SPM - Outback H6

Diskuse o vozidlech jednotlivých členů fóra na jednom místě.
Odpovědět
Uživatelský avatar
spm
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 22548
Registrován: úte kvě 03, 2016 3:19 pm
Jméno a příjmení: Jan Krajdl

Re: SPM - Outback H6

Příspěvek od spm »

No, zatim podle statistiky jsou náklady za palivo furt menší část udržování tohohle auta :-DDD
Subaru Outback BH 3.0 H6 Obrázek
Subaru Libero SDX Obrázek
Hyundai i20 1.2 2012 Obrázek
Volkswagen Transporter T4 Syncro 2.5TDI R5 Obrázek
romull
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 4156
Registrován: pát zář 09, 2011 8:39 am
Bydliště: Jemnice, Vysočina

Re: SPM - Outback H6

Příspěvek od romull »

No fuj :-( , neříkej že máš náklady na kilometr větší než 3,50 8() , to už by začínala být ekenomická sebevražda :-/
Ex:Subaru Outback 3,0R AT Comfort Navi MY 2007.... srdcovka a moc mě bavíl, budu vzpomínat
Nyní: BMW 330xd AT
Uživatelský avatar
spm
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 22548
Registrován: úte kvě 03, 2016 3:19 pm
Jméno a příjmení: Jan Krajdl

Re: SPM - Outback H6

Příspěvek od spm »

Tak když máš 3,12Kč jenom za palivo, tak za 3,50,- bych to ani nečekal :-DDD No, nějaká statistika z toho vypadla, ale radši to číslo sem psát ani nebudu, ještě by si to doma někdo přečetl :-DDD Do 3,50 se patrně vejde Swift, tam dle spritmonitoru je to přes 2Kč / km, nicméně není tam všechno (namátkou když jsem to projel, tak tam nejsou zadaný ceny za některý díly, co jsem kupoval).
Subaru Outback BH 3.0 H6 Obrázek
Subaru Libero SDX Obrázek
Hyundai i20 1.2 2012 Obrázek
Volkswagen Transporter T4 Syncro 2.5TDI R5 Obrázek
Uživatelský avatar
HonzaCZ
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 21883
Registrován: pát črc 31, 2009 12:00 am
Bydliště: Praha

Re: SPM - Outback H6

Příspěvek od HonzaCZ »

Tak záleží taky na nájezdu. Pouze cena za km je dost abstraktní indikátor. A třeba u mě, jakožto hlavně hobby auta a auta na nepravidelné cesty, mi je poměrně jedno, kolik stojí na km. To je jako kdybych počítal, kolik mě stojí jeden výstřel zbraně, kterou mám jenom protože se mi líbí a ne, abych s ní pravidelně střílel. :-D
SOLCtech
V mládí jsem býval namyšlený, nicméně dnes už jsem bez chyby!
Legacy 3.0R sedan 5AT MY2007 (BLE) Obrázek [vlákno o autě]
Outback 2.5GX 4AT/VTD MY2001 (BH9) - prodáno
Uživatelský avatar
HonzaCZ
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 21883
Registrován: pát črc 31, 2009 12:00 am
Bydliště: Praha

Re: SPM - Outback H6

Příspěvek od HonzaCZ »

spm píše:A mám novou hračku, která překvapivě dorazila ještě letos Teď se s tím ještě naučit zacházat a pak doufám, že dle Murphyho zákonů jí nikdy nebudu potřebovat, pač to bude šlapat jak hodinky (ne ty od vietnamců)

A nevim co s tím hučícim ložiskem, jsem se teď párkrát vozil novýma autama a ty hučely snad ještě víc Teda, asi mi to nijak zvlášť nehlučí, ale když jsem s tím posledně jel domů, tak mi přišlo divný, že v té ostré pravé zatáčce se ten zvuk od kol rapidně změnil, což mi přišlo dost divný
Zkus tím kabelem spravit to ložisko... Kluci na facebooku, když přes ELM smažou chyby z ECU, tak taky všechny problémy opraví. :-DDD
SOLCtech
V mládí jsem býval namyšlený, nicméně dnes už jsem bez chyby!
Legacy 3.0R sedan 5AT MY2007 (BLE) Obrázek [vlákno o autě]
Outback 2.5GX 4AT/VTD MY2001 (BH9) - prodáno
Uživatelský avatar
spm
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 22548
Registrován: úte kvě 03, 2016 3:19 pm
Jméno a příjmení: Jan Krajdl

