Červenej trpaslík FozSF

Diskuse o vozidlech jednotlivých členů fóra na jednom místě.
Uživatelský avatar
YuriiGT
Uživatel fóra
Uživatel fóra
Příspěvky: 98
Registrován: pát led 04, 2013 5:18 pm
Jméno a příjmení: Jirka od Prahéé

Červenej trpaslík FozSF

Příspěvek od YuriiGT »

Zakládám deníček pro tu svojí zděděnou pixličku, jednak abych věděl co už jsem s tím udělal a jednak abych tím mohl oblažit i případné další členy.

Auto jako takové znám asi 15 let, do čech ho dovezl MamaCar z NL kde ho koupil můj šéf a pak si našlo cestu k mému tátovi kde přečkalo bez nehod až do června 2018 doby kdy mi ho přenechal. Je to Forester SF s dost fousatým LPG systémem v naprosto základní konfiguraci bez klimatizace a jakejchkoli příplatkovejch fičur, momentálně má natočeno 344tkm s tím, že při dovozu nejspíš stočili cca 120tkm protože se rovnou měnily tlumiče a už na něm nebyly nivelační.
Pro zajímavost byly už 2x dělaný hlavy, naposledy někdy zhruba před rokem, krásná to vlastnost těchto vozů >:-&
Kupodivu ani neni moc zrezlej, lemy a kastle jsou úplně vpohodě jen omlácený kde se dá ale já fakt nejsem estét. Uvidíme až proběhne pořádná inšpekce na zvedáku.

Momentálně mám pro sebe Audi A4 B5 1.8t quattro a Trpaslíka máme jako náhradu za přítelkyně psí auto kterým je Civic 1.4 96 a pomalu odchází do kopru a v zimě se s ním dost blbě dostáváme domů.
Tady je i s A4
Tady je i s A4
Oproti A4 je trpaslík vyloženě agrostroj, vůle v převodech jako prase, váhavej a nevýkonnej motor ten děsivej plastovej a vrzavej interiér!!! >:-& Z nějákýho důvodu mne ale jízda s Trpaslíkem baví asi víc než s Audi, sílu na předjíždění to sice nemá ale nuda to rozhodně neni. Ale tohle by mělo patřit hlavně jemu takže tady je:
Byl původně dost nízkej, schoval se za kdejakej ječmen :-D
Byl původně dost nízkej, schoval se za kdejakej ječmen :-D
Nejsem moc zručnej ani nemám k dispozici moc techniky takže podobný šílenosti jako zdejší přeceda dělat nebudu, každopádně se o něj mám v plánu starat jak o vlastního, začnu teda seznamem co a jak.

Pořešeno:
  • 27.6.18 Zvednuto o 4,5cm - Oujeéé, vždycky jsem chtěl takovej bejby offroud
  • 29.6.18 Otevírající se kapota - (při lakování kapoty kdysi někdo vrátil oko zámku kapoty)
  • 29.6.18 Neotevírající se kufr - (tam stačilo stříknout WD a trochu poštelovat oko zámku)
  • 29.6.18 Proti psí mříž do kufru
  • 2.7.18 Zprovozněnj centrál
  • 2.7.18 Rádio
V plánu:
  • Revize brzd, když sou horký dělaj divný šoupavý zvuky
  • Vejfuk furt někde fouká a děsně blbě se mi hledá kde
  • v nízkých otáčkách naprosto nepoužitelnej plyn (vlastně ani nevim co je to za systém)
  • Folie - kvůli absenci klimatizace je to pro mne skoro nutnost
  • Uklidit elektroinstalaci od neoriginálních drátů a krabiček (centrál s imobilizérem) který už od doby importu do ČR nejsou k ničemu, plus je tam pár záhadnejch prasáren co je těžký identifikovat
  • Možná si svařím zahrádku na střechu s místem pro LED rampu a zadní pracovní světlo, výhledově tam přesunout rezervu která vzadu dost překáží trčí pod auto a její sytém uchycení je dost pofidérní
  • vyměnit přicpanej výměník topení, topí jen u řidiče a to partnerka asi nesnese
Naposledy upravil(a) YuriiGT dne pon črc 02, 2018 9:48 pm, celkem upraveno 1 x.
Forester SF - RedDwarf / sice už takovej letitej agrostroj s milionem much ale furt mne baví! :)
Uživatelský avatar
mnov
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 7814
Registrován: ned lis 24, 2013 6:54 pm
Jméno a příjmení: Marek Novák
Bydliště: Praha

