Start-stop

hellax
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 77
Registrován: ned pro 09, 2018 11:47 am
Jméno a příjmení: Václav Helis
Bydliště: Bohumín
Kontaktovat uživatele:

Re: Start-stop

Příspěvek od hellax »

Je to 2015, ale bylo delší dobu garažováno a moc nejezdilo. Už je na nabíječce, budu si muset koupit nějaký měřák.
Uživatelský avatar
Lefie
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel
Příspěvky: 434
Registrován: úte dub 24, 2018 10:19 pm
Bydliště: Východně od Brna

Re: Start-stop

Příspěvek od Lefie »

Tak jsem poptal na XV automatické vypínání této blbosti u níže uvedené firmy. Odpověď si přečtěte. Zadara to teda není.
V odpovědi zmiňovaný modul je ten z první stránky tohoto vlákna z DE stránek.


Dobrý den Vážený pane,

děkujeme za Vaši poptávku. V oboru automobilového příslušenství pracujeme 28 let. Spolupracujeme i s prodejci nových vozidel (včetně brněnské společnosti Subaru Mija Autocentrum) pro které dodáváme zboží a služby z našeho sortimentu. Zařízení z vašeho odkazu nemáme v sortimentu. Pro vypnutí systému START-STOP používáme CAN-BUS řídící jednotku. Je určena pro vozidla vybavená tlačítkem na vypnutí systému START-STOP. Konkrétně na Subaru XV 2018 jsme toto zařízení nezkoušeli čili kompatibilitu je nutno ověřit fyzicky při montáži. Domníváme se, že fungovat by to mělo. Riziko pro Vás není žádné: Kdyby se vypnutí START-STOPu nepodařilo, neplatíte nic. Pokud ano, celková cena realizace je 3 000,- Kč bez DPH, 3 630,- Kč s DPH včetně materiálu, montáže a DPH. Zařízení máme skladem a montáž může po dohodě proběhnout v brzké době.

Dále nabízíme špičkové elektronické a mechanické zabezpečovací systémy, tažná zařízení, bezpečnostní značení (pískování) skel CEBIA, záznamové kamery, akustické parkovací senzory, GPS elektronické knihy jízd a lokalizační jednotky, tempomaty, antiradary, vyhřívání sedadel a další věci z našeho sortimentu viz. náš web. Zde také najdete některé naše reference viz http://www.neuzil.cz/a9-reference. Děkujeme.

S přátelským pozdravem

Centrum zabezpečení vozidel
Michal Neužil
Gajdošova 76
615 00 Brno – Židenice
Tel.: 548 213 533
neuzil@neuzil.cz
www.neuzil.cz
Subaru XV 2.0 - EXECUTIVE MY2018
Obrázek BA 95
Obrázek
Uživatelský avatar
Status78
Uživatel fóra
Uživatel fóra
Příspěvky: 57
Registrován: pon čer 27, 2016 4:26 pm
Jméno a příjmení: Tomáš
Bydliště: Karlovarsko

Re: Start-stop

Příspěvek od Status78 »

Pro zajímavost stav mé baterie - auto kupování nové v listopadu.
Přílohy
Screenshot_20190111-113618.jpg
Subaru Impreza STi 2007 (Showcar)
Subaru XV 2.0i Sport (Daily)
PeteBiggy
Vášnivý uživatel
Vášnivý uživatel
Příspěvky: 1281
Registrován: pát úno 10, 2017 2:56 pm
Bydliště: Biggyho Beskydský Rajón
Kontaktovat uživatele:

Re: Start-stop

Příspěvek od PeteBiggy »

U XVčka jsem ten nesmysl od koupě poctivě vypínal. A po nějakém čase jsem zjistil, že už to ani nechcípá, tak jsem několik dlouhých měsíců na to nemusel vůbec šahat. Až po dlouhém čase to zase jednoho krásného dne chcíplo. Tož jsem zase poctivě vypínal. Pak už nevím, auto jsem prodal...
Alfa Romeo Stelvio Veloce 280/2023-MY 2022/ & Suzuki Swift 1.2/2022/ & KTM SMT limit. ed./2011/
Ex AR Stelvio B-Tech 280/2020/ & Subaru Forester 2.0 XT/2018/ & Subaru XV 2.0 MT/2016/ & spousta motorek
Subaru & Alfa Romeo by Pete Biggy!!!
plukovník

Re: Start-stop

Příspěvek od plukovník »

Status78 píše:Pro zajímavost stav mé baterie - auto kupování nové v listopadu.
Ano, to souhlasí
Přesně tak jsem to měl po koupi nového auta i já.

Opakovaná hodnota 12,2 V znamená, že baterie je po čtyřměsíční přepravě po moři, kdy nebyla dobíjena, ale pouze vybita mnohačetným startem při překládání, takříkajíc "v kómatu".

