Kdo nebo co vám nadzvedlo mandle?

Odpovědět
Uživatelský avatar
VDC
Předseda klubu
Předseda klubu
Příspěvky: 48960
Registrován: ned črc 26, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Tomáš Vlasák
Bydliště: Srázná 477/16a, Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Kdo nebo co vám nadzvedlo mandle?

Příspěvek od VDC »

Bacha na to. Ono se jim to osvědčilo na Plaský, tak tím zaserou všechny hlavní v Plzni. Na Folmavský už je to taky. A na Domažlický u starýho autobusáku to bude co nevidět.
http://monstersubaru.eu
https://www.instagram.com/vdc.monstersubaru/
Subaru Outback 3,0 H6 '01
Toyota Previa 4WD 2.4 ´97
Uživatelský avatar
2.0XT
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel
Příspěvky: 601
Registrován: sob říj 13, 2012 12:39 am
Jméno a příjmení: Vít
Bydliště: Plzeň

Re: Kdo nebo co vám nadzvedlo mandle?

Příspěvek od 2.0XT »

To sou kurvy. Hlavne na tech vypadovkach smerem ven to vubec nechapu...

Odesláno z Outbacku za jízdy
Subaru Legacy GT 2010
Uživatelský avatar
spm
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 22544
Registrován: úte kvě 03, 2016 3:19 pm
Jméno a příjmení: Jan Krajdl

Re: Kdo nebo co vám nadzvedlo mandle?

Příspěvek od spm »

To rikam, ze bez wazu ani pro rohliky :-) ten rozlisuje i mereni aktivni a tam kde je jenom kamera, co ale nema merit a musim zatim zatukat, ze z tech udajne neaktivnich mi zatim fakt nic neprislo, kdyz jsem to neodhad... (a tech alespon po praze je vic nez tech, co doopravdy meri)

Odesláno z mého SM-N950F pomocí Tapatalk
Subaru Outback BH 3.0 H6 Obrázek
Subaru Libero SDX Obrázek
Hyundai i20 1.2 2012 Obrázek
Volkswagen Transporter T4 Syncro 2.5TDI R5 Obrázek
Uživatelský avatar
.dundee.
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 2869
Registrován: stř kvě 18, 2011 1:08 am
Jméno a příjmení: Pavel
Bydliště: Praha

Re: Kdo nebo co vám nadzvedlo mandle?

Příspěvek od .dundee. »

Mě dnes přišla obsílka na služebák za 42km/h na třicítce v Libocký okolo Hvězdy.
To jsem teda pyrát.
Všechny tyhle radary jsou jen dalším způsobem jak “daňově” zatížit občana. Kdysi se takovýmhle zlodějům na cestách říkalo lupiči. Dnes je to státní úředník.
Ostatně stát je pouze organizované násilí na vlastních občanech.
Subaru Impreza WRX STi MY04
ex Subaru Legacy 2.0D MY09
Uživatelský avatar
VDC
Předseda klubu
Předseda klubu
Příspěvky: 48960
Registrován: ned črc 26, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Tomáš Vlasák
Bydliště: Srázná 477/16a, Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Kdo nebo co vám nadzvedlo mandle?

Příspěvek od VDC »

Blbci...
http://monstersubaru.eu
https://www.instagram.com/vdc.monstersubaru/
Subaru Outback 3,0 H6 '01
Toyota Previa 4WD 2.4 ´97
Uživatelský avatar
Bart
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel
Příspěvky: 475
Registrován: pát srp 17, 2012 3:44 pm
Bydliště: Plzeň-jih

Re: Kdo nebo co vám nadzvedlo mandle?

Příspěvek od Bart »

Tak na I/20 v Nepomuku (smerem od Plzne) udelali taky usekovej radar, misto te buzerbudky co tam byla. Ale na druhou stranu je to fakt v obci a jeste pred nim je ten informativni radar...
Subaru Legacy BL, H6, 2005
Uživatelský avatar
VDC
Předseda klubu
Předseda klubu
Příspěvky: 48960
Registrován: ned črc 26, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Tomáš Vlasák
Bydliště: Srázná 477/16a, Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Kdo nebo co vám nadzvedlo mandle?

Příspěvek od VDC »

Jojo, vím o něm. Ale tam mi to nevadí a celkem to v tom místě dává smysl.
http://monstersubaru.eu
https://www.instagram.com/vdc.monstersubaru/
Subaru Outback 3,0 H6 '01
Toyota Previa 4WD 2.4 ´97
demeter
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel
Příspěvky: 287
Registrován: stř lis 30, 2016 9:10 pm
Bydliště: Praha

Re: Kdo nebo co vám nadzvedlo mandle?

