3D tisk, tiskárny

Odpovědět
Uživatelský avatar
HonzaCZ
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 21874
Registrován: pát črc 31, 2009 12:00 am
Bydliště: Praha

Re: 3D tisk, tiskárny

Příspěvek od HonzaCZ »

VDC píše:Hezky !! Honzo to je krásný !!
Díky :-)
spm píše:Zajímavý je, že všichni mají tu C13 koncovku popsanou která díra je co a všichni ji maji zapojenou stejně. Ale z té zásuvkové strany si to zapojují jak je napadne...
No timhle jsem si taky nebyl úplně jistej, jestli to maj dobře popsaný (já kupoval samostatnou zdířku do panelu a zapojoval jí sám), a pohledal jsem na netu, koukal na několik kabelů a i je zkoušečkou změřil, jak to vlastně má bejt. Naštěstí u mě vše popsaný správně. Ale stejně jsem pro jistotu přes vypínač zapojil L i N. Ale viděl jsem tyhle zdroje zapojený i jen normální flexošňůrou bez PE a tam by teda potom hrozilo, že při otáčení vidlice bude vypnutej jednou šumět a jednou ne? Pokud tam teda bude vypínač jenom na L.

Jako já obecně jsem dost v rozpacích tyhlencty krámy z Číny zapojovat do zásuvky... Ale teda zatím musím zaklepat, že dobrý.

Jinak ještě mě napadá, že mám doma spínací hodiny do zásuvky, který rozpínaj N...
SOLCtech
V mládí jsem býval namyšlený, nicméně dnes už jsem bez chyby!
Legacy 3.0R sedan 5AT MY2007 (BLE) Obrázek [vlákno o autě]
Outback 2.5GX 4AT/VTD MY2001 (BH9) - prodáno
Uživatelský avatar
spm
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 22474
Registrován: úte kvě 03, 2016 3:19 pm
Jméno a příjmení: Jan Krajdl

Re: 3D tisk, tiskárny

Příspěvek od spm »

No, ono je to celkově ještě komplikovanější... První věc je, že dneska podle aktuálních norem není řečeno na které zdířce zásuvky máš mít fázi. Jenom se tam píše, že to v celý instalaci musí být stejně. Takže pokud budeš mít v bytě ve všech zásuvkách fázi vpravo, tak to vlastně proti normě není... Samotný kabel jsem nekuchal, abych se podíval, jakou barvu má ten vodič jdoucí do L na C13 zástrčce... možná je fakt hnědý, jenom v té vidlici jde vpravo. Jinak ano - kdybys tu zástrčku strčil do zásuvky obráceně, tak jednou bude šumět jednou ne - podle toho, jestli do toho spínače trefí N nebo L. A ona to nemusí být jenom flexo sňůra bez PE - třeba zásuvky co mají Němci (a 99% těhlech kabelů je s tím kompatibilní - když se na ně podíváš, tak mají jak český kolík, tak kontakty na ty německé pružinky) - tak oni místo PE kolíku mají pružinku nahoře i dole. Takže tyhle šňůry se dají zastrčit obráceně a PE jim stále funguje.

Jak moc je ten můj průmyslový zdroj čínský krám těžko říct. Podle mě je to ještě jeden z těch lepších. Ono těch zařízení, které mají bez nuly docela problém je celkem dost. Mám třeba v kuchyni "chytrou" rychlovarnou konvici - má digitální termostat, nastaví se teplota a ona pak pípá, když dovaří. Při rekonstrukci elektřiny se při přepojování ta elektroinstalace párkrát dostala do stavu, že měla fáze, ale nezapojenou nulu. A zrovna ta konvice je jedno ze zařízení, kterýmu se to nelíbilo - prostě permamentně ječela tím ječákem. Nulu to nemělo, ale té drobné elektronice nejspíš stačí ta trocha potenciálu, co si to chytne někudy jinudy... Celkově mě překvapuje, že se tohle tak moc neřeší. Drtivá většina zařízení, co ten vypínač mají, tak je jednopólový. Takže přesně ty zdroje v počítači a další nesmysly, když se připojí takovouhle šňůrou (nebo se to zapojí obráceně), tak mají rozeplou nulu a trvalou fázi... Jako když je to jinak udělaný dobře, tak to asi ničemu nevadí, ale mně to přijde prostě jako zbytečný riziko, aby vypnutý zařízení mělo v sobě živou fázi... A když vezmu i větší zařízení, tak sehnat vícepólovej vypínač je umění. Potřeboval jsem jeden pro bojler, kterému se dle manuálu musí vypínat i ta nula a najít 16A dvoupólovej vypínač za který mě žena neumlátí, když ho dám do koupelny, to bylo vysloveně umění :-DDD

