Dovybavení nového vozu

Odpovědět
Trabukowski
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel
Příspěvky: 306
Registrován: pon úno 19, 2018 9:36 pm
Jméno a příjmení: Martin Byrtus
Bydliště: Stará Ves u Rýmařova

Re: Dovybavení nového vozu

Příspěvek od Trabukowski »

Áha, tak to budu muset zavolat do showroomu...,ale to by taky nevadilo ...viděl bych větší kamínky na zemi
Subaru XV 1,6i - S ES Comfort Lineartronic MY20
Subaru Forester SJ 2.0i 6MT MY18
chuckee
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel
Příspěvky: 320
Registrován: ned úno 18, 2018 8:27 am
Jméno a příjmení: Rostislav
Bydliště: Bruntál

Re: Dovybavení nového vozu

Příspěvek od chuckee »

Řešil někdo přední rám, včetně zápisu do velkého TP?
jta
Uživatel fóra
Uživatel fóra
Příspěvky: 96
Registrován: stř čer 28, 2017 6:36 pm

Re: Dovybavení nového vozu

Příspěvek od jta »

Já bych ti taky spíš doporučil kameru a přední pípáky. S kamerou si můžeš nacouvat na cm přesně. Pípáky dost kecají a je potřeba si na ně zvyknout. Mě když řvou naplno, tak mám ještě pěknou mezeru. Potom jedu podle kamery. Já jsem si nechával dát i přední pípáky, ale nejsem si jistý, jestli jsem udělal dobře, asi bych se na ně příště vybodl. Měl jsem s nimi ze začátku problémy, protože mi řvaly dost často, stačilo, když projelo auto nebo byl silnější vítr. V servisu mi připevnili rámeček RZ blíž ke krajům a bylo hotovo. Jak to bylo přimontovaný spíš ke středu, tak ty pípáky pobraly i klepající se okraje držáků a už řvaly mrchy. Nevím, jaký budeš mít další, ale po necelých dvou měsících používání určitě doporučuji posuvnou opěrku ruky a volant a řadící páku do kůže. Tempomat je samozřejmost. Ten nástřik si myslím, že je taky dobrá věc, ale nějak se na to v servisu netvářili. Boční ochranné lišty jsou taky super. Jo a koberečky a vanu do kufru určitě kup jinde a ne originál Subaru. Já tak ušetřil asi 2000,- Kč (a dal si místo toho ty přední pípáky :-)) a jsem s kvalitou spokojený. A Subaru v Opavě mi přišlo super, když jsem tam byl, ale i tak jsem nakonec koupil ve Fryštáku, protože to mám mnohem blíž.
Subaru Forester SJ, 2,0i, MY 2018
Uživatelský avatar
spm
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 22681
Registrován: úte kvě 03, 2016 3:19 pm
Jméno a příjmení: Jan Krajdl

Re: Dovybavení nového vozu

Příspěvek od spm »

Já do svý vrány nacpal nějaký aftermarket pípáky od jablotronu v ceně baj oko za litr a nedám na ně dopustit. Začnou řvát někde při 15cm od překážky, s trochou citu se s tím teda dá dojet fakt až nadoraz (do řvaní a ještě kousek). Jestli originály řvou při nějaké větší vzdálenosti, tak je to skoro až smutný... (jinak to mám i radši než kameru, protože na rozdíl od kamery na tohle nemusím čumět a teda všimnu si překážky typu že mi tam nějaký jantar v poslední chvíli vběhne i ve chvíli, kdy čumím třeba do bočního zrcátka.
Subaru Outback BH 3.0 H6 Obrázek
Subaru Libero SDX Obrázek
Hyundai i20 1.2 2012 Obrázek
Volkswagen Transporter T4 Syncro 2.5TDI R5 Obrázek
Uživatelský avatar
PetrAT
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel
Příspěvky: 579
Registrován: pon dub 10, 2017 9:52 am
Bydliště: Beskydy

Re: Dovybavení nového vozu

Příspěvek od PetrAT »

