TPMS ???

V této části bychom měli diskutovat o technických problémech, které nelze zařadit do konkrétní kategorie
Odpovědět
Uživatelský avatar
námořník
Místopředseda klubu
Místopředseda klubu
Příspěvky: 20532
Registrován: sob zář 10, 2016 8:43 am
Jméno a příjmení: Jiří Mareš
Bydliště: Most

Re: TPMS ???

Příspěvek od námořník »

Jak jsi zase přišel na 6 t. Ty co jsou u Subaru za 2 jsou jinde za tisícovku. Yohnovi to kolo uteklo když stál a když auto nastartuješ,tak se musí všechno inicializovat , jestli se nepletu. Je mi to jedno , ale pak se nemůžou divit že když dělaj kontroly tlaku, tak že jsou auta stejně podhuštěný(někde o tom psali že je celý nařízení nahovno a stejně nefunguje).Což u Subaru nejde,protože má tlaky nastavený v systému. V koncernu zmáčkneš tlačítko a je to a jestli tam máš 1 nebo 5 barů je jedno. Takže si svou mocí dokázali protlačit něco co nekoresponduje s tím,proč ty ventilky jsou nařízeny :-D . Já si teda myslím že ve většině luxusnějších aut by ty ventilky stejně byly i kdyby to nařízený nebylo a kdyby mi to ukazovalo tlaky,tak by mi to ani nevadilo.
Odesláno zmáčknutím tlačítka Odeslat
Uživatelský avatar
námořník
Místopředseda klubu
Místopředseda klubu
Příspěvky: 20532
Registrován: sob zář 10, 2016 8:43 am
Jméno a příjmení: Jiří Mareš
Bydliště: Most

Re: TPMS ???

Příspěvek od námořník »

Kolben píše:Na outbacku se to rozsvítí když je v gumě 1,5bar. To mi jako malej únik nepřijde.


Sent from my XsMax using Tapatalk Pro
To mě se na Levorgovi teda rozsvítí o hodně dřív. Když jsem měl kolem 2 barů, tak už to svítilo.
Odesláno zmáčknutím tlačítka Odeslat
Uživatelský avatar
Kolben
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 5404
Registrován: pon bře 26, 2012 2:06 pm
Jméno a příjmení: Honza
Bydliště: Holýšov

Re: TPMS ???

Příspěvek od Kolben »

Nechci se tu dohadovat co je a není lepší. Je mě to fuk. Cenu ventilku říkám takovou za kterou sem je kupoval já v Subaru. Je mi jasný ze to někdo umí levněji. A pořad tvrdím ze mi je systém bez ventilku milejsi protože to nestojí nic navíc a ve finále to funguje stejně na prd jako ostatní systémy. To ze Tobě u levorga to ukazuje dřív než mě v outbacku je super. Jinak jak říkáš co si tam nastavis to tam mas, není tak úplně pravda. Možná v Subaru jo. Ty to potvrdis a musíš kus ujet. Pokud jsi mimo toleranci tak Ti to nahlásí ze je něco v nepořádku. Takže asi tak.





Sent from my XsMax using Tapatalk Pro
Outback 2.5i Sport Lineartronic 2017
Outback H6
Slepice ´18
---
Subaru Justy 1.2 4WD (MY95)
Forester XT Sport 2017 (MY18)
WRX STI Sport 2016
Forester XT 2014 - Executive
Legacy Combi 2.0D Sport - 2012
https://www.spritmonitor.de/de/user/kolbic.html
Uživatelský avatar
námořník
Místopředseda klubu
Místopředseda klubu
Příspěvky: 20532
Registrován: sob zář 10, 2016 8:43 am
Jméno a příjmení: Jiří Mareš
Bydliště: Most

Re: TPMS ???

Příspěvek od námořník »

Kolben píše:Nechci se tu dohadovat co je a není lepší. Je mě to fuk. Cenu ventilku říkám takovou za kterou sem je kupoval já v Subaru. Je mi jasný ze to někdo umí levněji. A pořad tvrdím ze mi je systém bez ventilku milejsi protože to nestojí nic navíc a ve finále to funguje stejně na prd jako ostatní systémy. To ze Tobě u levorga to ukazuje dřív než mě v outbacku je super. Jinak jak říkáš co si tam nastavis to tam mas, není tak úplně pravda. Možná v Subaru jo. Ty to potvrdis a musíš kus ujet. Pokud jsi …

