Nový majitel Forestera,zkušenosti uživatelů

Odpovědět
Uživatelský avatar
námořník
Místopředseda klubu
Místopředseda klubu
Příspěvky: 20532
Registrován: sob zář 10, 2016 8:43 am
Jméno a příjmení: Jiří Mareš
Bydliště: Most

Re: Nový majitel Forestera,zkušenosti uživatelů

Příspěvek od námořník »

Já předjedu taky všecho co dojedu a připadá mi to normální:-).
Odesláno zmáčknutím tlačítka Odeslat
Proky
Nováček
Nováček
Příspěvky: 35
Registrován: čtv pro 28, 2017 8:06 am

Re: Nový majitel Forestera,zkušenosti uživatelů

Příspěvek od Proky »

Myslím, že jsem se nespletl. Možná to zní divně, když napíšu, že předjedu všechno co dojedu, ale pro mě je to docela novinka. Dřív jsem auta neřešil. Zajímalo mě hlavně, aby to jelo, topilo a nepršelo do toho. Ty jízdní vlastnosti Forestera jsou proto pro mě hustý prozření. Též si myslím, že jsem včera ani jednoho z těch přejížděných nijak neohrozil, neomezil a nevystavil nebezpečí. Ono je to taky dáno tím, že 75% svých jízd jezdím po stále stejných cestách a tudíž je znám. A tak mám výhodu oproti řidičům, kteří to tu neznají a jsou tak nuceni se táhnout za všudepřítomnými kamiony.
Ale ostatně nemusím se Ti tu plukovníku ospravedlňovat za způsob mého ježdění. S policajtama jsem zatím za 0 bodů...
Naposledy upravil(a) Proky dne sob bře 10, 2018 11:55 am, celkem upraveno 2 x.
Uživatelský avatar
VDC
Předseda klubu
Předseda klubu
Příspěvky: 48964
Registrován: ned črc 26, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Tomáš Vlasák
Bydliště: Srázná 477/16a, Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Nový majitel Forestera,zkušenosti uživatelů

Příspěvek od VDC »

Proky námořník se tě taky zastává. To byl plukovník. :-D
http://monstersubaru.eu
https://www.instagram.com/vdc.monstersubaru/
Subaru Outback 3,0 H6 '01
Toyota Previa 4WD 2.4 ´97
Proky
Nováček
Nováček
Příspěvky: 35
Registrován: čtv pro 28, 2017 8:06 am

Re: Nový majitel Forestera,zkušenosti uživatelů

Příspěvek od Proky »

omlouvám se námořníkovi :-|
Uživatelský avatar
námořník
Místopředseda klubu
Místopředseda klubu
Příspěvky: 20532
Registrován: sob zář 10, 2016 8:43 am
Jméno a příjmení: Jiří Mareš
Bydliště: Most

Re: Nový majitel Forestera,zkušenosti uživatelů

Příspěvek od námořník »

Já to přežiju:-).
Odesláno zmáčknutím tlačítka Odeslat
Uživatelský avatar
PetrAT
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel
Příspěvky: 579
Registrován: pon dub 10, 2017 9:52 am
Bydliště: Beskydy

Re: Nový majitel Forestera,zkušenosti uživatelů

Příspěvek od PetrAT »

Proky :
CO jsi nakonec koupil ? XT nebo atmosféru ?
Proky
Nováček
Nováček
Příspěvky: 35
Registrován: čtv pro 28, 2017 8:06 am

Re: Nový majitel Forestera,zkušenosti uživatelů

Příspěvek od Proky »

Mám jen atmosféru. Minulý týden jsem jel a kousek za Budějcema mě předjížděl Forejs XT a to jsem čuměl na to zrychlení. Ono já na začátku roku na ta auta koukal úplně z jiného úhlu. Dřív jsem jezdil autama 50- 70 koní. Loni jsem koupil 99hp Yarise a přišel mi jako raketa. Tak jsem si říkal, že 150 koní je už velký stádo, který mi bude bohažě stačit. Dneska už to vidím jinak :o) Ale já hlavně to auto potřeboval téměř okamžitě, protože o Vánocích bylo jasné, že moje staré polo by se konce ledna asi už nemuselo dožít.
Tak jsem zas tak moc nevybíral.
Uživatelský avatar
PetrAT
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel
Příspěvky: 579
Registrován: pon dub 10, 2017 9:52 am
Bydliště: Beskydy

Re: Nový majitel Forestera,zkušenosti uživatelů

Příspěvek od PetrAT »

Proky :
Předjíždět je potřeba s rozvahou
Přeci jen 150 PS na 1600 Kg , to je v podstatě bez rezervy na nějaký rychlý manévr
A brzdy na tu váhu také nejsou dosti výkonné (resp do lesa dobré, ale do toho dnešního provozu to už je málo)
Hlavně ať to slouží a seš spokojený ;-)
Uživatelský avatar
Traveller
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 11873
Registrován: pát kvě 30, 2014 8:04 am
Jméno a příjmení: Jirka
Bydliště: Česká Třebová