Re: SPM - Outback H6

Příspěvek od spm »

No, já to mám jako dailycar, takže když to zrovna jezdí, tak s tim i jezdim celkem hodně :-D Ale když vezmu kategorii výdajů a rozdělím to na věci, o kterých jsem řekněme taknějak věděl a počítal, že to přijde, věci, které se prostě vysraly a běžnou údržbu, tak většina těch peněz zahučela do první kategorie a velká část i do tý třetí. Z věcích, které se neplánovaně rozbíjí toho zas až tolik nebylo. A teda nejhorší a nejdražší věc byla ta škrtící klapka, kde se to dost prodražilo tím, že to jelo na podvalu. Jinak v téhle kategorii bylo ložisko, prasklá hadice, ... nic dramatickýho. Když to řeknu zcela otevřeně, tak za to, co mě to auto bez PHM stálo, bych už nový auto koupil. Ale koupil bych za to něco typu Fabie, možná s troškou výbavy. A když to srovnám, tak: nový auto taky nejezdí jenom za PHM. Gumy se mu kupují úplně stejně, brzdy se při tom nájezdu taky ojezdí, oleje se v tom mění... paradoxně na garančkách (pokud bych nekoupil zrovna BMW, který je má po dobu záruky v ceně) bych možná byl bit o něco víc, protože za výměnu oleje v autorizáku bych furt dal víc peněz, než za kolik to udělá normální servis. No a v neposlední řadě: furt to nejsou srovnatelná auta, ani trochu. Outback i po 17 letech a 3 kilech na hrbu furt jezdí líp než ta Fabie. Když to porovnám s novým Outbackem (který teda dle mě taky porovnatelný neni, protože nemá H6 a nemá VTD, ale zkusím jednou neprudit ;-D), který nový bude stát přes mega, tak jsem od toho cenově pořád ještě hodně daleko... Takže když to vezmu z pohledu toho, že je někdo buržoust a musí si vozit prdel lepšim autem, tak se to furt ještě vyplácí :-DDD

Tim schválně to ložisko spravit zkusim - a mám jenom smazat chyby nebo to kolo švihat tim kabelem? :-DDD
Subaru Outback BH 3.0 H6 Obrázek
Subaru Libero SDX Obrázek
Hyundai i20 1.2 2012 Obrázek
Volkswagen Transporter T4 Syncro 2.5TDI R5 Obrázek
sima
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 24183
Registrován: ned bře 15, 2015 12:03 am
Jméno a příjmení: Radek- šíma
Bydliště: Valašsko

Re: SPM - Outback H6

Příspěvek od sima »

:-DDD :-DDD sešvihat kola fest,až bude lítat z káblů izolace :-D
Forester 2.0 SG 2002
Citroen Saxo Twist 1.1 2000
bývalá stálice:Citroen Xantia 1.8 16V LPG 98
romull
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 4156
Registrován: pát zář 09, 2011 8:39 am
Bydliště: Jemnice, Vysočina

Re: SPM - Outback H6

Příspěvek od romull »

