Honzíkova cesta... ehm, tedy H6

Diskuse o vozidlech jednotlivých členů fóra na jednom místě.
Odpovědět
Uživatelský avatar
HonzaCZ
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 21883
Registrován: pát črc 31, 2009 12:00 am
Bydliště: Praha

Re: Honzíkova cesta... ehm, tedy H6

Příspěvek od HonzaCZ »

spm píše:Teď bych za to ruku do ohně nedal, ale BH podle mě samostatně okno nemá, jenom okno + nohy. Jinak teda co jsem vyzkoumal, tak automatiky to tam dává chvíli při startu, ale zjevně i v době, kdy má pocit, že může mlžit. Viděl jsem to taky dneska prvně, když jsem jel večer domů, 12 stupňů, hnusnej déšť, takový to typický počasí, kdy se to okno mlží v jednom kuse. A to to vydrželo v té poloze okno + nohy foukat fakt dlouho. Nevím jak to poznal, možná v některém tom čidle má i vlhkostní a řídí se podle …
Na samostatný okno je samostatný tlačítko, ne? Přepne všechen vzduch na okno a nastaví plnej větrák.

Tady je to vidět, jak tam proklikává ty režimy. BL/BP to má úplně stejně:

[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=3ELcdrmxCMw[/youtube]

Jako automatická klíma v BE/BH fungovala úplně nejvíc nejlíp ze všech aut, co jsem s nima déle jezdil. Už se asi po stopadesátý opakuju, ale prostě jsem tam měl téměř celoročně nastaveno 25° C AUTO a ani jsem na to nešáh. Jen v zimě, když je třeba člověk nahodile v bundě, tak jsem si to snížil nebo naopak ve velkých vedrech přidával, aby to nechladilo na moc velký rozdíl.

Jinak filtr by měl být hned za kastlíkem. Jen se sundá vpravo bok palubky, vyhákne se lanko tlumiče otevírání, pak tam jsou takový plastový čůdly, který fungují jako dorazy - ty je zbytečný se snažit vyndat, jendodušší je tomu kastlíku trochu fyzicky domluvit, ono se to podá. Jestli si to teda s něčím nepletu. :) A pak hned za ním je na vejšku dvojdílnej filtr. Nebo se musí vyndavat ještě něco? U BL/BP se musí vyndat ještě takovej divnej plast, kterej jsem nikdy nepochopil, na čem tam drží... ale drží, asi silou aury pana konstruktéra. :)
SOLCtech
V mládí jsem býval namyšlený, nicméně dnes už jsem bez chyby!
Legacy 3.0R sedan 5AT MY2007 (BLE) Obrázek [vlákno o autě]
Outback 2.5GX 4AT/VTD MY2001 (BH9) - prodáno
Uživatelský avatar
spm
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 22545
Registrován: úte kvě 03, 2016 3:19 pm
Jméno a příjmení: Jan Krajdl

Re: Honzíkova cesta... ehm, tedy H6

Příspěvek od spm »

Jo, to samostatný tlačítko to asi dělá pravda - a to taky zapne klimu. V těch běžných režimech už je to kombinovaný a když vypnu klimu, tak drží vypnutá. (A klima má ještě jedno specifikum, co mě na tom autu už taky vyděsila - spíná si to tu saharu, ikdyž kompresor neběží. Stačilo v létě jenom zapnout zapalování a už sahary hučely :-DDD). Jinak mně se H6ka prakticky nemlží vůbec, nemlžila se ani loni, kdy byl rozbitý klima kompresor a nefungoval... přisuzoval jsem to i tomu, že z tohohle auta funí teplej vzduch sotva naskočí motor :-DDD

Kastlík už jsem párkrát kvůli něčemu vyndaval. Na ty plastový dorazy si dobře pamatuju, asi 3x jsem je vyndaval a když to bylo naposled, tak jsem si řikal, že jestli je ještě jednou demontuju, tak budu muset shánět nový :-DDD
Subaru Outback BH 3.0 H6 Obrázek
Subaru Libero SDX Obrázek
Hyundai i20 1.2 2012 Obrázek
Volkswagen Transporter T4 Syncro 2.5TDI R5 Obrázek
Uživatelský avatar
HonzaCZ
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 21883
Registrován: pát črc 31, 2009 12:00 am
Bydliště: Praha

