Kvalita PHM

Pohonné hmoty, spotřeby, alternativní paliva, čerpací stanice, kvalita, modifikace motorů, aditiva.
Odpovědět
Uživatelský avatar
Traveller
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 11873
Registrován: pát kvě 30, 2014 8:04 am
Jméno a příjmení: Jirka
Bydliště: Česká Třebová

Re: Kvalita PHM

Příspěvek od Traveller »

JirkaZ píše:Přátelé, jak už jsem psal, mně jde hlavně o čistotu soustavy, proto prémiová paliva s ETBE. Nejezdím tak, abych byl schopen poznat rozdíl výkonově. Za mne MM100plus a Verva100. A propos, jak se tady píše, že OMV je nejdražší, tak MM100plus stojí u nás v Brně (konkrétně na Heršpické u Hornbachu 37,90. Verva pak něco kolem 35,50 (plus mínus desetihaléře). Na 60ti litrové nádrži úspora cca 180 Kč opravdu není argument. Pokud budu občas lít Vervu, tak kvůli vlastnostem technickým, nikoliv cenovým

Odesláno z mého SM-G965F pomocí Tapatalk
Mnooo, koupit si "horší" benzín za +180Kč/nádrž, tomu říkám kauf. :-DDD :-DDD :-DDD Kdyby nic jiného, tak přesně ta cena by pro mě byla argument. Ne kvůli těm 180Kč/nádrž, ale tak nějak z principu. Nicméně to máme nastavené každý jinak.
Každopádně, stran kvality paliva, čistoty palivové soustavy atd., tvému kroku s tankováním plnotučného benzínu rozumím. Tím fakt nic nezkazíš.
WRX STI MY2016
Ex: Subaru Forester SJ 2.0i, stříbrný s fofr-klackem.
Uživatelský avatar
JirkaZ
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel
Příspěvky: 418
Registrován: čtv črc 26, 2018 7:04 pm
Jméno a příjmení: Jirka Zemek

Re: Kvalita PHM

Příspěvek od JirkaZ »

Travellere, zkusím tu Vervu, přesvědčila mne ta tabulka

Odesláno z mého SM-G965F pomocí Tapatalk
Uživatelský avatar
Traveller
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 11873
Registrován: pát kvě 30, 2014 8:04 am
Jméno a příjmení: Jirka
Bydliště: Česká Třebová

Re: Kvalita PHM

Příspěvek od Traveller »

On tam asi tak dramatický rozdíl v kvalitě nebude a nic nezkazíš ani jedním ani druhým.
Kdyby ses na ni rozhodl přejít dlouhodobě, tak určitě pořiď ještě tu jejich Benzina Easykartu. Při platbě s ní poskytují na plnotučný benzín slevu 1Kč/l.
WRX STI MY2016
Ex: Subaru Forester SJ 2.0i, stříbrný s fofr-klackem.
Uživatelský avatar
JirkaZ
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel
Příspěvky: 418
Registrován: čtv črc 26, 2018 7:04 pm
Jméno a příjmení: Jirka Zemek

Re: Kvalita PHM

Příspěvek od JirkaZ »

Travellere, vždyť já už tu Easykartu mám. Čepoval jsem do předchozího auta Vervu diesel

Odesláno z mého SM-G965F pomocí Tapatalk
Uživatelský avatar
Traveller
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 11873
Registrován: pát kvě 30, 2014 8:04 am
Jméno a příjmení: Jirka
Bydliště: Česká Třebová

Re: Kvalita PHM

Příspěvek od Traveller »

Já už dlouho nejsem Traveller. Já jsem se asi týden po přihlášení na fórum přeměnil na Trávu!!! ;-D
Tak to jo. Je to takovej příjemnej bonus ta karta, protože když už se člověk pro tu Benzinu rozhodne a ty prachy tam stejně nechá, tak proč to nevyužít, že.
Na druhou stranu, když člověk vidí v tom jejich přehledu kolik "ušetřil" (čti kolik desítek tisíc prohnal za pár měsíců nádrží), tak to není úplně příjemný pohled. :-DDD :-DDD :-DDD
WRX STI MY2016
Ex: Subaru Forester SJ 2.0i, stříbrný s fofr-klackem.
Uživatelský avatar
hamoun
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 18904
Registrován: ned čer 12, 2011 9:16 pm
Jméno a příjmení: Petr Hanek
Bydliště: Kravaře