Příspěvek od demeter »

Uživatelský avatar
ok1mpx
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 1344
Registrován: ned bře 06, 2016 2:49 pm
Jméno a příjmení: Zbyněk Trojan
Bydliště: okres Česká Lípa

Re: Kdo nebo co vám nadzvedlo mandle?

Příspěvek od ok1mpx »

Článek o mlhovkách
https://www.garaz.cz/clanek/mlhovkari-m ... &source=hp a bohužel i přístup policistů.

Nemám xichtoknihu, abych tam přispěl do diskuse. Mlhovky, myšleno přední, NEMOHOU Z PRINCIPU NIKOHO OSLŇOVAT. Aby správně fungovaly, musí vyzařovat úzký pruh světla rovnoběžně se silnicí. Když si nějaký trouba dá na auto přídavná dálková světla a používá je jako mlhovky, to je jiná. To bych střílel. Jenže nikdy se mi nestalo, že by na STK zkoumali, co tam je za paraboly, to že je prasklé sklo, to si umějí všimnout hned.... A nejúčinnější jsou, pokud svítí samy, pokud je totiž opravdová mlha, tak při použití potkávacích světel (o dálkových ani nemluvím) je před autem bílá zeď.

Zadní mlhovka je jasná. Použití předepsáno. Bohužel i v tom zákoně >:-@ není napsáno, že pokud mě někdo dojede, nebo nedejbože stojím v koloně, tak je nutné ji zhasnout, jinak tomu za mnou vypálím sítnici. To ovšem také platí o stání na brzdě při stání na semaforu a nebo i celou dobu, než tem kamion vytáhnou z příkopu....
poslední dobou mě štvou už i blinkry na nových, resp. potuněných autech. Vždyť v noci by stačila poloviční svítivost!

Bohužel u Forestrů si přední mlhovky občas při nastupování rozsvítím kolenem a kontrolka je také tam dole, takže za přední mlhovky jsme už platili i pokutu.... Chtěl bych rozsvítit jednu nepoužívanou zelenou kontrolku na přístrojovím štítě, až jednou bude trochu času...
Zbyněk
Forester SG5LK, 2.0 MT*2005,, daily car XV, 2.0D MT*2013, taťkovo daily car
Forester SF5LJ, 2.0 MT*1999, 4 kousky v různém stádiu rozpracovanosti
Outback 4S4BR, 3.6 AT*2010, Outback 4S3BG, 2.5 MT*1996, synkovy, Legacy BG7LJ, 2.2 MT*1996, K.O.na srazu v Bělé
Uživatelský avatar
námořník
Místopředseda klubu
Místopředseda klubu
Příspěvky: 20532
Registrován: sob zář 10, 2016 8:43 am
Jméno a příjmení: Jiří Mareš
Bydliště: Most

Re: Kdo nebo co vám nadzvedlo mandle?

Příspěvek od námořník »

Mlhovky - zadní, vadej každýmu normálnímu řidiči a ten zákon je napsanej na hovno. Sám nechápu komu můžou vadit přední mlhovky a jak můžou někoho oslnit :-). Jako ať se na mě nikdo nezlobí, ale pokud vidím auto 100 a vic metrů před sebou, tak určitě svitit těma zadníma ďáblovejma světlama nemusím a kdo je rozsvítí tak je blb.
Odesláno zmáčknutím tlačítka Odeslat
Uživatelský avatar
VDC
Předseda klubu
Předseda klubu
Příspěvky: 48960
Registrován: ned črc 26, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Tomáš Vlasák
Bydliště: Srázná 477/16a, Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Kdo nebo co vám nadzvedlo mandle?

Příspěvek od VDC »

Já se teda přiznám, že jsem na to nějak míň háklivej a když s tím někdo svítí, i když to není potřeba, moc mě to nenasírá. Ale sám jsem přední mlhovky nepoužil nikdy a zadní asi 2x na dálnici.
http://monstersubaru.eu
https://www.instagram.com/vdc.monstersubaru/
Subaru Outback 3,0 H6 '01
Toyota Previa 4WD 2.4 ´97
zhor
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 2706
Registrován: pon srp 26, 2013 2:38 pm
Jméno a příjmení: Standa H.
Bydliště: Šumperk/Ostrava

Re: Kdo nebo co vám nadzvedlo mandle?

Příspěvek od zhor »

námořník píše: Sám nechápu komu můžou vadit přední mlhovky a jak můžou někoho oslnit .
To je tím, že už dlouho nepršelo, tak si nejel dlouho za deště ;-D Mlhovky se fakt hnusně odrážejí od mokrýho asfaltu a absolutně netuším proč je někdo používá.

