Názor na inzerát

Inzeráty zakončené úspěšným prodejem/nákupem, které jejich majitel nevyžaduje smazat (prosíme o uvážlivé požadavky na smazání, pokud vlákna obsahují obecně užitečné informace). Inzeráty bez odezvy majitele starší jednoho roku.
Frsh
Nováček
Nováček
Příspěvky: 1
Registrován: čtv kvě 24, 2018 4:00 pm
Jméno a příjmení: B

Názor na inzerát

Příspěvek od Frsh »

Zdravím a díky za názory k inzeŕatu.
https://www.tipcars.com/subaru-impreza/ ... 97029.html
Uživatelský avatar
Tapan
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 14702
Registrován: úte kvě 16, 2017 8:13 am
Jméno a příjmení: Štěpán Z.
Bydliště: Zliv (České Budějovice)

Re: Názor na inzerát

Příspěvek od Tapan »

Nafta r.v. 2010...dál netřeba číst.
Lvl. 1 Subaru Necromancer

Outback BP H6, Impreza GG Wagon 2.0, Justy KAD ECVT, 2x Libero E12
Uživatelský avatar
klimat
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel
Příspěvky: 321
Registrován: sob kvě 22, 2010 7:46 am
Jméno a příjmení: Tomas Klima
Bydliště: Benešov
Kontaktovat uživatele:

Re: Názor na inzerát

Příspěvek od klimat »

Tapan píše:Nafta r.v. 2010...dál netřeba číst.

Vyrobeno srpen 2009. Vyřešeno.

Jinak mimochodem, 2013 nejsou o moc lepší.
Tomáš K.

Subaru diagnosa
www.boxerauto.cz
Uživatelský avatar
hamoun
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 18904
Registrován: ned čer 12, 2011 9:16 pm
Jméno a příjmení: Petr Hanek
Bydliště: Kravaře

Re: Názor na inzerát

Příspěvek od hamoun »

klimat píše:

Vyrobeno srpen 2009. Vyřešeno.

Jinak mimochodem, 2013 nejsou o moc lepší.
ale jsou (ty 2013) ... kolega jezdi bez sebemensich problemu ...

Odesláno pomocí Tapatalk
škoda superb
ex WRX 2008
Uživatelský avatar
Mareka
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 2591
Registrován: čtv bře 24, 2011 8:25 pm
Jméno a příjmení: Marek
Bydliště: Ostrava

Re: Názor na inzerát

Příspěvek od Mareka »

Si to dovolím kolegovi / nováčkovi více vysvětlit: nafta s tímto r.v. se výrazně nedoporučuje (není otázkou zda, ale kdy se motor odporoučí a bude třeba jeho GO).
Forester XT 2.5 EcuTek 1 (06), ex Forester XT 2.0 EcuTek 2 (02), Forester 2.0 (99)
Uživatelský avatar
Traveller
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 11873
Registrován: pát kvě 30, 2014 8:04 am
Jméno a příjmení: Jirka
Bydliště: Česká Třebová

Re: Názor na inzerát

Příspěvek od Traveller »

Tak tak. On je tu nový, takže je potřeba stále opakovat, neboť opakování je matka... ;-D
Takže ruce pryč od toho auta a utíkat tak rychle, jak to jde.
WRX STI MY2016
Ex: Subaru Forester SJ 2.0i, stříbrný s fofr-klackem.
Uživatelský avatar
Subaru70
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 4010
Registrován: pát led 31, 2014 10:58 am
Bydliště: Praha

Re: Názor na inzerát

Příspěvek od Subaru70 »

..nafta od MY12 je vcelku ok...rizikové jsou zejména 08-10 tam to šlo kukat už brzo. Novější modely (měl jsem 2) jsou už dobrý. Jinak pro uživatele Frhs je dobré sdělit aby se zamyslel k jakému účelu mu bude auto sloužit a co od něj čeká a teprve pak zvážit jaký model a motorizaci zvolit. Koupit levně Subaru jen abych měl Subaru s nasávačem může být docela drahá frajeřina, která ve finále bude noční můrou každého začínajícího subaristy...
SUBARU Forester 2,0i Comfort MY16 (SJ) Spotřeba - 8,4l
Subaru Forester 2.0D Comfort MY13 Prodáno
Subaru Forester 2,0D MY11 Prodáno
Citroen C4 Grand Picasso 1,8i
vrgada
Vášnivý uživatel
Vášnivý uživatel
Příspěvky: 1228
Registrován: čtv kvě 29, 2014 5:25 pm

Re: Názor na inzerát

Příspěvek od vrgada »

