Plkání o smysluplnosti elektrombilu jako příštího auta

Inzeráty zakončené úspěšným prodejem/nákupem, které jejich majitel nevyžaduje smazat (prosíme o uvážlivé požadavky na smazání, pokud vlákna obsahují obecně užitečné informace). Inzeráty bez odezvy majitele starší jednoho roku.
Odpovědět
Uživatelský avatar
spm
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 22544
Registrován: úte kvě 03, 2016 3:19 pm
Jméno a příjmení: Jan Krajdl

Re: Outback - výběr nástupce

Příspěvek od spm »

romull píše:Tesla je těžká jak prase a stejně tak výkonná . Když by si vezmeš třeba BMW i3s, které má 183 PS a 270 Nm a baterii 33 kWh a auto ujede okolo 200 km, ve městě ale o dost víc, ale mimo město je 200 km mizérie. Ovšem s baterií z Tesly, kde je 90 až 100 kWH by to už vypadalo úplně jinak. To samé třeba e-Golf, bílý nám sem jezdí z Prahy na chalupu a prý těch 179 km zvládne v pohodě a tam je baterie myslím 35 kWh. Chce to jen používat při jízdě hlavu a neblbnout . Ceny …
No, tak vem si, že i3 s 33kWh baterií má dojezd 200km, Tesla se 100kWh baterií má dojezd 500km. Takže máš 3x větší baterii a ten dojezd je o 100km menší. Což když vezmeš, že baterie je podstatná část váhy, která bude 3x větší a že Tesla je celkově hodně velký auto, zatímco i3 je naopak relativně dost malý auto, tak si ty dojezdy prostě sedí... nějak v tom nevidim, že by ta tesla moc žrala :-) Jinak u nových čistě finančně se to myslim furt ještě nevyplatí... Ale v bývalý práci měly/mají Leafy, kupovali je ojeté, ale s nějakým dost malým nájezdem a stálo to snad nějak přes 400. Což už vypadalo celkem dobře a když vezmeš, že na to dostaneš parkovací kartu na modrý zóny po celý Praze, tak to na některý případy už je dost zajímavý.
Subaru Outback BH 3.0 H6 Obrázek
Subaru Libero SDX Obrázek
Hyundai i20 1.2 2012 Obrázek
Volkswagen Transporter T4 Syncro 2.5TDI R5 Obrázek
PeteBiggy
Vášnivý uživatel
Vášnivý uživatel
Příspěvky: 1281
Registrován: pát úno 10, 2017 2:56 pm
Bydliště: Biggyho Beskydský Rajón
Kontaktovat uživatele:

Re: Outback - výběr nástupce

Příspěvek od PeteBiggy »

Zrovna dneska jsme v práci vedli na toto téma debatu a docela mě překvapilo a zamrzelo, že se i mezi rozumnými lidmi (alespoň jsem si to tak vždycky myslel) najdou takoví, kteří tyto nesmyslné kroky EU chápou a vlastně je i obhajují! Ano, jsme sice kapka v moři, Čínu, Ameriku ad. zas tak lehce neovlivníme a měli bychom začít nejdřív u sebe? OK, ale toto je přece debilní cesta...Jsem člověk, který rád chodí do přírody a je docela zaměřený i na její ochranu. Vždycky jsem byl k přírodě veden, vysazuji stromy, třídím odpad....ale tohle to nemá s ekologií moc společného a je to další nesmyslné dílo Bruselu jako ekopaliva, plantáže solárních elektráren postavené na zemědělské půdě apod.

A že by se zamysleli nad podstatou věci, proč vlastně jezdí tolik aut, především kamiónů, proč se převáží zboží (i třeba základní potraviny) sem a tam, že by klekli pořádně na námořní a leteckou dopravu, která vyprodukuje zcela jiná kvanta emisí, že ty baterky zase tak ekologické nebudou atd. atd., nééé, to oni raději budou vymýšlet cypoviny tohoto typu >:-& <:-<
Alfa Romeo Stelvio Veloce 280/2023-MY 2022/ & Suzuki Swift 1.2/2022/ & KTM SMT limit. ed./2011/
Ex AR Stelvio B-Tech 280/2020/ & Subaru Forester 2.0 XT/2018/ & Subaru XV 2.0 MT/2016/ & spousta motorek
Subaru & Alfa Romeo by Pete Biggy!!!
Uživatelský avatar
VDC
Předseda klubu
Předseda klubu
Příspěvky: 48960
Registrován: ned črc 26, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Tomáš Vlasák
Bydliště: Srázná 477/16a, Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Outback - výběr nástupce