Jinak rozpínání N se standardně používá třeba v domovních instalacích pro HDO (tedy distributor přes HDO spíná právě nulu). Ale tam je to hlavně asi hack proti tomu, aby lidi nekradli neměřenou elektriku :-DDD
Subaru Outback BH 3.0 H6 Obrázek
Subaru Libero SDX Obrázek
Hyundai i20 1.2 2012 Obrázek
Volkswagen Transporter T4 Syncro 2.5TDI R5 Obrázek
Uživatelský avatar
HonzaCZ
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 21874
Registrován: pát črc 31, 2009 12:00 am
Bydliště: Praha

Re: 3D tisk, tiskárny

Příspěvek od HonzaCZ »

Tak mám první větší zkušenost se supportama a celkem fajn. Překvapilo mě, jak to jde hezky vylámat, oddělit... To jsem fakt nečekal. Dokonce i z děr.
Přílohy
5df335a2-876a-4b8e-8cf9-abc5f5cb4a8a.jpg
0430b9ed-69ee-4560-a174-b1d1106b3b57.jpg
cbe5b6ad-b5df-4a72-92c2-41865c1d8dfa.jpg
81b3ae32-9a09-46d7-81a6-a2b190ecd870.jpg
SOLCtech
V mládí jsem býval namyšlený, nicméně dnes už jsem bez chyby!
Legacy 3.0R sedan 5AT MY2007 (BLE) Obrázek [vlákno o autě]
Outback 2.5GX 4AT/VTD MY2001 (BH9) - prodáno
Uživatelský avatar
spm
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 22474
Registrován: úte kvě 03, 2016 3:19 pm
Jméno a příjmení: Jan Krajdl

Re: 3D tisk, tiskárny

Příspěvek od spm »

Když jsou dobře udělaný, tak to jde... A hodně v tomhle závisí na sliceru. To je jedna z věcí, co se mi na Simplify3D fakt líbilo, že tam si šlo s nastavením supportu dost pohrát. Oproti tomu klasický Slic3r to uměl víceméně akorát zapnout a vypnout... Rozdíl u některých objektů byl ten, že ze Simplify3D jsem to jednoduše vyměnil, zatímco ze slic3ru to nešlo ani modelářskou bruskou :-DDD
Subaru Outback BH 3.0 H6 Obrázek
Subaru Libero SDX Obrázek
Hyundai i20 1.2 2012 Obrázek
Volkswagen Transporter T4 Syncro 2.5TDI R5 Obrázek
Uživatelský avatar
HonzaCZ
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 21874
Registrován: pát črc 31, 2009 12:00 am
Bydliště: Praha

Re: 3D tisk, tiskárny

Příspěvek od HonzaCZ »

Tak tohle jsem nechal vygenerovat v poslední verzi Slic3ru PE (1.40.1) a myslím, že celkem fajn. Ono tam snad nedávno dělali nějaký úpravy toho generování. Jinak vrstvu, na kterou to pak tiskne už objekt, to musí udělat nějak speciálně, protože se to fakt v tom místě úplně rozpadne. Fakt super. ,,,,| (*_^) |,,,,
SOLCtech
V mládí jsem býval namyšlený, nicméně dnes už jsem bez chyby!
Legacy 3.0R sedan 5AT MY2007 (BLE) Obrázek [vlákno o autě]
Outback 2.5GX 4AT/VTD MY2001 (BH9) - prodáno
Uživatelský avatar
vojcek
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel
Příspěvky: 312
Registrován: čtv pro 29, 2011 10:05 am
Bydliště: Bruntál

