Motoristicke zpravy

Odpovědět
Uživatelský avatar
spm
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 22544
Registrován: úte kvě 03, 2016 3:19 pm
Jméno a příjmení: Jan Krajdl

Re: Motoristicke zpravy

Příspěvek od spm »

A je tam spousta komentářů, který by hned šly lupnout do vtipů :-DDD

to je parádička, Karoq je můj sen, zatím vlastním škodu Oktavia 1.6 benzín a naprostá spokojenost napráskám kdejakýmu frajírkovi v BMW hlavně v zatáčkách, předokolka drží

škodovka je na špici od první generace Oktávie, nejlepší světové prodeje, taxíky jezdí v Izraeli na Kubě v Rusku, kvalita příkladná a to svezeníčko panečku, no a ten test to jen dokazuje, že frajírci v BMW na naší škodu nemají
A hromada dalších :-DDD Teda, ono by to bylo vtipný, kdyby tohle po těch silnicích fakt nejezdilo...
Subaru Outback BH 3.0 H6 Obrázek
Subaru Libero SDX Obrázek
Hyundai i20 1.2 2012 Obrázek
Volkswagen Transporter T4 Syncro 2.5TDI R5 Obrázek
Uživatelský avatar
HonzaCZ
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 21883
Registrován: pát črc 31, 2009 12:00 am
Bydliště: Praha

Re: Motoristicke zpravy

Příspěvek od HonzaCZ »

Doufám, že ta první zmíněná octa je jednička s vlečnou zadní nápravou... ta drží jak přibitá, zejména v zatáčkách. :-DDD
SOLCtech
V mládí jsem býval namyšlený, nicméně dnes už jsem bez chyby!
Legacy 3.0R sedan 5AT MY2007 (BLE) Obrázek [vlákno o autě]
Outback 2.5GX 4AT/VTD MY2001 (BH9) - prodáno
Uživatelský avatar
spm
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 22544
Registrován: úte kvě 03, 2016 3:19 pm
Jméno a příjmení: Jan Krajdl

Re: Motoristicke zpravy

Příspěvek od spm »

HonzaCZ píše:Doufám, že ta první zmíněná octa je jednička s vlečnou zadní nápravou... ta drží jak přibitá, zejména v zatáčkách.
Rozhodně, v nějakym dalšim komentáři bylo, jak to jsou už od první generace naprosto skvělý auta. A pak se tam někomu vysmívali, co si jako s tou 18 let starou popelnicí od BMW myslí, že ty dnešní moderní auta (asi myšleno jako trojková octa taky s vlečnou zadní nápravou) jsou podvozkově úplně jinde :-DDD
Subaru Outback BH 3.0 H6 Obrázek
Subaru Libero SDX Obrázek
Hyundai i20 1.2 2012 Obrázek
Volkswagen Transporter T4 Syncro 2.5TDI R5 Obrázek
Uživatelský avatar
VDC
Předseda klubu
Předseda klubu
Příspěvky: 48964
Registrován: ned črc 26, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Tomáš Vlasák
Bydliště: Srázná 477/16a, Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Motoristicke zpravy

Příspěvek od VDC »

České motoristické magacíny.... :-€-oO ;-D
http://monstersubaru.eu
https://www.instagram.com/vdc.monstersubaru/
Subaru Outback 3,0 H6 '01
Toyota Previa 4WD 2.4 ´97
Uživatelský avatar
Traveller
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 11873
Registrován: pát kvě 30, 2014 8:04 am
Jméno a příjmení: Jirka
Bydliště: Česká Třebová

Re: Motoristicke zpravy

Příspěvek od Traveller »

Náhodou..., já si v práci u svačiny otevřu auto.cz, vyberu vhodný článek a hned vlítnu na diskusi pod ním..., a hned se mi zlepší nálada, protože tam jsou většinou dost velké perly. :-DDD :-DDD :-DDD
WRX STI MY2016
Ex: Subaru Forester SJ 2.0i, stříbrný s fofr-klackem.
Uživatelský avatar
spm
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 22544
Registrován: úte kvě 03, 2016 3:19 pm
Jméno a příjmení: Jan Krajdl

Re: Motoristicke zpravy

Příspěvek od spm »

Já dneska ještě málem dostal přes držku :-D Zase jsem jel za nějakým TDI pekáčem, ze kterýho se valily oblaka černýho dýmu sotva se toho plynu dotknul. Škoda že mi pak přes zebru někde zdrhnul, dostat se vedle něj, tak bych mu dal dobrou radu ať to nechá sešrotovat, že se za nim nedá dejchat :-DDD
Subaru Outback BH 3.0 H6 Obrázek
Subaru Libero SDX Obrázek
Hyundai i20 1.2 2012 Obrázek
Volkswagen Transporter T4 Syncro 2.5TDI R5 Obrázek
Uživatelský avatar
puschpull
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 3768
Registrován: pát dub 21, 2017 5:49 pm
Jméno a příjmení: Petr Püschel
Bydliště: Most, Korozluky
Kontaktovat uživatele:

