Kdo nebo co vám nadzvedlo mandle?

Odpovědět
Uživatelský avatar
Keana
Uživatel fóra
Uživatel fóra
Příspěvky: 246
Registrován: úte lis 22, 2016 8:01 am
Jméno a příjmení: Aleš Hnyk
Bydliště: Jablonec/Jabloneček
Kontaktovat uživatele:

Re: Kdo nebo co vám nadzvedlo mandle?

Příspěvek od Keana »

co to máte v tej Praze za zvyky. Okrádat vozy o "tenisáky" na kouli. Krytku vem čert, ale ty obě nohavice od vazelíny, jak sem si to neuvědomil a nakládal kočárek. ještě že ten švédskej krám byla poslední štace, někde courat s těma kaťatama by se mi fakt nechtělo.
Subaru Justy G3X 1.3 MY2005 ------15.11.2014 ----> Obrázek
Subaru Forester SG 2.0 MY2006 ----02.08.2016 ----> Obrázek
jkotek
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 1877
Registrován: úte úno 14, 2017 9:51 am
Jméno a příjmení: Jan Kotek
Bydliště: Praha

Re: Kdo nebo co vám nadzvedlo mandle?

Příspěvek od jkotek »

LukasV píše:Tak hlavně že nesmetla nikoho na přechodu.
No, to by šla do tepláků. I pouhá soubězná jízda, kdy jeden stojí před přechodem a dává přednost chodci je automaticky hrubé porušení zákona (je na to judikát). A tady to bylo s předjížděním/objížděním, takže ještě hůře a za zranění chodce by to bylo už natvrdo.
Daily: Subaru Outback 2.0D CVT Active, MY2015
Obrázek
Summer: Subaru Legacy 3.0R, MY2005
Obrázek
Uživatelský avatar
ok1mpx
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 1344
Registrován: ned bře 06, 2016 2:49 pm
Jméno a příjmení: Zbyněk Trojan
Bydliště: okres Česká Lípa

Re: Kdo nebo co vám nadzvedlo mandle?

Příspěvek od ok1mpx »

to vojtasbus:
Já furt na fotkách hledal Tvoje auto a nemohl ho najít...
A Ty tím tramBUSem?
Zbyněk
Forester SG5LK, 2.0 MT*2005,, daily car XV, 2.0D MT*2013, taťkovo daily car
Forester SF5LJ, 2.0 MT*1999, 4 kousky v různém stádiu rozpracovanosti
Outback 4S4BR, 3.6 AT*2010, Outback 4S3BG, 2.5 MT*1996, synkovy, Legacy BG7LJ, 2.2 MT*1996, K.O.na srazu v Bělé
Uživatelský avatar
Mira
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 10623
Registrován: úte srp 18, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Miroslav
Bydliště: Poslední zatáčka před Vídní

Re: Kdo nebo co vám nadzvedlo mandle?

Příspěvek od Mira »

Keana píše:co to máte v tej Praze za zvyky. Okrádat vozy o "tenisáky" na kouli.
To platí i na vesnici. Já mám už 3 tenisák.
Forester SG XT
ex Impreza 97 s baťohem
vojtasbus
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 1526
Registrován: stř úno 11, 2015 11:11 am
Jméno a příjmení: Vojtěch Myška

Re: Kdo nebo co vám nadzvedlo mandle?

Příspěvek od vojtasbus »

ok1mpx píše:to vojtasbus:
Já furt na fotkách hledal Tvoje auto a nemohl ho najít...
A Ty tím tramBUSem?
Tak tak. Já pracovní Italkou. Jinak za srazeni osoby na prechodu se ted davá rok tepláků nebo 2 bez not.

Odesláno z mého EVOLVEO_StrongPhone_Q8_LTE pomocí Tapatalk
exSubaru Justy '94 (1.2i, 9V, 55kW)
exSubaru Outback '05 (3.0R, 24V, 180kW)

No a teď budu chvíli jezdit Pažoutem
jkotek
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 1877
Registrován: úte úno 14, 2017 9:51 am
Jméno a příjmení: Jan Kotek
Bydliště: Praha

Re: Kdo nebo co vám nadzvedlo mandle?

Příspěvek od jkotek »

To je ale za přímé sražení. Tady by to bylo horší o to objíždění vozidla, které před přechodem zastavilo. Takže by to myslím na podmínku neuhrála.
Každopádně já v takové situaci automaticky házím blinkr vlevo a sleduji zrcátko. Přesto se najdou bezmozci, kteří nepochopí a začnou objíždět. A už dvakrát jsem musel vytroubit chodce, aby ho debil nepřejel...
Daily: Subaru Outback 2.0D CVT Active, MY2015
Obrázek
Summer: Subaru Legacy 3.0R, MY2005
Obrázek
suubaru
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 1985
Registrován: čtv zář 08, 2011 2:19 pm

Re: Kdo nebo co vám nadzvedlo mandle?

