Řidičské chyby a zlozvyky

Odpovědět
vrgada
Vášnivý uživatel
Vášnivý uživatel
Příspěvky: 1228
Registrován: čtv kvě 29, 2014 5:25 pm

Re: Řidičské chyby a zlozvyky

Příspěvek od vrgada »

ve svobodné zemi ten přestupek musí splňovat materiální aspekt. Když tedy vezmu tu plnou čáru
...
nejsme v zadne svobodne zemi, ale v zemi se zanedbanou a pretizenou silnicni infrastrukturou, ktere vladnou idioti. Ted uz zase budou resit to nejdulezitejsi-lekarnicky
...
uplnej blabol, nemusi nic, zkus se dohadovat treba s obalkou, ktera ti prijde, z te svobodne ciziny, aby jsi zaplatil pokutu. Tady je porad jeste uplne ridicske eldorado, kolebka demokraci Anglie je prospikovana radary, jsou zeme, kde ti okamzite zabavi auto, nebo te rovnou vsadi do vezeni za dopravni prestupek.
...
https://www.novinky.cz/domaci/480134-ag ... olony.html
...
„Za letošních prvních sedm měsíců šetřila v ČR policie celkem 58 776 dopravních nehod, o 599 více než za stejné loňské období. Usmrceno při nich bylo 287 lidí, meziročně o 19 více. Dalších 1304 osob utrpělo těžké a 14 191 lehké zranění,“ sdělil Právu Jan Straka, který má na Policejním prezídiu na starosti statistiku nehodovosti.
Uživatelský avatar
námořník
Místopředseda klubu
Místopředseda klubu
Příspěvky: 20532
Registrován: sob zář 10, 2016 8:43 am
Jméno a příjmení: Jiří Mareš
Bydliště: Most

Re: Řidičské chyby a zlozvyky

Příspěvek od námořník »

Jasně a kolik z toho jsme zavinili my? Přejet plnou čáru a jezdit bezpečně se nevylučuje.
Odesláno zmáčknutím tlačítka Odeslat
Uživatelský avatar
Tapan
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 14705
Registrován: úte kvě 16, 2017 8:13 am
Jméno a příjmení: Štěpán Z.
Bydliště: Zliv (České Budějovice)

Re: Řidičské chyby a zlozvyky

Příspěvek od Tapan »

spm: V každém korporátu se řeší zástupné problémy, aby bylo vidět, že se něco dělá a aby bylo čím naplnit Powerpointové prezentace, než aby se řešily skutečné problémy, což bývá mnohem náročnější. A matka všech korporátuů je stát. Co je náročnější, přistihnout jelito s mobilem na volantu a přestupek mu dokázat, nebo si stoupnout za buk s trojnožkou? Kde budeš mít dříve nasbíraný potřebný počet čárek za přistižené pachatele přestupků a budeš moct vyrazit s uniformovaným kolegou na benzínku a kafe, očumovat tu mladou brigádnici, co je tam teď přes léto? Cesta nejmenšího odporu...na všech frontách.
Vedete marnou diskuzi, dodržovači pojedou dál otrocky na plné čáře za traktorem, porušovači ho dál budou předjíždět i na dvojité plné, když budou mít pocit, že je to bezpečné a šmrdlači budou dál šmrdlat po displeji položeném na volantu. A kdo chce dojet ve zdraví, pojede si jak umí a jak považuje za bezpečné, pojede předvídatelně pro ostatní účastníky provozu a bude se snažit maximálně předvídat, protože si je vědom, že v ostatních plechovkách mohou sedět debilové nebo klidně jen unavený člověk po nečekané dlouhé přesčasové šichtě a nebezpečí prostě číhá vždy a všude. Ta paní, co jsem ji onehdá viděl couvat na kruháči, protože zřejmě přejela výjezd, taky určitě jednala dle svého nejlepšího přesvědčení, určitě si neřekla "Tak a teď budu chvíli největší kráva na světě a couvnu si..." :-)
Lvl. 1 Subaru Necromancer

Outback BP H6, Impreza GG Wagon 2.0, Justy KAD ECVT, 2x Libero E12
Uživatelský avatar
námořník
Místopředseda klubu
Místopředseda klubu
Příspěvky: 20532
Registrován: sob zář 10, 2016 8:43 am
Jméno a příjmení: Jiří Mareš
Bydliště: Most