Příspěvek od VDC »

Taky je to bohužel móda, u mladých a hloupých (i vzdělaných) lidí. Mají pocit, že je to in, pořídit si nějakou tu mrdku na elektriku.
Oni totiž auta nevnímají jako my. Není podstatný motor a jízdní vlastnosti. Berou to jako iPhone.
Když mi říkal můj v Německu pracující synovec, že si jako příští auto pořídí Teslu, myslel si, že asi udělám wow. Nechtěl jsem mu úplně říkat, že je debil, tak jsem jen řekl sorry, ale to teda neocením, páč je to prostě kravina.
http://monstersubaru.eu
https://www.instagram.com/vdc.monstersubaru/
Subaru Outback 3,0 H6 '01
Toyota Previa 4WD 2.4 ´97
Uživatelský avatar
námořník
Místopředseda klubu
Místopředseda klubu
Příspěvky: 20532
Registrován: sob zář 10, 2016 8:43 am
Jméno a příjmení: Jiří Mareš
Bydliště: Most

Re: Outback - výběr nástupce

Příspěvek od námořník »

Ale to jsi mu možná říct mohl Tome :-DDD
Odesláno zmáčknutím tlačítka Odeslat
PeteBiggy
Vášnivý uživatel
Vášnivý uživatel
Příspěvky: 1281
Registrován: pát úno 10, 2017 2:56 pm
Bydliště: Biggyho Beskydský Rajón
Kontaktovat uživatele:

Re: Outback - výběr nástupce

Příspěvek od PeteBiggy »

No joo Tome, ale tenhle ten člověk je celkem i fanda do aut, chtěl si tehdy koupit staré Lego, nesehnal v dobrém stavu, tak si holt koupil Micinu Lancera na tom sportovním podvozku co se dřív dělal. Jakože stará ojetá šlupka, ale tím chci říci, že ten člověk není žádný typický uniformí koncernář, který se chce jen a pouze přepravit z bodu A do bodu B. IPhona nemá a myslím, že by si snad ani nekoupil. Není to prostě konzumní ani výstřední ani typ člověka co by šel s davem. Inteligentní VŠ, v pohodě kluk. O to víc mě jeho názor fakt dostal :-/
Jako dokážu pochopit názor, že byť je Evropa malá kapka v moři, tak bychom měli jít příkladem a ty emise snižovat. Ale jako sorry, tohle to rozhodně není ta správná cesta >:(
Alfa Romeo Stelvio Veloce 280/2023-MY 2022/ & Suzuki Swift 1.2/2022/ & KTM SMT limit. ed./2011/
Ex AR Stelvio B-Tech 280/2020/ & Subaru Forester 2.0 XT/2018/ & Subaru XV 2.0 MT/2016/ & spousta motorek
Subaru & Alfa Romeo by Pete Biggy!!!
Uživatelský avatar
námořník
Místopředseda klubu
Místopředseda klubu
Příspěvky: 20532
Registrován: sob zář 10, 2016 8:43 am
Jméno a příjmení: Jiří Mareš
Bydliště: Most

Re: Outback - výběr nástupce

Příspěvek od námořník »

Už jsem to psal, čím víc jsme zelený, tím větší jsou emise. Takže by mělo být každýmu jasný že to nefunguje.
Odesláno zmáčknutím tlačítka Odeslat
romull
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 4156
Registrován: pát zář 09, 2011 8:39 am
Bydliště: Jemnice, Vysočina

Re: Outback - výběr nástupce

Příspěvek od romull »

