LPG Vialle

Pohonné hmoty, spotřeby, alternativní paliva, čerpací stanice, kvalita, modifikace motorů, aditiva.
MichalC
Nováček
Nováček
Příspěvky: 8
Registrován: pát srp 18, 2017 1:41 am
Jméno a příjmení: Michael Carbol
Bydliště: Palkovice

Re: LPG Vialle

Příspěvek od MichalC »

Najeto je 174tis. Přepínání lpg benzín funguje v pohodě samo, rozdíl nepoznám. Revize je u auto musil, já s tím zkusím zajet do HV Gas v Kuníně, chci to jen nechat zkontrolovat a vialle podle webu dělají, a když si na to netroufnou tak pak do Prostějova. Myslím že by to mohlo šlapat, je to po doktorovi :-)
MichalC
Nováček
Nováček
Příspěvky: 8
Registrován: pát srp 18, 2017 1:41 am
Jméno a příjmení: Michael Carbol
Bydliště: Palkovice

Re: LPG Vialle

Příspěvek od MichalC »

Jinak z musila mi mapsali že dělali jen revizi a tlakové zkoušky, proto to řeším.
Uživatelský avatar
Cliffer
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 1712
Registrován: sob lis 21, 2015 6:24 pm
Jméno a příjmení: Tadeáš Pospíchal
Bydliště: Praha

Re: LPG Vialle

Příspěvek od Cliffer »

Mám na autě Vialle origo od novýho auta. Jezdí to v pohodě, přepnutí člověk vůbec nepozná. Co vím, tak automaticky se to na benzín ve vyšších otáčkách nepřepíná. Na plyn jezdím do 4000rpm a přepínám jen když potřebuju vytočit a předjet, když blbnu a nebo když je větší zátěž (hory, offroad). Jezdím pružně tacho město +5 km/h, mimo město +10 km/h a jezdí to na pohodu. Od koupě (143tkm) museli být seřizovány vůle jednou - nedávno v asi 191tkm. Kontrolováno dvakrát. Až teď (205tkm) občas systém zazlobí (nejspíš čerpadlo).
Subaru Outback 3.0R "Démon"
- Skotsko 2022 (5567 km)
- Rumunsko 2021 (3574 km)
- Norsko 2020 (7007 km)
- Ukrajina 2019 (4060 km)
Subaru Outback 2.5i-prodán
- Balkán 2018 (4457 km)
- Balkán 2017 (5884 km)
- Skandinávie 2016 (8300 km)
Š.Felda 1.6
- Istanbul 2012 (6100 km)
vrgada
Vášnivý uživatel
Vášnivý uživatel
Příspěvky: 1228
Registrován: čtv kvě 29, 2014 5:25 pm

Re: LPG Vialle

Příspěvek od vrgada »

lpi, kapalny plyn prejde do plynne faze az v motoru, takze tam odebere teplo s cimz se pri navrhu motoru pocitalo, kdezto obyc lpg zplynuje predtim, tj. az se motor ohreje, coz v zime na kratkych cukackach do prace je problem. diky ochlazeni spalovaciho prostoru u lpi se zlepsuje i plneni, takze vykon muze byt i mirne vetsi nez na benzin a taky neni nutne pri max vykonu prepinat do benzinu, jako jediny system ma i vyjimku na prodlouzeni zivotnosti nadrze, proste sama plus, teda az na porizovaci cenu, malou zivotnost cerpadla plynu a nedostupnosti servisu
mari75
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 3400
Registrován: pon říj 31, 2016 10:47 am

Re: LPG Vialle

Příspěvek od mari75 »

MichalC píše:Najeto je 174tis. Přepínání lpg benzín funguje v pohodě samo, rozdíl nepoznám. Revize je u auto musil, já s tím zkusím zajet do HV Gas v Kuníně, chci to jen nechat zkontrolovat a vialle podle webu dělají, a když si na to netroufnou tak pak do Prostějova. Myslím že by to mohlo šlapat, je to po doktorovi
Je pravda,že HV Gas dělal zástavby lpg pro TrendCar v Kuníně. Jen nevím,jaký systém. Je pravděpodobné,že právě to Vialle,když i Coubal ho dělal,tak ho dělali všichni prodejci
Subaru Forester 2,0XT 03 Red dragon
Alfa Romeo 156 SW 1,9 Jtd 02 85 kw chip by Sarkan
ex AR 156 SW 1,9 Jtd 01 81 kw chip by Sarkan
ex AR 146 1,4 TS
ex Saab 9-3 2,0i kupé
ex Seat Toledo 1,9 Tdi 98
ex VW Vento 1,8i
ex Škoda 130
sima
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 24183
Registrován: ned bře 15, 2015 12:03 am
Jméno a příjmení: Radek- šíma
Bydliště: Valašsko