Příspěvek od suubaru »

Vojtabus: a paní chtěla jet rovně nebo doleva? Vypadá to na komickou situaci, jakoby tě začala předjíždět v okamžiku, kdy jsi už byl v pohybu a projížděl přechodem. To už musela vidět tvoje přední kola, jak se štelujou do zatáčky.
IMPREZA 2,0i cvt sport MY18 naše dvanácté subaru :-)
LEGACY kombi BPE H6 5AT MY2008 letní auto
Outback 2019 BS exec cvt 2,5i
93, RXL, LR series
Uživatelský avatar
spm
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 22548
Registrován: úte kvě 03, 2016 3:19 pm
Jméno a příjmení: Jan Krajdl

Re: Kdo nebo co vám nadzvedlo mandle?

Příspěvek od spm »

Poslední týden se mě pokouší z psychické rovnováhy vyhodit Microsoft s jeho slavnýma Windowsama... Tenhle systém má už drahnou dobu skvělou funkci, že si dokáže uspaný počítač probudit. Respektive on si naplánuje kdy se má probudit ještě v době kdy běží. A používají to s radostí na instalaci aktualizací. Tedy že počítač se v noci probudí, zaktualizuje se a zrestartuje se. Což je úplně super, když má člověk šifrovaný disk, tak ráno přijde k běžícímu počítači, který visí na promptu pro zadání hesla. A následně se na tom ještě instalujou ty updaty. Ale co už, na to už jsem si zvykl, naštěstí se to nestávalo zas tak často (a holt při odjezdu na dovolenou jsem to vypínal úplně a pro jistotu i tlačítkem na zdroji).

Nicméně před pár dny přišla nějaká slavná aktualizace, která se nepovedla. (Respektive ono taknějak se ty větší nepovedou nikdy s Truecryptem, je potřeba ten disk dešifrovat, updatovat a pak znova zašifrovat). Takže jsem to udělal ručně, zaktualizováno a druhý den ráno je počítač probuzený. Takhle jsem se v tom chvíli hrabal, bez úspěchu, pokaždé jsem ráno přišel k zapnutému počítači (který navíc podle event logu se zapne typicky chvilku po tom, co usnu...) To probouzení dělají úlohy v plánovači úloh - u úlohy se dá nastavit kdy se má spustit a jestli si kvůli tomu může probudit počítač. A zjevně jak se ta aktualizace na poprvé nepovedla, tak se tam něco posralo a jaksi po úspěšné aktualizaci si to zapomnělo tyhle úlohy povypínat. Takže počítač se každý den probudí, ikdyž je updatnutý a nemá co instalovat...

Fajn, tak jsem si řek, že tu úlohu zakážu nebo jí zakážu alespoň to probouzení. Nezakážu. Protože ikdyž jsem jediný uživatel počítače, správce, instaloval jsem si to sám, tak nemám oprávnění na změnu systémové úlohy >:-& >:-& >:-& Prostě v systému existuje úloha, která denodenně probouzí počítač a já nemám právo ji přenastavit. Musel jsem z githubu stáhnout nějaký pofidérní nástroj, kterej mi dovolí spustit něco s ještě vyšším oprávněním, než mám normálně, abych tu píčovinu vypnul. Protože jinak nemám oprávnění si svůj vlastní počítač nastavit. Grrrrr! A jestli se to zítra ráno zase zapne, tak asi začnu sepisovat, proč jsem si vlastně tenkrát tenhle sračkoidní systém nainstaloval a jestli nepřejdu zpátky...

Jo, jinak ty nastavení úloh mají ještě jeden parametr - aby se nepouštěly z baterek (u notebooků). Nicméně znám osobně jednoho člověka, kterému tohle nastavení nefunguje a podle toho co jsem dneska hledal, tak nebyl jediný. Takže někomu to vesele zapne notebook v tašce z baterky... Doufám že se to jednou někomu zapne v letadle a zapálí ho to, aby tenhle bazmek zakázali...
Subaru Outback BH 3.0 H6 Obrázek
Subaru Libero SDX Obrázek
Hyundai i20 1.2 2012 Obrázek
Volkswagen Transporter T4 Syncro 2.5TDI R5 Obrázek
Uživatelský avatar
croctoy
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 566
Registrován: pát kvě 12, 2017 12:32 am
Jméno a příjmení: Petr Bohoněk
Bydliště: Praha

Re: Kdo nebo co vám nadzvedlo mandle?

