Frančeskovo S-Turbo

Diskuse o vozidlech jednotlivých členů fóra na jednom místě.
Odpovědět
Bodyšek
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 1706
Registrován: pát úno 10, 2017 1:30 pm
Jméno a příjmení: Bohumil Kohout
Bydliště: Teplice nad Bečvou č.13

Forester S-Turbo AT

Příspěvek od Bodyšek »

mari75 píše: Ani ne, Tome. 5w40 do 150 tis.km, potom a to jsem se shodl v obou servisech, raději 10w40. Nebo je to špatně ?

Ja davam do S-Turba MO 10w60 Obrázek. Urcite bych tam nedaval 10w40 a ani 5w40. 5w40 se mi po sviznejsi jizde ztracel. 10w60 je naprosto v klidu a bez nejakych uniku nebo strachem ze kdyz tomu nalozim tak to nezaklepe a bude ok mazane Obrázek.


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
Uživatelský avatar
Tapan
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 14833
Registrován: úte kvě 16, 2017 8:13 am
Jméno a příjmení: Štěpán Z.
Bydliště: Zliv (České Budějovice)

Re: Forester S-Turbo AT

Příspěvek od Tapan »

Bohouši, to auto máš v dobré kondici a s relativně malým nájezdem. Jestli nemáš zvýšenou spotřebu oleje, rozhodně bych dával 5Wcokoliv. Osobně liju 5W50 a 5W40 bych se taky nebál.
Lvl. 1 Subaru Necromancer

Outback BP H6, Impreza GG Wagon 2.0, Justy KAD ECVT, 2x Libero E12
mari75
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 3419
Registrován: pon říj 31, 2016 10:47 am

Re: Forester S-Turbo AT

Příspěvek od mari75 »

Teď jsem se koukal na https://www.oleje.cz/clanek/Viskozita-a ... vych-oleju. Tak jsem podle toho moc nepokazil, ten olej leji už dávno do všech svých aut, byly to vesměs turbo nafty a neměl jsem doteď problém. Takže mu asi i věřím+věřím i zkušeným mechanikům Subaru, kteří mají s motory mnohem větší zkušenosti než já. Dva litry asi není moc, ale i na to já nejsem vůbec zvyklý ;-D
Subaru Forester 2,0XT 03 Red dragon
Alfa Romeo 156 SW 1,9 Jtd 02 85 kw chip by Sarkan
ex AR 156 SW 1,9 Jtd 01 81 kw chip by Sarkan
ex AR 146 1,4 TS
ex Saab 9-3 2,0i kupé
ex Seat Toledo 1,9 Tdi 98
ex VW Vento 1,8i
ex Škoda 130
Bodyšek
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 1706
Registrován: pát úno 10, 2017 1:30 pm
Jméno a příjmení: Bohumil Kohout
Bydliště: Teplice nad Bečvou č.13

Re: Forester S-Turbo AT

Příspěvek od Bodyšek »

Tapan píše:Bohouši, to auto máš v dobré kondici a s relativně malým nájezdem. Jestli nemáš zvýšenou spotřebu oleje, rozhodně bych dával 5Wcokoliv. Osobně liju 5W50 a 5W40 bych se taky nebál.
A Stepanku dolevas moc nebo po kolika + - km kolik dc dolejes? Mozna jo ale dolevat po kazde sviznejsi jizde treba 1 dc mi prijde jako ulet. Abych to porad hlidal.


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
Uživatelský avatar
Tapan
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 14833
Registrován: úte kvě 16, 2017 8:13 am
Jméno a příjmení: Štěpán Z.
Bydliště: Zliv (České Budějovice)

Re: Forester S-Turbo AT

Příspěvek od Tapan »

Bohouši, deci neřeším, mezi ryskami je cca. litr. Jednou za čas zkontroluji a doliju po horní rysku. Mně to olej docela papá, ale mému už taky táhne na 270 tis. :-) Vezme si to...nevím...tak tři litry na 10 tisíc? Od oka...
Lvl. 1 Subaru Necromancer

Outback BP H6, Impreza GG Wagon 2.0, Justy KAD ECVT, 2x Libero E12
Uživatelský avatar
spm
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 22698
Registrován: úte kvě 03, 2016 3:19 pm
Jméno a příjmení: Jan Krajdl

Re: Forester S-Turbo AT

Příspěvek od spm »