Re: Červenej trpaslík FozSF

Příspěvek od mnov »

Už jsme něco řešili. :-)
Je zajímavé, že to není prorezlé a naopak ta těsnění pod hlavou se u tohoto motoru zas tak moc často nemění.
Na fotkách vypadá ,,,,| (*_^) |,,,,
Co je v tom přesně za motor?
Forester 2004 2.0 MT LPG
Impreza 2004 2.0 AT
Uživatelský avatar
YuriiGT
Uživatel fóra
Uživatel fóra
Příspěvky: 98
Registrován: pát led 04, 2013 5:18 pm
Jméno a příjmení: Jirka od Prahéé

Re: Červenej trpaslík FozSF

Příspěvek od YuriiGT »

Nevím jestli je to EJ20 S2 nevím jestli 90 nebo 92kW, papíry pořád nemám u sebe :)
Měl jsem stejného Foze asi pře 4 lety a u toho mi hlavy začaly foukat po opravě podpáleného ventilu v souvislosti s plynem... bohužel ne každej mechanik to opraví dobře a trvale :( Muj černej Foz byl právě chycenej korozí docela slušně i když byl mladší...
Forester SF - RedDwarf / sice už takovej letitej agrostroj s milionem much ale furt mne baví! :)
Uživatelský avatar
VDC
Předseda klubu
Předseda klubu
Příspěvky: 48964
Registrován: ned črc 26, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Tomáš Vlasák
Bydliště: Srázná 477/16a, Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Červenej trpaslík FozSF

Příspěvek od VDC »

Ta koroze je dost klika, nicméně bych na tvém místě, za slunného dne sundal zadní tapecírunky a udělal inspekci zadních hrnců tlumičů. Nejkritičtější místo na autě.
Když budou v pohodě, rovnou je můžeš nastříkat nějakou sračkou na dutiny a zase to zavřít.
Jinak je fajn, že se k tobě Forejs vrátil a že tě baví. :-) Mám radost z každýho starýho pekáče, který tu přibyde. :-DDD
http://monstersubaru.eu
https://www.instagram.com/vdc.monstersubaru/
Subaru Outback 3,0 H6 '01
Toyota Previa 4WD 2.4 ´97
Uživatelský avatar
YuriiGT
Uživatel fóra
Uživatel fóra
Příspěvky: 98
Registrován: pát led 04, 2013 5:18 pm
Jméno a příjmení: Jirka od Prahéé

Re: Červenej trpaslík FozSF

Příspěvek od YuriiGT »

Tak jedeme! >B-)

Dneska pořešeno rádio s centrálem, jediný zajímavý na tom je zrovna ten centrál a jeho řešení takžetady je.
Forester SF - RedDwarf / sice už takovej letitej agrostroj s milionem much ale furt mne baví! :)
Uživatelský avatar
YuriiGT
Uživatel fóra
Uživatel fóra
Příspěvky: 98
Registrován: pát led 04, 2013 5:18 pm
Jméno a příjmení: Jirka od Prahéé

Re: Červenej trpaslík FozSF

Příspěvek od YuriiGT »