Re: Nový majitel Forestera,zkušenosti uživatelů

Příspěvek od Traveller »

Brzdy jdou vylepšit. Třeba dát zánovní čtyřpístky z WRX. ;-D ;-D A pak se z toho stane zcela jiné auto. >B-)
WRX STI MY2016
Ex: Subaru Forester SJ 2.0i, stříbrný s fofr-klackem.
Uživatelský avatar
kjell
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel
Příspěvky: 313
Registrován: úte říj 03, 2017 9:52 pm
Bydliště: Kraj meruněk

Re: Nový majitel Forestera,zkušenosti uživatelů

Příspěvek od kjell »

Proky píše:... (hoši vy co jezdíte za deset - fakt si nedokážu představit co musíte tvořit za tím volantem)
Proky, pokud se nepletu, tak mám stejné auto jako ty, vč. barvy. Ale za 7,6 fakt jako ne.
Seriozně nabývám podezření, že ti tam nechali omylem z výroby takovou tu plastovou zarážku pod plynovým pedálem :-DDD :-DDD
Proky
Nováček
Nováček
Příspěvky: 35
Registrován: čtv pro 28, 2017 8:06 am

Re: Nový majitel Forestera,zkušenosti uživatelů

Příspěvek od Proky »

to kjell: No, když Ti teď napíšu, že se mi dneska povedlo dojet Mojné (u Č. Krumlova) - Sankt Florian (105km) tam a zpátky za průměr 6,8, tak to asi už na tu zarážku pod plynem budeš fakt věřit. A to jsem to nijak cíleně nešetřil. Rakouský okresky a S10 klasicky tempomat 106, jen na dálnici jsem jel 120, protože lilo. Asi je to tím, že já lítám jen dlouhý trasy a od začátku tam liju jen benzíny buď od OMV, MOL, a teď jsem objevil Super Plus 98 oktanů u ENI v Rakousku. Mělo by to bejt kompletně bez bio složek. Dvě nádrže jsem tankoval na zkoušku u ONO na Dvořišti. Též mám pocit, že po překonání prvních 10 000km to auty chytlo nějakej další dech. A taky je znát to oteplení. Nejvíc to žralo jako byly ty -15. Jak jsem psal dřív. Jsem unešenej.
plukovník

Re: Nový majitel Forestera,zkušenosti uživatelů

Příspěvek od plukovník »

Proky píše:to kjell: No, když Ti teď napíšu, že se mi dneska povedlo dojet Mojné (u Č. Krumlova) - Sankt Florian (105km) tam a zpátky za průměr 6,8, tak to asi už na tu zarážku pod plynem budeš fakt věřit. A to jsem to nijak cíleně nešetřil. Rakouský okresky a S10 klasicky tempomat 106, jen na dálnici jsem jel 120, protože lilo. Asi je to tím, že já lítám jen dlouhý trasy a od začátku tam liju jen benzíny buď od OMV, MOL, a teď jsem objevil Super Plus 98 oktanů u ENI v Rakousku. Mělo by to bejt kompletně bez …
Tak to je nádherná spotřeba, na to že předjíždíš každého koho dojedeš, tam kde ostatní jedou 70, ty to valíš kilíčko, navíc s 1600 kg těžkým vozidlem...

To ti tedy já, se svým průměrem 8,8 mohu jenom závidět. Možná to bude tím, že jezdím jenom na 100 oktanů, které, jak jsem vypozoroval, zřejmě díky pomalejšímu hoření a neschopnosti řídící jednotky zvyšovat! předstih, mírně zvyšují průměrnou spotřebu

S trochu lehčí nohou se určitě snadno dostaneš pod těch magických šest litrů.
PeteBiggy
Vášnivý uživatel
Vášnivý uživatel
Příspěvky: 1281
Registrován: pát úno 10, 2017 2:56 pm
Bydliště: Biggyho Beskydský Rajón
Kontaktovat uživatele:

Re: Nový majitel Forestera,zkušenosti uživatelů

Příspěvek od PeteBiggy »

