Mytí, wapky, péče o kastli

Odpovědět
Uživatelský avatar
HonzaCZ
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 21883
Registrován: pát črc 31, 2009 12:00 am
Bydliště: Praha

Mytí, wapky, péče o kastli

Příspěvek od HonzaCZ »

Nevím, odkud jsi, ale já myju tady a je to skvělý. Platba kartou, mincema, rozměňovačka, prášek, kartáč, demineralizovaná voda, leštidlo, sušidlo, držáky na koberečky, vysavač...

https://www.google.cz/maps/place/Wash+I ... 14.5150182
SOLCtech
V mládí jsem býval namyšlený, nicméně dnes už jsem bez chyby!
Legacy 3.0R sedan 5AT MY2007 (BLE) Obrázek [vlákno o autě]
Outback 2.5GX 4AT/VTD MY2001 (BH9) - prodáno
Uživatelský avatar
schmako
Vášnivý uživatel
Vášnivý uživatel
Příspěvky: 1257
Registrován: stř srp 23, 2017 5:04 pm
Jméno a příjmení: Ondřej M.
Bydliště: Praha 6

Re: Jak správně zacházet s automatickou převodovkou

Příspěvek od schmako »

HonzaCZ píše:Nevím, odkud jsi, ale já myju tady a je to skvělý. Platba kartou, mincema, rozměňovačka, prášek, kartáč, demineralizovaná voda, leštidlo, sušidlo, držáky na koberečky, vysavač...

https://www.google.cz/maps/place/Wash+I ... 14.5150182
To vypadá vskutku pěkně. Jen se obávám, že to poprvé sám zkoním.

Odesláno z mého Redmi Note 4X pomocí Tapatalk
Subaru Outback 3.0R ExeNavi AT MY2007 zvaný: Otokar
Audi A6 C6 2006 - 2,7 TDi V6 MT - sedan s měchy, zvaný: Überauto
Škoda Octavia 2.0MPi kombi 4*4 MT (Ex do 2018)
Trabant T601 combi rv 1986 (Ex do 2016)
Uživatelský avatar
spm
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 22542
Registrován: úte kvě 03, 2016 3:19 pm
Jméno a příjmení: Jan Krajdl

Re: Jak správně zacházet s automatickou převodovkou

Příspěvek od spm »

HonzaCZ píše:Nevím, odkud jsi, ale já myju tady a je to skvělý. Platba kartou, mincema, rozměňovačka, prášek, kartáč, demineralizovaná voda, leštidlo, sušidlo, držáky na koberečky, vysavač...

https://www.google.cz/maps/place/Wash+I ... 14.5150182
Dá se to tam umýt v nějaký normální finančí hladině? Jsem posledně zkoušel samoumývací box co je na čerňáku u MOLu nebo co to je za benzinku kousek vedle makra a víc času než mytím jsem strávil chozením házet ty dvacky do automatu :-DDD a to tam byla jenom wapka, ani kartáč. Takže mi přišlo už míň pracný si tu wapku najít a vyndat v práci :-DDD
Subaru Outback BH 3.0 H6 Obrázek
Subaru Libero SDX Obrázek
Hyundai i20 1.2 2012 Obrázek
Volkswagen Transporter T4 Syncro 2.5TDI R5 Obrázek
Uživatelský avatar
HonzaCZ
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 21883
Registrován: pát črc 31, 2009 12:00 am
Bydliště: Praha

Re: Jak správně zacházet s automatickou převodovkou

Příspěvek od HonzaCZ »

Bezkontaktní kartou si můžeš předplatit 50-100 nebo tam naházet mince. Běžný mytí se vejdu do stovky. Teď po Itálii, kdy to bylo celý od soli, jsem tam nechal 170, ale umyl jsem to fakt pořádně. Zatím jsem si vystačil bez kartáče, ale taky se na něj chystám, asi na jaře. Dává to do něj šampón. Pak tam je 1) teplá voda s práškem - suprově to umyje, oproti běžný vodě na obyčejný wapce, 2) oplach - demineralizovaná studená voda, nenechává tolik stop při běžnym uschnutí, 3) teplej vosk, 4) něco na sušení, prostě to líp uschne... tipuju ad 2, ale teplá. Jinak nevím, jestli už doplnili kartáče všude, ale u těch boxů směrem víc do města jsou určitě. Ještě jeden protip: Úplně na začátku si nastříkat na kola sprej na čištění kol (na suchý kola!)... pak to z nich v kombinaci s programem 1 jde dolů skoro samo.