Re: Řidičské chyby a zlozvyky

Příspěvek od námořník »

Jj pravdu díš Štěpáne.
Odesláno zmáčknutím tlačítka Odeslat
Uživatelský avatar
spm
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 22548
Registrován: úte kvě 03, 2016 3:19 pm
Jméno a příjmení: Jan Krajdl

Re: Řidičské chyby a zlozvyky

Příspěvek od spm »

vrgada píše: https://www.novinky.cz/domaci/480134-ag ... olony.html
...
„Za letošních prvních sedm měsíců šetřila v ČR policie celkem 58 776 dopravních nehod, o 599 více než za stejné loňské období. Usmrceno při nich bylo 287 lidí, meziročně o 19 více. Dalších 1304 osob utrpělo těžké a 14 191 lehké zranění,“ sdělil Právu Jan Straka, který má na Policejním prezídiu na starosti statistiku nehodovosti.
Tak přesně podle týhle statistiky bych řekl, že vymáhání bagatelných přestupků té bezpečnosti moc nepomáhá... :-) A jinak jo, stále si myslím, že žijeme ve svobodné zemi. Možná je řízená idiotama, ale ne o nic horšíma, než jsou kdekoliv jinde. A Štěpán má pravdu, rychleji to naplní statistiky, ale s bezpečností to nemá nic společného. Takže lpět na 100% dodržování některých předpisů, zvlášť když v druhé větě přiznám, že jiné porušuju a pak ostatní osočovat že jsou pomalu vrazi, je celkem pokrytecké...
Subaru Outback BH 3.0 H6 Obrázek
Subaru Libero SDX Obrázek
Hyundai i20 1.2 2012 Obrázek
Volkswagen Transporter T4 Syncro 2.5TDI R5 Obrázek
vrgada
Vášnivý uživatel
Vášnivý uživatel
Příspěvky: 1228
Registrován: čtv kvě 29, 2014 5:25 pm

Re: Řidičské chyby a zlozvyky

Příspěvek od vrgada »

Postižený bude akorát nasraný a udělá to stejně příště zas, bezpečnosti to nepřidá.
...
to jako vazne?, ja kdyz kdysi prisel o body kvuli prekroceni rychlosti, tak jsem se srovnal uz jen proto, ze prekroceni rychlosti bylo v kategorii jednou a dost (za opakovany prestupek se odebiraly papiry i kdyz bodu zbylo hafo. A taky mi to pripadalo nespravedlivy, pac jsem na kratkem useku jen zrychlil a sel hned na brzdy a blikli mne v maximalce a merili na naprosto nesmyslnem miste. Ale proste smolik, dobre mi tenkrat tak.
...
A o zivot jsem jednou malem prisel, prave kvuli tomu, ze pomalej strejc, ktery mne vezl, vyjizdel na tu hlavni, jak byvaji pred tema krizovatkama ta nesmyslna omezeni na 70 a i min a na me upozorneni, to nestihnes, nereagoval. Tak uz jsem se jenom schoulil a cekal naraz na moje dvere, nejak to tenkrat dopadlo, pac se nejak vyhnul ten idiot, ktery rozhodne nejel 70, ale odhaduji tak dvakrat tolik, a tohle stryc opravdu necekal a neoodhadl. Uvedomujete si, ze ridi zacatecnici, stari lidi, naprosti neumetelove a spousta namistrovanych idiotu. Syn kolegyne mati, bez ridicaku, vzal otci auto, ozral se klasicky na diskotece nalozil slecny a zabil je. A na muj dotaz, jako proc, No byly blby, nemeli si ke mne sedat do auta... Tohle vsechno sedi za volantem a vy si budete snizovat manevrovaci prostor?
...
A je to samozrejme i vekem, kdysi jsem tu trasu Praha-Brno za tu hodinu a par minut opravdu dal, dnes se za to stydim i kdyz se nic nestalo s dalnice byla nad ranem temer prazdna, coz zni dnes jako scifi. Jenze mohla prasknout pneumatika a ani to oploceni neni okolo dokonale, a takovy stopujici divocak ci srnka by asi byl posledni zazitek. A v noci uz i na tech okrskach jedu jak posranej a stredem, kdyz je volno.Stacilo mi jak mi kamarad povykladal, jak mu divocak zrusil auto, to v telecim veku clovek neresi. A motorky jsem zavrhl po zkusenostech s velmi slabymi stroji uz v mladi a dobre jsem udelal, pat mrtvejch jeste neodklizenejch motorkaru uz jsem taky videl. Asi jsou zkusenosti neprenosny, co uz. Kazdy sveho stesti strojvudcem
Uživatelský avatar
Tapan
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 14705
Registrován: úte kvě 16, 2017 8:13 am
Jméno a příjmení: Štěpán Z.
Bydliště: Zliv (České Budějovice)