Re: LPG Vialle

Příspěvek od sima »

Píšu to tu po ixté,fakt si myslím,že pan Huvar z Kunína je odborník a umí právě i tyhle exoty,mě pomohl víckrát a oproti Fedor Prostějovu za zlomek ceny.Vždyť on ty zástavby lpg dělá taky co to tu začlo...
Forester 2.0 SG 2002
Citroen Saxo Twist 1.1 2000
bývalá stálice:Citroen Xantia 1.8 16V LPG 98
MichalC
Nováček
Nováček
Příspěvky: 8
Registrován: pát srp 18, 2017 1:41 am
Jméno a příjmení: Michael Carbol
Bydliště: Palkovice

Re: LPG Vialle

Příspěvek od MichalC »

Simo i ostatní díky. Chtěl jsem přečíst reference od více lidí, ale vypadá to, že vialle je celkem bezproblémové a moc se s tím do servisu nejezdí.
Uživatelský avatar
paulus
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 115
Registrován: pon srp 16, 2010 1:39 pm
Jméno a příjmení: Pavel
Bydliště: Sumava

Re: LPG Vialle

Příspěvek od paulus »

Pan Huvar z Kunína je odborník.

Je pod to se podepisuji.
Vranis
Nováček
Nováček
Příspěvky: 5
Registrován: pát zář 21, 2018 3:08 pm
Jméno a příjmení: Dušan Vrána

Re: LPG Vialle

Příspěvek od Vranis »

Zdravím, už je to nějaký pátek, co zde utichla debata na toto téma. Chci se zeptat jestli někteří majitelé svých subaru s Lpg od Vialle mají nějaké problémy v současnosti nebo jezdí bez problémů. Zvažuji montáž tohoto systému. Díky
Uživatelský avatar
vena
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 1544
Registrován: pát lis 04, 2011 9:10 am
Bydliště: železná ruda
Kontaktovat uživatele:

Re: LPG Vialle

Příspěvek od vena »

A proč?Vialle?
Citroen C5 2.2Hdi 09, Subaru Outback 2.5 12
MichalC
Nováček
Nováček
Příspěvky: 8
Registrován: pát srp 18, 2017 1:41 am
Jméno a příjmení: Michael Carbol
Bydliště: Palkovice

Re: LPG Vialle

Příspěvek od MichalC »

Já jsem ujel nějakých 25tis od té doby, co jsem se tady ptal. Teď má moje lego něco kolem 200tis km a nic nepozoruju. Zřídka to cuká ve velmi nízkých (pod 1500) otáčkách, a to i na benal.
Uživatelský avatar
paulus
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 115
Registrován: pon srp 16, 2010 1:39 pm
Jméno a příjmení: Pavel
Bydliště: Sumava

Re: LPG Vialle

Příspěvek od paulus »

Resil jsem ted problem, ze mi chciplo LPG cerpadlo VIALLE.Najeto 255000, po nejake repasi cca pred 40 tisicikm.. Takze cerpadlo nove stoji 12 000 s DPH, to je pulka instalace noveho a asi srovatelneho systemu (byt plynne faze) LPG.

Ale, ale ...ja jsem si loni nechal prodlouzit nadrz (o deset let), Vialle jede skvele, tak babo rad... Nakonec jsem nemel moc casu a rozhodl se koupit to cerpadlo a nechat ho vymenit. Bohuzel pan Huvar z Kunina nemel aktualne cas se mi venovat, protoze jsem jen projizdel (jinak tem servisuji jeste dve auta na LPG) a zkusil jsem FEDOR AUTO v Prostejove.
Nikdy vice!

1. Nevadi mi zaplatit za hodinu prace, ale uctovat cas stojicho auta na dilne, to si delaji prdel

2. Vymenili cerpadlo a svete dive se, neslo. Pry vadna spinaci jednotka cerpadla. Zaplat tlustochu plus 8500 Kč . No to jsem jim rekl, ze se zblaznili, ze cerpadlo nechci..Pane doplatite nam demontaz zpet..blabla..Ja rikam, nechci nic a jedu pryc.

