Subaru Levorg - všeobecně

Odpovědět
Fleggy
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel
Příspěvky: 400
Registrován: pon lis 02, 2015 4:34 pm

Re: Subaru Levorg - všeobecně

Příspěvek od Fleggy »

Mňo, podle mých dosavadních zkušeností systém detekce kolize způsobuje více problémových situací než kolik jich opravdu řeší. Takže jsem jeho vypínání zařadil do startovací sekvence. Možná by mi někdy v budoucnu opravdu pomohl, ale jezdit jako debil, co v jednom kuse dupe na brzdu, opravdu nehodlám. Ještě nějak "přemluvit" klasický tempomat, aby upřednostňoval brzdění motorem. Je opravdu "super", když vyjedete z obce se zapomenutým nastavením 50 km/h a po dosažení cestovní rychlosti a nějakém tom předjetí sundáte nohu z plynu. To opravdu moc nevymysleli. Musím říct: zlatý starý, hloupý tempomat.
Uživatelský avatar
spm
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 22545
Registrován: úte kvě 03, 2016 3:19 pm
Jméno a příjmení: Jan Krajdl

Re: Subaru Levorg - všeobecně

Příspěvek od spm »

nesmi bejt hloupej moc. ten muj starej nebrzdi ani motorem, takze kdyz si treba v blance zapomenu rucne prepnout na trojku, tak je to za 600 :-DDD

Odesláno z mého SM-G930F pomocí Tapatalk
Subaru Outback BH 3.0 H6 Obrázek
Subaru Libero SDX Obrázek
Hyundai i20 1.2 2012 Obrázek
Volkswagen Transporter T4 Syncro 2.5TDI R5 Obrázek
Uživatelský avatar
námořník
Místopředseda klubu
Místopředseda klubu
Příspěvky: 20532
Registrován: sob zář 10, 2016 8:43 am
Jméno a příjmení: Jiří Mareš
Bydliště: Most

Re: Subaru Levorg - všeobecně

Příspěvek od námořník »

Většinou stačí přepnout na S a to pak mírnější kopce stačí ubrzdit.
Odesláno zmáčknutím tlačítka Odeslat
Fleggy
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel
Příspěvky: 400
Registrován: pon lis 02, 2015 4:34 pm

Re: Subaru Levorg - všeobecně

Příspěvek od Fleggy »

Když už máme to CVT, tak by ho mohli k tomu brzdění využívat. Dnes jsem jel z Beskyd přes Bečvy. V Horní Bečvě jsem nastavil 52 (klasický tempomat), dal S a jen sledoval, jak pomalu zrychluju na 56/57, pak jsem cítil a viděl, jak brzdí na 50/51 a tak pořád dokola. Otáčky se nehnuly ani o píď. Přitom MY2016 tohle zvládl udržet pouhým zvýšením otáček.
Někdo se tu ptal, jestli se někde na středním panelu indikuje použítí brzd. Žádnou indikaci jsem nenašel, ale je fakt, že jsem se nepodíval na obrazovku se sklonoměrem a podvozkem. Tam by to mohlo být, ale tuhle obrazovku vůbec nepoužívám, tak nevím...
Byl bych hrozně nerad, kdyby Levorg MY2018 byl mým prvním autem, kde bych musel měnit brzdové destičky nebo kotouče. Zatím každé mé auto šlo do světa s původními :D

EDIT:
Další odlišnost klasického tempomatu oproti MY2016 - v ostřejších zatáčkách zpomalí klidně i o 15 km/h. Musím je projíždět pod plynem.