Re: Řidičské chyby a zlozvyky

Příspěvek od Tapan »

vrgada píše:A v noci uz i na tech okrskach jedu jak posranej a stredem, kdyz je volno.
Snad nejezdíš přes středovou čáru? Já myslel, že je to hrdelní zločin :-D
Lvl. 1 Subaru Necromancer

Outback BP H6, Impreza GG Wagon 2.0, Justy KAD ECVT, 2x Libero E12
vrgada
Vášnivý uživatel
Vášnivý uživatel
Příspěvky: 1228
Registrován: čtv kvě 29, 2014 5:25 pm

Re: Řidičské chyby a zlozvyky

Příspěvek od vrgada »

dopravu urcite idioti, podle blesku nas ceka revoluce
...
https://www.blesk.cz/clanek/zpravy-udal ... nicky.html
...
pamatuji si, jak dopravaci blekotali v televizi s sefem zachranky, ktery se jich ptal, nac je tam ten zaviraci spendlik? a pak predvadel kvalitu nuzek, ktere se mu rozlomili v rukach
...
Ovsem denni sviceni, ktere potichu ostatni zrusili, pac se ukazalo, ze je to kravina, budeme mit furt, aby se neukazalo, ze jsme se nahore spletli
...
A o 0,5 promile co maji ty civilozovane zeme (pivo po obede) asi nema smyl vubec mluvit. Prvni, co udelam, kdyz dojedu k trajektu v Chorvatsku, tak si dam pivo a zatim jsem pri najezdu na lod nezblunkl do more.
...
Na povinne ruceni podle obsahu nenadavam, jen diky tomu jsem si driv mohl ojeta kupovat silna auta, pac byly za par korun, prave kvuli ruceni. Ale kravina je to taky neuveritelna, nastesti to polevilo
...
atd atd. Nema smysl se rozcilovat, stejne se to neda zmenit. Je jedno, kdo je u vesla, ted chteji povolit cyklistum 0,5 promile (jinde maji i 1,6), to samozrejme neprojde, stejne jako zvyseni rychlosti na nekterych castech novych dalnic.
Uživatelský avatar
námořník
Místopředseda klubu
Místopředseda klubu
Příspěvky: 20532
Registrován: sob zář 10, 2016 8:43 am
Jméno a příjmení: Jiří Mareš
Bydliště: Most

Re: Řidičské chyby a zlozvyky

Příspěvek od námořník »

0,5 sice je,ale dokud způsobíš nehodu,tak ti to daj sežrat.
Odesláno zmáčknutím tlačítka Odeslat
vrgada
Vášnivý uživatel
Vášnivý uživatel
Příspěvky: 1228
Registrován: čtv kvě 29, 2014 5:25 pm

Re: Řidičské chyby a zlozvyky

Příspěvek od vrgada »

zatacky nerezu a na rovinkach byva zpravidla prerusovana a na tech mych okrskach cary vetsinou vubec nejsou, a myslim si, ze v noci jsou auta videt na kilometr dopredu (zpravidla sviti), takze tim selskym rozumem je to mensi riziko, nez jet pri pravem kraji okolo housti.

