SPM - Outback H6

Diskuse o vozidlech jednotlivých členů fóra na jednom místě.
Odpovědět
Uživatelský avatar
HonzaCZ
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 21883
Registrován: pát črc 31, 2009 12:00 am
Bydliště: Praha

Re: SPM - Outback H6

Příspěvek od HonzaCZ »

Jj, nejlepší nápad dávat do konektorů vosk ve spreji, nebo co to je. :)
SOLCtech
V mládí jsem býval namyšlený, nicméně dnes už jsem bez chyby!
Legacy 3.0R sedan 5AT MY2007 (BLE) Obrázek [vlákno o autě]
Outback 2.5GX 4AT/VTD MY2001 (BH9) - prodáno
sima
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 24183
Registrován: ned bře 15, 2015 12:03 am
Jméno a příjmení: Radek- šíma
Bydliště: Valašsko

Re: SPM - Outback H6

Příspěvek od sima »

HonzaCZ píše:To snad právě musí bejt nevodivý, když tím potřebuješ ošetřit 2 kontakty, který nesmíš zkratovat a těžko tam zajistíš fyzický oddělení tý vazelíny.
Honzo já neradil spojit spoje vazelínou,jen nakonzervovat vazelínou,samozřejmě nepropojit :-) ale nenapsal jsem to dostatečně přesně,pravda.Jestli jdou kontakty oddělit u spm případu netuším,neviděl jsem to...Jinak vazelínou stříkám vrchy kontaktů od baterky,ono se to pak stejně dostane i mezi spoj kabeláže a kontakty baterie a no problem,jj.Samozřejmě předtím celé kontakty baterky stříknu kontaktolem,či WD,dle nutnosti použití(rez-oxidace)či dle toho co mám po ruce.
Musel bych vidět co tam spm řeší,představuji si to osobně nejlépe a nejjednodušeji-řádně prostříkat wd,klidně i víckrát,nechat působit,poté ideálně kontaktol a pak vše osadit a zapatlat to vazelínou a musí to fachat,mělo by :-)
Forester 2.0 SG 2002
Citroen Saxo Twist 1.1 2000
bývalá stálice:Citroen Xantia 1.8 16V LPG 98
Uživatelský avatar
HonzaCZ
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 21883
Registrován: pát črc 31, 2009 12:00 am
Bydliště: Praha

Re: SPM - Outback H6

Příspěvek od HonzaCZ »

Simo, to nebylo na tebe, ale na spm, který se děsil, že je to izolant, když to má dávat na kontakty. ;-)
SOLCtech
V mládí jsem býval namyšlený, nicméně dnes už jsem bez chyby!
Legacy 3.0R sedan 5AT MY2007 (BLE) Obrázek [vlákno o autě]
Outback 2.5GX 4AT/VTD MY2001 (BH9) - prodáno
sima
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 24183
Registrován: ned bře 15, 2015 12:03 am
Jméno a příjmení: Radek- šíma
Bydliště: Valašsko

Re: SPM - Outback H6

Příspěvek od sima »

Ahááá,omlouvám se,já to tu čtu poslední dobou fakt ve spěchu,nepročítám vše zpět,ok =)
Forester 2.0 SG 2002
Citroen Saxo Twist 1.1 2000
bývalá stálice:Citroen Xantia 1.8 16V LPG 98
Uživatelský avatar
spm
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 22544
Registrován: úte kvě 03, 2016 3:19 pm
Jméno a příjmení: Jan Krajdl

Re: SPM - Outback H6

Příspěvek od spm »

jeste tu mam nejaky cerny nater na podvozky, ten by ty kontakty nakonzervoval zarucene taky... jednou pro vzdy :-DDD no nic, jdu shanet dalsi fajnove mazivo :-) bude dalsi tubicka / plechovka do sbirky. hasic by radosti zaplesal z te sbirky chemikalii a horlavin, co uz v byte mam :-DDD

Odesláno z mého SM-G930F pomocí Tapatalk
Subaru Outback BH 3.0 H6 Obrázek
Subaru Libero SDX Obrázek
Hyundai i20 1.2 2012 Obrázek
Volkswagen Transporter T4 Syncro 2.5TDI R5 Obrázek
Uživatelský avatar
VDC
Předseda klubu
Předseda klubu
Příspěvky: 48960
Registrován: ned črc 26, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Tomáš Vlasák
Bydliště: Srázná 477/16a, Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: SPM - Outback H6

Příspěvek od VDC »