Sám jsem zkoušel mlhovky aji v hodně husté mlze, na Subaru je na mlhovce aji nějaky šroub na nastavení polohy, takže se dají mlhovky nastavit do ruzných směrů, a nic nepomohlo. Ta mlhovka je pro rychlost nad 30kmh absolutně k ničemu (jediné praktické využití je v terénu, kdy potřebuju vidět těsně před auto). Co se mě osvědčilo, tak v husté mlze je nejlepší dát světla co nejvíc dolů a jet na tlumený.

Dneska jsou tuším nějaký pravidla, že pokud svítí přední mlhovka, tak automaticky svítí aji zadní mlhovka. Tomu idotovi co to vymyslel, by měli dát zadní mlhovku nad postel a svítit mu s tím do ksichtu, dokud by si to nerozmyslel. Za mlhy je běžné, že se auta dojedou, a za prvním jede kolona aut. To první auto když chce, tak ať si pustí přední mlhovky, ale jakmile ho někdo dojede, tak ta zadní mlhovka je na zničení očí a měla by být vypnutá.

No a používání mlhovek ve městě by mělo být zakázané uplně. Nad Ostravou bývají pravidelně mlhy (dohlednost tak 200 - 300 metrů) a polovina aut má puštění mlhovky a přitom popojíždí v koloně. Mě to přijde tak, že si je nechali dát do svýho novýho auta jako připlatkovou bezpečnostní výbavu, a když a za ně dali tolik peněz tak je musí používat, když je v okolí 20km nějaká ta mlha. Jiný praktický vysvětlení mě nanapadá.

No a co se týká dobastlenýho denního svícení do mlhovek, tak to je kapitola sama pro sebe. Za deště to oslňuje vepředu, vzadu samozřejmě vypnutý světla takže v rozstřikující se vodě za autem nejsou zezadu vůbec vidět. Zepředu ty světla jsou nízko, takže auto není dobře vidět za horizontama atd. Kdo chce kam ... chuj s nim!
Subaru Impreza GG WRX EJ205 165kW 2003
Volvo V70 D5 120kW 2002
ex - Subaru Impreza GG EJ201 92kW 2001
Uživatelský avatar
námořník
Místopředseda klubu
Místopředseda klubu
Příspěvky: 20532
Registrován: sob zář 10, 2016 8:43 am
Jméno a příjmení: Jiří Mareš
Bydliště: Most

Re: Kdo nebo co vám nadzvedlo mandle?

Příspěvek od námořník »

Tak za snížený viditelnosti, deště atd, rozsvicim světla. Mě teda přední mlhovky neoslňujou :-) a používám je třeba v lese. Přeci jenom je vidět trochu víc do stran a říkám si že třeba uvidím toho jelena o něco dřív :-)
Odesláno zmáčknutím tlačítka Odeslat
Uživatelský avatar
hamoun
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 18904
Registrován: ned čer 12, 2011 9:16 pm
Jméno a příjmení: Petr Hanek
Bydliště: Kravaře

Re: Kdo nebo co vám nadzvedlo mandle?

Příspěvek od hamoun »

plne podepisuju, co napsal zhor …

jen je to jinak s rozvedcenim mlhovek. pokud zapinam zadni, sviti automaticky i predni … zadni samostatne nejdou ...
škoda superb
ex WRX 2008
Uživatelský avatar
spm
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 22544
Registrován: úte kvě 03, 2016 3:19 pm
Jméno a příjmení: Jan Krajdl

Re: Kdo nebo co vám nadzvedlo mandle?

Příspěvek od spm »

Ja jsem asi ten divnej ridic. Nevim jestli mam nejaky divny oci nebo co, ale cerveny mlhovky me nijak zvlast nedrazdi. Zato za sviceni prednima mimo mlhu bych strilel (konkretne mam hroznou chut jim palit do xichtu dalkovkama). Uz takhle vetsina pekacu (vcetne tech uplne novych) oslnuje potkavacima svetlama jak prase a jeste kdyz si do toho rozsviti dalsi dve lucernicky, tak to je parada...

Za vcerejsi cestu z nachoda jsem malem vykvetl. V tom kraji snad kazdej vozi v kufru pytel mrtvol, takze co auto, to svetlomet na sestrelovani letadel. Na nejakyho vytuzenyho golfa jsem uz i zablikal, na oplatku mi pustil jeste dalkovky (coz uz nastesti nebylo moc poznat, horsi nez jeho potkavacky to nebylo)

Odesláno z mého SM-N950F pomocí Tapatalk
Subaru Outback BH 3.0 H6 Obrázek
Subaru Libero SDX Obrázek
Hyundai i20 1.2 2012 Obrázek
Volkswagen Transporter T4 Syncro 2.5TDI R5 Obrázek
Odpovědět

Zpět na „Žvanírna“