Nemáte někdo tip na šusplech pod motor a diferák pro SJéčko benzín atmo ?
Druhovýroba
Trabukowski
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel
Příspěvky: 306
Registrován: pon úno 19, 2018 9:36 pm
Jméno a příjmení: Martin Byrtus
Bydliště: Stará Ves u Rýmařova

Re: Dovybavení nového vozu

Příspěvek od Trabukowski »

jta:
Děkuji za postřehy, trochu jsi mne zaskočil s tím volantem, neviděl jsem v tom až takový problém, ale nechám si poradit. Jedná se spíše o pohodlí, nebo jde o životnost? Co se týká koberečků, vždy jsem kupoval neoriginály tuším že ze Zubří a stejně to tak dopadne i zde.
Zatím jsem se rozhodl pro zadní kameru, tempomat, pevné tažné zařízení a přemýšlím nad ochrannými lištami na dveře aby hrany dveří nebyly hned odřené.
Subaru XV 1,6i - S ES Comfort Lineartronic MY20
Subaru Forester SJ 2.0i 6MT MY18
Uživatelský avatar
PetrAT
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel
Příspěvky: 579
Registrován: pon dub 10, 2017 9:52 am
Bydliště: Beskydy

Re: Dovybavení nového vozu

Příspěvek od PetrAT »

Trabukowski píše:jta:
přemýšlím nad ochrannými lištami na dveře aby hrany dveří nebyly hned odřené.
originální ?
Trabukowski
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel
Příspěvky: 306
Registrován: pon úno 19, 2018 9:36 pm
Jméno a příjmení: Martin Byrtus
Bydliště: Stará Ves u Rýmařova

Re: Dovybavení nového vozu

Příspěvek od Trabukowski »

No to zatím nevím "přemýšlím", nějaký návrh?
Subaru XV 1,6i - S ES Comfort Lineartronic MY20
Subaru Forester SJ 2.0i 6MT MY18
Uživatelský avatar
Traveller
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 11883
Registrován: pát kvě 30, 2014 8:04 am
Jméno a příjmení: Jirka
Bydliště: Česká Třebová

Re: Dovybavení nového vozu

Příspěvek od Traveller »

Originální se prodává buď ocel tl.2mm nebo hliník tl.4mm. Ale stojí to trochu víc. :-DDD :-DDD :-DDD
Neoriginální ti tu možná udělá člen Kofilka. Jen mám pocit, že na SJ to ještě nedělal, takže to bude o nějakém času navíc na ladění apod. Ale na starší modely to vychází neporovnatelně levněji než origo a všichni si to od něj moc chválí. ,,,,| (*_^) |,,,,
WRX STI MY2016
Ex: Subaru Forester SJ 2.0i, stříbrný s fofr-klackem.
Uživatelský avatar
PetrAT
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel
Příspěvky: 579
Registrován: pon dub 10, 2017 9:52 am
Bydliště: Beskydy

Re: Dovybavení nového vozu

Příspěvek od PetrAT »

Trabukowski píše:No to zatím nevím "přemýšlím", nějaký návrh?
Originál jsou vlepené jakoby do prohlubně dveří
Vypadají parádně. Ale otázka kolik ochrání
Sám prodejce mě na to upozornil a v podstatě nepřímo rozmluvil . Ještě jsem to konzultoval tady na foru.
Nakonec jsem koupil druhovýrobu a nalepil si to sám
Uživatelský avatar
PetrAT
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel
Příspěvky: 579
Registrován: pon dub 10, 2017 9:52 am
Bydliště: Beskydy

Re: Dovybavení nového vozu

Příspěvek od PetrAT »

Traveller píše:Originální se prodává buď ocel tl.2mm nebo hliník tl.4mm. Ale stojí to trochu víc.
Neoriginální ti tu možná udělá člen Kofilka. Jen mám pocit, že na SJ to ještě nedělal, takže to bude o nějakém času navíc na ladění apod. Ale na starší modely to vychází neporovnatelně levněji než origo a všichni si to od něj moc chválí.
.