Ale jdi ty brepto. :-) Hele vazelína ve spreji je taky docela fajn přípravek a hodí se nejenom k tomuhle účelu, o které m si tu píšete. :-)
http://monstersubaru.eu
https://www.instagram.com/vdc.monstersubaru/
Subaru Outback 3,0 H6 '01
Toyota Previa 4WD 2.4 ´97
Uživatelský avatar
spm
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 22544
Registrován: úte kvě 03, 2016 3:19 pm
Jméno a příjmení: Jan Krajdl

Re: SPM - Outback H6

Příspěvek od spm »

V dnešní době je těch prostředků až moc :-DDD Mám doma spray tohohle: https://eshop.wuerth.cz/is-bin/INTERSHO ... %255B%255D

ale to na kontakty asi spíš taky ne-e, co?
Subaru Outback BH 3.0 H6 Obrázek
Subaru Libero SDX Obrázek
Hyundai i20 1.2 2012 Obrázek
Volkswagen Transporter T4 Syncro 2.5TDI R5 Obrázek
Uživatelský avatar
VDC
Předseda klubu
Předseda klubu
Příspěvky: 48960
Registrován: ned črc 26, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Tomáš Vlasák
Bydliště: Srázná 477/16a, Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: SPM - Outback H6

Příspěvek od VDC »

To bych na to teda klidně použil. :-)
http://monstersubaru.eu
https://www.instagram.com/vdc.monstersubaru/
Subaru Outback 3,0 H6 '01
Toyota Previa 4WD 2.4 ´97
Uživatelský avatar
námořník
Místopředseda klubu
Místopředseda klubu
Příspěvky: 20532
Registrován: sob zář 10, 2016 8:43 am
Jméno a příjmení: Jiří Mareš
Bydliště: Most

Re: SPM - Outback H6

Příspěvek od námořník »

Já vazelínou ve spreji preventivně stříkám všechny kontakty,ať už v motorovém prostoru či jinde kde by mohly korodovat :-).
Odesláno zmáčknutím tlačítka Odeslat
sima
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 24183
Registrován: ned bře 15, 2015 12:03 am
Jméno a příjmení: Radek- šíma
Bydliště: Valašsko

Re: SPM - Outback H6

Příspěvek od sima »

Já taky,teda když na nějaký korozivní narazím,či třeba na baterce,samozřejmě nechodím kolem auta se sprejem v ruce,ale příležitostně,třeba když baterku vyndávám či nabíjím a mám ten sprej v ruce,tak se kouknu co by se tím ještě mohlo stříknout.
Forester 2.0 SG 2002
Citroen Saxo Twist 1.1 2000
bývalá stálice:Citroen Xantia 1.8 16V LPG 98
Uživatelský avatar
spm
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 22544
Registrován: úte kvě 03, 2016 3:19 pm
Jméno a příjmení: Jan Krajdl

Re: SPM - Outback H6

Příspěvek od spm »

Tadááá, sice to dost trvalo, ale konečně se hlásím do klubu tříkouláků :-DDD Je to takový nový, nevošoupaný, úplně škoda na to něco nasazovat :-DDD

A pak mám taky veřejnou pochvalu pro předsedu :-) Servisman, co to měl odstrojené a upravoval tam tu příčku říkal, že ten nástřik je udělaný hodně pečlivě :-) (A když jsem mu řekl, že je to po celém podvozku, tak pak něco o tom, že už to musí bejt auto na celý život :-DDD )
Přílohy
20180621_165807.jpg
Subaru Outback BH 3.0 H6 Obrázek
Subaru Libero SDX Obrázek
Hyundai i20 1.2 2012 Obrázek
Volkswagen Transporter T4 Syncro 2.5TDI R5 Obrázek
Uživatelský avatar
VDC
Předseda klubu
Předseda klubu
Příspěvky: 48960
Registrován: ned črc 26, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Tomáš Vlasák
Bydliště: Srázná 477/16a, Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: SPM - Outback H6

Příspěvek od VDC »

Tak to jsem rád, že nezávislá osoba to zhodnotila takhle kladně. To vždycky potěší. Děkuju. :-)
http://monstersubaru.eu
https://www.instagram.com/vdc.monstersubaru/
Subaru Outback 3,0 H6 '01
Toyota Previa 4WD 2.4 ´97
Uživatelský avatar
spm
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 22544
Registrován: úte kvě 03, 2016 3:19 pm
Jméno a příjmení: Jan Krajdl

Re: SPM - Outback H6

Příspěvek od spm »