EDIT2:
Nevíte někdo, jak změnit výchozí hlasitost dopravního vysílání? V nastaveních jsem to nenašel a rádio si změnu hlasitosti nepamatuje :-/
Uživatelský avatar
spm
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 22545
Registrován: úte kvě 03, 2016 3:19 pm
Jméno a příjmení: Jan Krajdl

Re: Subaru Levorg - všeobecně

Příspěvek od spm »

Fleggy píše: Byl bych hrozně nerad, kdyby Levorg MY2018 byl mým prvním autem, kde bych musel měnit brzdové destičky nebo kotouče. Zatím každé mé auto šlo do světa s původními :D
Jo tak takhle to vzniká :-D Já jsem právě ještě nikdy nekoupil nic, kde bych je nemusel hned po koupi vyměnit :-DDD
Subaru Outback BH 3.0 H6 Obrázek
Subaru Libero SDX Obrázek
Hyundai i20 1.2 2012 Obrázek
Volkswagen Transporter T4 Syncro 2.5TDI R5 Obrázek
Uživatelský avatar
roura74
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 2017
Registrován: pon črc 27, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Ondřej Horák
Bydliště: Ruda u Rýmařova
Kontaktovat uživatele:

Re: Subaru Levorg - všeobecně

Příspěvek od roura74 »

Fleggy píše:
EDIT2:
Nevíte někdo, jak změnit výchozí hlasitost dopravního vysílání? V nastaveních jsem to nenašel a rádio si změnu hlasitosti nepamatuje
U mě si hlasitost pamatuje.
Tribeca 2008 Executive
________&________
Toyota RAV4 PHEV 2021

EX: Levorg 2017 Sport, Forester 2007 SG, Legacy GT 2010
Fleggy
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel
Příspěvky: 400
Registrován: pon lis 02, 2015 4:34 pm

Re: Subaru Levorg - všeobecně

Příspěvek od Fleggy »

Hmm, tak to asi ma MY2018 nejaky bug. Necham si v servisu overit, jestli uz neni nejaka novejsi verze.

EDIT: v pátek cestou domů začala hlasitost TP najednou normálně fungovat (rádio si zapamatovalo posledně nastavenou úroveň). Tak jsem se zaradoval, ale předčasně. Dnes se TP zase pokaždé aktivovalo s výchozí hlasitostí 20, ať jsem dělal, co jsem dělal. Tak v pondělí do servisu, himbajs...
Žádný zdejší majitel MY2018 tento problém nemá?
Uživatelský avatar
feroj
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel
Příspěvky: 386
Registrován: pon led 27, 2014 2:15 pm
Jméno a příjmení: František
Bydliště: Bratislava

Re: Subaru Levorg - všeobecně

Příspěvek od feroj »

Fleggy píše:Hmm, tak to asi ma MY2018 nejaky bug. Necham si v servisu overit, jestli uz neni nejaka novejsi verze.

EDIT: v pátek cestou domů začala hlasitost TP najednou normálně fungovat (rádio si zapamatovalo posledně nastavenou úroveň). Tak jsem se zaradoval, ale předčasně. Dnes se TP zase pokaždé aktivovalo s výchozí hlasitostí 20, ať jsem dělal, co jsem dělal. Tak v pondělí do servisu, himbajs...
Žádný zdejší majitel MY2018 tento problém nemá?

možno nájdeš vysvetlenie aj tu... je tam aj SUBARU, ale zaujalo ma napr. vyhrievanie zámkov v starých BMW podržaním kľučky :-) ...je tam toho viac

http://www.auto.cz/nezname-funkce-autom ... -internetu
Fleggy
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel
Příspěvky: 400
Registrován: pon lis 02, 2015 4:34 pm

Re: Subaru Levorg - všeobecně

Příspěvek od Fleggy »

Nezávislá hlasitost TP rozhodně není neznámá funkce ;)
V servisu jsem domluvený, že mi při první garančce flashnou verzi, co bude aktuálně k dispozici.
Pawit
Nováček
Nováček
Příspěvky: 2
Registrován: čtv kvě 17, 2018 11:12 am

Re: Subaru Levorg - všeobecně

Příspěvek od Pawit »

Zdravim,
tak jsem dalsim hrdym majitelem Levorga MY18, je to uzasny auto :)

Moje otazka zni, co MirrorLink? Rozbehal to tu nekdo? Podle youtubu by to pomoci aplikace od LG melo jit, ale mne to nejak nejede, pravdepodobne to z telefonu odchazi, ale radio nezobrazuje.