Re: Kvalita PHM

Příspěvek od hamoun »

jeste, zes toho Travu vzal tak v pohode

Odesláno pomocí Tapatalk
škoda superb
ex WRX 2008
emve
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 1585
Registrován: čtv dub 07, 2011 9:57 pm

Re: Kvalita PHM

Příspěvek od emve »

JirkaZ píše:Travellere, zkusím tu Vervu, přesvědčila mne ta tabulka

Odesláno z mého SM-G965F pomocí Tapatalk
To je super, že tě přesvědčila tabulka, která už není aktuální, Maxxmotion 100plus je nová generace paliva, nejen změna v názvu. :-)
ex MY2015 Subaru WRX STI
ex MY2006 Mitsubishi Lancer Evolution VIII
ex MY2000 Subaru Impreza GT
ex MY2001 Impreza WRX RS
Uživatelský avatar
Traveller
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 11873
Registrován: pát kvě 30, 2014 8:04 am
Jméno a příjmení: Jirka
Bydliště: Česká Třebová

Re: Kvalita PHM

Příspěvek od Traveller »

Já si fakt myslím, jak jsem psal výše, že co se týká kvality a účelu, pro který to tam kluk bude lít, je to asi prakticky stejné, takže bych se řídil cenou a fertig. Proč něco zbytečně přeplácet.
WRX STI MY2016
Ex: Subaru Forester SJ 2.0i, stříbrný s fofr-klackem.
Cheza
Vášnivý uživatel
Vášnivý uživatel
Příspěvky: 1211
Registrován: úte úno 14, 2017 10:32 am

Re: Kvalita PHM

Příspěvek od Cheza »

Přesně tak, může to být klidně MaxxMotion 100 plus plus plus (je to jen marketing), ale pořád to bude srovnatelnej benzín s ostatními výše uvedenými.

Já beru u Shellu, sice asi nejdražší, ale za body mám letenky :-)
Subaru Impreza WRX MY 2008
krokous
Uživatel fóra
Uživatel fóra
Příspěvky: 60
Registrován: stř zář 05, 2018 7:42 pm

Re: Kvalita PHM

Příspěvek od krokous »

Cheza píše:Přesně tak, může to být klidně MaxxMotion 100 plus plus plus (je to jen marketing), ale pořád to bude srovnatelnej benzín s ostatními výše uvedenými.

Já beru u Shellu, sice asi nejdražší, ale za body mám letenky
Ahoj, joo, ja jsem kdysi taky braval u Shellu, ale uz to nikdy neudelam, spousta lidi vcetne me tam natankovala vodu v nafte, aditiva co tam maji byt tam vubec nedavaji (protoze zavoznici jsou proste liny to tam nalejt) atd. no proste hruza...
Nejlepsi zkusennost mam s nasi lokalni pumpou JIMO v Radliku u Prahy, tam tankujeme uz skoro 8 let a jeste ani jednou to nebylo spatne. Navic majitel peclive zkouma kazdou dodavku cisterny, otestuje vzorek a kdyz se mu to nezda, tak cisternu otoci a necha si poslat jinou... proste frajer...