Pokud ji naformuješ mnoha opakovanými dobíjeními pomocí externí nabíječky, tak jak jsem psal, vzpamatuje se a posléze její napětí po odstavení vozidla již nebude klesat pod cca 12,5 V.
Pokud to neuděláš, má před sebou tak rok života, maximálně dva.
A to ještě v tom lepším případě.
Dobíjení soustavou vozidla, inteligentní dobíjení, to v žádném případě nezachrání. A to ani v případě, že systém S-S budeš svědomitě vypínat
Já osobně připojuji mojí CTEK 7.0 minimálně každých 14 dní.
Uživatelský avatar
Traveller
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 11873
Registrován: pát kvě 30, 2014 8:04 am
Jméno a příjmení: Jirka
Bydliště: Česká Třebová

Re: Start-stop

Příspěvek od Traveller »

plukovník píše: Pokud to neuděláš, má před sebou tak rok života, maximálně dva.
A to ještě v tom lepším případě.
Potvrzuji. Mně vydržela asi 2 měsíce a šla do kopru. Pak už v pohodě.
WRX STI MY2016
Ex: Subaru Forester SJ 2.0i, stříbrný s fofr-klackem.
Uživatelský avatar
jiko01
Uživatel fóra
Uživatel fóra
Příspěvky: 133
Registrován: stř pro 05, 2018 1:25 pm
Jméno a příjmení: Jirka
Bydliště: zlínsko
Kontaktovat uživatele:

Re: Start-stop

Příspěvek od jiko01 »

řešíte preventivně dobíjení baterky?
http://www.auto.cz/proc-stop-start-nici ... ora-113291
Subaru XV1.6i-S CVT Comfort - MY2019
prodáno. Oct1 TDI81kW, 450000km, už jezdí jinde
ex. Renault Chamade 1.8
ex. Opel Vectra 2.0
ex. Škoda Favorit 136L
ex. Fiat 128 sport coupe
ex. Fiat 850
Uživatelský avatar
quickly
Místopředseda klubu
Místopředseda klubu
Příspěvky: 16114
Registrován: pát srp 14, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Daniel Rychlý
Bydliště: Hradubice
Kontaktovat uživatele:

Re: Start-stop

Příspěvek od quickly »

Já mám SJ 5 let, SaS vypinam poslední 2 roky a nedobijim. Forestik parkuje celou dobu venku a startují bez problémů. Jedině, že by v C&K baterku vyměnili.
quickly

Outback BS 2.5 MY19 Obrázek Outback BR 3.6R MY10 Obrázek

Legacy BR 2.0 MY15
ex Legacy BL SpecB AT 9.8 l/100 124 tkm
ex Forester SJ CVT 7.3 l/100 km 267 tkm
ex Forester SH 2.0D 6.7 l/100km 218 tkm
Uživatelský avatar
námořník
Místopředseda klubu
Místopředseda klubu
Příspěvky: 20532
Registrován: sob zář 10, 2016 8:43 am
Jméno a příjmení: Jiří Mareš
Bydliště: Most

Re: Start-stop

Příspěvek od námořník »

Já dobíjím pravidelně, klidně i každej den. Mám konektor na baterce a auto v garáži hned vedle zasuvky. Nabíječka ctek start stop.
Odesláno zmáčknutím tlačítka Odeslat
francjin
Uživatel fóra
Uživatel fóra
Příspěvky: 77
Registrován: ned říj 28, 2018 7:17 am
Jméno a příjmení: Jindřich Franc
Bydliště: Kladno

Re: Start-stop

Příspěvek od francjin »

Austin píše:Ahoj, musím se přiznat, že mi start-stop vadí. Sice jsem se naučit lechtat brzdu a leckdy nevypne, ale stejně...
Auto nemám na popojíždění po městě, ale aby mi to zdechalo na první křižovatce na 6 sekund se mi zajídá.
Tlačítko je umístěno dole neintuitivně, musí se hledat.

Rozvíjel jsem s kamarády teorii, že by se tam dalo dát relátko, které by po 10 sec po nastartování jednou sepnulo a tím by to automaticky vyřadilo, ale funkce by zůstala zachována tj. šel by motor v koloně nastavit zpět do módu vypínání /tunely ap./

Mám ostatní auta anglická, a v této …
************************************************
Mám. Už jsem to tu psal. Je to ovšem určené pouze pro ty, kteří mají tažné zařízení. Krátce: Stačí do zásuvky zapojit prázdnou zástrčku a start-stop se deaktivuje.
hellax
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 77
Registrován: ned pro 09, 2018 11:47 am
Jméno a příjmení: Václav Helis
Bydliště: Bohumín
Kontaktovat uživatele:

