SPM - Outback H6

Diskuse o vozidlech jednotlivých členů fóra na jednom místě.
Odpovědět
Uživatelský avatar
spm
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 22537
Registrován: úte kvě 03, 2016 3:19 pm
Jméno a příjmení: Jan Krajdl

Re: SPM - Outback H6

Příspěvek od spm »

Možná jsem si fakt měl pořídit i ty nájezdy :-DDD Teď zápasím s tím, že to za studena při 1200rpm rezonuje o ten deklík tak že to zaklepe i v kabině (eventuelně mám pocit, že i při startu to do něj klepe, pač to má takový kovový zvuk). Akorát že letmým pohledem mi přijde, že na zemi kombinačkama na ten lem svodů nedošáhnu, takže budu muset deklík sundat a pak to poladit. A mně se do toho tááák setsakramentsky nechce, když je to tam teď přišroubovaný :-DDD
Subaru Outback BH 3.0 H6 Obrázek
Subaru Libero SDX Obrázek
Hyundai i20 1.2 2012 Obrázek
Volkswagen Transporter T4 Syncro 2.5TDI R5 Obrázek
Uživatelský avatar
VDC
Předseda klubu
Předseda klubu
Příspěvky: 48960
Registrován: ned črc 26, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Tomáš Vlasák
Bydliště: Srázná 477/16a, Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: SPM - Outback H6

Příspěvek od VDC »

Tak si aspoň najeď na obrubník jedním kolem. :-)
http://monstersubaru.eu
https://www.instagram.com/vdc.monstersubaru/
Subaru Outback 3,0 H6 '01
Toyota Previa 4WD 2.4 ´97
Uživatelský avatar
cleo
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 6320
Registrován: čtv lis 20, 2014 11:38 am
Jméno a příjmení: Pavel Klofáč
Bydliště: Poddžbánsko

Re: SPM - Outback H6

Příspěvek od cleo »

To chce nazvedat :-D
Přílohy
2017-subaru-outback-limited-awd-10258-miles-black-36l-h6-f-dohc-24v-1.jpg
MY2020 Subaru Outback 2.5i Active - otouš Obrázek
ex 2016 Subaru Forester 2.0i-L Comfort CVT - modrásek
Uživatelský avatar
spm
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 22537
Registrován: úte kvě 03, 2016 3:19 pm
Jméno a příjmení: Jan Krajdl

Re: SPM - Outback H6

Příspěvek od spm »

Tak díky našemu nejlepšímu a nejšikovnějšímu předsedovi z auta zmizela další orezlá část :-D Dnes jsem namontoval krásný, hezký, neolezlý zadní stěrač :-) Trochu jsem ho ještě dotunil barvou. Lakýrník teda ze mě asi nebude, ale je to zatím nejlepší pokus ze všech :-DDD
Přílohy
20180426_195233.jpg
Subaru Outback BH 3.0 H6 Obrázek
Subaru Libero SDX Obrázek
Hyundai i20 1.2 2012 Obrázek
Volkswagen Transporter T4 Syncro 2.5TDI R5 Obrázek
Uživatelský avatar
Kofilka
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 1257
Registrován: pát srp 21, 2009 9:38 pm
Bydliště: Rousínov
Kontaktovat uživatele:

Re: SPM - Outback H6

Příspěvek od Kofilka »

spm píše:A mazlíkovi dneska přišel k opožděným Vánocům moooc krásný dárek (gumy jsou jenom zátiší )
Hehe až teď se dívám že je popisek špatný :-) BE/BH :-)...byl to rychlopřeklep :-)
Forester SH 2010
Lego BE 2,5 03
ex:
Forester: 98 Black - ČDcargo :-); 99Red;99turbo Green;99 2,0AT;98 silver;silver04 AT
Impreza: 93 1,8 Blue; 98 2,0Silver,2009 1,5r
Legacy: 95 2,0 Blue; 96 2,2 ATgreen; 95 Hubertus; 01 2,5 Blue
Outback: 99 2,5 Red; 01 3,0H6
Tribeca:08 3,6
Uživatelský avatar
spm
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 22537
Registrován: úte kvě 03, 2016 3:19 pm
Jméno a příjmení: Jan Krajdl

