření, atd.; tam se obvykle platí dalších +50,-/h).
Zase na druhou stranu, na soustruhu mi chybělo pár nožů, tak jsem musel improvizovat, posun na obrábění stačí, ale třeba převody na závity tam jsou momentálně imperiální, takže si metrickej nevyřízneš (nebo obtížně a jen pár, který +- sedí metrickej = imperiální).
Asi je dobrý si to předem obhlídnout a poptat se na něco konkrétního, ať člověk ví, jestli to tam je realizovatelný, nebo jestli je potřeba něco si dokoupit. Na druhou stranu, jsou tam ochotní a pokud něco není a je to levnej spotřebák, nemají problém ho doobjednat, aby tam příště byl...

A samozřejmě pokud bys něco na soustruhu chtěl, tak to zkusit můžu, nebo Tom, podle toho, jak budem chtít, co nabídneš a jak složitý to bude :-)

úte úno 12, 2019 9:15 am
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu

Ok, já se kdyžtak ozvu, až to bude akutní a budu vědět co chci :-D Pro porovnání - zápasil jsem například s tímhle:

Obrázek

Prostě jsem to nebyl schopen sehnat hotové tak, aby vnitřní a vnější průměr, pozice díry na červíka a délka seděla tak, abych to byl schopen namontovat tam, kam to patřilo :-)

úte úno 12, 2019 9:29 am
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel

Tak rovnou ti řeknu, že "vroubkovací kolečka" nebo jak se tomu říká tam nemají, "indexer" na pootáčení a frézování pravidelných ozubů taky ne, takže jedině koupit s menší dírou a dosoustružit si větší, ale takhle malý se to bude muset dělat vrtákem, no a to už zvládneš při troše šikovnosti i doma :-D To zrovna nevím, jestli bychom s tímhle pomohli :-)
Co jsi prosím tě dělal tak exotickýho, že ti nestačily bězný rozměry kolečka extruderu?

úte úno 12, 2019 9:46 am
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu

Tak máš to celý nadesignovaný na greg's wade extruder: https://reprap.org/wiki/Genealogy_/_Arc ... d_Extruder. A překreslovat pak půlku tiskárny jenom kvůli tomu, že všechny ozubený kolečka jsou moc tlustý... :-DDD

úte úno 12, 2019 10:30 am
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel

A proč, když něco vymýšlím, designuju a modeluju, proč nepočítám s tím, aby šlo použít co nejvíc už hotových dílů? Sakra :-D

úte úno 12, 2019 10:35 am
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu

Já to nedesignoval, já bral z hotovýho. Teda až do mých experimentů s lineárníma ložiskama, kde jsem pak byl nucenej všechny pouzdra předělat, aby to alespoň nějak fungovalo :-DDD Ale zrovna tyhle komponenty jsou takový zvláštní... často je to řešený tak, že ten extrudej je koupenej jako celek, ale zase koupit si čínskou krabičku s motorem a hromadou mechaniky, kterou už nespravíš, když se vysype, nevim no :-)

úte úno 12, 2019 10:38 am
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel

spm píše:
Já to nedesignoval, já bral z hotovýho.

To jsem pochopil, to byl obecně nářek :-)
Mám právě zkušenost, že většinou, pokud někdo staví něco "open-source" nebo v podobným stylu, tak pokud tam jsou věci jako ložiska, motory, ... cokoliv, co je víceméně potřeba koupit, počítá se s něčím standardním, ověřeným, v běžných rozměrech co se dá koupit "co nejlevněji". Tak mě překvapuje, že si někdo dává takovou práci, aby pak byl problém sehnat tuhle prkotinu, nebo se musela vyrábět, když to jsou v běžných rozměrech ani ne dolarový položky...
Nicméně jsem rád, že už jsme opustili téma erekčního kroužku.
:-D

úte úno 12, 2019 10:55 am
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu

Hele ono to z drtivý většiny standardní je. Ložiska a motory samozřejmě normální jsou. Problematický věci jsou některý kusy elektroniky (řídící elektronika nebo nadstavba na ní, heatbed), hotend no a řemeničky, řemeny a tyhle zubatice, který nijak standardizovaný nejsou :-) A většinou to pak kupuješ v číně, kde seš odkázaný na to, co zrovna číňan okopíroval a má v nabídce :-)

úte úno 12, 2019 11:59 am
Odpovědět na téma   [ Příspěvků: 188 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 9, 10, 11, 12, 13