spm: já myslel 3,50 za údržbu a opravy, ne celkově =) . Ona ta H6 jak jsem sledoval Kubu na tom je podobně jako dechty, ale když koupíš dobrého dechta, do kterého nemusíš hned investovat, tak to ještě jde. Já vzal toho mého k BMW na kontrolu, řekli je potřeba co nejdříve udělt to a tohle, bude to za 20 kkč bez daně, takže jsem si pro jistotu řekl o slevu z ceny 40 kkč a chasník to vzal, moc chtěl nové ;-D .....no a za těch 20 kkč jsem opravil co bylo třeba, za 11 koupil sadu zimních kol i s pneu a za zbylých 9 nové letní pneu .....no a zatím ...ťuk, ťuk, ťuk, už více ne 30 kkm jezdím bez potíží. Když najedu ještě dalších padesát, tak budu oproti H6 60 kkč v plusu a můžu to vrazit do vstřiků a turba ...... tak už to holt bývá, ale u H6 bych je asi zase vrazil do výfuku, seřízemí ventilových vůlí a těsnění pod hlavami :-/
Ex:Subaru Outback 3,0R AT Comfort Navi MY 2007.... srdcovka a moc mě bavíl, budu vzpomínat
Nyní: BMW 330xd AT
Uživatelský avatar
RadekN
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 2412
Registrován: stř úno 22, 2017 9:05 am
Jméno a příjmení: Radek Novák
Bydliště: Krupka u Teplic

Re: SPM - Outback H6

Příspěvek od RadekN »

Tak záleží, kolik toho najezdíš. Na druhém autě, co máme od 0km, to vychází 2.9Kč jen na ztrátě hodnoty auta. Plus minimální servis a na těch 3.5Kč/km bez paliva jsme taky. Ale je fakt, že najeto 70tis km za 6 let není nic extra :-).
Uživatelský avatar
spm
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 22548
Registrován: úte kvě 03, 2016 3:19 pm
Jméno a příjmení: Jan Krajdl

Re: SPM - Outback H6

Příspěvek od spm »

romull píše:spm: já myslel 3,50 za údržbu a opravy, ne celkově . Ona ta H6 jak jsem sledoval Kubu na tom je podobně jako dechty, ale když koupíš dobrého dechta, do kterého nemusíš hned investovat, tak to ještě jde. Já vzal toho mého k BMW na kontrolu, řekli je potřeba co nejdříve udělt to a tohle, bude to za 20 kkč bez daně, takže jsem si pro jistotu řekl o slevu z ceny 40 kkč a chasník to vzal, moc chtěl nové .....no a za těch 20 kkč jsem opravil co bylo třeba, za 11 koupil sadu zimních kol i s pneu …
Jo, takhle... no, to jsem taky přes :-DDD Ale když to vezmu, tak největší položky bylo těsnění pod hlavama s těma pár věcma, co v tom motoru už chtělo vyřešit a boj s korozí. Nebýt toho, tak bilance byla o dost lepší a do 3,50 by se to asi v pohodě vešlo. A o obojím jsem prakticky věděl. Věděl jsem, že těsnění je původní a že ty motory to v tomhle nájezdu udělají. Že je to zrezlé jsem věděl taky, byť jsem teda nevěděl že až takhle moc a trochu mě to zaskočilo :-D Ale furt to nebylo až takové překvapení... S dehtem bych to asi furt úplně neporovnával... Když ti klekne subaru dehet, tak seš v tom za 150; proti tomu je přetěsňování H6ky sranda. A vstřiky s turbem na evropských dehtech budou taky pořád dražší, než přetěsnění motoru... a ty ostatní věci jsou stejný, rezne to stejne, ložiska na tom semtam odejdou, silentbloky taky. Jo, když je to jednoduché auto, které nemá pomalu ani zadní nápravu, tak jich bude odcházet míň, ale zase to bude znát někde jinde :-DDD

A já teda i taknějak doufám, že tyhle velký věci jsem si vyžral a ta bilance se teď konečně zlepší :-D Motor je přetěsněnej, rezavý to neni a má to za letošek udělaný kompletně všechny brzdy. Takže když budu skládat modlitby okolo převodovky, tak by se na tom snad už nemělo objevit nic velkého :-D jo, jasně, furt tam semtam někde odejde ložisko, silentblok, hadice, ... ale už snad nic, co by člověka zruinovalo :-D
Subaru Outback BH 3.0 H6 Obrázek
Subaru Libero SDX Obrázek
Hyundai i20 1.2 2012 Obrázek
Volkswagen Transporter T4 Syncro 2.5TDI R5 Obrázek
Uživatelský avatar
VDC
Předseda klubu
Předseda klubu
Příspěvky: 48967
Registrován: ned črc 26, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Tomáš Vlasák
Bydliště: Srázná 477/16a, Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: SPM - Outback H6

