Kdo nebo co vám nadzvedlo mandle?

Odpovědět
jkotek
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 1877
Registrován: úte úno 14, 2017 9:51 am
Jméno a příjmení: Jan Kotek
Bydliště: Praha

Re: Kdo nebo co vám nadzvedlo mandle?

Příspěvek od jkotek »

Základní vlastnost daní je to, že jsou "nenárokové". Zaplacením daní nevzniká žádné právo na něco. Jinak by šlo o pojištění, (před)placení služby... nebo jiný smluvní vztah.
Daně prostě platíš suverénovi (=státu) a nic na oplátku nedostáváš. A suverén (=stát) se pak samostatně rozhoduje, co s vybranými prostředky udělá. V zastupitelské demokracii se občas zabývá potřebami voličů (například provoz polucije nebo soudů), ale placení daní nezakládá volební právo. Ostatně daně v Česku platí i firmy (které nevolí) nebo i cizinci (například koupě nemovitosti cizincem).
Daily: Subaru Outback 2.0D CVT Active, MY2015
Obrázek
Summer: Subaru Legacy 3.0R, MY2005
Obrázek
newli
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 2389
Registrován: stř kvě 25, 2011 11:36 pm

Re: Kdo nebo co vám nadzvedlo mandle?

Příspěvek od newli »

Ynhoj píše:Daň z nabytí nemovitosti se dnes myslím platí i u novostaveb což donedávna nebylo... Mám s tím spíše morální problém, protože tato daň ja výpalné státu. Smysl té daně mi jasný není (co mi za ni stát poskytne?).
§ 7
Věcná osvobození u nových staveb


(1) Od daně z nabytí nemovitých věcí je osvobozeno první úplatné nabytí vlastnického práva k

a) pozemku nebo právu stavby, jejichž součástí je dokončená nebo užívaná stavba rodinného domu,
b) dokončené nebo užívané stavbě rodinného domu,
c) dokončené nebo užívané jednotce v bytovém domě, která
1. nezahrnuje nebytový prostor jiný než garáž, sklep nebo komoru užívané společně s bytem, vzniklé výstavbou, nástavbou, přístavbou nebo stavební úpravou tohoto domu, nejde-li pouze o rozdělení nebo sloučení stávajících jednotek,
2. na základě stavební úpravy nebytového prostoru nově nezahrnuje nebytový prostor jiný než garáž, sklep nebo komoru užívané společně s bytem.

(2) Nabytí vlastnického práva k nemovité věci podle odstavce 1 je od daně osvobozeno pouze tehdy, dojde-li k němu v době 5 let ode dne dokončení nebo započetí užívání rodinného domu, jednotky v bytovém domě nebo jednotky v bytovém domě změněné stavební úpravou, a to od toho dne, který nastane dříve.
Prodáno: BMW 340i xDrive Touring, ZF automat, LCI (7/2015)
Největší ostuda značky subaru: Subaru Legacy 2.0D, MT, MY08-09 ... první motor umřel v 64.000 km, druhý po 3.000 km a třetí vykázal znaky smrtelnosti po 35.000 km
Prodáno: Saab 9-3 2.8T Turbo X SportCombi (2008)
Prodáno: Subaru Impreza STI, Type R, MY98
Uživatelský avatar
Harous
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 1619
Registrován: čtv pro 26, 2013 8:05 pm
Bydliště: Kolín

Re: Kdo nebo co vám nadzvedlo mandle?

Příspěvek od Harous »

Takhle funguje kocourkov:
https://ekonomika.idnes.cz/ministerstvo ... nomika_ane

Na jedný straně stát vybírá daň z převodu nemovitosti a na druhý straně brečí, že se lidé nechtějí stěhovat za prací a slibuje za to příspěvky... >>:-@@ >:-&
Subaru Outback 2.5i-S Executive - 19´
Ford Mustang GT Convertible 4.6 V8 MT - 00´
KIA Sportage T-GDI HEV AWD TOP - 22´
KTM 990 Adventure
ex - Subaru WRX STI 2.5 Sport Limited Edition - 16´
Uživatelský avatar
spm
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 22545
Registrován: úte kvě 03, 2016 3:19 pm
Jméno a příjmení: Jan Krajdl

Re: Kdo nebo co vám nadzvedlo mandle?