K tý u MOLu u Makra mě už nikdy nikdo nedostane. 1) Je víc rozbitá nebo zavřená než funkční, 2) bez toho kartáče se nedá umejt auto, 3) kartáč buďto není nebo chybí mycí prostředek, 4) když si jde člověk rozměnit k pumpě drobný, tak na něj koukaj jak na vraha, 5) vyhodili mě odtamtud se špinavym autem, že to není myčka na traktory... a to nebylo zase tak špinavý (OTB po některým ze srazů ;) ).... Když budu parafrázovat Cimrmana, tak si pořídili myčku a ono jim tam jezděj špinavý auta.

EDIT: Ta na Poděbradský je otevřená nonstop, nabízej tam i mytí s obsluhou, nemaj zavřeno když mrzne atd. Je to fakt vychytaný.
EDIT2: A ne, nejsem jejich agent ani obchodní zástupce. :-DDD
SOLCtech
V mládí jsem býval namyšlený, nicméně dnes už jsem bez chyby!
Legacy 3.0R sedan 5AT MY2007 (BLE) Obrázek [vlákno o autě]
Outback 2.5GX 4AT/VTD MY2001 (BH9) - prodáno
Uživatelský avatar
spm
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 22542
Registrován: úte kvě 03, 2016 3:19 pm
Jméno a příjmení: Jan Krajdl

Re: Jak správně zacházet s automatickou převodovkou

Příspěvek od spm »

Jako u toho MOLu mi přišlo, že ten automat má fakt nějaký turbo :-DDD Když jsem myl v Brodě po Milovicích, tak jsem tam postupně v těch kováčích naházel taky asi 2 kila, ale zase jsem tam strávil celkem dost času. Jenom teda obsluhu ze stavu auta taky málem trefil šlak, vyletěla za mnou ještě dřív, než jsem z toho auta stačil vystoupit :-DDD Sice jsme se nakonec nějak domluvili, ale stejně by to na podobný akce chtělo najít boxy bez obsluhy, aby člověk nedostal po držce :-DDD :-DDD

No, asi to někdy zkusím... nejhorší je ta lenost. V práci by wapka byla, ale nějak se mi do toho nechce; hledat hadici, tahat hadici, ... :-DDD Domů bych si to asi taky mohl pořídit, ale asi by to skončilo stejně - nejspíš bych se na to tahání hadic a elektriky zmohl tak jednou ročně, takže by to stejně bylo furt špinavý nebo bych to při dobrý náladě házel do kartáčový myčky :-DDD
Subaru Outback BH 3.0 H6 Obrázek
Subaru Libero SDX Obrázek
Hyundai i20 1.2 2012 Obrázek
Volkswagen Transporter T4 Syncro 2.5TDI R5 Obrázek
Uživatelský avatar
HonzaCZ
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 21883
Registrován: pát črc 31, 2009 12:00 am
Bydliště: Praha

Re: Jak správně zacházet s automatickou převodovkou

Příspěvek od HonzaCZ »

No nevím, jakou máte wapku v práci, ale tohle je rozhodně lepší, než cokoliv, co si běžně koupíš domů. Obsluha tady je tak jako sporadicky. Nějak jsem ještě nevypozoroval jak. :-) Snad jen od doby, co nabízej to mytí s obsluhou, čištění interiérů atd., tak tu jsou víc.
SOLCtech
V mládí jsem býval namyšlený, nicméně dnes už jsem bez chyby!
Legacy 3.0R sedan 5AT MY2007 (BLE) Obrázek [vlákno o autě]
Outback 2.5GX 4AT/VTD MY2001 (BH9) - prodáno
Uživatelský avatar
schmako
Vášnivý uživatel
Vášnivý uživatel
Příspěvky: 1257
Registrován: stř srp 23, 2017 5:04 pm
Jméno a příjmení: Ondřej M.
Bydliště: Praha 6

Re: Jak správně zacházet s automatickou převodovkou

Příspěvek od schmako »

Nebylo by od věci uspořádat špinavý sraz kde by nějaký zkušený Mitch koučoval zelenáče. Chtěl by to zkusit?

Odesláno z mého Redmi Note 4X pomocí Tapatalk
Subaru Outback 3.0R ExeNavi AT MY2007 zvaný: Otokar
Audi A6 C6 2006 - 2,7 TDi V6 MT - sedan s měchy, zvaný: Überauto
Škoda Octavia 2.0MPi kombi 4*4 MT (Ex do 2018)
Trabant T601 combi rv 1986 (Ex do 2016)
Uživatelský avatar
spm
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 22542
Registrován: úte kvě 03, 2016 3:19 pm
Jméno a příjmení: Jan Krajdl

Re: Jak správně zacházet s automatickou převodovkou

Příspěvek od spm »

V práci nějaká obyčejná zelená Bosch, takže asi ta samá kategorie, co bych kupoval domů. Lepší myslíš v čem - v tom dávkování chemie a kartáčování? (Tlakově mi ty průmyslové přišly jinak dost nastejno).