Re: SPM - Outback H6

Příspěvek od spm »

Kofilka píše: Hehe až teď se dívám že je popisek špatný BE/BH ...byl to rychlopřeklep
Ha, fakt? :-) Já myslel, že ty dvě generace měly ty dekly podobný. Svádělo k tomu i to, že na té přední straně deklíků je 5 děr na uchycení, přičemž na autě jsou vepředu ty šrouby jenom dva. Tak jsem si právě myslel, že BG je mělo jinde :-D
Subaru Outback BH 3.0 H6 Obrázek
Subaru Libero SDX Obrázek
Hyundai i20 1.2 2012 Obrázek
Volkswagen Transporter T4 Syncro 2.5TDI R5 Obrázek
Uživatelský avatar
Kofilka
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 1257
Registrován: pát srp 21, 2009 9:38 pm
Bydliště: Rousínov
Kontaktovat uživatele:

Re: SPM - Outback H6

Příspěvek od Kofilka »

bg je zas trošku jinej :-)
Forester SH 2010
Lego BE 2,5 03
ex:
Forester: 98 Black - ČDcargo :-); 99Red;99turbo Green;99 2,0AT;98 silver;silver04 AT
Impreza: 93 1,8 Blue; 98 2,0Silver,2009 1,5r
Legacy: 95 2,0 Blue; 96 2,2 ATgreen; 95 Hubertus; 01 2,5 Blue
Outback: 99 2,5 Red; 01 3,0H6
Tribeca:08 3,6
Uživatelský avatar
VDC
Předseda klubu
Předseda klubu
Příspěvky: 48960
Registrován: ned črc 26, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Tomáš Vlasák
Bydliště: Srázná 477/16a, Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: SPM - Outback H6

Příspěvek od VDC »

Krásnej stěrač. :-) Ten hned tak nezrezne. :-)
Poslal jsem Honzovi svůj zadní stěrač, který jsem asi před dvěma lety rozebral, opískoval a pozinkoval a zpět sešrouboval nerezovým šroubem, místo toho nýtu.
On mi pošle svůj stěrač a já s ním udělám to samé, v rámci opravy svého stroje, protože pískovat a zinkovat budu leccos, tak ten stěrač se v tom ztratí. :-)
http://monstersubaru.eu
https://www.instagram.com/vdc.monstersubaru/
Subaru Outback 3,0 H6 '01
Toyota Previa 4WD 2.4 ´97
Uživatelský avatar
spm
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 22537
Registrován: úte kvě 03, 2016 3:19 pm
Jméno a příjmení: Jan Krajdl

Re: SPM - Outback H6

Příspěvek od spm »

Jenom jsem trochu bojoval s tím tisícihranem :-D Napřed to z něj vůbec nešlo sundat a když se povedlo, tak jsem měl problém to tam zase nandat tak, aby se mi to líbilo. Asi 5x jsem ho přendaval a přesazoval, než jsem byl spokojenej :-DDD Ale obešlo se to bez škod :-DDD
Subaru Outback BH 3.0 H6 Obrázek
Subaru Libero SDX Obrázek
Hyundai i20 1.2 2012 Obrázek
Volkswagen Transporter T4 Syncro 2.5TDI R5 Obrázek
Uživatelský avatar
VDC
Předseda klubu
Předseda klubu
Příspěvky: 48960
Registrován: ned črc 26, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Tomáš Vlasák
Bydliště: Srázná 477/16a, Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: SPM - Outback H6

Příspěvek od VDC »

Jo tisícihran je někdy trochu oříšek. :-)
http://monstersubaru.eu
https://www.instagram.com/vdc.monstersubaru/
Subaru Outback 3,0 H6 '01
Toyota Previa 4WD 2.4 ´97
Uživatelský avatar
spm
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 22537
Registrován: úte kvě 03, 2016 3:19 pm
Jméno a příjmení: Jan Krajdl

Re: SPM - Outback H6

Příspěvek od spm »

Tak jsem se v tom zase o víkendu hrabal :-DDD První jsem provedl nápravu škod. Na záplatě řidičově dveří zevnitř byl odprýsknutý kus základovky (patrně jak se pak po lakování ty dveře kompletovaly a dávalo se tam okno, tak se to odškráblo). A já jsem zase odprýsknul kus dinitrolu ze zadního prahu, protože jsem vocas, co neumí na autě vyměnit kola :-DDD Od Toma jsem obdržel záchranný balíček. Takže záplatu jsem znova přetřel základovkou a práh znova napatlal dinitrolem.