A mně se smáli, že jsem úchyl, když jsem chtěl dolít olej, co byl někde přesně mezi ryskama a když jsem k tomu přišel s flaškou, tak auto stálo trochu jinde a měl jsem měrku na maximu :-DDD Každopádně na decku bych se taky fakt vykašlal... bere mi to baj oko litr mezi těma 12000km na výměnu, jednou jsem, když se to plazilo na minimu, těch 8 decek dolil, další dvě výměny jsem na to "kašlal" - vycházelo to akorát na minimu rysky při výměně.
Subaru Outback BH 3.0 H6 Obrázek
Subaru Libero SDX Obrázek
Hyundai i20 1.2 2012 Obrázek
Volkswagen Transporter T4 Syncro 2.5TDI R5 Obrázek
Bodyšek
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 1706
Registrován: pát úno 10, 2017 1:30 pm
Jméno a příjmení: Bohumil Kohout
Bydliště: Teplice nad Bečvou č.13

Re: Forester S-Turbo AT

Příspěvek od Bodyšek »

Tapan píše:Bohouši, deci neřeším, mezi ryskami je cca. litr. Jednou za čas zkontroluji a doliju po horní rysku. Mně to olej docela papá, ale mému už taky táhne na 270 tis. Vezme si to...nevím...tak tři litry na 10 tisíc? Od oka...
Jak ctu litry tak mne to zneklidnuje Obrázek. Jedine auto co mi kdysi strasne zralo olej tak byl Ford Focus 1.6 TDCI a celkem dost. No mozna by to stalo za zkousku tam dat ten 5w50 asi od MO. Jasne najezd mas vetsi o 100 tisic,to je co rict. Je to vsechno o tom jak se k tomu auto chovas a zachazis.


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
Uživatelský avatar
spm
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 22698
Registrován: úte kvě 03, 2016 3:19 pm
Jméno a příjmení: Jan Krajdl

Re: Forester S-Turbo AT

Příspěvek od spm »

Zase zrovna u toho 10w-60 tu byl rozbor, jak ty motory po rozebrání byly brutálně zakarbonovaný. Takže ono když tam dáš takovej olej kvůli tomu, abys tam mezi výměnama nemusel dolít ten litr oleje a pak po 30000km uděláš generálku motoru, tak si moc nepomůžeš :-DDD
Subaru Outback BH 3.0 H6 Obrázek
Subaru Libero SDX Obrázek
Hyundai i20 1.2 2012 Obrázek
Volkswagen Transporter T4 Syncro 2.5TDI R5 Obrázek
Uživatelský avatar
VDC
Předseda klubu
Předseda klubu
Příspěvky: 49130
Registrován: ned črc 26, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Tomáš Vlasák
Bydliště: Srázná 477/16a, Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Forester S-Turbo AT

Příspěvek od VDC »

Zatím jedinej člověk, který nepoužíval auto k ryze sportovním aktivitám a použití 10W-60 u něj dávalo smysl, byl Tráva, který s autem nikdy nejezdí krátké trasy. Jinak nemá použití tohohle medu žádnou logiku.
Dolejt do auta litr oleje za 10 000 km není nic, z čeho by člověk měl mít nervy a pravidelně kontrolovat olej, to prostě k Subaru patří. Od jakživa.
http://monstersubaru.eu
https://www.instagram.com/vdc.monstersubaru/
Subaru Outback 3,0 H6 '01
Toyota Previa 4WD 2.4 ´97
yeti
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 3007
Registrován: úte říj 26, 2010 3:20 pm

Re: Forester S-Turbo AT

Příspěvek od yeti »

… navíc výhody nižšího zimního čísla se tu už probíraly.
Subaru Legacy wagon 2.0 R 121kW "sociál" MY06
Subaru Forester SF 90kW MY98
františek1
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel
Příspěvky: 304
Registrován: úte dub 17, 2018 4:26 pm
Bydliště: Bojkovice-Luhačovice

Re: Forester S-Turbo AT

Příspěvek od františek1 »

Aji nám tady napadlo, a k tomu barevně korektní západ slunce...
20190111_160534.jpg
jinak proběhl další servis, tentokrát jsem díky Bodyškově doporučení - kterému tímto ze srdce děkuji - nemusel jet těch 300km do Krkonoš, ale hodil jsem to sympatickýmu klukovi kousek za Zlín a spokojenost veliká, dělal rozvody a eště ňáky srandy kolem, seznam dodám později, tentokrát jsem se vešel do 14tis.