Mitch, no... je se co učit tady na těch samoobsluhách? Beru že sofistikovanější věci se pak dají dělat, když si to člověk ručně voskuje, leští a dělá podobné věci... ale s tím ho stejně od mycího boxu vyhodí :-DDD

Jinak ze života: :-)
Obrázek
Subaru Outback BH 3.0 H6 Obrázek
Subaru Libero SDX Obrázek
Hyundai i20 1.2 2012 Obrázek
Volkswagen Transporter T4 Syncro 2.5TDI R5 Obrázek
Uživatelský avatar
HonzaCZ
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 21883
Registrován: pát črc 31, 2009 12:00 am
Bydliště: Praha

Re: Jak správně zacházet s automatickou převodovkou

Příspěvek od HonzaCZ »

schmako píše:Nebylo by od věci uspořádat špinavý sraz kde by nějaký zkušený Mitch koučoval zelenáče. Chtěl by to zkusit?
Co na tom chceš koučovat? Prostě nastříkáš kola čističem (když ho máš), dáš prachy, jedničkou umyješ od střechy pečlivě celý auto dokola, včetně převisů zespoda, pak dáš dvojku a opláchneš ho. Delší verze obsahuje kartáč, případně trojku a čtyřku. :)

Nebo si jednou kup za 250 mytí s obsluhou a koukej se, jak to dělaj. :)
SOLCtech
V mládí jsem býval namyšlený, nicméně dnes už jsem bez chyby!
Legacy 3.0R sedan 5AT MY2007 (BLE) Obrázek [vlákno o autě]
Outback 2.5GX 4AT/VTD MY2001 (BH9) - prodáno
Uživatelský avatar
HonzaCZ
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 21883
Registrován: pát črc 31, 2009 12:00 am
Bydliště: Praha

Re: Jak správně zacházet s automatickou převodovkou

Příspěvek od HonzaCZ »

spm píše:V práci nějaká obyčejná zelená Bosch, takže asi ta samá kategorie, co bych kupoval domů. Lepší myslíš v čem - v tom dávkování chemie a kartáčování? (Tlakově mi ty průmyslové přišly jinak dost nastejno).
Dává nejenom tlak, ale i hodně vody. A nemuset se starat o ty prostředky, o to, co po sobě nechám atd. to je takovej bonuc pro motokikoti. ;)
spm píše:Mitch, no... je se co učit tady na těch samoobsluhách? Beru že sofistikovanější věci se pak dají dělat, když si to člověk ručně voskuje, leští a dělá podobné věci... ale s tím ho stejně od mycího boxu vyhodí
Na to je tam taky místo. Jen vyjedeš rovně z boxu a máš tam parkoviště s vysavačema, a prostor na onanii se sušením, leštěním kol, laku, atd. :)
SOLCtech
V mládí jsem býval namyšlený, nicméně dnes už jsem bez chyby!
Legacy 3.0R sedan 5AT MY2007 (BLE) Obrázek [vlákno o autě]
Outback 2.5GX 4AT/VTD MY2001 (BH9) - prodáno
Uživatelský avatar
schmako
Vášnivý uživatel
Vášnivý uživatel
Příspěvky: 1257
Registrován: stř srp 23, 2017 5:04 pm
Jméno a příjmení: Ondřej M.
Bydliště: Praha 6

Re: Jak správně zacházet s automatickou převodovkou

Příspěvek od schmako »

Inu dobrá. A když už se tak bavíme o těch automatických převodovkách... Používáte něco na čelní sklo? Aby se to nezas*špinilo po prvních pár kilometrech, aby nezůstávaly kapky a šmouhance od stěračů?

Odesláno z mého Redmi Note 4X pomocí Tapatalk
Subaru Outback 3.0R ExeNavi AT MY2007 zvaný: Otokar
Audi A6 C6 2006 - 2,7 TDi V6 MT - sedan s měchy, zvaný: Überauto
Škoda Octavia 2.0MPi kombi 4*4 MT (Ex do 2018)
Trabant T601 combi rv 1986 (Ex do 2016)
Uživatelský avatar
HonzaCZ
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 21883
Registrován: pát črc 31, 2009 12:00 am
Bydliště: Praha

Re: Jak správně zacházet s automatickou převodovkou

Příspěvek od HonzaCZ »

Dobrou vodu do ostřikovačů. :)
SOLCtech
V mládí jsem býval namyšlený, nicméně dnes už jsem bez chyby!
Legacy 3.0R sedan 5AT MY2007 (BLE) Obrázek [vlákno o autě]
Outback 2.5GX 4AT/VTD MY2001 (BH9) - prodáno
Uživatelský avatar
schmako
Vášnivý uživatel
Vášnivý uživatel
Příspěvky: 1257
Registrován: stř srp 23, 2017 5:04 pm
Jméno a příjmení: Ondřej M.
Bydliště: Praha 6

Re: Jak správně zacházet s automatickou převodovkou

Příspěvek od schmako »

HonzaCZ píše:Dobrou vodu do ostřikovačů.
To mi nepřijde jako dobrý nápad. Vždyť je to poměrně silně mineralizované. A s bublinkama nebo bez, jakou příchuť?