Tak jsem teď dořešil jeden hoooodně dlouhodobý rest a to doštelování těch parkovacích senzorů. Nainstaloval jsem si je tenkrát docela nízko a jestli ke spodní hraně nárazníku, takže jak byly skloněny k zemi, tak prakticky permamentně hlásily nějakou vzdálenou překážku. Nějak jsem to zas až tolik neřešil, při pražském parkování se stejně rozlišuje jenom souvislý tón a je tam volno :-DDD Nicméně po instalaci tažného to začalo řvát permamentně skoro furt, ikdyž tam nic nebylo. Měl jsem trochu stažený zadek z toho, že to chytá tu kouli a budu ještě měnit celý nárazník, abych je dal jinam. No, začal jsem teda tím, že jsem pod senzory nacpal ty asymetrické podložky, které byly už v balení právě pro tento případ. Tedy vnější kroužek senzoru je teď vespod tlustší, takže to vyrovná proti zaoblené straně nárazníku. Výsledek je ve skrze pozitivní. Senzory teď fungují i lépe než předtím :-) Prostřední si občas teda i takhle pípnou nějakou překážku, která tam není, ale většinu času to je zticha a ukazuje to přesně. Takže to funguje v zásadě ok. Detekci přiblížení jsem vyzkoušel nacouváním proti ženino slepici a je to dobrý, vešel jsem se tam i s koulí :-DDD Jediná nevýhoda je, že s těma asymetrickýma podložkama ty senzory o kus víc vystupují, takže to prostě vypadá víc hnusně (viz fotka). Ale na to se snad zvykne. V nejhorším se furt dá nechat namíchat barva nárazníku ve sprayi a ty senzory stříknout, ať tolik nesvítí :-)

Jinak už nějaký ptákoviny jako výměna držáku na mobil, pač to nový pádlo se mi do něj nevešlo a podobně :-DDD Po sbalení věcí jsem šel řešit další rest - vytáhl jsem si novou zadní lampu do 5. dveří z garáže a sepsal jsem si na nich ty šrouby, co jsou urvané a které teda bude potřeba koupit znovu. (Teda konkrétně jsem využil tužtičku na nový hračce, lampu si vyfotil a načmáral si do fotky který to jsou :-D). Takže teď objednat nové šrouby, sehnat na to to těsnění a pak rozebrat dveře, vyměnit světlo a vystříkat to sajrajtem na dutiny. A pak teda do auta znova nacpat novou kameru, za tu minulou mrtvou a snad konečně nastane ten stav, kdy to konečně nebudu pořád rozebírat :-DDD :-DDD

jinak mám radost i z toho tažného. Vypadá to na tom autě dost decentně a to se musel řezat i kousek nárazníku (což ani není vidět). Co jsem během instalace jezdil, tak jsem pozoroval, jak to mají dělané jiné auta a občas jsem teda viděl neskutečné prasárny :-DDD Králem všech prasáren byla jedna fábie, která v tom nárazníku měla vyříznuté okno velikosti tabletu, ze kterého čuměla jak koule, tak zásuvka :-D
Přílohy
20180624_122817.jpg
Subaru Outback BH 3.0 H6 Obrázek
Subaru Libero SDX Obrázek
Hyundai i20 1.2 2012 Obrázek
Volkswagen Transporter T4 Syncro 2.5TDI R5 Obrázek
Uživatelský avatar
VDC
Předseda klubu
Předseda klubu
Příspěvky: 48960
Registrován: ned črc 26, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Tomáš Vlasák
Bydliště: Srázná 477/16a, Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: SPM - Outback H6

Příspěvek od VDC »

Vypadá to dobře a hlavně, že to funguje !
http://monstersubaru.eu
https://www.instagram.com/vdc.monstersubaru/
Subaru Outback 3,0 H6 '01
Toyota Previa 4WD 2.4 ´97
sima
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 24183
Registrován: ned bře 15, 2015 12:03 am
Jméno a příjmení: Radek- šíma
Bydliště: Valašsko

Re: SPM - Outback H6

Příspěvek od sima »

Jsi to vyladil (*_^) |,,,, a jinak jak psal předseda... =) mám taky tažné a vše ok,ty podložky tam myslím ani nemám,funguje naprosto spolehlivě a přesně a žádné falešné signály,instaloval to předešlý majitel sám a jak říkal dělal to už na svém autě víckrát a bylo to znát,za pár stovek asistent jak fík.Jo vlastně sorry,veme to přerostlé stéblo trávy co čouhá z jinak posečené plochy,vidí to líp jak já ;)
Forester 2.0 SG 2002
Citroen Saxo Twist 1.1 2000
bývalá stálice:Citroen Xantia 1.8 16V LPG 98
Odpovědět

Zpět na „Vozidla členů SFC“