Re: Honzíkova cesta... ehm, tedy H6

Příspěvek od HonzaCZ »

námořník píše:Nevím co je lepší, jestli ta výměna sama či literární zpracování . Moc dobrý .
Dík. :) Pro mě je lepší jednoznačně ta výměna. :-D
SOLCtech
V mládí jsem býval namyšlený, nicméně dnes už jsem bez chyby!
Legacy 3.0R sedan 5AT MY2007 (BLE) Obrázek [vlákno o autě]
Outback 2.5GX 4AT/VTD MY2001 (BH9) - prodáno
Uživatelský avatar
HonzaCZ
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 21883
Registrován: pát črc 31, 2009 12:00 am
Bydliště: Praha

Re: Honzíkova cesta... ehm, tedy H6

Příspěvek od HonzaCZ »

spm píše:Jo, to samostatný tlačítko to asi dělá pravda - a to taky zapne klimu. V těch běžných režimech už je to kombinovaný a když vypnu klimu, tak drží vypnutá.
No mně to překvapilo, že u BL/BP, když se doklikáš přes MODE na to okno/nohy, tak to právě taky zapne A/C. Obecně to zřejmě je naprogramovaný tak, že jakmile to fouká aspoň trochu na okno, tak to prostě explicitně zapíná A/C.
spm píše:Kastlík už jsem párkrát kvůli něčemu vyndaval. Na ty plastový dorazy si dobře pamatuju, asi 3x jsem je vyndaval a když to bylo naposled, tak jsem si řikal, že jestli je ještě jednou demontuju, tak budu muset shánět nový
No jestli si to dobře pamatuju, tak tam nebyl problém s tím, že by se zničily ty čůdly, ale spíš by se vyšoupaly ty díry v bočnicích. :)
SOLCtech
V mládí jsem býval namyšlený, nicméně dnes už jsem bez chyby!
Legacy 3.0R sedan 5AT MY2007 (BLE) Obrázek [vlákno o autě]
Outback 2.5GX 4AT/VTD MY2001 (BH9) - prodáno
Uživatelský avatar
spm
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 22545
Registrován: úte kvě 03, 2016 3:19 pm
Jméno a příjmení: Jan Krajdl

Re: Honzíkova cesta... ehm, tedy H6

Příspěvek od spm »

Já je vyndaval kleštěma a mají tak trošičku ožvýkané hlavičky ;-D Ale možná by to šlo vytisknout (kdyby bylo na čem, dnešní seance s ložiskama zase neúspěšná) :-DDD
Subaru Outback BH 3.0 H6 Obrázek
Subaru Libero SDX Obrázek
Hyundai i20 1.2 2012 Obrázek
Volkswagen Transporter T4 Syncro 2.5TDI R5 Obrázek
Uživatelský avatar
Mira
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 10623
Registrován: úte srp 18, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Miroslav
Bydliště: Poslední zatáčka před Vídní

Re: Honzíkova cesta... ehm, tedy H6

Příspěvek od Mira »

Holt legacy. U SG je automatická klima úplná tragédie. Horko, kosa, horko, kosa, horko,kosa, nic jinýho to nedělá. Prostě v 10 stupních nastavíte 25 a topí a topí, aby to už s potem na čele vzápětí ihned přeplo na úplně nejvíc klimou vychlazenej luft, protože už je tam moc velký horko. A máte ledový nohy, popř. ksicht podle toho jak si vzpomene kudy funět do té doby, než si automatika vzpomene, že už je moc velká kosa, takže honem rychle zas do sahary. Prostě něco tak blbýho museli dlouho vymejšlet.
Forester SG XT
ex Impreza 97 s baťohem
Uživatelský avatar
HonzaCZ
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 21883
Registrován: pát črc 31, 2009 12:00 am
Bydliště: Praha

Re: Honzíkova cesta... ehm, tedy H6

Příspěvek od HonzaCZ »

Mira: A nemáš jenom zanesený nebo špinavý čidlo vnitřní teploty? Nebo nějak jinak degradovaný? Třeba vypadlá ta hadice, co přes něj lehounce nasává vzduch, aby proudil. Když jsem u Outbacka tohle čidlo měl jednou vyndaný, tak bylo celý obalený prachem.
SOLCtech
V mládí jsem býval namyšlený, nicméně dnes už jsem bez chyby!
Legacy 3.0R sedan 5AT MY2007 (BLE) Obrázek [vlákno o autě]
Outback 2.5GX 4AT/VTD MY2001 (BH9) - prodáno
Uživatelský avatar
spm
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 22545
Registrován: úte kvě 03, 2016 3:19 pm
Jméno a příjmení: Jan Krajdl