Když už jsem ty řidičovo dveře měl rozebrané, tak jsem provedl další tuning bezrámových oken. Využil jsem nabytých znalostí a zvýšil jsem přítlak okna na gumu. Ale ještě jsem v tom nejel, tak uvidíme, jestli meluzína přestane. V tomhle celkem chápu, že seštelovat to v servisu je práce na dost dlouho a draho. Seštelovat to okno je sranda, ale když se to po každém pokusu musí jet vyzkoušet na dálnici, tak se to testuje dost blbě :-DDD

Následně jsem vystříkal dutiny ve dveřích. Když už jsem byl v tom rozebírání, tak jsem oddělal tapecy ze všech dveří a vystříkal všechny dveře. Zkazit se tím snad nic nemůže :-DDD Jenom teda nevím, jestli je to zase nějaká známá Subaru vlastnost nebo jestli tam mám nějaké bebí, ale pravé zadní dveře jsou korozí chycené taky. Mají chycenou hranu úplně dole (vidět to není, pač je na tom plast). Ostatní dveře vypadaly v pohodě. Nevím, jestli bych si neměl koupit dopředu náhradní, dokud mám kontakt v lakovně :-DDD Stejně tak nevím, jestli jsem to s tím dutinováním nepřehnal; i přes několikáté utření spodku dveří to z toho pořád kape, takže teď budu asi pěkně dlouho jezdit s mastnýma prahama :-DDD (a parkovací místo je od toho taky zaneřáděné :-DDD)

Při rozebírání dveří jsem jinak způsobil první škodu na autě :-DDD Jaksi mi při sundání tapecu ze spolujezdcovo dveří vystřelil ten jeden zacvakávací pin tak, že jsem ho už nenašel. A je bohužel v té béžové barvě - takhle lakovaný na takovou barvu ho asi u číňana nekoupím, takže si budu muset trapně objednat originál za nekřesťanské peníze, co? :-DDD

Jinak jsem se taky pokusil vyčistit klimatizaci. Strčil jsem do auta takovou tu čistící bombu od Sonaxu (kdy se pustí klimatizace na plno a uvnitř se nechá vycákat spray). Po aplikaci to v autě smrdělo jak kdybych tam vylil barel ústní vody, ale pak to snad i vyčichlo. Teď se teda ještě uvidí, jestli přestane smrdět i klimatizace :-)

A pak jsem se ještě pustil do ostranění hrdelní závady zjištěné při STK - nesvítícímu osvětlení SPZ. Šrouby na lampičku byly sice taky zarezlé, ale narozdíl od těch, kteří dávají soudruzi u Suzuki, ještě vypadaly jako šrouby a po nějakém přemlouvání jsem je i povolil. Při tom bohužel zase zemřel bit do šroubováku, který jsem mi při vyndání z držáku vyklouzl z ruky, spadl do vysoké trávy a už jsem ho taky nenašel. Dost mě to nas... bylo to z úplně nové sady nářadí, nikdy nebyl použitý... Nicméně po demontáži lampičky se ukázalo, že žárovka byla prasklá (doslova - světýlko bylo plné střepů) a patice dost orezlá. Takže i po vložení nové žárovky nesvítila. Ale povedlo se tomu domluvit. Postupně jsem to proplachoval na střídačku WDčkem, izopropylem a šmrdlil šroubováčkem. Asi po pátém cyklu jsem měl svítící žárovku ;-D Jeno jsem teda následně musel stejně rozebrat tapec kufru, protože ten pitomej kabel k tomu světlu nešel nastrkat zvenku zpátky :-)