Jinak nejen ja, ale i jini ropaci maji dobre zkusennosti s aditivovanou naftou u tank ONO...
Uživatelský avatar
Revox
Uživatel fóra
Uživatel fóra
Příspěvky: 60
Registrován: ned dub 26, 2015 12:00 pm
Bydliště: Ostrava

Re: Kvalita PHM

Příspěvek od Revox »

Je fakt, že boxer diesel je extrémně choulostivej na kvalitní naftu. Soused má Forestera (2008) a jezdí pouze na naftu z Benziny a nemá žádný problém. Sem tam mu dopřeje i VIF pro diesely.
Ostatní, co ale jezdíte na benzín, tak se vyprdněte na prémiová paliva a kupte si raději kvalitní aditivum, konkrétně tohle léty ověřené https://aditiva.heureka.cz/vif-super-be ... 00-ml/#o=2
a budete mile překvapeni, jak to motoru prospěje a můžete úplně v klidu jezdit na benzín z malých benzínek. Taky jsem naivně zkoušel kdysi jezdit na prémiové paliva, ale kromě vyšší ceny za palivo, to žádnému z našich vozů v rodině nic nedalo. Pak jsem přešel na VIF a po několika vyjetých nádržích u všech vozů příjemná změna. Používám již delší dobu ve všech vozech v rodině a všechny mají atmosféry, i když je ten VIF primárně určený pro přímovstřiky. Přijde mi, že auta jdou lépe za plynem a klesne i trošku spotřeba. Není to sice nic dramatického, ale poznat to jde. Kamarád tvrdí, že má v zimě i lepší starty, ale toho jsem si nevšiml, protože všechny vozy v rodině startují dobře i v zimě zcela běžně.
Subaru Legacy SW IV (2007) / 2.0R, 121kW, AT, Bi-Fuel (LPG - BRC)
Kia Rio 1.25, 62kW, MT (2020)
Renault Clio 1.2, 55kW, MT (2002) (BA95)
Uživatelský avatar
hamoun
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 18904
Registrován: ned čer 12, 2011 9:16 pm
Jméno a příjmení: Petr Hanek
Bydliště: Kravaře

Re: Kvalita PHM

Příspěvek od hamoun »

kolega jezdi s SF SH MY 13 jen na naftu od Shell (po cele republice) a za 190tkm zatim nic neresil ...

Odesláno pomocí Tapatalk
škoda superb
ex WRX 2008
krokous
Uživatel fóra
Uživatel fóra
Příspěvky: 60
Registrován: stř zář 05, 2018 7:42 pm

Re: Kvalita PHM

Příspěvek od krokous »

No tak to mel zatim kolega asi stesti, nedavno mi na dalnici v nemecku dochazela nafta a nejblizsi byla Shell - akze jsem vzal asi 30l a musim ricte, ze na zapad od nasich jhranic je to uplne jiny daleko kvalitnejsi palivo...

Jinak kvalitni aditiva a jeste navic se slevou pro Subaristy z fanklubu mame zde:
https://www.primadilna.cz/Morris-Morend ... -d4178.htm
https://www.primadilna.cz/Morris-Superc ... -d4462.htm

Oboji je dostatecne vyzkousene a skvele to funguje ve vsech nasich autech, firemnich autech a i u vsech znamych co to pouzivaji...
Uživatelský avatar
Kolben
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 5404
Registrován: pon bře 26, 2012 2:06 pm
Jméno a příjmení: Honza
Bydliště: Holýšov

Re: Kvalita PHM

Příspěvek od Kolben »

Ja tankoval do STI jen shell vpower racing a ten motor se odporoucel. Karbon uplne vsude. Od te doby na shellu netankuju ani do sekacky na travu.
Outback 2.5i Sport Lineartronic 2017
Outback H6
Slepice ´18
---
Subaru Justy 1.2 4WD (MY95)
Forester XT Sport 2017 (MY18)
WRX STI Sport 2016
Forester XT 2014 - Executive
Legacy Combi 2.0D Sport - 2012
https://www.spritmonitor.de/de/user/kolbic.html
Uživatelský avatar
Traveller
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 11873
Registrován: pát kvě 30, 2014 8:04 am
Jméno a příjmení: Jirka
Bydliště: Česká Třebová

Re: Kvalita PHM

Příspěvek od Traveller »

Já u šelu natankoval asi 3x do Forejse obyčejný naturál a měl jsem z toho pocit, že to nějak nebylo ono, takže se mu vyhýbám. 8-?
WRX STI MY2016
Ex: Subaru Forester SJ 2.0i, stříbrný s fofr-klackem.
Odpovědět

Zpět na „Palivo“