Spotřeba od Prokyho mi přijde zcela přiměřená. Dle PP jsem s XV se stejným motorem a převodovkou (jasně, trochu lepší aerodynamika a jiná váha, ale velký rozdíl tam nebude) při těchto podmínkách jezdil běžně, když jsem je teda ty podmínky měl. Vždyť se podívejte, co jezdí za skladbu silnic, kde se pohybuje, jaké porce km s pořádně zahřátým motorem.....V podstatě ideální podmínky pro provoz auta. Tyto podmínky však hodně lidí; vzhledem k tomu kde bydlí, kde pracuje, kde jezdí, jak daleko jezdí; nemá a tak logicky musí mít i jinou spotřebu. A někoho dojet, nedojet, předjet....trvám na tom, že vyjma rychlostí od 110 výše, nemá rychlost jízdy na spotřebu nutně vliv....plynulost jízdy, předvídavost, nic víc, nic míň....Řidič A, který trochu předvídá a jezdí plynule, ale svižně, bude v cíli na stejné trase dřív s nižší spotřebou než řidič B, který jezdí jako hotentot! A že takových na těch cestách je. A jsou nebezpečnější než ti řidiči, kteří sice jezdí rychleji, ale předvídavě...
Alfa Romeo Stelvio Veloce 280/2023-MY 2022/ & Suzuki Swift 1.2/2022/ & KTM SMT limit. ed./2011/
Ex AR Stelvio B-Tech 280/2020/ & Subaru Forester 2.0 XT/2018/ & Subaru XV 2.0 MT/2016/ & spousta motorek
Subaru & Alfa Romeo by Pete Biggy!!!
Uživatelský avatar
kjell
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel
Příspěvky: 313
Registrován: úte říj 03, 2017 9:52 pm
Bydliště: Kraj meruněk

Re: Nový majitel Forestera,zkušenosti uživatelů

Příspěvek od kjell »

Já dnes po ránu klasika, studený start a do práce po městě 8km, za krásných 11,1 :-D
Nicméně na té krátké trase to deci navíc ve spotřebě nezabije. Kdyby to mělo být na 500km za 11, to už by bylo horší..

Je pravda, že když to má někdo 100km do rachoty 'kolem vody' po krásné rakouské okresce, tak se ten průměr dá zřejmě stlačit výrazně.
Navíc mi přijde že např v tom rakousku se dá jet tak nějak plynuleji, většina rakušáků nejezdí jako paka, tak jako u nás. Při cestě z Alp nedávno, mi ta spotřeba přišla parádní, ale pak jsme dorazili do zácpy ve Vídni a už to zase šlo do háje.. 8-?

Holt atmo dvoulitry něco požerou, už tyto a podobné japonské kubatury jezdím už leta a nějak mi ta relativně vyšší spotřeba není cizí. Ale za městem se srazit dá, to nerozporuji a sám z toho mám radost. Mj. jezdím povětšinou na Drive95 od Slovnaftu nebo Effectu95 od Benziny, někdy i něco jiného, ale rozdíly moc nepozoruju.

Proky, až budu příště u přízně v ČK, tak si musím dát tu tvou referenční trasu.. (*_^) |,,,,
sima
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 24183
Registrován: ned bře 15, 2015 12:03 am
Jméno a příjmení: Radek- šíma
Bydliště: Valašsko

Re: Nový majitel Forestera,zkušenosti uživatelů

Příspěvek od sima »

PeteBiggy píše:Spotřeba od Prokyho mi přijde zcela přiměřená. Dle PP jsem s XV se stejným motorem a převodovkou (jasně, trochu lepší aerodynamika a jiná váha, ale velký rozdíl tam nebude) při těchto podmínkách jezdil běžně, když jsem je teda ty podmínky měl. Vždyť se podívejte, co jezdí za skladbu silnic, kde se pohybuje, jaké porce km s pořádně zahřátým motorem.....V podstatě ideální podmínky pro provoz auta. Tyto podmínky však hodně lidí; vzhledem k tomu kde bydlí, kde pracuje, kde jezdí, jak daleko jezdí; nemá a tak logicky musí mít i jinou spotřebu.

(ještě nezapomínat ne pneu a rozměr kola...)
Jsem rád že jsi mě přeběhl,bo se mě to nechtělo zas tady opakovat,máš pravdu.Tj to grooo veškeré spotřeby,jenže lidi často vidí jen to magické číslo-pod 7 :-) tma,panika jaktože mě to žere víc 8() ;-D a už nečtou mezi řádky,či se netážou kde a jak s tím jezdil.I se starým SG lze na takových cestách jezdit s nízkou spotřebou,ale tomu zde nikdo moc nevěří.Když jsem zde psal spotřebu z rakouských cest,s přeloženým forestrem,jedna půlka cesty furt za přívalů deště i sněhu na dálnici,to vše slušně říznuté couračkami po sadech,nikdo moc nevěřil,když jsem tu napsal spotřebu.Jen komentář typu:a teď tu o Karkulce.
Tož tu znám,ale to je zas jiná pohádka :-)
EDIT:Šmarjá,teď jsem si vzpomněl,že jsem tenkrát rakousko a itálii k tomu všemu ještě odjezdil na zimních pneu 8() :-) sice sjetých,ale furt fungovaly dost dobře i na sněhu a hlavně v dešti,i na suché cestě,nechápal jsem,divné,takové univerzály bych od Vredestein fakt nečekal!Co to byl za model už ale nevím.
Forester 2.0 SG 2002
Citroen Saxo Twist 1.1 2000
bývalá stálice:Citroen Xantia 1.8 16V LPG 98
Odpovědět

Zpět na „IV. gen. SJ (13-18)“