Diky,

Pavel
SubarákDejf
Uživatel fóra
Uživatel fóra
Příspěvky: 69
Registrován: stř dub 06, 2016 10:33 pm

Re: Subaru Levorg - všeobecně

Příspěvek od SubarákDejf »

Zdravím a gratuluju k dobré volbě, Pawite (*_^) |,,,,

Co se týče ML, tak jsem po úvodním boji kapituloval. Šlo mi hlavně o navigaci, pochopitelně. Když jsem se probil problémy s kompatibilitou telefonu, aplikací a kabelu, tak šla, i když se třeba po čtvrthodině se výrazně zpomalila. Teď, po tom, co jsem si nechal zaktualizovat StarLink, už mi dělá jen to, co asi tobě. Mobil se tváří, že obraz přenáší, svítí na něm logo ML, ale volba ML ve StarLinku není aktivní. Zřejmě problém aktuální verze softwaru :-(
Subaru Levorg GT-S Comfort MY18
tracid
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel
Příspěvky: 269
Registrován: ned pro 29, 2013 9:58 am

Re: Subaru Levorg - všeobecně

Příspěvek od tracid »

Tak dneska prvni servis v 15000 km. Za 6281 Kc u IVOS Zlin.

Cestou domu me zase jednou vyskolil eyesight, abych byl porad ve strehu :)
https://mapy.cz/zakladni?x=17.9702728&y ... tch=-0.026
Tempomat na 58 km/h, nikdo predemnou a pred tou zatackou panika, cervene ledky a brzdeni. Nez jsem stacil slapnout na plyn, tak snizil rychlost na 48, uplne zbytecne...
Fleggy
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel
Příspěvky: 400
Registrován: pon lis 02, 2015 4:34 pm

Re: Subaru Levorg - všeobecně

Příspěvek od Fleggy »

Já už jsem zařadil vypínání všech Eyesight asistentů do startovací sekvence. A adaptivní tempomat nanejvýš do kolony. Taky mě běhěm záběhu párkrát pěkně vylekal, jak zničehonic dupnul na brzdy. Naštěstí do mě nikdo nevletěl...
BTW i režim obyčejného tempomatu mě moc neuspokojuje - jednak neumí brzdit motorem a druhak citelně brzdí v zatáčkách. V tomhle je MY18 krok zpět oproti MY16.
Uživatelský avatar
roura74
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 2017
Registrován: pon črc 27, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Ondřej Horák
Bydliště: Ruda u Rýmařova
Kontaktovat uživatele:

Re: Subaru Levorg - všeobecně

Příspěvek od roura74 »

Dotaz. Da se nekde nastavit automaticke zamceni dveri po rozjeti? Nebo to musi udelat servis?
Tribeca 2008 Executive
________&________
Toyota RAV4 PHEV 2021

EX: Levorg 2017 Sport, Forester 2007 SG, Legacy GT 2010
Uživatelský avatar
Kolben
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 5404
Registrován: pon bře 26, 2012 2:06 pm
Jméno a příjmení: Honza
Bydliště: Holýšov

Re: Subaru Levorg - všeobecně

Příspěvek od Kolben »

To je děsně zajímavý. Protože Outback to ještě nikdy neudělal. Opravdu nikdy se nastalo, ze by sahnul na brzdy pokud by to nebylo potřeba.


Sent from my iPhone X using Tapatalk Pro
Outback 2.5i Sport Lineartronic 2017
Outback H6
Slepice ´18
---
Subaru Justy 1.2 4WD (MY95)
Forester XT Sport 2017 (MY18)
WRX STI Sport 2016
Forester XT 2014 - Executive
Legacy Combi 2.0D Sport - 2012
https://www.spritmonitor.de/de/user/kolbic.html
Odpovědět

Zpět na „Levorg“