Ta vínová vobluda se mne poslední dobou snažila nakrknout dost nepravidelnym chodem motoru na to sice částečně pomohly nový zapalovací kabely od Blueprintu ale furt to neni to pravý vořechový... trochu se bojim měřit komprese abych zase nezjistil něco co by mi neudělalo radost. Na co se zaměřit když motor má na volnoběh nepravidelnej chod, občas chcípne místo toho aby spadnul do volnoběhu.
Zapalovací káble nový, svíčky vypadaj pěkně, lambda stará 4 roky a 20tkm, před dvěma lety dělaný hlavy... může to třeba způsobovat netěsnost výfuku? Slyším jí ale za živýho boha jí nemůžu nikde najít aniž bych ho celej sundal a očesal od izolačních plechů, asi to bude někde kolem parohů vpředu.
Forester SF - RedDwarf / sice už takovej letitej agrostroj s milionem much ale furt mne baví! :)
Uživatelský avatar
YuriiGT
Uživatel fóra
Uživatel fóra
Příspěvky: 98
Registrován: pát led 04, 2013 5:18 pm
Jméno a příjmení: Jirka od Prahéé

Re: Červenej trpaslík FozSF

Příspěvek od YuriiGT »

Poslední dobou se cítím mladý a neklidný :-D Sehnal jsem si nové patky na hagusy tak aby mi sedly na obě auta.
A napadlo mne pořídit na blbnutí v lese LED rampu... podle běžnejch rozměrů by tam nejlíp sedly 36" / 910mm rampy který se akorát vlezou mezi hagusy. Viz obrázek: to prkno má zhruba rozměry rampy. Bylo by to moc hezký.
Našel jsem http://r.ebay.com/aEmUX2, trochu mne ale překvapuje relativně nízkej udávanej výkon 234W, aby to nebyla nějáká bludička :-/
led bar.jpg
Forester SF - RedDwarf / sice už takovej letitej agrostroj s milionem much ale furt mne baví! :)
Uživatelský avatar
2.0XT
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel
Příspěvky: 601
Registrován: sob říj 13, 2012 12:39 am
Jméno a příjmení: Vít
Bydliště: Plzeň

Re: Červenej trpaslík FozSF

Příspěvek od 2.0XT »

234W v LED mi teda neprijde jako nejaka bludicka...

Odesláno z mého MYA-L41 pomocí Tapatalk
Subaru Legacy GT 2010
Uživatelský avatar
YuriiGT
Uživatel fóra
Uživatel fóra
Příspěvky: 98
Registrován: pát led 04, 2013 5:18 pm
Jméno a příjmení: Jirka od Prahéé

Re: Červenej trpaslík FozSF

Příspěvek od YuriiGT »

Tak já sem zvyklej počítat s tim, že tyhle věci maj skutečnej výkon řádově větší než je udáváno tak právě nevim co čekat.
Forester SF - RedDwarf / sice už takovej letitej agrostroj s milionem much ale furt mne baví! :)
Uživatelský avatar
VDC
Předseda klubu
Předseda klubu
Příspěvky: 48964
Registrován: ned črc 26, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Tomáš Vlasák
Bydliště: Srázná 477/16a, Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Červenej trpaslík FozSF

Příspěvek od VDC »

234W, to je výkon jako kráva.
http://monstersubaru.eu
https://www.instagram.com/vdc.monstersubaru/
Subaru Outback 3,0 H6 '01
Toyota Previa 4WD 2.4 ´97
Uživatelský avatar
YuriiGT
Uživatel fóra
Uživatel fóra
Příspěvky: 98
Registrován: pát led 04, 2013 5:18 pm
Jméno a příjmení: Jirka od Prahéé

Re: Červenej trpaslík FozSF

Příspěvek od YuriiGT »