V Subaru si nic nenastavíš max.jak máš naložený auto. Řekl bych že to budeš mít u OTB taky. A u Škody nastavuješ při jízdě zmáčknutím tlačítka a podržením a podle mě ti to hodí chybu pokud jsou rozdíly na nápravě nebo se jedno kolo výrazně liší, ale pokud budeš mít všude podhuštěno,tak to nic nepozná. To by jsi pak nemohl dát ani zimní kola,pokud máš menší , jako že aby jsi mohl dát řetězy,tak menší budou.
V jednom se ale určitě shodneme. Určitě by bylo lepší kdyby byla možnost volby.
Odesláno zmáčknutím tlačítka Odeslat
Uživatelský avatar
Kolben
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 5404
Registrován: pon bře 26, 2012 2:06 pm
Jméno a příjmení: Honza
Bydliště: Holýšov

Re: TPMS ???

Příspěvek od Kolben »

Nemáš úplně pravdu. :-)


Sent from my XsMax using Tapatalk Pro
Outback 2.5i Sport Lineartronic 2017
Outback H6
Slepice ´18
---
Subaru Justy 1.2 4WD (MY95)
Forester XT Sport 2017 (MY18)
WRX STI Sport 2016
Forester XT 2014 - Executive
Legacy Combi 2.0D Sport - 2012
https://www.spritmonitor.de/de/user/kolbic.html
Uživatelský avatar
námořník
Místopředseda klubu
Místopředseda klubu
Příspěvky: 20532
Registrován: sob zář 10, 2016 8:43 am
Jméno a příjmení: Jiří Mareš
Bydliště: Most

Re: TPMS ???

Příspěvek od námořník »

Kolben píše:Nemáš úplně pravdu.


Sent from my XsMax using Tapatalk Pro

Několik tisíc km jsem koncernem najezdil. Takhle to tam fungovalo. ještě před 2 rokama u Rapida co měla manželka. Pokud vím,tak se nikde rozměr kol nezadává a počítá to otáčky. Takže možná nemám úplně pravdu,ale skoro :-D
Odesláno zmáčknutím tlačítka Odeslat
Goba
Vášnivý uživatel
Vášnivý uživatel
Příspěvky: 1402
Registrován: pon kvě 28, 2018 11:07 am
Jméno a příjmení: Petr Gobernac
Bydliště: Pardubice

Re: TPMS ???

Příspěvek od Goba »

Pro středoevropana samozřejmě zbytečný, to je jasný >:(
podle mě to vzniko, jako většina zbytečností, pro USA zákazníky..... všichni to znáte, to je národ mimo realitu (cuore stupido - jsem trochu v pohodě ;-D takže pokus o ftip cuore sportivo, vysvětlení jen pro USA zákazníky), když jim to nedáte do návodu, tak budou žalovat výrobce auta, že dostali smyk....stejně jako sušit kočku v mikrovlnce nebo v caravanu s tempomatem jít dozadu vařit kafe atd. (on to není autopilot ???)
Běžný šofér pozná, že mu auto plave, pokud si nevšimne už předem, že je auto trochu šikmo (prázdná guma).
No nic, když už to funguje. proč ne, i v Evropě jsou blondýny ,,,,| (*_^) |,,,,
Já vidím spíš problém v citlivosti a nastavení konkrétních sensorů, některá auta ukazují tlak v každém kole, některá (Subaru) jen info že je něco v nepořádku, některé kolo je měkké pod limit. Škoda, že neukáže jako Honda které kolo a jaký tlak, kolik přifouknout atd.....tedy když už, tak pořádně.
Forester SJ 2.0iCVT 2016
X-Trail T31 2.0Dci 2010
Uživatelský avatar
spm
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 22554
Registrován: úte kvě 03, 2016 3:19 pm
Jméno a příjmení: Jan Krajdl

Re: TPMS ???

Příspěvek od spm »

1,5 baru mi přijde ještě jako normální únik, při tom to auto jezdí ještě furt celkem normálně :-D Ikdyž je teda otázka, co je výchozí stav, já mám na zadek předepsanejch 1,9 baru, takže tam to zas takovej rozdíl neni. (Za to jsem nechtěně vyzkoušel 1,1 a to už je o držku dost).
Subaru Outback BH 3.0 H6 Obrázek
Subaru Libero SDX Obrázek
Hyundai i20 1.2 2012 Obrázek
Volkswagen Transporter T4 Syncro 2.5TDI R5 Obrázek
Goba
Vášnivý uživatel
Vášnivý uživatel
Příspěvky: 1402
Registrován: pon kvě 28, 2018 11:07 am
Jméno a příjmení: Petr Gobernac
Bydliště: Pardubice

Re: TPMS ???