Příspěvek od spm »

Mi dneska zase zvedla mandle auto kamera. Jsem potkal zase takovýho idiota na dálnici, že jsem si ho chtěl zařadit do sbírky a když jsem si přinesl kartu domů, tak jsem zjistil, že na ní mám z většiny natočeného předsedu a jeho dílnu, ale z nových záznamů nic :-DDD Z toho jak se to tváří - ta pitomá kamera patrně zapomněla datum a čas a resetla se na nějaký výchozí z roku 2015. Byly tam dva záznamy s tímhle datem, které vypadaly jako dnešní. Takže káča jak si nastaví tohle pitomé datum a čas, tak ty staré záznamy nesmaže, protože si myslí, že jsou novější <:-<
Subaru Outback BH 3.0 H6 Obrázek
Subaru Libero SDX Obrázek
Hyundai i20 1.2 2012 Obrázek
Volkswagen Transporter T4 Syncro 2.5TDI R5 Obrázek
sima
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 24183
Registrován: ned bře 15, 2015 12:03 am
Jméno a příjmení: Radek- šíma
Bydliště: Valašsko

Re: Kdo nebo co vám nadzvedlo mandle?

Příspěvek od sima »

Je to s ní boj co.Mě to raz taky udělalo,nevím jestli to bylo datumem,mám za to,že datum tam bylo ok.Tehdy jsem to ale složitě přenastavoval a resetoval a hrál si s tím dobrou hodinu,než to zase začlo vůbec šlapat-nahrávat záznamy :-/ Od té doby je už rok klid,tak jsem ji vzal na milost.
Forester 2.0 SG 2002
Citroen Saxo Twist 1.1 2000
bývalá stálice:Citroen Xantia 1.8 16V LPG 98
Makovica
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 4854
Registrován: čtv dub 21, 2016 11:28 pm

Re: Kdo nebo co vám nadzvedlo mandle?

Příspěvek od Makovica »

Zastavim na 10-15 minut na jednom z dvoch park. miest pre rodiny s detmi a za ten cas na tom druhom sa stihli vystriedat dve arogantne hovada, sediace v aute sami, nikto iny tam neparkoval.
Bohuzial prveho debilka v obleku som nestihol vychovat , potom som nakupoval a druhy prisiel tesne po tom, co som uz sedel v aute a odchadzal. Prdola, co si musel kupit nejaky chlast.
Subaru Forester 2.0i CVT Comfort MY16 (G91F Rest in pieces Cooper Discovery ATT / SJ6 ,,,,| (*_^) |,,,,)
Obrázek
Uživatelský avatar
HonzaCZ
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 21883
Registrován: pát črc 31, 2009 12:00 am
Bydliště: Praha

Re: Kdo nebo co vám nadzvedlo mandle?

Příspěvek od HonzaCZ »

Tak, tady máme jeden krásný příklad toho, jak přebujelej stát je špatnej stát. Proč nevymyslet kolo, když na to máme ukradený prachy občanů... To je fakt k posrání >:-& :-€-oO
Stát připravuje vlastní online navigaci za čtvrt miliardy. Má být lepší než Waze
Celkem 267 milionů korun nakonec Ředitelství silnic a dálnic zaplatí brněnské firmě Vars. Ta se stala vítězem výběrového řízení na vytvoření a provozování Systému pro plošné kontinuální monitorování dynamiky dopravních proudů na síti komunikací České republiky. Provozovat ho má pět let. O tom, že smlouva mezi ŘSD a firmou Vars bude podepsána v příštích dnech, informoval jako první portál Zdopravy.cz. I když jsou dnes k dispozici různé jiné plánovače cest, které využívají aktuální data, z nichž jeden z nejznámějších je Waze, nový systém má být lepší. Bude se totiž pracovat s informacemi, které má ŘSD z vlastních kamer, dále z dat od jedné stovky tisíc aut, která jsou neustále v pohybu, a rovněž se budou zapracovávat aktuální události - od uzavírek až po nehody či jiné mimořádné události.
více na https://www.autorevue.cz/stat-pripravuje-vlastni-online-navigaci-za-ctvrt-miliardy-ma-byt-lepsi-nez-waze
SOLCtech
V mládí jsem býval namyšlený, nicméně dnes už jsem bez chyby!
Legacy 3.0R sedan 5AT MY2007 (BLE) Obrázek [vlákno o autě]
Outback 2.5GX 4AT/VTD MY2001 (BH9) - prodáno
Uživatelský avatar
OZP
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 4313
Registrován: úte pro 09, 2014 3:36 pm
Jméno a příjmení: Ondřej
Bydliště: Praha

Re: Kdo nebo co vám nadzvedlo mandle?