Re: Motoristicke zpravy

Příspěvek od puschpull »

Tesla Model S je méně ekologická než diesely, ukázala analýza ADACu
Zdroj: https://auto.idnes.cz/diesel-elektromob ... tomoto_taj
:)
Subaru XV 2,0i Executive CVT (MY 2018)
Subaru Forester 2.0x SG (MY 2004)
Škoda Fabia Combi (2004)
Uživatelský avatar
Albi
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 3126
Registrován: stř črc 29, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Albert Němčík
Bydliště: Železná Ruda / Praha

Re: Motoristicke zpravy

Příspěvek od Albi »

spm píše:Rozhodně, v nějakym dalšim komentáři bylo, jak to jsou už od první generace naprosto skvělý auta. A pak se tam někomu vysmívali, co si jako s tou 18 let starou popelnicí od BMW myslí, že ty dnešní moderní auta (asi myšleno jako trojková octa taky s vlečnou zadní nápravou) jsou podvozkově úplně jinde
bral bych to s nadhledem ... a pochopením; my také nebýváme ... občas ... úplně objektivní ;-D
Subaru Legacy 2.5 MT sedan '2004 | Kawasaki ZR-7S '2002 | Agados VZ-26 '2009 | Author A-RAY Plus '2008
EX: Subaru Legacy 2.2 MT kombi '1991 | Toyota Tercel 4WD kombi '1986 | Dacia 1310 TX sedan '1989
Uživatelský avatar
JRJ
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 2441
Registrován: pát úno 25, 2011 3:04 pm
Jméno a příjmení: ヤン ヤクビーク
Bydliště: Praha

Re: Motoristicke zpravy

Příspěvek od JRJ »

puschpull píše: Tesla Model S je méně ekologická než diesely, ukázala analýza ADACu
Zdroj: https://auto.idnes.cz/diesel-elektromob ... tomoto_taj
Hm, zase jenom CO2, přitom to je z ekologického hlediska ten nejneškodnější "odpad".
You cannot imagine the immensity of shit I do not give
Subaru Legacy wagon MY2004
Uživatelský avatar
HonzaCZ
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 21883
Registrován: pát črc 31, 2009 12:00 am
Bydliště: Praha

Re: Motoristicke zpravy

Příspěvek od HonzaCZ »

JRJ píše: Hm, zase jenom CO2, přitom to je z ekologického hlediska ten nejneškodnější "odpad".
(*_^) |,,,,
SOLCtech
V mládí jsem býval namyšlený, nicméně dnes už jsem bez chyby!
Legacy 3.0R sedan 5AT MY2007 (BLE) Obrázek [vlákno o autě]
Outback 2.5GX 4AT/VTD MY2001 (BH9) - prodáno
jkotek
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 1877
Registrován: úte úno 14, 2017 9:51 am
Jméno a příjmení: Jan Kotek
Bydliště: Praha

Re: Motoristicke zpravy

Příspěvek od jkotek »

spm píše:ty dnešní moderní auta (asi myšleno jako trojková octa taky s vlečnou zadní nápravou) jsou podvozkově úplně jinde
Však taky žo jo, jsou jinde. Ale nesmí se říkat kde...
Daily: Subaru Outback 2.0D CVT Active, MY2015
Obrázek
Summer: Subaru Legacy 3.0R, MY2005
Obrázek
sima
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 24183
Registrován: ned bře 15, 2015 12:03 am
Jméno a příjmení: Radek- šíma
Bydliště: Valašsko

Re: Motoristicke zpravy

Příspěvek od sima »

http://www.autoforum.cz/fascinace/byval ... y-nevidel/
Tak tenhle švéd to opravdu neměl vůbec lehké :-D
Citace z článku:
Andersson otřesné zvyklosti ve firmě popsal bez okolků. Sám uvedl, že podnik se potýkal s neuvěřitelnou leností, kterou kryl pojem „údržba“. „V suterénu pracovalo asi tisíc lidí. Byli zapojeni do „údržby“, ale nikdo nevěděl, co má kdo na starosti. „Jednoho rána, o půl osmé, jsem navštívil šest dílen. Lidé spali, hráli šachy nebo pili čaj. Hodinu poté se nic nezměnilo, tedy kromě toho, že někdo zavřel dveře.“

Chudák švéd poznal co je to východní styl :-D ty vole tisíc lidí v suterénu,jen tak na údržbu ale čeho :-) Ale zas se mu muselo velice dobře optimalizovat :-)
Nebýt tedy vyšších zájmů...
Forester 2.0 SG 2002
Citroen Saxo Twist 1.1 2000
bývalá stálice:Citroen Xantia 1.8 16V LPG 98
Uživatelský avatar
Levap
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 2230
Registrován: ned říj 04, 2009 10:00 pm
Bydliště: Roztoky

Re: Motoristicke zpravy

Příspěvek od Levap »

pěknej článek: http://www.auto.cz/nezname-funkce-autom ... ite-121335

citace o Subaru, znáte tuhle funkci? Používáte ji?

