Motoristicke zpravy

Odpovědět
sima
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 24183
Registrován: ned bře 15, 2015 12:03 am
Jméno a příjmení: Radek- šíma
Bydliště: Valašsko

Re: Motoristicke zpravy

Příspěvek od sima »

Moc se mě to líbilo (*_^) |,,,, ale stydím se,opravdu,mám to za rohem a ač Tatrovku miluju,absolutně jsem netušil,že Tatra je třetí nejstarší automobilka na světě-spalovací motor...fakt moje ostuda a to jsou ještě dohady,že je druhá.Nebo už jsem tyhle zásadní infa zapomněl,i tj možné,hlava všechno už nepodrží =) :-)
Rasťo je sympaťák,jeho reportáže jsou jeho osobou hodně ovlivněny v dobrém slova smyslu,kurva normální chlap,který si na nic nehraje,zjevně ho to přirozeně baví,navíc věčně sluníčko,pozitivně naladěný,to aby dnes člověk pohledal.Netřebuje si na nic hrát,nechrlí verbálně miliony sraček za minutu... a přitom to vše funguje a "překvapivě"stačí.Ne jako pár plešatců co chtějí být furt v kursu-in(bože jak strašně jsem trpěl,jak je to trapné,jak těmhle výlevům a pokusům o uchování věčného mládí a světovost nemůže člověk bohužel uvěřit ani ťuk,jen samá prázdnota a trapnost...) a proto se na jisté zjevy už dávno nedívám.Rasťo nepotřebuje být cool,nepotřebuje vymýšlet nesmyslné-groteskní rádoby směšné testy,crashe,něco rozmlátit,rozbít,aha to je přeci zábava...nesmyslné závody,situace,které obyčejný i neobyčejný řidič nikdy nezažije a když tak úplně jinak.Tenhle člověk a jeho reportáže mě opravdu osobně moc,moc baví.
Forester 2.0 SG 2002
Citroen Saxo Twist 1.1 2000
bývalá stálice:Citroen Xantia 1.8 16V LPG 98
Uživatelský avatar
spm
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 22543
Registrován: úte kvě 03, 2016 3:19 pm
Jméno a příjmení: Jan Krajdl

Re: Motoristicke zpravy

Příspěvek od spm »

Jo, těch zajímavostí je na Tatře dost... jedna z těch dalších perliček je, že VW obšlehl design brouka taky u nich, dokonce na tom snad i něco vysoudili...
Subaru Outback BH 3.0 H6 Obrázek
Subaru Libero SDX Obrázek
Hyundai i20 1.2 2012 Obrázek
Volkswagen Transporter T4 Syncro 2.5TDI R5 Obrázek
Uživatelský avatar
HonzaCZ
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 21883
Registrován: pát črc 31, 2009 12:00 am
Bydliště: Praha

Re: Motoristicke zpravy

Příspěvek od HonzaCZ »

Tak hlavně ta koncepce s centrální trubkou, kde jsou umístěný všechny diferáky, kardany atd, vše je to koaxiální, diferáky čelní umístěný podélně (proto jsou kola na každý nápravě vždy o kousek podélně přesazený) a tak je vše chráněný, kompaktní, tuhý. To je prostě skvělý. :)
SOLCtech
V mládí jsem býval namyšlený, nicméně dnes už jsem bez chyby!
Legacy 3.0R sedan 5AT MY2007 (BLE) Obrázek [vlákno o autě]
Outback 2.5GX 4AT/VTD MY2001 (BH9) - prodáno
Uživatelský avatar
VDC
Předseda klubu
Předseda klubu
Příspěvky: 48960
Registrován: ned črc 26, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Tomáš Vlasák
Bydliště: Srázná 477/16a, Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Motoristicke zpravy

Příspěvek od VDC »

spm píše:Jo, těch zajímavostí je na Tatře dost... jedna z těch dalších perliček je, že VW obšlehl design brouka taky u nich, dokonce na tom snad i něco vysoudili...
To si děláš legraci, že nevíš, že Brouk, Bus a defacto i Porsche 911 je původně tatrovácká koncepce... ? A nejen pohon, on i design karoserie vychází z tatrováckých předloh a je to na něm dost poznat.
http://monstersubaru.eu
https://www.instagram.com/vdc.monstersubaru/
Subaru Outback 3,0 H6 '01
Toyota Previa 4WD 2.4 ´97
Uživatelský avatar
spm
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 22543
Registrován: úte kvě 03, 2016 3:19 pm
Jméno a příjmení: Jan Krajdl

Re: Motoristicke zpravy

Příspěvek od spm »