Příspěvek od OZP »

Ta dan z prevodu nemovitosti me ted fakt pekne zveda mandle. Ve vysledku z toho pomerne slusne benefituje i banka, protoze bud tu dan zaplatim z hypoteky (tedy z penez pujcenych s urokem) nebo si dam prachy stranou z vlastnich zdroju, ale o to vyssi si budu muset vzit hypoteku.
>:-& >:-f
VW Multivan T6.1 / HAWK- Impreza WRX STI MY2006 / BLOB- Impreza WRX STI MY2003 / EX-Ford Focus combi 1,6 MY2000 RIP†2016 /
V rodině též Levorg MY2017
/ OZP SUBARU Youtube
Uživatelský avatar
HonzaCZ
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 21883
Registrován: pát črc 31, 2009 12:00 am
Bydliště: Praha

Re: Kdo nebo co vám nadzvedlo mandle?

Příspěvek od HonzaCZ »

Já to říkal, že jedinej, kdo na tom je bitej je kupující... a že mi to přijde jako cílenej mechanismus toho, aby lidi míň nabývali nemovitosti...
SOLCtech
V mládí jsem býval namyšlený, nicméně dnes už jsem bez chyby!
Legacy 3.0R sedan 5AT MY2007 (BLE) Obrázek [vlákno o autě]
Outback 2.5GX 4AT/VTD MY2001 (BH9) - prodáno
Uživatelský avatar
spm
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 22545
Registrován: úte kvě 03, 2016 3:19 pm
Jméno a příjmení: Jan Krajdl

Re: Kdo nebo co vám nadzvedlo mandle?

Příspěvek od spm »

HonzaCZ píše:a že mi to přijde jako cílenej mechanismus toho, aby lidi míň nabývali nemovitosti...
Což mi taknějak i z pohledu toho státu nedává smysl, proč to dělají... vlastnictví nemovitosti sebou nese nutnost nějakých dalších periodických plateb do státní kasy, eventuelně té městské / obecní. A pak to třeba taky nemotivuje ty lidi tolik, aby si sbalili kufry a vypadli někam úplně jinam :-)
Subaru Outback BH 3.0 H6 Obrázek
Subaru Libero SDX Obrázek
Hyundai i20 1.2 2012 Obrázek
Volkswagen Transporter T4 Syncro 2.5TDI R5 Obrázek
Uživatelský avatar
HonzaCZ
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 21883
Registrován: pát črc 31, 2009 12:00 am
Bydliště: Praha

Re: Kdo nebo co vám nadzvedlo mandle?

Příspěvek od HonzaCZ »

spm píše:
Což mi taknějak i z pohledu toho státu nedává smysl, proč to dělají... vlastnictví nemovitosti sebou nese nutnost nějakých dalších periodických plateb do státní kasy, eventuelně té městské / obecní. A pak to třeba taky nemotivuje ty lidi tolik, aby si sbalili kufry a vypadli někam úplně jinam
Myslíš daň z nemovitosti? Ta je směšná. Já nechci bejt za škarohlída a pesimistu, ale trochu mi to zavání takovým tím zákazem vlastnictví majetku populárním v některých státních zřízeních... Nebo to prostě jenom vymyslel některej z úředníků, co zrovna neměl do čeho píchnout, aby mohl vykázat nějakou práci. :-D
SOLCtech
V mládí jsem býval namyšlený, nicméně dnes už jsem bez chyby!
Legacy 3.0R sedan 5AT MY2007 (BLE) Obrázek [vlákno o autě]
Outback 2.5GX 4AT/VTD MY2001 (BH9) - prodáno
Uživatelský avatar
OZP
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 4313
Registrován: úte pro 09, 2014 3:36 pm
Jméno a příjmení: Ondřej
Bydliště: Praha

Re: Kdo nebo co vám nadzvedlo mandle?