Ten Musk to očividně nezvládá :-D , model 3 měl být autem pro masy, ale za 1,5 mega? Ve Francii s dotací za 1,3 mega a základ zvládne stovku za 4,8 sekundy, maximálně se rozjede na 233 km/h a na jedno nabití zvládne 544 km. Model 3 Performance za 1,7 mega okouzlí ještě zajímavější dynamikou, na stovce je totiž již za 3,7 sekundy a pokoří až 250 km/h. Nicméně jeho dojezd klesl na 530 km. . Bože to jsou idioti, copak to jsou auta pro "normální lidí" ? <:-<
http://www.autoforum.cz/predstaveni/tes ... -internetu
Ex:Subaru Outback 3,0R AT Comfort Navi MY 2007.... srdcovka a moc mě bavíl, budu vzpomínat
Nyní: BMW 330xd AT
Uživatelský avatar
Tapan
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 14702
Registrován: úte kvě 16, 2017 8:13 am
Jméno a příjmení: Štěpán Z.
Bydliště: Zliv (České Budějovice)

Re: Outback - výběr nástupce

Příspěvek od Tapan »

V té Francii, kde teď snížili max. povolenou rychlost? Jo, zejména tam se to bude hodit :-D
Lvl. 1 Subaru Necromancer

Outback BP H6, Impreza GG Wagon 2.0, Justy KAD ECVT, 2x Libero E12
Uživatelský avatar
VDC
Předseda klubu
Předseda klubu
Příspěvky: 48960
Registrován: ned črc 26, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Tomáš Vlasák
Bydliště: Srázná 477/16a, Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Outback - výběr nástupce

Příspěvek od VDC »

romull píše:Ten Musk to očividně nezvládá
I kdyby to stálo pod milion, tak to stejně nebude auto pro masy. Bude to zase jen pro "lepší" lidi, kterým bude jedno, že to za 5 let zahodí, až tomu chcípnou baterky. Ojetý to bude naprosto neprodejný.
http://monstersubaru.eu
https://www.instagram.com/vdc.monstersubaru/
Subaru Outback 3,0 H6 '01
Toyota Previa 4WD 2.4 ´97
alman
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel
Příspěvky: 336
Registrován: stř bře 09, 2011 8:51 pm
Jméno a příjmení: Ales Novák
Bydliště: u Kladna

Re: Plkání o smysluplnosti elektrombilu jako příštího auta

Příspěvek od alman »

Koukal jsem na Nissan Leaf a ten by byl zajímavý pro manželku, ale je to taky auto skoro za mega. Pro účely druhého auta do rodiny jsou to pro mě násobky toho, co jsem ochotný do toho dát.

Před prázdninama jsem dělal něco pro OMV v Rakousku, tak jsem se ptal, jestli si dělají vrásky z elektromobilů a prý vůbec, prý spíš sází na vodík, tak uvidíme. Akorát momentálně vybavení jedné čerpací stanice stojí prý milion eur.
Subaru Outback 2.5i MY16
spotreby.cz
romull
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 4156
Registrován: pát zář 09, 2011 8:39 am
Bydliště: Jemnice, Vysočina

Re: Outback - výběr nástupce

Příspěvek od romull »

VDC píše:
I kdyby to stálo pod milion, tak to stejně nebude auto pro masy. Bude to zase jen pro "lepší" lidi, kterým bude jedno, že to za 5 let zahodí, až tomu chcípnou baterky. Ojetý to bude naprosto neprodejný.
Musí to Tome stát půlku toho co teď a potom to bude pro některé i zajímavý. Někde dávají 8 a někde už dokonce 12 let záruku na baterie, a to už jde a pokud až se zvýší výroba a baterie zlevní a jejich výměna by stála třeba 100 tis., tak už je to k uvážení, protože u spalovacího motoru to za tu dobu dáš do údržby a oprav taky a mnohdy i víc, podle toho co se posere.
Něčeho takového se já ale nejspíš nedožiju, to je ještě běh na dlouhou trať, takže si s tím vlastně ani nemusím lámat hlavu. Teslu bych ale i tak nechtěl, ta auta se mi nelíbí a počkám si v důchodu na Subaru =) :-) .
Ex:Subaru Outback 3,0R AT Comfort Navi MY 2007.... srdcovka a moc mě bavíl, budu vzpomínat
Nyní: BMW 330xd AT
vrgada
Vášnivý uživatel
Vášnivý uživatel
Příspěvky: 1228
Registrován: čtv kvě 29, 2014 5:25 pm