Příspěvek od VDC »

Bohužel hadice praskla přesně v tom místě, kde pravděpodobně byla hrana trubky, na kterou to bylo nasazený. A myslím si, že jak se s tím hejbalo při opravě motoru, tak se to urychlilo.
Jasně, kdybych nemusel kupovat náplň do převodovky, tak bych nad tím mávnul rukou, ale ta ATF mě mrzí.
http://monstersubaru.eu
https://www.instagram.com/vdc.monstersubaru/
Subaru Outback 3,0 H6 '01
Toyota Previa 4WD 2.4 ´97
Uživatelský avatar
Tapan
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 14703
Registrován: úte kvě 16, 2017 8:13 am
Jméno a příjmení: Štěpán Z.
Bydliště: Zliv (České Budějovice)

Re: SPM - Outback H6

Příspěvek od Tapan »

Tome, to nasere :-( Kolik na tu ATF bylo najeto? To je krom tý srajdy do klimatizace asi nejdražší vodička, co může utéct :-(
Sorry, že jsem se dnes neozval, ale zdrželi mě na univerzitě, možnosti dát si utopence s Danou Drábovou se nedalo odolat :-) Skončil jsem v šest a s vidinou 2h cesty domů se mi už nic nechtělo. No a zdá se, že jsi dnes měl stejně jiné starosti, tak ti to asi ani neva :-)
Lvl. 1 Subaru Necromancer

Outback BP H6, Impreza GG Wagon 2.0, Justy KAD ECVT, 2x Libero E12
Uživatelský avatar
Slavek_xxx
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 8054
Registrován: pát srp 20, 2010 8:25 am
Bydliště: Nové Hrady

Re: SPM - Outback H6

Příspěvek od Slavek_xxx »

VDC> hele, prece ti nevytekla vsechna. Od MO stoji petilitrovka 1300Kc pred slevou.
https://www.millersoils.cz/millermatic-atf-iii-ws?c=91
Impreza 2.0 5MT, MY03 + LPG
Uživatelský avatar
VDC
Předseda klubu
Předseda klubu
Příspěvky: 48967
Registrován: ned črc 26, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Tomáš Vlasák
Bydliště: Srázná 477/16a, Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: SPM - Outback H6

Příspěvek od VDC »

Slávku to já samozřejmě nevim, kolik jí reálně vyteklo. To zjistím teprve až jí tam budu lejt zpátky, ale koupit jsem musel celou náplň, to jest 2x1300. Tedy abychom byli přesní, s klubovou slevou je to 2582 Kč i s dopravou.
http://monstersubaru.eu
https://www.instagram.com/vdc.monstersubaru/
Subaru Outback 3,0 H6 '01
Toyota Previa 4WD 2.4 ´97
mišus
Vášnivý uživatel
Vášnivý uživatel
Příspěvky: 1478
Registrován: pon dub 27, 2015 8:12 pm

Re: SPM - Outback H6

Příspěvek od mišus »

spm píše:Já byl stejně přesvědčenej to do servisu nevozit, alespoň už letos Počítám, že dokud furt slyším rádio, tak je to ještě dobrý?

Au, no to je k nas... Ti vychcala fakt všechna náplň? Jinak myslíš že při demontáži? Ta hadice vypadá už celkem dost zpuchřelá, tak to měla asi za sebou Já jí (nebo alespoň jednu z nich) mám už taky měněnou. Měl jsem teda o něco víc štěstí, pač mě to akorát prolínalo někde u převodovky; zjistil jsem to při přezouvání kol, když jsem si všimnul, že je poblitej katalyzátor... ale ATF nechyběla.
Jasný poškození šroubovákem, nebo kleštěmi....i to se bohužel stává, ale pokud vím, že jsem do ní blbě dloubnul, musí se zkontrolovat....
Odpovědět

Zpět na „Vozidla členů SFC“