A nikdy jsem netvrdil, ze jsem svaty a nedelam prestupky. V noci uz davno nejezdim 130 ale spis tech 80 a to jsem nesrazil zatim zadne zvire ani kralika, jednou mi zajic bezel prede mnou, pac se mu asi libila osvetelena cesta
...
Nejsem svaty, mam spoustu chyb a rozhodne nejsem dokonaly ridic a prestupku mam za sebou hromadu a hlavne mel jsem zatim stesti, to je asi nejdulezitejsi. Cele to vzniklo, tim ze sem nekdo dal video u kamery, jak se rozciluje, ze auta jedou pomalu na padesatce na oslizle silnici rano a zacal predjizdet podmotorovanou pleckou, takze to vypadalo,jako kdyz se na dalnici predjizdeji kamiony celou kolonu aut pres plnou caru. A skoncilo to diskusi na tema ze pres plnou jo, na cervenou taky, cary jsou namalovany spatne
...
zbytecna diskuse
Naposledy upravil(a) vrgada dne pát srp 10, 2018 11:11 am, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
spm
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 22548
Registrován: úte kvě 03, 2016 3:19 pm
Jméno a příjmení: Jan Krajdl

Re: Řidičské chyby a zlozvyky

Příspěvek od spm »

vrgada píše: to jako vazne?, ja kdyz kdysi prisel o body kvuli prekroceni rychlosti, tak jsem se srovnal uz jen proto, ze prekroceni rychlosti bylo v kategorii jednou a dost (za opakovany prestupek se odebiraly papiry i kdyz bodu zbylo hafo. A taky mi to pripadalo nespravedlivy, pac jsem na kratkem useku jen zrychlil a sel hned na brzdy a blikli mne v maximalce a merili na naprosto nesmyslnem miste. Ale proste smolik, dobre mi tenkrat tak.
Takže od doby, co ti napařili pokutu za překročení rychlosti jsi ji už nikdy nepřekročil? Asi ne, že? Takže nevím, podle mě jediným efektem bylo obohacení státní kasy... To trestání pokutou by mělo být výchovné, řidiči by mělo dojít, že udělal něco špatně, něco za to zaplatí a nebude to příště dělat. Pokud mu to přijde hned po chycení nespravedlivé, tak se asi nic nezmění...
Subaru Outback BH 3.0 H6 Obrázek
Subaru Libero SDX Obrázek
Hyundai i20 1.2 2012 Obrázek
Volkswagen Transporter T4 Syncro 2.5TDI R5 Obrázek
Uživatelský avatar
quickly
Místopředseda klubu
Místopředseda klubu
Příspěvky: 16117
Registrován: pát srp 14, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Daniel Rychlý
Bydliště: Hradubice
Kontaktovat uživatele:

Re: Řidičské chyby a zlozvyky

Příspěvek od quickly »

Mně osobně pomohlo "ke sklidnění" starostování. Za posledních 8 let jsem opravdu začal mnohem víc dodržovat předpisy, protože jako starosta přeci nemohu dostat pokutu za rychlou jízdu v obci ;-D (to ale neznamená, že občas nejedu rychleji 8-? ).
Další věc, která by pomohla se sklidnění je viditelnost policejních aut v normálních silničním provozu. Kdykoliv jedeme na Slovensko, tak co 50 kilometrů silnici potkáme nějaké auto (ofic barvy) jen tak jet v provozu. U nás jev dost neskutečný.

Plnou čáru občas přejedu - je to většinou mezi Vysokou nad Labem a Hradcem a jede tam cyklista; buď mohu jen 1,5 km za cyklistou a nebo v 80% této čáry ho bezpečně předjet. Plnou jinde dodržuji, i když jsou blbě označené, naopak zásadně nepředjíždím na přerušované u kruháče u Holic směr Vysoké Mýto, protože tam vůbec není za zatáčku vidět (ani když jedu SpecB/otikem).

Dost ke sklidnění pomáhá, když člověk vidí autonehodu a ví, co bylo důsledkem. nejhorší je asi autonehoda vlastní nebo v rodině >:-f . V bývalé práci na Valachách mi šéfoval o rok starší spolužák, který jezdil jak prase, takže kdykoliv jedu úsekem, který neznám a má dost zatáček, tak si vždy řeknu, že proti může jet Víťa a raději zvolním ;-D .