Re: Plkání o smysluplnosti elektrombilu jako příštího auta

Příspěvek od vrgada »

http://www.shorpy.com/files/images/16598a.jpg
...
Cíl je jasný, to už tady bylo, prostě elektromobilem nebude jezdit kazdy
Uživatelský avatar
CoZmo
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 1671
Registrován: ned říj 25, 2009 10:23 pm

Re: Plkání o smysluplnosti elektrombilu jako příštího auta

Příspěvek od CoZmo »

Elektromobil pohledem idiota:

- jsou krásné fota ze švédska, kde nepřejdeš večer ulici, protože všude ležej dráty anžto všichni nabíjej krabice

- elektroauto má vejfuk v elektrárně - když máš všechny vodní jako třeba rakušáci, tak proč ne, když páliš uhlí, je to nonsense

- pokud bychom dneska vyměnili 5-10% aut za elektroauta, tak nám to položí rozvodovou soustavu...vyrobit elektriku problém neni

- ekologičnost baterky je stejně super jako solárního panelu...zapomeňte na ekologii

- ty baterky tak krásně hoří...klidně i tejden...až se tyhlo kokotiny budou rozbíjet ve městech při bouračkách, tak se předsedovo kolegové poserou radostí...

- dá se baterka recyklovat? Nic moc, co?

Připomíná mi to jeden dávný příběh: Potřebujem postavit Temelín, ale kvůli revoluci továrny nechcou tolik elektriky, co s tím uděláme? Hm, natlačíme lidem přímotopy, na pár let jim to zadotujem a máme tady spotřebu ospravedlňující stavbu Temelína, hurá... (pozn. jsem fanda atomu)

Tož toliko tak....vrtěti psem, kde cílem neni podle mě až tak blaho lidu jako spíš vyjebat s rusem a arabáčem kvuli ropě...a hlavně posílení domácí spotřeby elektriky, páč neroste dostatečně rychle... ,,|,, (>_<) ,,|,, ,,|,, (>_<) ,,|,, ,,|,, (>_<) ,,|,,
čím víc bahna, tím víc Subaru

aneb In mud we trust!

Subaru Outback 3.6 H6 MY19 BS Premium - Canada
Subaru Outback 3.0 H6 MY05
ex Subaru Legacy 2,2 MY92
Uživatelský avatar
.dundee.
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 2869
Registrován: stř kvě 18, 2011 1:08 am
Jméno a příjmení: Pavel
Bydliště: Praha

Re: Outback - výběr nástupce

Příspěvek od .dundee. »

romull píše: ......ale koupit kočkopsa se spalovacím motorem který má ještě jako závaží baterie a elektromotor mě nedonutí
Vidíš a já si zrovna myslím, že toto je schůdná cesta. Přesně tak jak to nedávno představila Honda. Spalovací motor, který v ideálním cyklu a otáčkách funguje jako generátor pro nabíjení baterií a pohon auta už jen elektrický, bez převodovky, motory pro každé kolo. Dojezd čistě na elektriku do 50km, aby si s tím mohl do centra měst a elektrické nabíjení, pokud bude v dosahu (a že často není).
Samozřejmě to píšu jako obyvatel města, který parkuje na ulici a nějaké dobíjení přes noc nehrozí. A takových nás ve městech je 80%.

Jen mě u té Hondy překvapila spotřeba. Čekal bych že za ideálních provozních podmínek by správně konstruovaný spalovací motor (generátor) měl fungovat pod 4l/100 km.
Subaru Impreza WRX STi MY04
ex Subaru Legacy 2.0D MY09
Uživatelský avatar
spm
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 22544
Registrován: úte kvě 03, 2016 3:19 pm
Jméno a příjmení: Jan Krajdl

Re: Plkání o smysluplnosti elektrombilu jako příštího auta

Příspěvek od spm »

Já bych z těch elektromotorů do každého kola nejásal... Když si představím, jak to nějaká elektronika řídí a supluje tím diferenciál, aby se to dalo řídit, brrr... nevěřim tomu, že to bude spolehlivě fungovat, aby to nelítalo ze silnice ven.
Subaru Outback BH 3.0 H6 Obrázek
Subaru Libero SDX Obrázek
Hyundai i20 1.2 2012 Obrázek
Volkswagen Transporter T4 Syncro 2.5TDI R5 Obrázek
Odpovědět

Zpět na „Ukončené inzeráty (archiv)“