3. Nakonec reseni - mame tady starsi, ale dobrou spinaci jednotku, chcete za 1500 ? No cena opravy nakonc 17 000 s DPH a z toho 300 Kč tankovaní LPG

A nakonec me nastvalo, ze rikam, ze si stare dily vezmu. Myslite, ze byly v aute od mechanika? Ne, technik mi je musel prinest.Tak kde si asi berou ty starsi , ale dobre dily, ze...?

BTW. tehoz dne tam byl nasraty dalsi zakaznik, automechanik, co chtel opravit zakaznici LPG problem, a oni tam resili neco v zapalovani..Ten se tam taky rozciloval, jestli se nezblaznili, ze na benzin to jezdi dobre,ze jim to rikal, tak co se do toho serou..No zavadu nenasli.

Znovu rikam, az nebudou odbornici typu pana Huvara, nevim co budu delat..
Uživatelský avatar
paulus
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 115
Registrován: pon srp 16, 2010 1:39 pm
Jméno a příjmení: Pavel
Bydliště: Sumava

Re: LPG Vialle

Příspěvek od paulus »

Končí nádrže(i prodloužené) a co jsem loni zjišťoval tak

za nádrž včetně čerpadla (!) u Coufala chtěli okolo 22-23.000,- bez DPH
V současné době se to prý řeší tak, že někde - snad v Srbsku - se dají ty ndrže sehnat levněji, ale čeká se na ně půl roku (budu řešit u jednoho ze svých strojů příští rok)

Ohledně prodlužování nádrže po 10letech to má Coufal (Musil) takto u zařízení Vialle = vychází z povolení prodloužení od ministerstava dopravy:

STAKO 1x po 5 let
WVM 2x po 5 letech

Většina instalací má ale nárž STAKO, takže legální životnost max 15 let
Uživatelský avatar
wunti
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 1026
Registrován: pát říj 09, 2015 1:38 pm
Jméno a příjmení: Michal Wunti
Bydliště: Ostrava

Re: LPG Vialle

Příspěvek od wunti »

paulus píše: pon úno 20, 2023 9:00 am Končí nádrže(i prodloužené) a co jsem loni zjišťoval tak

za nádrž včetně čerpadla (!) u Coufala chtěli okolo 22-23.000,- bez DPH
V současné době se to prý řeší tak, že někde - snad v Srbsku - se dají ty ndrže sehnat levněji, ale čeká se na ně půl roku (budu řešit u jednoho ze svých strojů příští rok)

Ohledně prodlužování nádrže po 10letech to má Coufal (Musil) takto u zařízení Vialle = vychází z povolení prodloužení od ministerstava dopravy:

STAKO 1x po 5 let
WVM 2x po 5 letech

Většina instalací má ale nárž STAKO, takže legální životnost max 15 let
Todle mne zajímá ... mám platnost do roku 2025.
Na STK s prodloužením nádrže měli celkem problém - musel jsem škemrat. Mám v plánu na přelomu roku 2023/24 radši s předstihem řešit.
Nyní:
Subaru OTB 2019, Comfort +
VW Passat 2,0 TDi, 110 kW, 2017

Ex:
Subaru Legacy 2,5 CVT LPG, 2011
Škoda Oct. III, 1,4 TSI, 110 kW, 2018
Škoda Oct. II, 1,6i, 75kW, 2007
Subaru Legacy 2,0R 121kW, 2006
Škoda Oct. I, 1,9TDi 4x4 66kW, 2000
Renault Clio 1,9D, 2001
Škoda Favorit a 110L
Uživatelský avatar
paulus
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 115
Registrován: pon srp 16, 2010 1:39 pm
Jméno a příjmení: Pavel
Bydliště: Sumava

Re: LPG Vialle

Příspěvek od paulus »

No tak zavolej panu Huvarovi do Kunina - LPG AUTO, mas to kousek , od nej mam ty informace o tom Srbsku :) Ten mi ted dodelaval dalsi novou instalaci LPG do Legacy, az to budu mit v ruce, tak se podelim co je to za typ a srovnani s tim Vialle. Mimo jine mi rikal, ze ted daval do Levorga 1.6i plyn a pochvaloval si , ze motor ma hydrostely... (snad si to pamatuji dobře)
Odpovědět

Zpět na „Palivo“