VDC píše: To si děláš legraci, že nevíš, že Brouk, Bus a defacto i Porsche 911 je původně tatrovácká koncepce... ? A nejen pohon, on i design karoserie vychází z tatrováckých předloh a je to na něm dost poznat.
Já jo, ale řekl bych, že spousta lidí asi ne. Když třeba sima byl překvapenej, že Tatra byla 2 - 3. automobilka na světě :-) Jenom je mi trochu smutno z toho, jak to skončilo...
Subaru Outback BH 3.0 H6 Obrázek
Subaru Libero SDX Obrázek
Hyundai i20 1.2 2012 Obrázek
Volkswagen Transporter T4 Syncro 2.5TDI R5 Obrázek
sima
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 24183
Registrován: ned bře 15, 2015 12:03 am
Jméno a příjmení: Radek- šíma
Bydliště: Valašsko

Re: Motoristicke zpravy

Příspěvek od sima »

Mě do toho netahej :-) ;) já jen nevěděl,nebo zapomněl jsem na to historické světové umístění :-) smutek z toho je děsný,když se nad tím člověk vždy zamyslí...radši nemyslet kolik se toho tady posralo,mnohdy a ve většině nenávratně.Tatra přežila jen o fous,ani po revoluci se k ní nechovali jak by se mělo.Ještě že tak,snad se jí bude dařit už jen dobře a půjde nahoru,ale slavná světová éra osobáků se už nikdy nevrátí,bohužel.
Forester 2.0 SG 2002
Citroen Saxo Twist 1.1 2000
bývalá stálice:Citroen Xantia 1.8 16V LPG 98
Uživatelský avatar
Harous
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 1619
Registrován: čtv pro 26, 2013 8:05 pm
Bydliště: Kolín

Re: Motoristicke zpravy

Příspěvek od Harous »

Spíš než Tatrovácká koncepce bych asi použil označení Ledwinkova koncepce.
Subaru Outback 2.5i-S Executive - 19´
Ford Mustang GT Convertible 4.6 V8 MT - 00´
KIA Sportage T-GDI HEV AWD TOP - 22´
KTM 990 Adventure
ex - Subaru WRX STI 2.5 Sport Limited Edition - 16´
sima
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 24183
Registrován: ned bře 15, 2015 12:03 am
Jméno a příjmení: Radek- šíma
Bydliště: Valašsko

Re: Motoristicke zpravy

Příspěvek od sima »

To by bylo nejvýstižnější,nicméně Ledwinka byl přeci tatrovák,tak se to takhle traduje,nazývá...ale pravda,je třeba na tohle nezapomínat,na takovou neuvěřitelnou ikonu ne.
Forester 2.0 SG 2002
Citroen Saxo Twist 1.1 2000
bývalá stálice:Citroen Xantia 1.8 16V LPG 98
Uživatelský avatar
VDC
Předseda klubu
Předseda klubu
Příspěvky: 48960
Registrován: ned črc 26, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Tomáš Vlasák
Bydliště: Srázná 477/16a, Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Motoristicke zpravy

Příspěvek od VDC »

A za vše co udělal pro Tatru, se mu po válce hezky odvděčili.. :-/
http://monstersubaru.eu
https://www.instagram.com/vdc.monstersubaru/
Subaru Outback 3,0 H6 '01
Toyota Previa 4WD 2.4 ´97
Uživatelský avatar
spm
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 22543
Registrován: úte kvě 03, 2016 3:19 pm
Jméno a příjmení: Jan Krajdl

Re: Motoristicke zpravy

Příspěvek od spm »

vůbec celé Tatře se komunisti odvděčili... Jedna z dalších pecek je třeba ten T600 kabriolet. Ve světě se to hrozně líbilo, tak proto vyrobili jenom jeden exemplář, kterej darovali tomu ruskýmu vrahovi, který v něm nikdy ani neseděl. Aspoň se ho podařilo získat zpátky, je vystavený v Kopřivnici.
Subaru Outback BH 3.0 H6 Obrázek
Subaru Libero SDX Obrázek
Hyundai i20 1.2 2012 Obrázek
Volkswagen Transporter T4 Syncro 2.5TDI R5 Obrázek
Uživatelský avatar
artur
Uživatel fóra
Uživatel fóra
Příspěvky: 133
Registrován: stř led 22, 2014 10:27 am
Jméno a příjmení: Vit Artusenko
Bydliště: Budišov nad Budišovkou
Kontaktovat uživatele:

Re: Motoristicke zpravy

Příspěvek od artur »

A co teprve Tatra Ecorra Sport V8, do dnes si pamatuji na ten den v Mosnove kdy "ne"prekonala cesky rychlosti rekord. Smutny osud :(
Hyundai Kona Electric, 2019
Subaru Impreza, 2.0R LPG, AT, MY08 Obrázek
BMW i3, 2017 - prodáno
Subaru XV, 2.0, MY2018 - prodáno Obrázek
Subaru Outback, 2.5i LPG, MY07 - prodáno Obrázek
Uživatelský avatar
spm
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 22543
Registrován: úte kvě 03, 2016 3:19 pm
Jméno a příjmení: Jan Krajdl