Mé sklidnění je možná i tím, že ročně najedu kolem 50.000 km (a za volantem [SUBARU] si to užívám), a tak nějaké menší zdržení mi nevadí, důležité je se vrátit domů v pořádku.
quickly

Outback BS 2.5 MY19 Obrázek Outback BR 3.6R MY10 Obrázek

Legacy BR 2.0 MY15
ex Legacy BL SpecB AT 9.8 l/100 124 tkm
ex Forester SJ CVT 7.3 l/100 km 267 tkm
ex Forester SH 2.0D 6.7 l/100km 218 tkm
Uživatelský avatar
JRJ
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 2441
Registrován: pát úno 25, 2011 3:04 pm
Jméno a příjmení: ヤン ヤクビーク
Bydliště: Praha

Re: Řidičské chyby a zlozvyky

Příspěvek od JRJ »

vrgada píše:A skoncilo to diskusi na tema ze pres plnou jo, na cervenou taky, cary jsou namalovany spatne
...
zbytecna diskuse
Sorry jako, ale diskuze je marná právě proto, že Ty (nevidím tu nikoho jiného) vše paušalizuješ a absolutizuješ. Nikdo zde netvrdí, že vždy přes plnou jo a vždy na červenou taky. Ale že vždy záleží na konkrétní situaci. A pokud je to bezpečné, v právničtině nedošlo k materiálnímu naplnění skutku, tak je to v pořádku, v právničtině se nejedná o přestupek.

A ještě k tomu "řezání zatáček". Podle silničního zákona řidič nesmí "říznout zatáčku", ani když je čára přerušovaná. Řidič smí přejet do protisměru jen, když předjíždí nebo se vyhýbá překážce.
You cannot imagine the immensity of shit I do not give
Subaru Legacy wagon MY2004
vrgada
Vášnivý uživatel
Vášnivý uživatel
Příspěvky: 1228
Registrován: čtv kvě 29, 2014 5:25 pm

Re: Řidičské chyby a zlozvyky

Příspěvek od vrgada »

ale prekrocil a prakticky denne prekracuji, ale s vyjimkou jednoho pozdravu od stacionaru (sprduch 55 na 40 u skoly v nedeli, prehlidl jsem, myslel jsem, ze je tam padesat) uz nikdy neplatil pokutu a to uz bude skoro 10 let. Ono je prekroceni a prekroceni a davam si pozor, aby to nebylo o moc a tedy pripadne za levno vicemene v toleranci a kdyz nahodou vic, tak na nejake ztracene varte, kdyz je volno a prehledno. Ale mne nemusite furt rozebirat, ja jsem stary nicema a uz to snad nejak doklepu a aktualne uz pomalu smeruji ke stylu klobouk.
...
Nas sebou se zamyslete, vy mate zivot pred sebou a jestli tedy opravdu pres plnou, na cervenou, zatacky rezat, kolony predjizdet a byt chytrej ja radio, protoze vy vite nejlip, jak ty cary maji bejt a ti policajti jenom buzerujou.
...
A to uvodni video bylo o papiry, rozhodne nic takoveho nedavat na net. Ted resi nejakyho strejdu, strojvudce, co si ho stoply mlady holky a on je dobrak posadil za ridici pult a protoze jsou to slepky jedouci zavod, tak to samozrejme musely uverejnit a novinari lync a tech nenavistnych reakci diskutujicich, co chteji krev, tak to vypada na obecne ohrozeni se sazbou 5 let a kazdopadne uz si nezajezdi, a jestli je zenatej tak manzelka mu ty mlady zrzky da taky sezrat

...
Uživatelský avatar
HonzaCZ
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 21883
Registrován: pát črc 31, 2009 12:00 am
Bydliště: Praha

Re: Řidičské chyby a zlozvyky

Příspěvek od HonzaCZ »

