Zájem o mé první Subaru

Inzeráty zakončené úspěšným prodejem/nákupem, které jejich majitel nevyžaduje smazat (prosíme o uvážlivé požadavky na smazání, pokud vlákna obsahují obecně užitečné informace). Inzeráty bez odezvy majitele starší jednoho roku.
Pavel1501
Nováček
Nováček
Příspěvky: 10
Registrován: úte led 08, 2019 12:42 pm

Re: Zájem o mé první Subaru

Příspěvek od Pavel1501 »

Takže impreza dvoulitr stačí i bez turba. Prosím vás co to znamená s baťohem? Jakože combi a nebo rakev na střechu? :D už jsem to tu četl víckrát a stále nevím. Někdo se zkušenostmi první i druhé generace? Nějaký větší rozdíl krom vzhledu? :
Uživatelský avatar
VDC
Předseda klubu
Předseda klubu
Příspěvky: 49152
Registrován: ned črc 26, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Tomáš Vlasák
Bydliště: Srázná 477/16a, Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Zájem o mé první Subaru

Příspěvek od VDC »

S baťohem je kombi. On je to podvozek sedanu, jen to má místo víka kufru zvýšenou střechu a 5.dveře. Proto s baťohem.
Na rozkoukání určitě stačí dvoulitr.
Jo a kromě toho kufru měly všechny kombíky od Subaru redukci.
http://monstersubaru.eu
https://www.instagram.com/vdc.monstersubaru/
Subaru Outback 3,0 H6 '01
Toyota Previa 4WD 2.4 ´97
mišus
Vášnivý uživatel
Vášnivý uživatel
Příspěvky: 1495
Registrován: pon dub 27, 2015 8:12 pm
Jméno a příjmení: Michal

Re: Zájem o mé první Subaru

Příspěvek od mišus »

První generace má buď dvoulitr 85kw nebo 92kw, (85kw do roku 96 maji hydrostely) myslim že 98, nebo 99 končily 85kw a nastoupily 92kw a od 96 až do konce éry 85kw mají ventily stelovaci vahadla. Ten 92kw je i v masařce (2 generace GD /GG) ja osobně mám radši 85kw je absolutne jednoduchej....nemá ani OBD pouze vyblikavani a podle mně i líp a dravejc jede. (Mám rezu v kombíků 2.0 85kw model 97, vyrobena 11/96) masarka i první generace hnijou stejně;)
mišus
Vášnivý uživatel
Vášnivý uživatel
Příspěvky: 1495
Registrován: pon dub 27, 2015 8:12 pm
Jméno a příjmení: Michal

Re: Zájem o mé první Subaru

Příspěvek od mišus »

A rozdíly tam jsou. Jinej vnitřek jako palubky sedadla.....trošku jinačí podvozek, ale jinak píčovinama jako je přední výztuha pod ramenama, takový debilni ucko přes celej předek....prostě trošku složitější auto jak na opravy tak mechanicky. Co se tejce jízdních vlastností nevidím tam moc rozdíl, ale první generace mi přijde lepší (jezdil jsem z oběma jak gf, tak gg)
Pavel1501
Nováček
Nováček
Příspěvky: 10
Registrován: úte led 08, 2019 12:42 pm

Re: Zájem o mé první Subaru

Příspěvek od Pavel1501 »

Jasný, takže přední výztuha se ztratí nejspíš při prvním servisu jak kryty motorů :D
Hmm a já si říkal že bych raději tu druhou generaci. Se mi nezdá že by to rezlo stejně.

Neví někdo co ta impreza od Aljošy? Je to starší ale nikdo tam už nic nenapsal tak nevím
Uživatelský avatar
Slavek_xxx
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 8054
Registrován: pát srp 20, 2010 8:25 am
Bydliště: Nové Hrady

Re: Zájem o mé první Subaru

Příspěvek od Slavek_xxx »

GF jede lip, protoze je lehci. Osobne jsem ji mel radeji nez GG, ktera vlastne neprinesla nic navic - krom plnohodnotne rezervy, tedy vetsi mozne nadrze na LPG. Akorat vsechny GFka budou shnily na papriku. Zvlast v oblasti uchyceni zadnich tlumicu...
Impreza 2.0 5MT, MY03 + LPG
Uživatelský avatar
Mira
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 10646
Registrován: úte srp 18, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Miroslav
Bydliště: Poslední zatáčka před Vídní

Re: Zájem o mé první Subaru

Příspěvek od Mira »

mnov píše: Mně to nepřipadá takový rozdíl. Při mém stylu jízdy je to v podstatě stejné. Jo, to vystupování rozdíl je.
Impreza 97 (/kombi GF) byla o metrák lehčí než 03 (GG) a automat z toho dělá nudný auto. To je ten rozdíl.
U imprez od 01 (GD) je fakt, že ten pomocnej přední rám je to, co na autě shnije nejdřív. To je bolístka která se musí řešit.
Ovšem koupit imprezu první generace je už nemožmý koupit ve slušným stavu. Bohužel.
Nebo je - ta Mišusova.
Forester SG XT
ex Impreza 97 s baťohem
Pavel1501
Nováček
Nováček
Příspěvky: 10
Registrován: úte led 08, 2019 12:42 pm

Re: Zájem o mé první Subaru

Příspěvek od Pavel1501 »

