Nový majitel Forestera,zkušenosti uživatelů

Odpovědět
Uživatelský avatar
spm
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 22544
Registrován: úte kvě 03, 2016 3:19 pm
Jméno a příjmení: Jan Krajdl

Re: Nový majitel Forestera,zkušenosti uživatelů

Příspěvek od spm »

U BE/BH to topení spíná zjevně po čase, ale ta teplota je skoro vždycky stejná. Obvykle to topení ohulí, když ta teplota vody je někde okolo 60C (je vidět, že když chrchlám déle na volnoběh a pak vyrazím, tak začne foukat při studenější vodě, než když vyjedu dřív a auto se víc ohřeje jízdou, takže časové to zjevně je. Ale na druhou stranu když to na půl hodiny odstavím a znova nastartuju, tak fouká naplno hned, takže je tam nejspíš i na tu teplotu nějaká logika). A u H6 za simultání jízdy to začne topit nějak po 5km. Teda když vyjíždím z domova, tak to vychází nějak tak, že po 3km najíždím na dálnici, voda je v téhle zimě v tu chvíli někde mezi 70 - 80C, topení naplno fouká vlažný vzduch, a do těch dalších 2km na dálnici už to začne hodně slušně grilovat. Horší je to po městě, kde se stojí, pač na volnoběh ta teplota vody nestoupá a jenom se drží, takže to fouká vlažně déle, než se postupnýma rozjezdama ta voda dostane přes 80C. Ale jinak teda i na tom 1.0 swiftu s topením v těhlech teplotách není problém; ohřívá se pomalejš, ale ten efekt chodí +- stejně se zpožděním. Dokud teda není pod -5, pak se neohřeje vůbec (což jsem řešil tím, že jsem to startoval 10 minut dopředu před odjezdem :-DDD).

Co se týče VIFu - tak mám tyhle malé flaštičky taky. Jediné co mě na nich štve, je ta neprůhlednost, kdy nevidím, kolik tam toho je (potřebuju jí tam nalít půlku). Jinak se to z ní dávkuje dobře. Na otevírání si jde zvyknout, taky jsem s tím bojoval, klíčem je pootočit tím víčkem tak, aby si sedlo do spodní polohy a pak ho hodně silně přimáčknout dolů a povolit. Na flašce od MO mě trochu odrazuje to zpětné plnění, to mě moc nepřesvědčilo :-D ty mini flašky, od doby, co jsem si vyrobil kompatibilní trychtýř, se plní suprově ;-D Jinak jsem si od VIFu nesliboval vůbec nic, krom toho, že tím třeba snad udělám dobře motoru a dýl mi vydrží, ale dle předběžných čísel to jinak vypadá, že asi i spotřeba šla trošičku dolů. Ale mám ho tam taky jenom chvíli, takže na nějakou statistiku zatím moc malý vzorek.
Subaru Outback BH 3.0 H6 Obrázek
Subaru Libero SDX Obrázek
Hyundai i20 1.2 2012 Obrázek
Volkswagen Transporter T4 Syncro 2.5TDI R5 Obrázek
chuckee
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel
Příspěvky: 320
Registrován: ned úno 18, 2018 8:27 am
Jméno a příjmení: Rostislav
Bydliště: Bruntál

Re: Nový majitel Forestera,zkušenosti uživatelů

Příspěvek od chuckee »

Jelikož u nás pořád sněží, tak jsem dnes zajel na cvičnej plac autoškoly a udělal tam pár koleček. Vypl jsem u levého kolena tlačítko smyku, při tom se mi rožla na palubovce oranžová kontrolka upozorňující o vyřazení systému. Když jsem ale hodil auto do smyku, tak na středovém displeji u zobrazení podvozku blikalo oranžové auticko se smykem a v podvozku cvakalo. Nevíte jakto že se ten prokluz nevypl? Nebo to úplně vyřadit nejde? Co je tedy to vypínání autíčka se smykem?
Uživatelský avatar
quickly
Místopředseda klubu
Místopředseda klubu
Příspěvky: 16114
Registrován: pát srp 14, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Daniel Rychlý
Bydliště: Hradubice
Kontaktovat uživatele:

Re: Nový majitel Forestera,zkušenosti uživatelů

Příspěvek od quickly »