Je to marný. Přístup, že všechny pravidla jsou svatý, ale teda tu rychlost si klidně porušovat budu, je fakt vtipnej. Lepší, než si vybírat, který ty pravidla jsou blbý a který ne, je prostě jezdit podle rozumu. Já vím, že si to spousta lidí nedokáže představit, spousta lidí se to snaží aplikovat na někoho, kdo ten rozum nemá, nebo ho nemaj sami... ale jak jsem psal - netvrdím, že jsem nejlepší řidič, ani, že dokážu vymyslet lepší pravidla, ale nějakou dobu už jezdím a nezavinil jsem jedinou nehodu. A jak jsem už taky psal, tak ani ty nezaviněný nebyly kdo ví co *). Takže se nechci nějak chválit nebo já nevim co, ale zřejmě to moje nedodržování některých pravidel za vhodných podmínek, asi nebude zase tak nebezpečný. Myslím, že hlavně lidi, co se pořádně neumí pohybovat v provozu (záměrně nepíšu, že neumí řídit - to je jenom zlomek toho, co člověk potřebuje), tak často "podle sebe souděj ostatní".

*) Klidně tady vypíšu nezaviněný nehody a jejich hrozivý následky:

1) Sníh, led, z kopce dolů, paní s neometeným, zasněženým autem (Fabie), z kterýho nemohla vidět, vyjela z kolmýho stání, ohrozila mě a do toho ještě hned zastavila. Obtiskl jsem jí černej rámeček SPZ na její bílej nárazník. Škoda u mě (Sierra) nula, u ní leštěnka a 5 minut práce? Bez policie.

2) Frajer mi nedal přednost z vedlejší (shnilej Favorit), já už byl v křižovatce a on mě trefil rohem na levý zadní kolo. Celý v rychlosti asi tak 20 km/h. Můj lem se zachytil o roh jeho blatníku a utrhl mu půl předku. Škoda u mě (Sierra) odřený lak na lemu, možná lehounce promáčklý plech, rozbitá poklice. Škoda u něj netuším. Dal mi litr, a že to nebudeme řešit. To je věc, za kterou si nejvíc za celou svojí řidičskou kariéru nadávám. Přistoupil jsem na to. Měl jsem zavolat policajty, zpětně jsem si pak uvědomil, že byl asi nalitej. Ale byl jsem poměrně čerstvej, byl jsem z toho vystresovanej, prostě jsem zpanikařil. Navíc jsem neměl čas čekat 2 hodiny na policajty. Dneska, ve stejný situaci, bych ho nechal ugrilovat ve vlastní šťávě.

3) V koloně, lehce do kopce, prej paní začalo něco pípat, že přehřátej motor nebo co, tak se lekla, pustila brzdu a samovolně do mě nacouvala, fakt minimální rychlostí. Jenže to bylo do zatáčky a měla kouli a netrefila se do SPZ, ale do nárazníku. Nárazník prasklej na 2 místech a kolem popraskanej lak v rádiusu tak 10 cm. Tak jsme to sepsali, bez Policie. Následně mi volala a zkoušela na mě, že jsem do ní určitě najel já... haha... zlatá onboard kamera. Pak zkoušela, že to nenahlásíme, že mi dá peníze rovnou. Tak jsem zjistil, co by to stálo opravit (! takhle jsem byl hodnej; oprava cca 8000), tak teda, že na pojišťovnu. Škoda u mě (Legacy) cca 17000 na její pojišťovnu (výměna + lakování nárazníku). Škoda u ní: ztráta hrdosti a spousta bonusů na POV. :-D


Takže tak. Kdybych měl spočítat, kolika nezaviněnejm nehodám jsem zabránil, protože nejsem idiot a koukám na cestu, myslím za ostatní a předvídám, tak to jsou možná desítky až stovky případů.

Fakt tím, že projedu na červenou doprava na prázdný křižovatce nikoho nezabiju. Ve spoustě zemích je "right on red" zcela legitimní. V Německu jsou na některých semaforech stálý plechový zelený šipky doprava.

Když jsme u těch semaforů, tak by mě zajímalo, kolik z těch hrdinů, co se tady ohánějí dokonalým dodržováním všech předpisů ví, že na zelenou šipku doprava musí člověk dávat přednost autům co jedou napříč, tedy zleva, resp. obecně ve volném směru?
SOLCtech
V mládí jsem býval namyšlený, nicméně dnes už jsem bez chyby!
Legacy 3.0R sedan 5AT MY2007 (BLE) Obrázek [vlákno o autě]
Outback 2.5GX 4AT/VTD MY2001 (BH9) - prodáno
Odpovědět

Zpět na „Řízení, ježdění“