Subo jede na těch nových zimákách pěkně, už ani nevím co jsem koupil, ale jsou to jedny z té vychvalované TOP 5, tuším že Dunlup nebo Pirelli, cena 2300,- za kus, no zpětně si říkám že jsem ani nemusel kupovat tak dobrý/drahý, když mám to subo tak se tam dali poslat i nějaké levnější, a byla by víc sranda, takhle to i na tom mýdle co aktuálně venku je jede kam ukážu.

aktuálně se snažím dohodnout sousedovu stodolu na parkování

a na sousedním webu jsem si všiml, že vrtas má stejný model na prodej/na náhradní díly, no nemůžu se rozhodnout, jestli mám tak starej křáp, že si mám koupit rovnou další na díly, jako když jsem jezdil s Ford Granada, a nebo jestli mám vlastně novou káru a všechno seženu v autodílech...

zrovna hledám středový díl výfuku, viděl jsem na bazoši firmu ze Šumperku, která dělá nerezový, ale ten můj dělali jen 3x a nemají kopyto, takže leda podle mého namíru, no pohledám a event vložím dotaz do správného tématu
Forester STurbo 01
františek1
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel
Příspěvky: 304
Registrován: úte dub 17, 2018 4:26 pm
Bydliště: Bojkovice-Luhačovice

Re: Forester S-Turbo AT

Příspěvek od františek1 »

No po dlouhé době, možná vůbec poprvé, co mám subo se mě opravdu k něčemu speciálnímu hodilo.
1,3 tuny na kouli, cvičilo to se mnou.
Fotografie0117.jpg
Forester STurbo 01
sima
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 24300
Registrován: ned bře 15, 2015 12:03 am
Jméno a příjmení: Radek- šíma
Bydliště: Valašsko

Re: Forester S-Turbo AT

Příspěvek od sima »

Frančesko zdravím tě!Mě úplně uniklo že jsi to ty,stomolezec s pořádným čírem :-) ;)
Tj super,že jsi taky spokojen s tím servisem přes Bohůša (*_^) |,,,,
Forester 2.0 SG 2002
Citroen Saxo Twist 1.1 2000
bývalá stálice:Citroen Xantia 1.8 16V LPG 98
františek1
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel
Příspěvky: 304
Registrován: úte dub 17, 2018 4:26 pm
Bydliště: Bojkovice-Luhačovice

Re: Forester S-Turbo AT

Příspěvek od františek1 »

Trošku to posouvám, tak jsem si zakoupil sadu na renovaci světlometů
Photo0003.jpg
Photo0004.jpg
Photo0005.jpg
šlo to pěkně, nebylo co vymýšlet, akorát jak jsem ten typ, co rád začíná s čímkoliv, ale chybí mě pak tah na branku, dokončovat projekty, tak jsem zrenovoval jen jedno, další výhledově
i tak z toho mám radost

ovšem co je hodně smutný a špatný je tento příběh

dělali mě přes jeden servis technickou, protože jsem potřeboval být každý den v práci, no na emisích zjistili že zadní tlumič je v háji, tak objednali nový a že mi ho tam namontují, žádný problém, no byl jsem rád, že to nemusím řešit, byl jsem v krkonoších a ta ochota byla příjemná, nakonec všechno dopadlo technickou mám tak čau
ale teď vlezu pod auto a vidím že se s tím zas tak nesrali, tam má přece bejt příruba kurva
Nepříruba.jpg
Forester STurbo 01
františek1
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel
Příspěvky: 304
Registrován: úte dub 17, 2018 4:26 pm
Bydliště: Bojkovice-Luhačovice

Re: Forester S-Turbo AT

Příspěvek od františek1 »

jak je to tím svárem našponovaný, tak někde uprostřed mám samozřejmě kontaktní místo s podvozkem, takže ve vyšších otáčkách, když brzdím motorem, tak mě to drnčí, zatím to místo kontaktu není nijak zničeno, ošoupáno, ale je to nahovno,

potřeboval bych dvě nové příruby, má na ně někdo třebas výkres na výpalek, nebo si je všichni co máte vybavení jen tak šudlíte doma na ponku? Dá se tohle vůbec po někom chtít vyrobit, kluk u kterýho já servisuju říkal že jo, ale moc se mu nechtělo, výkres nemá, a na koleně to trvá
Forester STurbo 01
Odpovědět

Zpět na „Vozidla členů SFC“