Příspěvek od croctoy »

Tak tenhle problém jsem řešil asi před rokem a vyřešil. Už si přesně nepamatuji jak, ale na netu je návod. Od té doby mám klid. Pevné nervy ;)
Subaru Outback 2.5i Sport BS
Uživatelský avatar
spm
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 22548
Registrován: úte kvě 03, 2016 3:19 pm
Jméno a příjmení: Jan Krajdl

Re: Kdo nebo co vám nadzvedlo mandle?

Příspěvek od spm »

No, už mi z toho začalo fakt šíbat :-D Já právě přes ten pochybný tool zakázal ten naplánovanej task, který si myslím, že to probouzel. Jak moc to bylo úspěšný zjistím ráno, jestli to zas bude běžet :-D
Subaru Outback BH 3.0 H6 Obrázek
Subaru Libero SDX Obrázek
Hyundai i20 1.2 2012 Obrázek
Volkswagen Transporter T4 Syncro 2.5TDI R5 Obrázek
Uživatelský avatar
VDC
Předseda klubu
Předseda klubu
Příspěvky: 48967
Registrován: ned črc 26, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Tomáš Vlasák
Bydliště: Srázná 477/16a, Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Kdo nebo co vám nadzvedlo mandle?

Příspěvek od VDC »

spm píše:No, už mi z toho začalo fakt šíbat Já právě přes ten pochybný tool zakázal ten naplánovanej task, který si myslím, že to probouzel.
To je ale moc pěkná česká věta. Lingvistovo oko plesá. :-):-)
http://monstersubaru.eu
https://www.instagram.com/vdc.monstersubaru/
Subaru Outback 3,0 H6 '01
Toyota Previa 4WD 2.4 ´97
Uživatelský avatar
milosv
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 1019
Registrován: pon kvě 04, 2015 11:03 pm
Jméno a příjmení: Miloslav Všetička
Bydliště: Syrovice

Re: Kdo nebo co vám nadzvedlo mandle?

Příspěvek od milosv »

No, já zakázal aktualizace W10 poté, co se 2x nepovedla aktualizace a 2x to zbořilo celý disk. Samo že v okamžiku, kdy jsem dost spěchal [FUCK PC]
Takže aktualizace řízeně a ručně >>:-@@
Forester SJ 2.0i Comfort CVT ES 2018
Forester SH 2,0 XS Comfort LPG 2009
ex Forester SG 2,0 X Trend LPG 2003
Uživatelský avatar
matty
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 467
Registrován: stř kvě 14, 2014 6:53 pm
Jméno a příjmení: Martin Kopecky
Bydliště: Jičín

Re: Kdo nebo co vám nadzvedlo mandle?

Příspěvek od matty »

Ťukanec před chvílí. Jedu po dálnici a z připojováku osobák asi tak 30km/h rychlostí přes dvojitou čáru a rovnou lup pod navěs. Naštěstí se odrazil od gumy takže mě nic a on blatnik, dveře atd. Potud “dobrý”. vtipný to začalo být od doby, kdy mě začal dědek přesvědčovat že je to jen a pouze moje chyba. Nakonec mu to museli vysvětlit policajti ikdyž ze začátku taky neměli valný úspěch. Připojovák dlouhý snad půl kilometru, ale on musel hned na začátku..
Uživatelský avatar
spm
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 22548
Registrován: úte kvě 03, 2016 3:19 pm
Jméno a příjmení: Jan Krajdl

Re: Kdo nebo co vám nadzvedlo mandle?

Příspěvek od spm »

no, oni na W10 právě bohužel moc zakázat nejdou... obvykle když se nějaký neoficiální postup najde, tak s příštím updatem nefunguje ani ten. Nějak nechápu, že tahle firma může ještě dneska existovat :-D
Subaru Outback BH 3.0 H6 Obrázek
Subaru Libero SDX Obrázek
Hyundai i20 1.2 2012 Obrázek
Volkswagen Transporter T4 Syncro 2.5TDI R5 Obrázek
Uživatelský avatar
hamoun
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 18906
Registrován: ned čer 12, 2011 9:16 pm
Jméno a příjmení: Petr Hanek
Bydliště: Kravaře

Re: Kdo nebo co vám nadzvedlo mandle?

Příspěvek od hamoun »

tak fajn, ze se nikomu nic nestalo !!!

ja tohle nevyuzivani pripojovaku nechapu ... da se tam solidne rozjet i autem bez motoru ...

a kdyz k tomu jedu zezadu v levem ... dost casto nejaky zavodnik skoci rovnou do toho leveho ... parkat uz jsem tak dobrzdoval ... smykem

Odesláno pomocí Tapatalk
škoda superb
ex WRX 2008
Odpovědět

Zpět na „Žvanírna“