Naftu jsem sice nemel, ale staci si otevrit inzerci a kouknout kolik je tam padlych subaru s naftovym motorem. Navic myslim, ze subaru uz ani zadnou naftu nedela, takze je to velmi pravdepodobne nepovedena a uzavrena kapitola automobiky. Nic na tom nemeni, ze se to behem let vyroby urcite zlepsilo, ale udelali si proste z lidi betatestery. Pokud si to clovek koupi novy ci zanovni tak to urcite bude dobre slouzit a kdyz ne, tak se to vyreklamuje. Olitana nafta je obecne problem napric znackami, ale tady je to tak nejak vic nez je obvykle. A bohuzel to nema jinou levnou alternativu typu LPG/CNG i tady doslo k vyvoji, ze se to do subaru motru nedoporucuje. Subaru ma jine klady, ale na levne jezdeni to neni. (mame v rodine cerstve treti, takze tech kladu je dost)
sima
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 24183
Registrován: ned bře 15, 2015 12:03 am
Jméno a příjmení: Radek- šíma
Bydliště: Valašsko

Re: Názor na inzerát

Příspěvek od sima »

No betatestery,to si nemyslím,že tohle byl záměr.Byl to první boxer diesel a nejspíš jen skrz evropu,tak klobouk dolů,že do toho vůbec šli.Byl to průser,to jo,ale pak to dle mě vychytali,aspoň co člověk tady čte,tak pozdější ročníky co kluci uvádějí jsou v pohodě,mě by to naopak taky lákalo,ale pro mě je ropa dnešní konstrukce nevhodná,s mým jízdním režimem.
Jinak si myslím,že tenhleten pokus musel stát subaru pěkné love a co si myslím ještě,ale to absolutně laicky!že je věčná škoda,že od nafty pak upustili,nedivím se jim,z jejich pohledu a jak eu blbne atd,ale je to za mě škoda.Projev subaru diesel byl prý hodně fajn a nekazil se hlavně.
Ono benziny budou bity a už začínají být bity stejným stylem,kdo ví kde se to zastaví,dle mě to dopadne jak s diesly(což už je téměř realita) a pak se jazýček vah srovná,možná i vychílí směrem k naftě,pokud se ještě nějaké budou dělat.To si myslím,že budou,už i samy automobilky to vidí a musí vidět.
Forester 2.0 SG 2002
Citroen Saxo Twist 1.1 2000
bývalá stálice:Citroen Xantia 1.8 16V LPG 98
vrgada
Vášnivý uživatel
Vášnivý uživatel
Příspěvky: 1228
Registrován: čtv kvě 29, 2014 5:25 pm

Re: Názor na inzerát

Příspěvek od vrgada »

Ja jsem nemyslel, ze by to udelali schvalne, ale to na vysledku nic nemeni. Proste ti, kdo si koupili naftu jim udelali dlouhodoby testik a co jsem na netu cetl narky, tak si s poskozenymi jeste zastoupeni znacky zrovna nemazlilo. Taky jsem koupil kola od borce, co mel naftu a nadaval jeste po 3 letech, co ji musel vyhodit. A zatim to vidim spise tak, ze maji problemy spise naftove nez benzinove motory. Nejdrive se slapalo po emisich CO2, ktere ma nafta logicky nizsi a ted najednou objevili i oxidy dusiku, takze to vypada, ze v Nemecku nektera mesta zrusi moznost vjezdu dieslovych aut. Proste se to nepovedlo a za mne je subaru benzin nejlepe v turbu, ale at si samozrejme kazdy jezdi, cim chce a co mu vyhovuje
marek76
Nováček
Nováček
Příspěvky: 34
Registrován: stř črc 06, 2016 10:51 am
Jméno a příjmení: Marek

Re: Názor na inzerát

Příspěvek od marek76 »

Kluci, potvrzuji i moji zkušenost. Naivně jsem před pár lety koupil Fozyho v dieselu, 2010. Ze zacatku parádní jízda, pak problém za problemem-DPF, vstriky, dvouhmota. .. Stalo mě to ranec. Šel z domu. Komu není radno ... :-)
Uživatelský avatar
spm
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 22543
Registrován: úte kvě 03, 2016 3:19 pm
Jméno a příjmení: Jan Krajdl

Re: Názor na inzerát

Příspěvek od spm »

No, testery. Jedno se musí nechat. Ač si osobně myslím, že dát naftový motor do osobního auta je asi stejně dobrý jako dát si kečup do kakaa, tak Subaru postavilo úplně první vznětový boxer. Teda zatímco všichni ostatní furt nějak vylepšují konstrukce ze začátku 20. století kdy automobilismus úplně začal, tak oni postavili funkční něco, co ještě nikdo nikdy nevyrobil a nenakreslil. A to podle mě chce pořádné koule. Zvlášť, když to stavěli akorát pro bandu pitomejch Evropanů, kde běžná populace strašně moc touží si do osobáku strčit motor z traktoru, aby se i jako na silnici cítili, že jedou traktorem. A že se to ze začátku nepovedlo... Zase - kolik a o hodně větších automobilek vyrobilo nepovedených motorů na o hodně běžnějších konstrukcích. Stačí se podívat třeba jak u koncernu skvěle zvládají řetězové rozvody na HTP a prvních 1.2TSI (kde ty rozvody třeba nevydržely ani 20000km a zničily motor).