Odesláno z mého Redmi Note 4X pomocí Tapatalk
Subaru Outback 3.0R ExeNavi AT MY2007 zvaný: Otokar
Audi A6 C6 2006 - 2,7 TDi V6 MT - sedan s měchy, zvaný: Überauto
Škoda Octavia 2.0MPi kombi 4*4 MT (Ex do 2018)
Trabant T601 combi rv 1986 (Ex do 2016)
Uživatelský avatar
HonzaCZ
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 21883
Registrován: pát črc 31, 2009 12:00 am
Bydliště: Praha

Re: Jak správně zacházet s automatickou převodovkou

Příspěvek od HonzaCZ »

schmako píše:To mi nepřijde jako dobrý nápad. Vždyť je to poměrně silně mineralizované. A s bublinkama nebo bez, jakou příchuť?
Tak teď nevím, jestli si ze mě děláš srandu nebo si myslíš, že si dělám srandu já z tebe a jenom mi to oplácíš. :-D Ne Dobrou vodu, ale dobrou vodu. :) Prostě kvalitní směs do ostřikovačů. :) Většinou mě nezklamaly Sheron (zimní i letní).
SOLCtech
V mládí jsem býval namyšlený, nicméně dnes už jsem bez chyby!
Legacy 3.0R sedan 5AT MY2007 (BLE) Obrázek [vlákno o autě]
Outback 2.5GX 4AT/VTD MY2001 (BH9) - prodáno
Uživatelský avatar
spm
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 22542
Registrován: úte kvě 03, 2016 3:19 pm
Jméno a příjmení: Jan Krajdl

Re: Jak správně zacházet s automatickou převodovkou

Příspěvek od spm »

HonzaCZ píše:Dává nejenom tlak, ale i hodně vody. A nemuset se starat o ty prostředky, o to, co po sobě nechám atd. to je takovej bonuc pro motokikoti.
Já to většinou stříkal jenom tou vodou, to většinou žádnej bordel neudělá. Teda s výjimkou čištění po Milovicích; to jsem se málem psychicky zhroutil, když jsem viděl, co na tý zámkový dlažbě zůstalo :-DDD a pak jsem to z ní dostával snad dýl, než z toho auta... nicméně tam si člověk nepomůže, u toho jsem musel sundavat kola, takže to bych stejně v mycím boxu nedal... BTW jak moc vhodný/užitečný je zkoušet tím mýt podvozek? Já měl snahu tu wapku většinou rvát i pod auto. Ale nevim jestli to má nějaký efekt, zrezlo mi to stejně :-DDD a jednou to skončilo na trvalo rozsvícenýma mlhovkama, ale za to asi mohla i ta zima :-DDD
HonzaCZ píše: Na to je tam taky místo. Jen vyjedeš rovně z boxu a máš tam parkoviště s vysavačema, a prostor na onanii se sušením, leštěním kol, laku, atd.
Tohle by mi asi neprošlo doma... už takhle furt poslouchám kecy jak do auta investuju víc než do ní, že mám to auto radši, blabla... a kdybych se v sobotu dopoledne sebral, odjel do Prahy a vrátil se v neděli večer s naleštěným autem, tak bych si asi fakt musel začít vařit sám :-DDD :-DDD :-DDD
schmako píše:Inu dobrá. A když už se tak bavíme o těch automatických převodovkách... Používáte něco na čelní sklo? Aby se to nezas*špinilo po prvních pár kilometrech, aby nezůstávaly kapky a šmouhance od stěračů?
Mně osobně přišlo, že když to auto projelo myčkou s voskovacím programem, kde se ten vosk nableje na všechno (a asi z tý wapky to bude fungovat podobně), tak z toho ty muší srajdy šly stírat líp... ale možná je to jenom pocit...
Subaru Outback BH 3.0 H6 Obrázek
Subaru Libero SDX Obrázek
Hyundai i20 1.2 2012 Obrázek
Volkswagen Transporter T4 Syncro 2.5TDI R5 Obrázek
Odpovědět

Zpět na „Žvanírna“