Náš portálfotogaleriechat [0] KontaktSrazyWiki

Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 72 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5
Petrův Outback 2.5 
Autor Zpráva
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu

Koukni schválně na tu hadici mezi převodovkou a chladičem... už tu praskla dost lidem, takže by mě to nepřekvapilo. A mně to na ní fakt pomalu blemcalo, takže to neubývalo, nedělalo to loužičky, jenom to občas káplo na svod :-)

pon čer 11, 2018 12:35 pm
Předseda klubu
Předseda klubu

Petře já měl kdysi taky přelito, tak jsem s obavou jel za Alsem do Dobřan a on mě tenkrát uklidnil, že to nemám řešit, že to ničemu nevadí. A Als je guru, kterému já věřím absolutně !

Toyota Previa 4WD 2.4 ´97
Subaru-Robin Generator 3 kW

pon čer 11, 2018 8:53 pm
Profil Zobrazit autorovy stránky
Vášnivý uživatel
Vášnivý uživatel

tak to je dobré vědět , budu si moct kapalinu měnit sám doma a nebudu mít blbý pocit když se uplně přesně nedoměřím tak raději dám trošku víc a je to (*_^) |,,,,
změřím kolik vyteče a to samé množství naleju a mělo by to +-sedět

pon čer 11, 2018 9:19 pm
Předseda klubu
Předseda klubu

Petře já jsem loni vymyslel takovou pomůcku na to měření oleje v automatu. Tak jsem bojoval se všema hadicema, skrz které se to musí protáhnout. Já tam mám navíc kabeláž od plynu a nedostanu tam ani ruku.
Tak jsem přes měrku navlíknul 2" trubku a vytahuju tu měrku skrz tu trubku. Pravda je, že mám takový lékařský nástroj, který do trubky strčím a na konci chytnu tu měrku. Ale ono by se to dalo vymyslet i bez takového nástroje.

Toyota Previa 4WD 2.4 ´97
Subaru-Robin Generator 3 kW

úte čer 12, 2018 5:48 am
Profil Zobrazit autorovy stránky
Vášnivý uživatel
Vášnivý uživatel

Množství ATF co se má dolít po vypuštění je v manuálu, toho bych se držel. Je to nĕco kolem 4 nebo 6l.

úte čer 12, 2018 6:11 am
Závislý uživatel
Závislý uživatel

No to přeci ne,důležité obecně u automatů je co z něj vyteče,co se podaří dostat ven ne?Subaru nesubaru...Pak samozřejmě přeměřit.Proč záměrně nalívat víc,než vyteklo a přeplňovat to,i když jak je tu psáno to ničemu nevadí,jen se to teda vyroní ven.

úte čer 12, 2018 6:26 am
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu

outback píše:
Množství ATF co se má dolít po vypuštění je v manuálu, toho bych se držel. Je to nĕco kolem 4 nebo 6l.
Jsou to 4 L. Ale zrovna v tomhle případě je držet se toho čirý nerozum. Pokud vím, že je tam oleje správné množství, časem prověřené, tak tam přeci nenaleju po vypuštění množství vyčtené z manuálu a pak nebudu půl hodiny laborovat s hladinou. Nic na tom není, prostě ocejchovanej kýbl a naleju stejně, jako jsem vypustil.

úte čer 12, 2018 8:17 am
Profil ICQ
Vášnivý uživatel
Vášnivý uživatel

Přesně tak to vidím taky, Honzo četl jsem to vlákno o klepkání tvého motoru jak to nakonec dopadlo řešil jsi to nějak ? Jestli jsem to správně pochopil, tak už ho nemáš, ale auto jezdí a klepe dál, mi se totiž zdá že to taky trošku poklepkává víc za studena , za tepla už je to o dost míň , ale jak jsem poslouchal pár outbacků tak podobně klepkaly skoro všechny , zatím nemám až tolik najeto ale olej zdá se nějak dramaticky nemizí no uvidím až toho víc najezdím.
Jinak spotřeba při normálním ježdění vypadá asi na 9 až 10 l při poklidné jízdě to jsem i tak nějak očekával a zvažuji silně LPG. Spotřebu v lese raději uvádět nebudu a nenajel jsem ani moc km v terénu, ale je to síla :-D a to jsem se ani pořádně do terénu nedostal protože nemám dekl a není to zvedlé tak se s tím ani nedá nic drsnějšího projet...

úte čer 12, 2018 12:52 pm
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu

Jo, klepalo to prakticky od doby, co jsem to pořídil a klepe to dál. Spotřeba oleje je kolem 1 L mezi výměnami a nějak dramaticky se nemění. Auto už nemám 5 let, ale jsem s majitelem stále v kontaktu. Motor je OK, klepe za studena dál. Co jsem vypátral v době, když jsem to měl, tak to je volnější píst. I v AWD při prohlídce při prodeji to tam bylo přes noc a technici to poslouchali za studena a říkali, že je to běžný.

Blbý je, když to klepe na klice, to se musí řešit, ale to se projevuje jinak než ten píst a zejména se to dost rychle zhoršuje.

EDIT: Jo, ještě doplním kilometry - když jsem to kupoval, mělo to snad 197, při prodeji kolem 235 a teď to bude mít kolem 285.

úte čer 12, 2018 12:59 pm
Profil ICQ
Vášnivý uživatel
Vášnivý uživatel

no tak snad to ta vůle na klice není a bude to jezdit jako ostatní klepajíci subara , já už nevěřím ničemu sice to jezdilo do autorizovaného servisu ale kdo vi co to auto zažilo , no nejhorší je smrt z vyděšení :-D

úte čer 12, 2018 8:12 pm
Vášnivý uživatel
Vášnivý uživatel

Jen počkej až přijde zima, když to teď trochu klepe, tak to kolem nuly bude mlátit že budeš myslet, že je to po smrti...ale nebude, po ohřátí v pohodě...

úte čer 12, 2018 9:25 pm
Vášnivý uživatel
Vášnivý uživatel

no to jsem zvědavý, kdoví co to je třeba to poklepkávají nějaké kladky v rozvodech ten napinák nebo co , sice měly být měněné , ale jak říkám už tomu nevěřím po tom co jsem viděl čeho jsou schopni v autorizovaném servise, když se nemusí podle nich měnit naplň automatické převodovky tak se možná nemusí dělat ani ty rozvody...

stř čer 13, 2018 5:30 am
Odpovědět na téma   [ Příspěvků: 72 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5