Tak vono když koukeš na inzeráty k LED barům na Ebay tak tam lítaj stovky Wattů, neni problém najít 42" LED bar co má 1000W, je mi jasný že všechny ty čísla budou brutálně nadhodnocený tak proto o tom trochu pochybuju.
Jinak mi to nedalo a dva kousky jsem objednal, při tý ceně je to uplně vtipný a pokud to bude fachčit alespoň trochu, bude to pecka! :)
Forester SF - RedDwarf / sice už takovej letitej agrostroj s milionem much ale furt mne baví! :)
Uživatelský avatar
VDC
Předseda klubu
Předseda klubu
Příspěvky: 48964
Registrován: ned črc 26, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Tomáš Vlasák
Bydliště: Srázná 477/16a, Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Červenej trpaslík FozSF

Příspěvek od VDC »

To je nesmysl samozřejmě. 1000W LED, to by ti upálilo hlavu. :-) Já mám vzadu na couvání přidaný dva 18W LED reflektory. Svítí to jako kráva. 120W je celkem běžná watáž těch barů a svítí to dost.
http://monstersubaru.eu
https://www.instagram.com/vdc.monstersubaru/
Subaru Outback 3,0 H6 '01
Toyota Previa 4WD 2.4 ´97
Uživatelský avatar
spm
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 22544
Registrován: úte kvě 03, 2016 3:19 pm
Jméno a příjmení: Jan Krajdl

Re: Červenej trpaslík FozSF

Příspěvek od spm »

1000W bude nejakej pitomej pseudoprepocet, ze to sviti jak 1000W zarovka. Proste lidi se porad nenaucili pouzivat relevantni jednotky k svetelnosti a svetelnemu toku, tak se vsechno prepocitava na prikon wolframovyho vlakna, ktery uz skoro nikdo stejne nepouziva :-DDD

Odesláno z mého SM-N950F pomocí Tapatalk
Subaru Outback BH 3.0 H6 Obrázek
Subaru Libero SDX Obrázek
Hyundai i20 1.2 2012 Obrázek
Volkswagen Transporter T4 Syncro 2.5TDI R5 Obrázek
Uživatelský avatar
YuriiGT
Uživatel fóra
Uživatel fóra
Příspěvky: 98
Registrován: pát led 04, 2013 5:18 pm
Jméno a příjmení: Jirka od Prahéé

Re: Červenej trpaslík FozSF

Příspěvek od YuriiGT »

Objednano 14.7. a dorazilo dneska! :-D To sem čuměl jak puk! Takže provizorně namontováno na uni příčník a těšim se že to do víkendu zapojim a o víkendu pořádne otestuju :)

Jinak jsou tam malý čipy ty 3W bych jim docela věřil ale přes den je prd vidět jak to svítí teď v noci to vypadá že to svítí dobře ale zase to nemam na autě abych porovnal tovární svěltomety a tohle.
Nedá se přepínat Spot/Flood, má to jenom vypnuto zapnuto ale vcelku mne překvapila kvalita tý kabeláže co k tomu dávaj...evidentně to neni uplnej odpad 40A relé a 30A pojistka, a kvalitní silikonový bužírky plus ochrana kabelů, navíc plus je to udělaný tak, že defakto stačí sehnat jenom nějákej vodotěsnej konektor a může se to zapojit přímo do lampy.
Chci ještě trochu poladit její umístění aby byla pod/před tím předním příčníkem ale na to bohužel nejsou vhodný chytky a něják mi došly nápady tak se nad tím ještě musím zymyslet :(
Přílohy
IMG_20180718_185107.jpg
Forester SF - RedDwarf / sice už takovej letitej agrostroj s milionem much ale furt mne baví! :)
Uživatelský avatar
VDC
Předseda klubu
Předseda klubu
Příspěvky: 48964
Registrován: ned črc 26, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Tomáš Vlasák
Bydliště: Srázná 477/16a, Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Červenej trpaslík FozSF

Příspěvek od VDC »

To je teda fofr. Načpak to přišlo ?
http://monstersubaru.eu
https://www.instagram.com/vdc.monstersubaru/
Subaru Outback 3,0 H6 '01
Toyota Previa 4WD 2.4 ´97
Odpovědět

Zpět na „Vozidla členů SFC“