A na závěr - kromě těch dvou ztrát jsem měl i nějaké nálezy :-DDD Když jsem pátral po tom klipu do dveří, tak jsem objevil svůj BT OBD II modul, který jsem ani nevěděl, že jsem ztratil :-DDD Vypadl z kastlíku pod sedačku. A tam jsem taky našel ploché kleště (Tome - nejsou třeba tvoje? :-DDD) a nějakou dost divnou věc, u které fakt netuším, k čemu by měla sloužit :-DDD (No, ale ten klip, který jako jediný jsem potřeboval, jsem nenašel :-DDD)
Přílohy
20180506_220531.jpg
Subaru Outback BH 3.0 H6 Obrázek
Subaru Libero SDX Obrázek
Hyundai i20 1.2 2012 Obrázek
Volkswagen Transporter T4 Syncro 2.5TDI R5 Obrázek
Uživatelský avatar
HonzaCZ
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 21883
Registrován: pát črc 31, 2009 12:00 am
Bydliště: Praha

Re: SPM - Outback H6

Příspěvek od HonzaCZ »

Asi už jsi to složil, ale doporučuji ty kontakty v osvětlení RZ zakonzervovat. Třeba pomocí Superlube.
SOLCtech
V mládí jsem býval namyšlený, nicméně dnes už jsem bez chyby!
Legacy 3.0R sedan 5AT MY2007 (BLE) Obrázek [vlákno o autě]
Outback 2.5GX 4AT/VTD MY2001 (BH9) - prodáno
Uživatelský avatar
VDC
Předseda klubu
Předseda klubu
Příspěvky: 48960
Registrován: ned črc 26, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Tomáš Vlasák
Bydliště: Srázná 477/16a, Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: SPM - Outback H6

Příspěvek od VDC »

Honzo světlej čudl do dveří ti dám.

Je dobře, že jsi rozebral všechny ty dveře a vystříkal je. To je super.

Žárovka jsem rád, že šla nakonec přeprat.

Kleště moje nejsou. :-)

HonzoCZ jaký konkrétní přípravek myslíš pod pojmem Superlube ? Google najde mnoho různých mazadel, když zadám termín do vyhledávače. :-)
http://monstersubaru.eu
https://www.instagram.com/vdc.monstersubaru/
Subaru Outback 3,0 H6 '01
Toyota Previa 4WD 2.4 ´97
Uživatelský avatar
spm
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 22537
Registrován: úte kvě 03, 2016 3:19 pm
Jméno a příjmení: Jan Krajdl

Re: SPM - Outback H6

Příspěvek od spm »

Jo, když jsem hodil do googlu superlube, tak jsem z toho měl podobný pocit :-) Takže jestli je tip na nějaký konkrétní přípravek, tak sem s ním :-) Smontované to sice už mám, ale jsou to dva šrouby. Takže teď, když je to rozhýbané, než to k sobě zase přirezne, je to práce na dvě minuty :-)

Jéé, tobě zbyly ty světlé čudly? To bys byl moc hodný :-) Já včera zaúkoloval i ženu hledáním, ale stejně jsme našli kulový :-D

Co se týče dutinování, tak snad poslední, co mi chybí, jsou 5. dveře do kufru. Podvozek je hotov od tebe, kapotu vystříkali po lakování, dveře jsem teda snad udělal já. Takže až se teď dokopu do výměny toho zadního světla, které už mám připravené, tak při tom vystříkám i ty 5. dveře a snad to bude komplet :-)

Kleště - no. To se teda v tom autě vozí už asi hooooodně dlouho :-DDD Ještě je tam teda mohl nechat servis, naposled měnili kabinový filtr :-)
Subaru Outback BH 3.0 H6 Obrázek
Subaru Libero SDX Obrázek
Hyundai i20 1.2 2012 Obrázek
Volkswagen Transporter T4 Syncro 2.5TDI R5 Obrázek
Uživatelský avatar
RadekN
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 2412
Registrován: stř úno 22, 2017 9:05 am
Jméno a příjmení: Radek Novák
Bydliště: Krupka u Teplic

Re: SPM - Outback H6

Příspěvek od RadekN »

SPM, to vypadá jak nějaká membrána s jehlou z karburátoru :)
Odpovědět

Zpět na „Vozidla členů SFC“