Příspěvek od OZP »

A jakej krasnej by za to byl krasnej MY2006 XT Forester... GRRRR
VW Multivan T6.1 / HAWK- Impreza WRX STI MY2006 / BLOB- Impreza WRX STI MY2003 / EX-Ford Focus combi 1,6 MY2000 RIP†2016 /
V rodině též Levorg MY2017
/ OZP SUBARU Youtube
Uživatelský avatar
spm
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 22545
Registrován: úte kvě 03, 2016 3:19 pm
Jméno a příjmení: Jan Krajdl

Re: Kdo nebo co vám nadzvedlo mandle?

Příspěvek od spm »

Tak daň, je směšná, ale furt nějaký peníze. Pak nějaký energie, odpady, ... ze kterých zaplatíš minimálně tu DPH (fajn, tohle bys měl platit i u nájmu, ale tam bych řekl, že bude výrazně větší prostor pro ojebání :-D). A furt ten fakt, že tě něco v tom státu drží. V dnešní době to asi není zas tak těžké se odstěhovat do zahraničí a zůstat a pracovat tam. A z tohohle pohledu zdrhnout někomu, kdo má nájem na dobu neurčitou, je o hodně jednodušší :-)
Subaru Outback BH 3.0 H6 Obrázek
Subaru Libero SDX Obrázek
Hyundai i20 1.2 2012 Obrázek
Volkswagen Transporter T4 Syncro 2.5TDI R5 Obrázek
Uživatelský avatar
HonzaCZ
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 21883
Registrován: pát črc 31, 2009 12:00 am
Bydliště: Praha

Re: Kdo nebo co vám nadzvedlo mandle?

Příspěvek od HonzaCZ »

Myslím, že takto hluboké myšlenkové pochody nikdo z vlády nemá. :-D A když ty lidi utečou, tak ostatní zdaněj o to víc a rozdíl se vyrovná... problem solved. :-DDD
SOLCtech
V mládí jsem býval namyšlený, nicméně dnes už jsem bez chyby!
Legacy 3.0R sedan 5AT MY2007 (BLE) Obrázek [vlákno o autě]
Outback 2.5GX 4AT/VTD MY2001 (BH9) - prodáno
jkotek
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 1877
Registrován: úte úno 14, 2017 9:51 am
Jméno a příjmení: Jan Kotek
Bydliště: Praha

Re: Kdo nebo co vám nadzvedlo mandle?

Příspěvek od jkotek »

HonzaCZ píše:Tak, tady máme jeden krásný příklad toho, jak přebujelej stát je špatnej stát. Proč nevymyslet kolo, když na to máme ukradený prachy občanů... To je fakt k posrání
Stát připravuje vlastní online navigaci za čtvrt miliardy. Má být lepší než Waze
Náhodou, to je velmi prospěšný krok. Připraví to infrastrukturu na masivní zavedení systému eCall, který bude nejen online sbírat spotřebu pohoných hmot (již odsouhlaseno EU), ale také lokaci a zejména rychlost vozu (také již schváleno, zatím ale bez automatického bonzování vejš). V budoucnu bude mít každý vůz eCall GPS a po vhodné novelizaci bude státu hlásit vedle spotřeby PHM (a tedy emisí sifonového plynu CO2) také rychlost vozidla.
Stát tedy potřebuje robustní systém, který dokáže tyto informace vyhodnotit a poskytnout zpět motoristům. Začne se s informacemi o intenzitě dopravy a za (poviného) oslavného jásotu budou následovat informace o udělených pokutách za překročení rychlosti a oteplovací vyměření daně za produkci CO2.
Tady bych mohl s tou ironií skončit, přečte si to úředník a bude to chtít zavést...
Daily: Subaru Outback 2.0D CVT Active, MY2015
Obrázek
Summer: Subaru Legacy 3.0R, MY2005
Obrázek
Odpovědět

Zpět na „Žvanírna“