Příspěvek od Goba »

Tak lidi, krabičku na ventilky Autel501 jsem koupil..... a naštěstí funguje >B-) , standartní načtení sensorů a přepis do jednotky přes OBDkabel, kromě jiných značek to umí všechny Subaru modely, tedy ty povinné od 2014 a novější
ještě pár dalších hovadin s TPMS, tlak co vidí/hlásí sensor, snad i stav baterie a pod....prostě jestli sensor funguje a co si o něm myslí auto. (programuje a klonuje jen vlastní sensory pod značkou MX-sensor - nevím jestli je akceptuje Subaru, já kupoval Schrader, jak má být)
Kdyby někdo z okolí HraduBic :-) jel kolem a potřeboval testovat, zapisovat, přepisovat ventilky.....tak "můžem" kdykoliv
Forester SJ 2.0iCVT 2016
X-Trail T31 2.0Dci 2010
plukovník

Re: TPMS ???

Příspěvek od plukovník »

Na kolik tě přišel ten aparát ?
Goba
Vášnivý uživatel
Vášnivý uživatel
Příspěvky: 1402
Registrován: pon kvě 28, 2018 11:07 am
Jméno a příjmení: Petr Gobernac
Bydliště: Pardubice

Re: TPMS ???

Příspěvek od Goba »

180 eur plus blbej kurz přes kartu i PayPal takže těsně do bůra
Forester SJ 2.0iCVT 2016
X-Trail T31 2.0Dci 2010
Hoki
Uživatel fóra
Uživatel fóra
Příspěvky: 85
Registrován: čtv črc 25, 2013 2:59 pm
Jméno a příjmení: Jaroslav Hoskovec

Re: TPMS ???

Příspěvek od Hoki »

Přikláním se k názoru, že za ty prachy by to mohlo hlásit konkrétní kolo a ne jen obecně. Druhá věc , která mě rozčiluje je, že když přehodím kola letní za zimní a naopak, tak musím do servisu Subaru, aby mi načetli tu , nebo onu sadu. Proč si to nepamatuje, alespoň tyto dvě sady kol, copak Japonci nepoužívají dvě sady kol ?
Goba
Vášnivý uživatel
Vášnivý uživatel
Příspěvky: 1402
Registrován: pon kvě 28, 2018 11:07 am
Jméno a příjmení: Petr Gobernac
Bydliště: Pardubice

Re: TPMS ???

Příspěvek od Goba »

Do servisu Subaru nemusíš, já ti to preladim už mám mašinku.....jinak už to dnes má téměř každý pneuservis.
Forester SJ 2.0iCVT 2016
X-Trail T31 2.0Dci 2010
Hoki
Uživatel fóra
Uživatel fóra
Příspěvky: 85
Registrován: čtv črc 25, 2013 2:59 pm
Jméno a příjmení: Jaroslav Hoskovec

Re: TPMS ???

Příspěvek od Hoki »

Goba píše:Do servisu Subaru nemusíš, já ti to preladim už mám mašinku.....jinak už to dnes má téměř každý pneuservis.
Odstěhoval jsem se na stáří na venkov, když jsem se na to ptal v místním pneuservisu, tak mi bylo sděleno , "kam bych přišel, kdybych musel mít ke každé značce auta nějaký bazmek na ventilky" , tak když jedu někdy do Prahy musím do servisu, blíž než 80 km tu nikoho nemám.
Ještě dotaz, TPMS je dvoudílný, ten horní díl co kouká z disku se dá doufám koupit samostatně, při demontáži z disku se určitě poškodí, loupe se mi barva z disků, tak je budu chtít dát znovu nalakovat. Nevím ,zda není lepší systém u VW , kde se to řešilo pomocí ABS.
Goba
Vášnivý uživatel
Vášnivý uživatel
Příspěvky: 1402
Registrován: pon kvě 28, 2018 11:07 am
Jméno a příjmení: Petr Gobernac
Bydliště: Pardubice

Re: TPMS ???

Příspěvek od Goba »

Nejsem odborník, ale na 2 části to asi bude, viděl jsem to určitě samostatně, a u těch čidel se právě i řeší správný utahovací moment, jak to sešroubovat čidlo s ventilkem, aby za provozu po čase neuletělo nebo neprasko při přetažení větší silou.
Ještě s přihlédnutím na celkové stáří senzorů.....je tam lithiová baterka a životnost se uvádí 5-7 let myslím, takže promyslet a možná vyměnit komplet.
Forester SJ 2.0iCVT 2016
X-Trail T31 2.0Dci 2010
Odpovědět

Zpět na „Všeobecná technická diskuse“