Tak jsem se ptal na cenu kolik z dovozu. Druhá generace prý kolem 2500 euro a ta třetí kolem 3500-4000 euro minimálně. Tak nevím jestli už rovnou nesetrit na tu třetí a nebo koupit druhou a co nejnovější :D
Ale že těch aut je prej strašně málo že to skoro nikdo neprodává tak aspoň bude víc času na nasetreni větších financí:D
sasung
Nováček
Nováček
Příspěvky: 21
Registrován: sob črc 06, 2019 10:15 am
Jméno a příjmení: michal zamecnik

Re: Zájem o mé první Subaru

Příspěvek od sasung »

dobrý den ,chtel bych si pořídít imprezu rok tak 2008 a víš jen nevím jestli benzin nebo diesl
děkuji za odpověd
Uživatelský avatar
quickly
Místopředseda klubu
Místopředseda klubu
Příspěvky: 16139
Registrován: pát srp 14, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Daniel Rychlý
Bydliště: Hradubice
Kontaktovat uživatele:

Re: Zájem o mé první Subaru

Příspěvek od quickly »

sasung: vítej u nás na SFC *_*=*_* , musíš ještě napsat 2 příspěvky , které Ti schválíme a potom můžeš psát bez omezení a posílat interku.

Pokud chceš ročník 2008 (tedy ojetá), tak Ti tady většina doporučí jen benzín. Nafta je méně problémová od 2013.
quickly

Outback BS 2.5 MY19 Obrázek Outback BR 3.6R MY10 Obrázek

Legacy BR 2.0 MY15
ex Legacy BL SpecB AT 9.8 l/100 124 tkm
ex Forester SJ CVT 7.3 l/100 km 267 tkm
ex Forester SH 2.0D 6.7 l/100km 218 tkm
sasung
Nováček
Nováček
Příspěvky: 21
Registrován: sob črc 06, 2019 10:15 am
Jméno a příjmení: michal zamecnik

Re: Zájem o mé první Subaru

Příspěvek od sasung »

quickly píše:sasung: vítej u nás na SFC , musíš ještě napsat 2 příspěvky , které Ti schválíme a potom můžeš psát bez omezení a posílat interku.

Pokud chceš ročník 2008 (tedy ojetá), tak Ti tady většina doporučí jen benzín. Nafta je méně problémová od 2013.
Jenže většinou to je benzín s LPG a to asi není to pravé ořechové že a kolik žere benzín 2l
Uživatelský avatar
quickly
Místopředseda klubu
Místopředseda klubu
Příspěvky: 16139
Registrován: pát srp 14, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Daniel Rychlý
Bydliště: Hradubice
Kontaktovat uživatele:

Re: Zájem o mé první Subaru

Příspěvek od quickly »

LPG je většinou v legacy/outback. Tady třeba máš imprezu 2008+ bez LPG . Co se týče spotřeby, tak do 2013 mohla být větší, po 2013 je nižší. Záleží, jakou nohu budeš mít. Jaké cesty budeš jezdit ? Pokud delší cesty, tak se zkus podívat po Legacy 3.0 H6. Já třeba teď s outback 2010 3.6 H6 jezdím pod 8 litrů (delší trasy v létě). Můj syn teď v létě jezdí s Legacy 3.0 H6 SpecB v automatu pod 9 - a to spíše kratší cesty.
quickly

Outback BS 2.5 MY19 Obrázek Outback BR 3.6R MY10 Obrázek

Legacy BR 2.0 MY15
ex Legacy BL SpecB AT 9.8 l/100 124 tkm
ex Forester SJ CVT 7.3 l/100 km 267 tkm
ex Forester SH 2.0D 6.7 l/100km 218 tkm
sasung
Nováček
Nováček
Příspěvky: 21
Registrován: sob črc 06, 2019 10:15 am
Jméno a příjmení: michal zamecnik

Re: Zájem o mé první Subaru

Příspěvek od sasung »

A je to špatný mít auto s LPG
sasung
Nováček
Nováček
Příspěvky: 21
Registrován: sob črc 06, 2019 10:15 am
Jméno a příjmení: michal zamecnik

Re: Zájem o mé první Subaru

Příspěvek od sasung »

sasung píše:
Jenže většinou to je benzín s LPG a to asi není to pravé ořechové že a kolik žere benzín 2l
Jsou fakt tak špatný diesel na běžné ježdění
Uživatelský avatar
quickly
Místopředseda klubu
Místopředseda klubu
Příspěvky: 16139
Registrován: pát srp 14, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Daniel Rychlý
Bydliště: Hradubice
Kontaktovat uživatele:

Re: Zájem o mé první Subaru

Příspěvek od quickly »

sasung píše:Jsou fakt tak špatný diesel na běžné ježdění
Pokud nemáš auto od začátku, tak to může být dost velká kasička (oprava padlého dehta je cca 150 tKč). Já jsem s průserovým motorem MY2008 ve forestíkovi najel 218 tkm, ale dodržoval jsem nepřerušování regenerace, tankoval jen správnou naftu apod.
quickly

Outback BS 2.5 MY19 Obrázek Outback BR 3.6R MY10 Obrázek

Legacy BR 2.0 MY15
ex Legacy BL SpecB AT 9.8 l/100 124 tkm
ex Forester SJ CVT 7.3 l/100 km 267 tkm
ex Forester SH 2.0D 6.7 l/100km 218 tkm
Zamčeno

Zpět na „Ukončené inzeráty (archiv)“