Re: Honzíkova cesta... ehm, tedy H6

Příspěvek od spm »

otazka je, jestli foresteer tu hadici vubec ma... na neco takovyho se tu uz jednou narazelo

Odesláno z mého SM-G930F pomocí Tapatalk
Subaru Outback BH 3.0 H6 Obrázek
Subaru Libero SDX Obrázek
Hyundai i20 1.2 2012 Obrázek
Volkswagen Transporter T4 Syncro 2.5TDI R5 Obrázek
Uživatelský avatar
ybrcek
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 5315
Registrován: sob lis 12, 2016 8:54 pm
Jméno a příjmení: Martin Vetyška
Bydliště: Půlpánov u Štatlu
Kontaktovat uživatele:

Re: Honzíkova cesta... ehm, tedy H6

Příspěvek od ybrcek »

Mira píše:Holt legacy. U SG je automatická klima úplná tragédie. Horko, kosa, horko, kosa, horko,kosa, nic jinýho to nedělá. Prostě v 10 stupních nastavíte 25 a topí a topí, aby to už s potem na čele vzápětí ihned přeplo na úplně nejvíc klimou vychlazenej luft, protože už je tam moc velký horko. A máte ledový nohy, popř. ksicht podle toho jak si vzpomene kudy funět do té doby, než si automatika vzpomene, že už je moc velká kosa, takže honem rychle zas do sahary. Prostě něco tak blbýho museli dlouho vymejšlet.
můžu potvrdit, clima u SG totální tragedie
první delší cesta znamenala bolest v krku u mě aj u Heduš a bylo zle :-D
AUDI quattro A6 Avant 2,7V6 TDI
ex Tribeca 3,6 H6
ex Forester 2,5 XT SG9
ex VeCe GTS 1,9CDTI
ex VeBe CC 2,5V6
ex Kadett GSi 2,0i
ex Škoda 100
ex Škoda 110R

http://www.drkteam.cz/team_member/martin-vetyska/
KTM 950 SuperEnduroR
Uživatelský avatar
HonzaCZ
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 21883
Registrován: pát črc 31, 2009 12:00 am
Bydliště: Praha

Re: Honzíkova cesta... ehm, tedy H6

Příspěvek od HonzaCZ »

Tak jsem dneska pneuservisoval a když už jsem se kolem toho auta motal, tak mě to strhlo k tomu dát nové čudlíky do krytu motoru (který už fakt drnčel) a rovnou i na sání, kde byly taky čudlíky zničený. A když jsem ty kryty odčudlíkoval, tak jsem je rovnou trochu omyl a když už byly dole, tak jsem v tom pokojíčku lehce poutíral prach... no nejsem žádnej ChrisFix, ale myslím, že vzhledem k vynaloženému času, to celkem prokouklo. Ono opravdu asi nejvíc dělaj ty 3 velký plastový plochy (kryt motoru, sání, kryt pojistek) a když nejsou zaprasený, tak to hned vypadá celkově líp. Základ je nevyčistit jednotlivý díly moc, aby nebyly moc v kontrastu s těma, co jednoduše vyčistit nejdou. :-D

Jo jinak sice 200 mixed čudlíků za 60 Kč od Číňana určtiě splní účel a někde se budou hodit, ale zrovna ty 7 mm, co jsou tady použitý, se mi fakt hnusily. Já vím, člověk na to kouká každou chvíli, tak tam musej bejt pěkný, že jo? Tak jsem objednal 10 někde z Anglie. Už z fotek vypadaly mnohem blíž originálu, akorát za trochu méně příznivou cenu - 150 Kč včetně poštovnýho za 10 ks. Ale jsou prostě fajnový. :) Úplně to člověka potěší, jak to zacvakne a jak přesně to tam sedí a táhne. :-DDD A i auto s nima jede líp. =) 8-? ;-D
IMG_20180427_225255.jpg
IMG_20180427_225345.jpg
IMG_20180427_225757.jpg
A tady ten lehce poklizený motor... :-D
IMG_20180427_154442.jpg
SOLCtech
V mládí jsem býval namyšlený, nicméně dnes už jsem bez chyby!
Legacy 3.0R sedan 5AT MY2007 (BLE) Obrázek [vlákno o autě]
Outback 2.5GX 4AT/VTD MY2001 (BH9) - prodáno
Uživatelský avatar
spm
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 22545
Registrován: úte kvě 03, 2016 3:19 pm
Jméno a příjmení: Jan Krajdl