No právě čekám jestli se tu neobjeví nějaká info , že se šusplech urodil, případně jiná varianta krom origo, bo za to chtěli raketu
B-)
sima
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 24291
Registrován: ned bře 15, 2015 12:03 am
Jméno a příjmení: Radek- šíma
Bydliště: Valašsko

Re: Dovybavení nového vozu

Příspěvek od sima »

spm píše:Já do svý vrány nacpal nějaký aftermarket pípáky od jablotronu v ceně baj oko za litr a nedám na ně dopustit. Začnou řvát někde při 15cm od překážky, s trochou citu se s tím teda dá dojet fakt až nadoraz (do řvaní a ještě kousek). Jestli originály řvou při nějaké větší vzdálenosti, tak je to skoro až smutný... (jinak to mám i radši než kameru, protože na rozdíl od kamery na tohle nemusím čumět a teda všimnu si překážky typu že mi tam nějaký jantar v poslední chvíli vběhne i ve chvíli, kdy čumím třeba do bočního zrcátka.
Už jsme to tu psali vícekrát a musím jen souhlasit,mám to stejně jako ty,shrnul jsi to perfektně,takto mají fungovat pípáky a pak je to bezpečnější než kamera,neodpoutává to nutnou pozornost jako kamera,nemusíš hledět jinam,než do špíglu,vylučuje to téměř 100% náhodnou,nenadálou překážku.Pípáky nemají absolutně žádné poplašné hlášení,max někdy sejmou na pasece přerostlou trávu,to je v pořádku.Vůbec nej je mít obě věci,ale když by byla nutnost výběru,tak já jedině zas pípáky.
A funguje mě to taky na centimetry.jak to začne řvát,vím,že ještě kousíček můžu cuknout,je to tak akorát na kouli,když ji mám nasazenou,víc už opravdu ne.Taky ještě otevřu kufr,tj důležité :-)
Ty originály museli sprasit demontáží ne,nebo jsou tam pro ně u nových aut už předchystané otvory a jen to tam vrazí a je hotovo?To umístění je nejdůležitější,aby to fungovalo na pár cm a naopak aby to nebralo kdejakou blbost za autem,či okolo něj.Nebo jsou tak špatné origo dodávané čidla?
Forester 2.0 SG 2002
Citroen Saxo Twist 1.1 2000
bývalá stálice:Citroen Xantia 1.8 16V LPG 98
jta
Uživatel fóra
Uživatel fóra
Příspěvky: 96
Registrován: stř čer 28, 2017 6:36 pm

Re: Dovybavení nového vozu

Příspěvek od jta »

Ochranné lišty dveří mám originál. Stály mě 3000,- Kč a jsou takový vystouplý. Myslím, že ochrana to určitě nějaká je. Ještě mě napadlo, že jsem si tam nechal dát ochranu nakládací hrany v plastu s logem a zpětná zrcátka v barvě vozu. Co se týká toho volantu a řaadičky v kůži, tak jsem si to nechal dát proto, že se mi to líbilo. Kdybych uměl dát foto, tak pošlu.
Subaru Forester SJ, 2,0i, MY 2018
suubaru
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 1988
Registrován: čtv zář 08, 2011 2:19 pm

Re: Dovybavení nového vozu

Příspěvek od suubaru »

PetrAT: mám taky výbavu active; pokud bys chtěl řešit audio repro upgrade, dej vědět...
IMPREZA 2,0i cvt sport MY18 naše dvanácté subaru :-)
LEGACY kombi BPE H6 5AT MY2008 letní auto
Outback 2019 BS exec cvt 2,5i
93, RXL, LR series
Uživatelský avatar
PetrAT
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel
Příspěvky: 579
Registrován: pon dub 10, 2017 9:52 am
Bydliště: Beskydy

Re: Dovybavení nového vozu

Příspěvek od PetrAT »

suubaru píše:PetrAT: mám taky výbavu active; pokud bys chtěl řešit audio repro upgrade, dej vědět...
Ahoj. S autem jezdí vedúca , tak se jí zeptám jak jí to hraje .
Já patřím spíše k těm debilům co poslouchají motor a zkoumají nepatřičné zvuky :-)
Zatím díky za nabídku. ;-)
Odpovědět

Zpět na „IV. gen. SJ (13-18)“