Nová auto vypínaji VDC jen částečně.
quickly

Outback BS 2.5 MY19 Obrázek Outback BR 3.6R MY10 Obrázek

Legacy BR 2.0 MY15
ex Legacy BL SpecB AT 9.8 l/100 124 tkm
ex Forester SJ CVT 7.3 l/100 km 267 tkm
ex Forester SH 2.0D 6.7 l/100km 218 tkm
Goba
Vášnivý uživatel
Vášnivý uživatel
Příspěvky: 1402
Registrován: pon kvě 28, 2018 11:07 am
Jméno a příjmení: Petr Gobernac
Bydliště: Pardubice

Re: Nový majitel Forestera,zkušenosti uživatelů

Příspěvek od Goba »

ale když se to vypne, tak to líp hrabe >B-) na blátě, zkoušel jsem rozjezdy a míň to kontroluje a ubírá výkon kvuli prokluzu a držení směru (hrabou včechny a hůře to drží směr)
samozřejmě kontrola smyku v zatáčce je asi defaultně implementovaná, jako oraný prvek celého autobota
to už jsem někde před 30ti lety četl v časopisu VTM, že Legacy hlídá asi 8 veličin včetně bočního zrychlení a samo dokáže přibrzdit některá kola, aby srovnalo předpokládaný smyk
Forester SJ 2.0iCVT 2016
X-Trail T31 2.0Dci 2010
Uživatelský avatar
HonzaCZ
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 21883
Registrován: pát črc 31, 2009 12:00 am
Bydliště: Praha

Re: Nový majitel Forestera,zkušenosti uživatelů

Příspěvek od HonzaCZ »

chuckee: Zřejmě se vypne jenom protiprokluz (TCS) a stabilizace podvozku (ESP) se vypne jenom částečně nebo vůbec.

Goba: Jinak před 30 lety Legacy spíš ne. Legacy spíš tak před 20 lety, kdy Subaru poprvé implementovalo VDC na některých modelech Legacy/Outback s automaty a VTD.
SOLCtech
V mládí jsem býval namyšlený, nicméně dnes už jsem bez chyby!
Legacy 3.0R sedan 5AT MY2007 (BLE) Obrázek [vlákno o autě]
Outback 2.5GX 4AT/VTD MY2001 (BH9) - prodáno
chuckee
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel
Příspěvky: 320
Registrován: ned úno 18, 2018 8:27 am
Jméno a příjmení: Rostislav
Bydliště: Bruntál

Re: Nový majitel Forestera,zkušenosti uživatelů

Příspěvek od chuckee »

dík za vysvětlení
Uživatelský avatar
Traveller
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 11873
Registrován: pát kvě 30, 2014 8:04 am
Jméno a příjmení: Jirka
Bydliště: Česká Třebová

Re: Nový majitel Forestera,zkušenosti uživatelů

Příspěvek od Traveller »

chuckee: Jediné, čeho vypnutím dosáhneš je, že není omezen výkon motoru při prvním prohrábnutí. Jinak elektronika zasahuje prakticky stejně, jako s nevypnutým VDC. To ovšem nemusí být vždy na škodu..., třeba když funguje "elektronická uzávěrka", která ti přibrzdí protáčející se kolo. Každopádně, na blbnutí a točení koleček to auto prostě není vhodné. Takže snad jen rada, kterou tu kousek vedle psal Bushman - pořídit STIhačku, u které to jde vypnout komplet. ;-D ;-D ;-D
Třeba při vjetí do terénu je vypnutí VDC nezbytnost, protože jinak po chvíli stojíš.
WRX STI MY2016
Ex: Subaru Forester SJ 2.0i, stříbrný s fofr-klackem.
Uživatelský avatar
VDC
Předseda klubu
Předseda klubu
Příspěvky: 48960
Registrován: ned črc 26, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Tomáš Vlasák
Bydliště: Srázná 477/16a, Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Nový majitel Forestera,zkušenosti uživatelů

Příspěvek od VDC »

To není úplně přesné. V suchém kamenitém terénu, kde se dostávají kola do vzduchu, je VDC bezva. Jen je to druh terénu, který tu téměř neznáme. Většinou známe bláto, mokrou trávu a jiné povrchy, kde je potřeba, aby to prostě hrabalo. A tam se to musí vypnout !
http://monstersubaru.eu
https://www.instagram.com/vdc.monstersubaru/
Subaru Outback 3,0 H6 '01
Toyota Previa 4WD 2.4 ´97
Uživatelský avatar
Traveller
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 11873
Registrován: pát kvě 30, 2014 8:04 am
Jméno a příjmení: Jirka
Bydliště: Česká Třebová

Re: Nový majitel Forestera,zkušenosti uživatelů

Příspěvek od Traveller »