Re: Motoristicke zpravy

Příspěvek od spm »

Eventuelně MTX V8... To sice není přímo výrobek Tatry, stavěl to Václav Král v Metalexu.
Subaru Outback BH 3.0 H6 Obrázek
Subaru Libero SDX Obrázek
Hyundai i20 1.2 2012 Obrázek
Volkswagen Transporter T4 Syncro 2.5TDI R5 Obrázek
Uživatelský avatar
Harous
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 1619
Registrován: čtv pro 26, 2013 8:05 pm
Bydliště: Kolín

Re: Motoristicke zpravy

Příspěvek od Harous »

A film Lemony Snicket: Řada nešťastných příhod jste viděli? ;)
Subaru Outback 2.5i-S Executive - 19´
Ford Mustang GT Convertible 4.6 V8 MT - 00´
KIA Sportage T-GDI HEV AWD TOP - 22´
KTM 990 Adventure
ex - Subaru WRX STI 2.5 Sport Limited Edition - 16´
Uživatelský avatar
Albi
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 3126
Registrován: stř črc 29, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Albert Němčík
Bydliště: Železná Ruda / Praha

Re: Motoristicke zpravy

Příspěvek od Albi »

Ojetiny s automatickou převodovkou: Kterou vybrat a kterou nechat být?
[b]Variátorová převodovka CVT[/b] Převodovky s plynule měnitelným převodem či variátorové převodovky jsou stále používané a asi nejznámějším příkladem jsou vozy značky Subaru. Princip CVT je poměrně jednoduchý. Na vstupní a výstupní hřídeli jsou kuželová kola, která jsou spojena nejčastěji třecím řemenem či speciálním typem řetězu. CVT má jen dva hraniční převodové poměry a mezi nimi je pak nekonečně mnoho dalších převodů. Moderní CVT mohou být naprogramována tak, aby měla několik předem předvolených „rychlostních stupňů“. + Kompaktní konstrukce Plynulost přenosu výkonu Umí snížit spotřebu paliva a hluk při ustálené jízdě (pokles provozních otáček) – Projev motoru vyžaduje zvyk Diskutabilní životnost třecích segmentů [b]Jaká ojetina s CVT stojí za úvahu a jaká ne?[/b] V menších vozech s nižšími hodnotami točivých momentů s CVT vážnější problémy nebývají, pokud majitel dodržuje předepsané servisní úkony a intervaly. Horší je to u větších aut. Notoricky známým příkladem jsou variátory Multitronic ve velkých vozech Audi, kde mají hraniční životnost 100 000 km. Pak už se z nich sypou piliny. Pozor také na CVT v Nissanech Murano a jiných amerických velkých SUV. Již zmíněné Subaru má spolehlivost automatů CVT docela slušnou, ale je potřeba dodržovat servisní plán a měnit v převodovkách olej. Zatím se automaty Lineartronic v ojetých Foresterech a dalších Subaru úspěšně prokousávají za 150 000 km bez známky nadměrného opotřebení. Samozřejmě záleží kus od kusu, ale převodovku si zatím zničili jen necitliví majitelé, kteří auto pravidelně dostávají do extrémních jízdních situací (například se snaží s vozem „driftovat“ přes ruční brzdu). CVT totiž špatně snáší náhlé rázy.
více na https://autobible.euro.cz/ojetiny-automatickou-prevodovkou-kterou-vybrat-kterou-nechat-byt/
Subaru Legacy 2.5 MT sedan '2004 | Kawasaki ZR-7S '2002 | Agados VZ-26 '2009 | Author A-RAY Plus '2008
EX: Subaru Legacy 2.2 MT kombi '1991 | Toyota Tercel 4WD kombi '1986 | Dacia 1310 TX sedan '1989
Uživatelský avatar
Levap
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 2230
Registrován: ned říj 04, 2009 10:00 pm
Bydliště: Roztoky

Re: Motoristicke zpravy

Příspěvek od Levap »

http://www.autoforum.cz/zajimavosti/toh ... -internetu

... sice to autoři nepovažují zs problém, ale z mého pohledu je karoq příšerné auto. A když se kouknete na srovnatelný test SubaruXV tak si myslím že není o čem. Ty naše Subaru jsou podle mně naprosti jinde co se táýče jízdních vlastností a bezpečnosti. Jo, simply clever to není, ale já bych Škodovku nechtěl.
Obrázek
Impreza 2.0 MY18
Odpovědět

Zpět na „Internet, média, foto, video“