Re: Honzíkova cesta... ehm, tedy H6

Příspěvek od spm »

To je koukám nějaký generační vylepšení :-D U mě ten kryt motoru je přidělanej normálně šestihranejma šroubama :-D Ale zase je děravej, takže nevím moc co s tím - vyvapkovat plasty zvládnu, ale už mám zasviněný i zbytek a nějak moc nevím, jak to vyčistit... no, kdyby se to chtěl někdo na něčem naučit... :-DDD
Subaru Outback BH 3.0 H6 Obrázek
Subaru Libero SDX Obrázek
Hyundai i20 1.2 2012 Obrázek
Volkswagen Transporter T4 Syncro 2.5TDI R5 Obrázek
Uživatelský avatar
HonzaCZ
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 21883
Registrován: pát črc 31, 2009 12:00 am
Bydliště: Praha

Re: Honzíkova cesta... ehm, tedy H6

Příspěvek od HonzaCZ »

No tlakově mejt motor není úplně dobrý, takže asi jedině nějaká chemie... nastříkat, nechat rozpustit a pak opláchnout běžnym proudem vody. Ideálně asi na ohřátym motoru nebo na sluníčku, aby se to hezky vysušilo. Možná by taky nebylo od věci sundat kryt pod motorem, což už standardního krytu je na zemi trochu problém. :)
SOLCtech
V mládí jsem býval namyšlený, nicméně dnes už jsem bez chyby!
Legacy 3.0R sedan 5AT MY2007 (BLE) Obrázek [vlákno o autě]
Outback 2.5GX 4AT/VTD MY2001 (BH9) - prodáno
Uživatelský avatar
spm
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 22545
Registrován: úte kvě 03, 2016 3:19 pm
Jméno a příjmení: Jan Krajdl

Re: Honzíkova cesta... ehm, tedy H6

Příspěvek od spm »

No, i tak mám z toho strach. Ono to zase někam zateče, zůstanou svítit mlhovky nebo se rozsvítí natrvalo něco v palubce :-DDD Druhá věc je, když to udělám před barákem na trávníku, jestli nebude trávník další 3 sezóny černej :-DDD
Subaru Outback BH 3.0 H6 Obrázek
Subaru Libero SDX Obrázek
Hyundai i20 1.2 2012 Obrázek
Volkswagen Transporter T4 Syncro 2.5TDI R5 Obrázek
Uživatelský avatar
VDC
Předseda klubu
Předseda klubu
Příspěvky: 48967
Registrován: ned črc 26, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Tomáš Vlasák
Bydliště: Srázná 477/16a, Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Honzíkova cesta... ehm, tedy H6

Příspěvek od VDC »

To čeká mě, pořádný umytí motoru. Mám ho jako dobytek. Ale přesně, wapkou se mi na to úplně nechce a na chemii se nějak nemůžu dostat. :-)
http://monstersubaru.eu
https://www.instagram.com/vdc.monstersubaru/
Subaru Outback 3,0 H6 '01
Toyota Previa 4WD 2.4 ´97
Uživatelský avatar
Mareka
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 2591
Registrován: čtv bře 24, 2011 8:25 pm
Jméno a příjmení: Marek
Bydliště: Ostrava

Re: Honzíkova cesta... ehm, tedy H6

Příspěvek od Mareka »

Umýt to určitě lze.

Ale pamatuji si, že když jsem chtěl po jedné místní (velmi zkušené firmě, která se na čištění aut a motorů specializuje) umýt motor, tak když zjistili že jde o boxera, odmítli to.
Prý je konstrukce plochých motorů taková, že nemohou ručit za možná rizika zatečení kapaliny.
Forester XT 2.5 EcuTek 1 (06), ex Forester XT 2.0 EcuTek 2 (02), Forester 2.0 (99)
Odpovědět

Zpět na „Vozidla členů SFC“