BOV - blow off valve ventil - pretlaku turba

Většina našich vozů má konstrukčně stejné motory. Proto i řešení potíží je možné řešit společně
Odpovědět
Uživatelský avatar
M a r c e l
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 15410
Registrován: pát úno 05, 2010 2:58 pm
Jméno a příjmení: Martin Fabian
Bydliště: Středozem B-)
Kontaktovat uživatele:

Re: BOV - blow off valve ventil - pretlaku turba

Příspěvek od M a r c e l »

Bodyšek píše:
Ahoj,psal jsem Ferencovi a ten mi rikal ze se mam zeptat tebe z jakeho to je materialu. Jestli mi to bude pasovat na model 2000? Dekuji


Sent from my iPhone using Tapatalk
materiál je ocel a já mám 12.2000 a pasuje tam...
M a r c e l B -)

FORESTER 2.0 XT SG AT 04 (iXTéčko)
FORESTER 2.0 Sturbo SF MT-R 00 LPG (TEJPRESTR)
OPEL TIGRA 1.6 KROSTIGRA
MULTICAR M25 4x2 MULA
IMPREZA 2.0 WRX STI 02 (BERUŠKA)
<Scenic 2.0<Felicia Combi 1.2LXI LPG<3x GARDE<120LS<110L<kolo<plastová Tatra<odrážedlo<kočárek
Bodyšek
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 1706
Registrován: pát úno 10, 2017 1:30 pm
Jméno a příjmení: Bohumil Kohout
Bydliště: Teplice nad Bečvou č.13

Re: BOV - blow off valve ventil - pretlaku turba

Příspěvek od Bodyšek »

M a r c e l píše:materiál je ocel a já mám 12.2000 a pasuje tam...
Okey. Ferenc mi psal ze jsi mu ji prodaval za 400kc asi tak mi rikal ze mi ji posle a ja si na ni navarim to koleno a pak to dam uz do kupy a mnelo by to fungovat Obrázek. Dik


Sent from my iPhone using Tapatalk
Uživatelský avatar
Mira
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 10623
Registrován: úte srp 18, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Miroslav
Bydliště: Poslední zatáčka před Vídní

Re: BOV - blow off valve ventil - pretlaku turba

Příspěvek od Mira »

Tak mi přes velký volno přestala fachčit čínská kopie HKS. Najednou žádný tsss, pouze strašný ticho a navíc houpající se volnoběh. Takže po poradě s Alešem (díks) jsem se jal neposluchu demontovat a rozmontovat. Zjistil jsem, že je potřeba vyšroubovat velkou spoustu šroubků kolem dokola a zjistit, že je jak novej, ovšem tedy až na pružinu, která přesto, že má jakous povrchovou úpravu chytala lišku. Takže ošetřeno, nicméně chodil krásně volně. Takže zborka, zjištění, že se mi ztratil jeden šroubek, ale ono to těch dalších 9 udrží. Šup s tím zpět a teprve poté co mi zůstala hadička od podtlaku v ruce jsem zjistil, že byla na tom naústku ze sání prdlá :-D Takže seříznout a po demontáži dalších X dílů páč žádnej přístup, ji na popadesátý pokus a po nahřátí horkou vodou a při použití dlóuhých kleští nasunout. Ona totiž originál hadička má malinko větší průměr než náš tuningový model cogaráždala, která je menší, aby těsnila na BOV-u, kde je ten naústek menší, tak aby to těsnilo. Ale všecko klape a zas to syčí. A nevim zda jsem to složil zpět ve správným pořadí, páč se mi zdá, že to má o fous jinačí zvuk. Ale po tom trapným tichu ... Ale výkon montéra Tolji teda strašnej, parkoval jsem kapku dál a nachodil jsem x-kiláků navíc, protože furt mi něco chybělo. Příště napřed přeparkuju před vrata, bude to snažší.
Přitom taková blbost, že. A ještěže jsem o víkendu neobjednal novej, von je tak trotlfest jednoduchej, že se tam nemá co polámat. Max. prdnout guma, ale to je průser vždycky. ;-D
Forester SG XT
ex Impreza 97 s baťohem
Uživatelský avatar
kosobecny
Vášnivý uživatel
Vášnivý uživatel
Příspěvky: 993
Registrován: pát zář 16, 2011 6:53 pm
Jméno a příjmení: Marek
Bydliště: Klatovy a okolí

Re: BOV - blow off valve ventil - pretlaku turba

Příspěvek od kosobecny »

Nemáte náhodou někdo nějaký na prodej na XTčko? :P
Co jsem četl, tak se tam nic nevejde a je potřeba udělat nějakou redukci jestli to dobře chápu?
Subaru Outback H6 3.0 MY2000
Subaru Forester 2.0 XT MY2003 - ex
Subaru Impreza 2.0 GL MY2000 - ex
mari75
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 3400
Registrován: pon říj 31, 2016 10:47 am

Re: BOV - blow off valve ventil - pretlaku turba

Příspěvek od mari75 »

Nedával bych ;-D . Nebylo mi to mechanikem doporučeno,ale už nevím proč :-DDD . Myslím si, že něco v duchu "je to zbytečnost"
Subaru Forester 2,0XT 03 Red dragon
Alfa Romeo 156 SW 1,9 Jtd 02 85 kw chip by Sarkan
ex AR 156 SW 1,9 Jtd 01 81 kw chip by Sarkan
ex AR 146 1,4 TS
ex Saab 9-3 2,0i kupé
ex Seat Toledo 1,9 Tdi 98
ex VW Vento 1,8i
ex Škoda 130
Uživatelský avatar
Mira
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 10623
Registrován: úte srp 18, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Miroslav
Bydliště: Poslední zatáčka před Vídní

Re: BOV - blow off valve ventil - pretlaku turba

Příspěvek od Mira »

Je potřeba tam dát koleno abys ten ventil mohl dát jinam, kde je místo. Třeba takhle
BOV400.jpg
Jinak se tam fakt nic nevejde. A je to betelná zbytečnost, navíc máš přehled. jestli turbo fachčí.Třeba takhle [youtube]https://www.youtube.com/watch?v=YH1TLxN ... e=youtu.be[/youtube]
Forester SG XT
ex Impreza 97 s baťohem
Odpovědět

Zpět na „Motor“