Re: 3D tisk, tiskárny

Příspěvek od vojcek »

Zdravím pánové 3D tiskaři. Zkusím se zeptat zde, než budu oficiálně poptávat firmy. Je zde někdo schopen vytisknout držák světla o rozměrech cca 430x200x100mm (d x v x š). Samozřejmě že to nechci zadarmo ;-D Zkušební tisky mám dělané na tiskárně Průša, jsou vytištěné na půl. Pro finální použití bych radši celek. Popřípadě beru i doporučení, kde to nechat stvořit.
Subaru Tribeca B9 2007 LPG
Subaru Impreza XV 2.0 2011
Subaru Leone Station Wagon, MY88 - ve výstavbě https://www.flickr.com/photos/164922323 ... 9897/page1
ex Subaru Outback 3,0 H6 MY02 LPG
ex Subaru Impreza 2,0 GX MY05
Uživatelský avatar
spm
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 22474
Registrován: úte kvě 03, 2016 3:19 pm
Jméno a příjmení: Jan Krajdl

Re: 3D tisk, tiskárny

Příspěvek od spm »

Hmm, na takovouhle velikost teď na 1ks nic nemám... možná někdy v budoucnu :-) 1 kus chceš spíš pro lepší vzhled nebo aby to drželo? Pač při správném lepidle by 2) neměl být problém... Jinak viděl jsem relativně často doporučovat 3D Hubs, ale přímou zkušenost s tím nemám...
Subaru Outback BH 3.0 H6 Obrázek
Subaru Libero SDX Obrázek
Hyundai i20 1.2 2012 Obrázek
Volkswagen Transporter T4 Syncro 2.5TDI R5 Obrázek
Uživatelský avatar
RadekN
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 2412
Registrován: stř úno 22, 2017 9:05 am
Jméno a příjmení: Radek Novák
Bydliště: Krupka u Teplic

Re: 3D tisk, tiskárny

Příspěvek od RadekN »

Já mohu posloužit jen Průšou MK2S nebo MK3. Mám teď přes léto trochu volněji, tak kdybys chtěl držák ze dvou kusů, dej vědět.
Uživatelský avatar
vojcek
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel
Příspěvky: 312
Registrován: čtv pro 29, 2011 10:05 am
Bydliště: Bruntál

Re: 3D tisk, tiskárny

Příspěvek od vojcek »

spm a RadekN - děkuji za reakce a nabídku tisku *_*=*_* Poptali jsme nějaké firmy, ale chtějí za to nesmysl. Takže to vytiskneme na dvě části na Průšovi. Kolega vybral materiál nylon s kevlarem, ale tisk se zatím moc nedaří... Doporučili by jste na tohle nějaký konkrétní materiál + lepidlo?
Subaru Tribeca B9 2007 LPG
Subaru Impreza XV 2.0 2011
Subaru Leone Station Wagon, MY88 - ve výstavbě https://www.flickr.com/photos/164922323 ... 9897/page1
ex Subaru Outback 3,0 H6 MY02 LPG
ex Subaru Impreza 2,0 GX MY05
Uživatelský avatar
spm
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 22474
Registrován: úte kvě 03, 2016 3:19 pm
Jméno a příjmení: Jan Krajdl

Re: 3D tisk, tiskárny

Příspěvek od spm »

Nylon se tiskne dost blbě... V jakých to bude provozovný podmínkách? Když už se to tiskne na hobby tiskárně, tak bych použil nějaký materiál ze svaté trojice - tedy ABS, PLA, PETG. ABS bych vyřadil kvůli velikosti (takhle velká věc se na tom bude dělat dost blbě). Takže zbývá PLA a PETG. PLA bych vyřadil, pokud to bude nějak teplotně namáhané - tj buď někde na sluníčku nebo jestli ten tepelný zdroj topí. Obecně pokud to bude dosahovat teploty 60C a víc, tak PLA se začne kroutit.