Dobré upřesnění. ?ě to sucho a kamenitý povrch vůbec nepřešly na mysl a spíš jsem se viděl s Dorem v lese na Valachách s půl metrem sněhu všude kolem..., a tam to pak bez vypnutého "předsedy VDC" stojí na pár metrech. ;-D ;-D
WRX STI MY2016
Ex: Subaru Forester SJ 2.0i, stříbrný s fofr-klackem.
Uživatelský avatar
Subaru70
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 4010
Registrován: pát led 31, 2014 10:58 am
Bydliště: Praha

Re: Nový majitel Forestera,zkušenosti uživatelů

Příspěvek od Subaru70 »

..je pravda že to vypnout uplně nejde, ale mám zkušenost, že s vypnutým čudlikem se dá opravdu více vyject neboť kola dokážou hrabat jak kamzík. Se zapnutým čudlem to ztratí hned výkon nebo to chcípne a stojíš, což není zrovna fajn když se hrabeš odněkud ze sněhu nebo bahna a potřebuješ mít motor v otáčkách..U MT pak velmi rychle při prokluzech i smrdí spojka, takže na tyhle teréní vložky asi bude i lepší CVT...
SUBARU Forester 2,0i Comfort MY16 (SJ) Spotřeba - 8,4l
Subaru Forester 2.0D Comfort MY13 Prodáno
Subaru Forester 2,0D MY11 Prodáno
Citroen C4 Grand Picasso 1,8i
sima
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 24183
Registrován: ned bře 15, 2015 12:03 am
Jméno a příjmení: Radek- šíma
Bydliště: Valašsko

Re: Nový majitel Forestera,zkušenosti uživatelů

Příspěvek od sima »

spm píše: Jinak jsem si od VIFu nesliboval vůbec nic, krom toho, že tím třeba snad udělám dobře motoru a dýl mi vydrží, ale dle předběžných čísel to jinak vypadá, že asi i spotřeba šla trošičku dolů. Ale mám ho tam taky jenom chvíli, takže na nějakou statistiku zatím moc malý vzorek.
To bude těch pár desítek či stovek ml co jsi tam nalil ;-D časem dej vědět,jak ti to vychází.
Forester 2.0 SG 2002
Citroen Saxo Twist 1.1 2000
bývalá stálice:Citroen Xantia 1.8 16V LPG 98
Uživatelský avatar
spm
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 22544
Registrován: úte kvě 03, 2016 3:19 pm
Jméno a příjmení: Jan Krajdl

Re: Nový majitel Forestera,zkušenosti uživatelů

Příspěvek od spm »

No už jsem ho tam nalil přes pul litru :-DDD Čas ukáže :-) Ale kvůli tomu jsem to tam nedával, takže je to spíš milý překvapení.
Subaru Outback BH 3.0 H6 Obrázek
Subaru Libero SDX Obrázek
Hyundai i20 1.2 2012 Obrázek
Volkswagen Transporter T4 Syncro 2.5TDI R5 Obrázek
sima
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 24183
Registrován: ned bře 15, 2015 12:03 am
Jméno a příjmení: Radek- šíma
Bydliště: Valašsko

Re: Nový majitel Forestera,zkušenosti uživatelů

Příspěvek od sima »

To jo,uvidíš,já to taky sledoval,ale určo ne tak pečlivě,jako ty :-)
Forester 2.0 SG 2002
Citroen Saxo Twist 1.1 2000
bývalá stálice:Citroen Xantia 1.8 16V LPG 98
jta
Uživatel fóra
Uživatel fóra
Příspěvky: 96
Registrován: stř čer 28, 2017 6:36 pm

Re: Nový majitel Forestera,zkušenosti uživatelů

Příspěvek od jta »

Zdravím, chci se jenom zeptat, jak si užíváte jízdy na sněhu. Nám tady dneska zatím napadlo dalších 15 cm sněhu a pořád padá. Silnice jsou pěkně bílý. Hodně lidí na to nadává a já pořád nemůžu pochopit proč :-D.
Subaru Forester SJ, 2,0i, MY 2018
Uživatelský avatar
milosv
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 1019
Registrován: pon kvě 04, 2015 11:03 pm
Jméno a příjmení: Miloslav Všetička
Bydliště: Syrovice

Re: Nový majitel Forestera,zkušenosti uživatelů

Příspěvek od milosv »

Jj konečně i v okolí Brna je subarove :-)
Forester SJ 2.0i Comfort CVT ES 2018
Forester SH 2,0 XS Comfort LPG 2009
ex Forester SG 2,0 X Trend LPG 2003
Odpovědět

Zpět na „IV. gen. SJ (13-18)“