A ještě k emisím. Včera jsem jezdil s opravdovým traktorem, poprvé :-) Normálně by mě to asi i bavilo :-DDD A ta technika toho traktoru je celkem moc hezká. Ale jinak taky ten traktorista říkal, že za denní šichtu v tom traktoru spálí 130l nafty. Tak jenom pro představu, jaký problém pro emise jsou osobní auta :-DDD
Subaru Outback BH 3.0 H6 Obrázek
Subaru Libero SDX Obrázek
Hyundai i20 1.2 2012 Obrázek
Volkswagen Transporter T4 Syncro 2.5TDI R5 Obrázek
newli
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 2389
Registrován: stř kvě 25, 2011 11:36 pm

Re: Názor na inzerát

Příspěvek od newli »

Ja bych se subaru zas az tak nezastaval. Proste to byl pruser (testovali to radu let a presto neodhalili konstrukcni chyby). A jeste vetsi pruser byl, ze se k tomu ve vychodnich zemich staveli ne uplne vstricne.

Jinak k tem emisim. Problem je, ze auta vypousti svoje sracky v mistech kde bydlime. Traktor preci jen nekde jinde. A kdyz uz jsme zabrousili na toto tema, doporucuji shlednout:

https://www.csfd.cz/film/441157-temna-s ... komentare/

ke shlednuti treba zde:

https://player-mo-s-open7.click/embed/1730944/
Prodáno: BMW 340i xDrive Touring, ZF automat, LCI (7/2015)
Největší ostuda značky subaru: Subaru Legacy 2.0D, MT, MY08-09 ... první motor umřel v 64.000 km, druhý po 3.000 km a třetí vykázal znaky smrtelnosti po 35.000 km
Prodáno: Saab 9-3 2.8T Turbo X SportCombi (2008)
Prodáno: Subaru Impreza STI, Type R, MY98
Uživatelský avatar
spm
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 22543
Registrován: úte kvě 03, 2016 3:19 pm
Jméno a příjmení: Jan Krajdl

Re: Názor na inzerát

Příspěvek od spm »

newli píše: Jinak k tem emisim. Problem je, ze auta vypousti svoje sracky v mistech kde bydlime. Traktor preci jen nekde jinde.
A tohle je ten největší paradox... Za tímhle masivním rozšířením chrochtáků v osobácích a dneska potažmo i kurvění benzinových motorů, které pak mají podobné projevy jako diesely (vypouštění sazení, ...) můžou ty připitomnělé limity na CO2. Jenže v případě CO2 nešlo o nějaké snížení emisí ve městech, kde se auta koncentrují. Šlo o boj s globálním oteplováním, kde ani ti odborníci nejsou schopni se shodnout, jestli to CO2 opravdu způsobuje, a i kdyby jo, tak to množství emisí CO2 z osobních aut je v porovnání s ostatními zdroji poměrně minimální (a to je vidět i na tom traktoru...). Takže v rámci boje proti emisím CO2, které kdovíco způsobuje, se do zdroje, který se na výrobě tohohle plynu podílí celkem minimálně, začali cpát do aut naftové a přímovstřikové benzinové motory, které pak doopravdy vypouští hromady sraček v místech, kde lidi bydlí. Ať žije ekologie...
Subaru Outback BH 3.0 H6 Obrázek
Subaru Libero SDX Obrázek
Hyundai i20 1.2 2012 Obrázek
Volkswagen Transporter T4 Syncro 2.5TDI R5 Obrázek
Uživatelský avatar
námořník
Místopředseda klubu
Místopředseda klubu
Příspěvky: 20532
Registrován: sob zář 10, 2016 8:43 am
Jméno a příjmení: Jiří Mareš
Bydliště: Most

Re: Názor na inzerát

Příspěvek od námořník »

Řešit tady problém kterému nejspíš nikdo z nás moc nerozumí mi přijde vtipný. Statistika nuda je, má však cenné údaje. Celá ekologie je z větší části boj lobistů o největší díl z koláče a ti samozřejmě pracují s údaji tak aby z toho měli užitek,aby některý problémy zveličovali a nebo vyráběli problémy tam kde nejsou, protože už mají řešení. Dokument jsem neviděl a ani na to nebudu mít čas , jenom by mě zajímalo jaký by byly emise na přepravu stejného množství zboží před 50 lety. V Evropskejch vodách se už spoustu let může jezdit pouze na palivo s nízkým obsahem síry a v USA se lodě v přístavem musejí napojovat na el. ze břehu, aby jim neběžely generátory atd, atd. Ty velký lodě vozí třeba 20t kontejnerů, nebo 300t tun rudy, uhli. To je 300 vlakových souprav, nebo 15000 nákladních aut a nebo třeba necelejch 30 tlačnejch souprav po vodě ( mluvím samozřejmě o Rýně a ne o Labi, kde to díky vládě komoušů je kde to je)


Odesláno z mého SM-N950F pomocí Tapatalk
Odesláno zmáčknutím tlačítka Odeslat
Zamčeno

Zpět na „Ukončené inzeráty (archiv)“