Klíče od subaru uzamkni ve voze
Vůbec největší zajímavost ohledně přístupu do vozu najdete u značky Subaru. V ceníku se tato funkce jmenuje „Přístup do vozu pomocí kódu PIN“ a mají ji všechny modely s bezklíčovým centrálním zamykáním a startováním. „V praxi se hodí třeba k tomu, když si v přírodě chcete jít zaplavat a nemáte kde nechat klíče. Tak je prostě zamknete do auta, které pak otevřete vymačkáním kódu PIN, jejž si sami zvolíte,“ vysvětlil nám Zdeněk Zikmund, tiskový mluvčí českého Subaru. Nejprve je potřeba připravit auto na vložení kódu, aby vědělo, že teď má stisky vnímat. To uděláte složitou sekvencí, kdy nejdřív stisknete uzamykací tlačítko na dálkovém ovládání a držíte jej zmáčknuté. Do toho stisknete zadní uzamykací tlačítko pátých dveří. Ozve se akustický signál, obě tlačítka povolíte, ale ještě dokud zní, musíte stisknout odemykací. Od té doby je auto připraveno pamatovat si pětimístný kód PIN, který mu budete zadávat právě pomocí uzamykacího tlačítka na pátých dveřích. Kód musí mít pět čísel. Trojku zadáte tak, že tlačítko stisknete třikrát. Zazní akustický signál a můžete zadat další číslo, opět počtem stisků. Poté, co zadáte všech pět míst, dveře auta se odemknou a zase uzamknou. Tím vám vůz říká, že má kód uložený. Vůz i bez klíče odemknete prostě tak, že k němu přijdete a do uzamykacího tlačítka na pátých dveřích vyťukáte příslušnou sekvenci. Abyste v autě mohli nechat i klíče, musíte ještě zrušit funkci bezklíčového přístupu, která jinak znemožňuje jejich uzamčení uvnitř auta. A to tak, že odemknete vůz, otevřete dveře řidiče, páčku na klice (kterou se japonská auta zevnitř zamykají) přesunete do pozice zamčeno a současně stisknete obě dvě tlačítka na dálkovém ovládání. Od té chvíle můžete zamknout klíč ve voze a dostat se pak k němu pomocí kódu PIN.
Obrázek
Impreza 2.0 MY18
Uživatelský avatar
spm
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 22544
Registrován: úte kvě 03, 2016 3:19 pm
Jméno a příjmení: Jan Krajdl

Re: Motoristicke zpravy

Příspěvek od spm »

Zapomínání zadního víka
Napadlo vás někdy, proč v tolika bazarových autech chybějí zadní krycí plata zavazadelníku či rolety? Důvod už dávno není tentýž jako v devadesátých letech, kdy auta nemívala ani reproduktory a předchozí majitel si dodělával autorádio tak, že vzal do ruky přímočarou pilu a vyřezal v platu díry. Plata a rolety lidé zapomínají před obchody s nábytkem na parkovišti, když pod tlakem netrpělivců čekajících na volné místo něco velkého nakládají. Často je zapomenou i doma ve sklepě či garáži, kam plato odloží, když často vozí něco velkého a v autě by jim překáželo. Přitom například u Octavie II je možné plato vložit za zadní sedačky, kde nepřekáží, i když vezete něco vyššího. Zcela unikátní je pak možnost uložit u subaru roletu pod spodní podlážku zavazadelníku. To málokdo ví.
Tohle se bude asi týkat taky jenom novějších modelů, co? :-) Mně se teda plato vejde za přední sedačky mezi sklopené zadní, když ty přední nejsou nadoraz vzadu. Pod podlážku jsem to rvát nezkoušel, ale místo tam na to podle mě fakt není :-)
Subaru Outback BH 3.0 H6 Obrázek
Subaru Libero SDX Obrázek
Hyundai i20 1.2 2012 Obrázek
Volkswagen Transporter T4 Syncro 2.5TDI R5 Obrázek
Uživatelský avatar
cubrd
Uživatel fóra
Uživatel fóra
Příspěvky: 197
Registrován: sob črc 18, 2015 9:04 pm
Bydliště: Lbc

Re: Motoristicke zpravy

Příspěvek od cubrd »

Ted jsem to četl, jelikož občas jezdím rézou za koupáním tak to zkusím naprogramovat :D Jinak doted jsem měl s sebou ve vodě jen planžetu do zámku a taky to jde.
Odpovědět

Zpět na „Internet, média, foto, video“