Re: Start-stop

Příspěvek od hellax »

Zdarec, test S&S č.2. Tak baterka byla na nabíječce 6hodin takže asi cajk. Teplota dnes -2C, motor zahřátý na 92C(olej).
Nevím čím to, ale stále nevypíná stále nevypíná. :-/
Jako jsem rád že to tak je, aspoň si na to nemusím dávat pozor. Jen by mě zajímalo proč to tak je.
Uživatelský avatar
Traveller
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 11873
Registrován: pát kvě 30, 2014 8:04 am
Jméno a příjmení: Jirka
Bydliště: Česká Třebová

Re: Start-stop

Příspěvek od Traveller »

Neboj. Žije si to svým vlastním životem. Měl jsem to tak i na SJ forejsovi. Občas jsem to před nějakým městem zapomněl vypnout ručně a někdy to chcípalo, jindy to nechcípalo. Neřešil jsem to a v klidu jsem jezdil. 8-?
WRX STI MY2016
Ex: Subaru Forester SJ 2.0i, stříbrný s fofr-klackem.
plukovník

Re: Start-stop

Příspěvek od plukovník »

hellax píše:Zdarec, test S&S č.2. Tak baterka byla na nabíječce 6hodin takže asi cajk. Teplota dnes -2C, motor zahřátý na 92C(olej).
Nevím čím to, ale stále nevypíná stále nevypíná.
Jako jsem rád že to tak je, aspoň si na to nemusím dávat pozor. Jen by mě zajímalo proč to tak je.
Jedním z důvodů deaktivace S-S je to, když napětí při startu opakovaně klesá pod určitou hranici. myslím, že je to nějakých 9,5 V.
Toto "zhoupnutí" tam může být i v případě, že je baterka čerstvě nabitá a znamená to, že je "měkká", má zvýšený vnitřní odpor.
Příčinou tohoto stavu může být počínající (nebo pokročilá) sulfatace, vlivem předchozího nedostatečného dobíjení, případně delší doby stavu nabití pod 25%.

Ale jak říkám, je to jenom jeden z možných důvodů.
Každopádně, kdybys tam dal novou, plně nabitou EFB baterii, tak by to s největší pravděpodobností fungovalo normálně.
Pokud, jak píšeš, je auto čtyři roky staré a nevíš, jakým způsobem bylo používáno a jaký byl k baterii vztah.
Já osobně bych neváhal s výměnou, protože až ta baterie klekne a bude to v té nejméně vhodné chvíli, budeš namydlenej...

Já, jelikož jsem paranoidní, jsem si pro jistotu koupil náhradní baterii hned k novému autu.

Plnohodnotná a zřejmě jedinná náhrada originálního akumulátoru YUASA Q-85, která se v Česku nesežene, a která se vejde do kastlíku, je pouze EXIDE Start-stop EFB EL604 12V/60 Ah [BANANA]
(platí pro Ferestera SJ, jestli je to u noveho Outbacka stejné, nevím)
Uživatelský avatar
ferorev
Uživatel fóra
Uživatel fóra
Příspěvky: 149
Registrován: sob bře 05, 2016 9:33 pm
Jméno a příjmení: Fero Rev
Bydliště: Praha

Re: Start-stop

Příspěvek od ferorev »

Lefie píše:Pro vypnutí systému START-STOP používáme CAN-BUS řídící jednotku. Je určena pro vozidla vybavená tlačítkem na vypnutí systému START-STOP. Konkrétně na Subaru XV 2018 jsme toto zařízení nezkoušeli čili kompatibilitu je nutno ověřit fyzicky při montáži. Domníváme se, že fungovat by to mělo. Riziko pro Vás není žádné: Kdyby se vypnutí START-STOPu nepodařilo, neplatíte nic. Pokud ano, celková cena realizace je 3 000,- Kč bez DPH, 3 630,- Kč s DPH včetně materiálu, montáže a DPH.
Toto som si nechal nainstalovat v AWD za velmi podobnu sumu. Uz ma to nebavilo a manzelku som nwvedel naucit aby to vypinala. Zatial funguje ako ma a o starost menej.
Outback 2.5i Comfort CVT MY2016 : Spotreby.cz
Tribeca B9 3.0 AT MY2007
Ex: Impreza 1.5i AT MY2008
Ex: Forester 2.0D MY2010
Uživatelský avatar
námořník
Místopředseda klubu
Místopředseda klubu
Příspěvky: 20532
Registrován: sob zář 10, 2016 8:43 am
Jméno a příjmení: Jiří Mareš
Bydliště: Most

Re: Start-stop

Příspěvek od námořník »

Mě to stálo cca 200kč :-D
Odesláno zmáčknutím tlačítka Odeslat
Odpovědět

Zpět na „XV“