Čím přesně lepit vysloveně neporadím. ABS se dá lepit tím, že se naleptá acetonem, ale to na ty ostatní nefunguje. Já to vždycky lepil nějakým vteřiňákem nebo epoxidem a drželo to v pohodě, ale nemám vysloveně nic konkrétního, co bych doporučil :-)
Subaru Outback BH 3.0 H6 Obrázek
Subaru Libero SDX Obrázek
Hyundai i20 1.2 2012 Obrázek
Volkswagen Transporter T4 Syncro 2.5TDI R5 Obrázek
Uživatelský avatar
RadekN
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 2412
Registrován: stř úno 22, 2017 9:05 am
Jméno a příjmení: Radek Novák
Bydliště: Krupka u Teplic

Re: 3D tisk, tiskárny

Příspěvek od RadekN »

Ani se nedivím, že za to chtějí "nesmysl" :). K čemu má ten držák sloužit? Jaké světlo a v jakých podmínkách to bude? Jak píše SPM, PLA a ABS bych rovnou škrtl, ale kdo ví, třeba by to šlo z PETG a to bych slepil vteřiňákem. Pak je otákou, jestli to chceš dál prodávat nebo to máš jen pro sebe na nějaký projekt ...
Naposledy upravil(a) RadekN dne pon srp 27, 2018 8:40 am, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
VDC
Předseda klubu
Předseda klubu
Příspěvky: 48897
Registrován: ned črc 26, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Tomáš Vlasák
Bydliště: Srázná 477/16a, Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: 3D tisk, tiskárny

Příspěvek od VDC »

To Vojta řeší na svoje Leone, to uřčitě není myšleno pro někoho jiného.
http://monstersubaru.eu
https://www.instagram.com/vdc.monstersubaru/
Subaru Outback 3,0 H6 '01
Toyota Previa 4WD 2.4 ´97
Uživatelský avatar
vojcek
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel
Příspěvky: 312
Registrován: čtv pro 29, 2011 10:05 am
Bydliště: Bruntál

Re: 3D tisk, tiskárny

Příspěvek od vojcek »

Je to jak píše předseda, je to na naše Leone. Jedná se o držák světel, který je sehnatelný už pouze na levou stranu, tato světla byla na americkém Loyale.
Přílohy
IMG_20180625_153931.jpg
Subaru Tribeca B9 2007 LPG
Subaru Impreza XV 2.0 2011
Subaru Leone Station Wagon, MY88 - ve výstavbě https://www.flickr.com/photos/164922323 ... 9897/page1
ex Subaru Outback 3,0 H6 MY02 LPG
ex Subaru Impreza 2,0 GX MY05
Uživatelský avatar
yohn
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 11958
Registrován: stř črc 13, 2011 5:58 am
Jméno a příjmení: Honza
Bydliště: Šumava
Kontaktovat uživatele:

Re: 3D tisk, tiskárny

Příspěvek od yohn »

Mozna mam hloupej napad, ale kdyz to nikdo nebude umet vytisknout, neslo by to naopak vyfrezovat z nejakeho kusu materialu?
ex. Subaru Crosstrek 2.0i r.2018
ex. Subaru Forester 2.0X r.2006
ex. Subaru Outback 3.0R r.2006
ex. Subaru Outback 3.0 H6 r.2000
ex. Subaru Forester 2.0X r. 2003
ex. Subaru Forester 2.0X r.1999
Uživatelský avatar
spm
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 22474
Registrován: úte kvě 03, 2016 3:19 pm
Jméno a příjmení: Jan Krajdl

Re: 3D tisk, tiskárny

Příspěvek od spm »

To je celý ten rámeček? V tomhle místě by to PETG snad mohlo zvládnout.
Subaru Outback BH 3.0 H6 Obrázek
Subaru Libero SDX Obrázek
Hyundai i20 1.2 2012 Obrázek
Volkswagen Transporter T4 Syncro 2.5TDI R5 Obrázek
Odpovědět

Zpět na „Dům, dílna, zahrada“