Videa

Odpovědět
Uživatelský avatar
Harous
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 1619
Registrován: čtv pro 26, 2013 8:05 pm
Bydliště: Kolín

Re: Videa

Příspěvek od Harous »

Aby k Marsu nakonec nevykopali investoři i Muska až ta investiční bublina okolo Tesly splaskne... ;-D
Subaru Outback 2.5i-S Executive - 19´
Ford Mustang GT Convertible 4.6 V8 MT - 00´
KIA Sportage T-GDI HEV AWD TOP - 22´
KTM 990 Adventure
ex - Subaru WRX STI 2.5 Sport Limited Edition - 16´
Uživatelský avatar
Mira
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 10623
Registrován: úte srp 18, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Miroslav
Bydliště: Poslední zatáčka před Vídní

Re: Videa

Příspěvek od Mira »

Jsou problémy, ale investoři drží. Nic jinýho nezbejvá, protože si neuříznou větev na který sedí.
Forester SG XT
ex Impreza 97 s baťohem
Uživatelský avatar
Harous
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 1619
Registrován: čtv pro 26, 2013 8:05 pm
Bydliště: Kolín

Re: Videa

Příspěvek od Harous »

Tohle auto by se tu určitě pár lidem líbilo - Legacy 3.6 zvednutý na Outbacka:
[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=DslXqIfWigs[/youtube]
Subaru Outback 2.5i-S Executive - 19´
Ford Mustang GT Convertible 4.6 V8 MT - 00´
KIA Sportage T-GDI HEV AWD TOP - 22´
KTM 990 Adventure
ex - Subaru WRX STI 2.5 Sport Limited Edition - 16´
Uživatelský avatar
milosv
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 1019
Registrován: pon kvě 04, 2015 11:03 pm
Jméno a příjmení: Miloslav Všetička
Bydliště: Syrovice

Re: Videa

Příspěvek od milosv »

No ještě k té elektromobilitě - nebýt nesmyslných flotilových emisních norem, mimo Elona by to nikdo nedělal.
No možná ještě Země středu (Čína). Tam už ve městech existují jen elektroskůtry... Ale toto zrovna chápu.
Forester SJ 2.0i Comfort CVT ES 2018
Forester SH 2,0 XS Comfort LPG 2009
ex Forester SG 2,0 X Trend LPG 2003
Uživatelský avatar
adavid555
Uživatel fóra
Uživatel fóra
Příspěvky: 237
Registrován: sob zář 26, 2009 8:11 pm
Jméno a příjmení: David
Bydliště: Karviná
Kontaktovat uživatele:

Re: Videa

Příspěvek od adavid555 »

passat b5.5 V6
sima
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 24183
Registrován: ned bře 15, 2015 12:03 am
Jméno a příjmení: Radek- šíma
Bydliště: Valašsko

Re: Videa

Příspěvek od sima »

Forester 2.0 SG 2002
Citroen Saxo Twist 1.1 2000
bývalá stálice:Citroen Xantia 1.8 16V LPG 98
Uživatelský avatar
Stefan
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel
Příspěvky: 258
Registrován: čtv srp 04, 2016 8:34 am
Jméno a příjmení: Štefan Cimbalík
Bydliště: SK, BB, LC

Re: Videa

Příspěvek od Stefan »

Idiotom sa asi nevyhne žiadna krajina, žiadna kultúra.
Nikdy sa nevzdávaj!
Mitsubishi Pajero II 3,5 6V
Jeep Grand Cherokee WG
Ex. Subaru Forester MY 2007 IM
Ex. TLC 90 +2" Ultimate suspension
Ex. THilux +2" OME
Uživatelský avatar
Harous
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 1619
Registrován: čtv pro 26, 2013 8:05 pm
Bydliště: Kolín

Re: Videa

Příspěvek od Harous »

Tak takhle udělanýho Outbacka si umím představit. B-)
[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=gAHQnqAlRVM[/youtube]
Subaru Outback 2.5i-S Executive - 19´
Ford Mustang GT Convertible 4.6 V8 MT - 00´
KIA Sportage T-GDI HEV AWD TOP - 22´
KTM 990 Adventure
ex - Subaru WRX STI 2.5 Sport Limited Edition - 16´
Uživatelský avatar
VDC
Předseda klubu
Předseda klubu
Příspěvky: 48967
Registrován: ned črc 26, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Tomáš Vlasák
Bydliště: Srázná 477/16a, Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Videa

Příspěvek od VDC »

Jojo, ten je moc hezkej.
http://monstersubaru.eu
https://www.instagram.com/vdc.monstersubaru/
Subaru Outback 3,0 H6 '01
Toyota Previa 4WD 2.4 ´97
Uživatelský avatar
SCOOTER
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 2999
Registrován: ned úno 14, 2010 9:45 pm
Jméno a příjmení: Miloš Tůma
Bydliště: Tábor
Kontaktovat uživatele:

Re: Videa

Příspěvek od SCOOTER »

Jj pěkný Oťas...ve světě jsou napřed.
Legacy 2.0R 121kw MT. MY2007 ...mazel
Forester S Turbo 2.0i 130kw. MY 2002-Radost
Legacy com.III 2.0i 92kw. MY2002
Outback 2.5i 121kw MT,MY2005
Outback H6 3.0i 154kw. MY2003-Luxus
Legacy 2.5i 115kw. MY1999
Subaru Impreza GT 155kw. MY1996-Legenda
Uživatelský avatar
davidherda
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 5783
Registrován: ned led 04, 2015 2:11 pm
Jméno a příjmení: David Herda
Bydliště: podhradí Křivoklátu

Re: Videa

Příspěvek od davidherda »


Outback 2.5X MY16 -Modrák
BRZ 2.0 MY13-BRZo
Outback 2.0D MY12 - služebáq
Outback 2,0D MY16-Goldback -ex
XV 2,0i MY18-iXVestr -ex
Forester 2,0XTi MY02-Silvestr -ex
Forester 2,0X MY03-Modrestr -ex
Forester 2,0X MY04-Pinkrestr-ex
Forester 2,5XT MY09-Černestr-ex
sima
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 24183
Registrován: ned bře 15, 2015 12:03 am
Jméno a příjmení: Radek- šíma
Bydliště: Valašsko

Re: Videa

Příspěvek od sima »

http://www.ceskatelevize.cz/ivysilani/1 ... -nedej-se/
Není to k motorismu,je to ale k otázce bytí a nebytí,tohleto mě už delší dobu zajímá a vyhlídky nejsou věru pěkné,i když jsem viděl planiny,kde nasadily smíšený les,ale jen málo,nedokážu tohleto posoudit,co se včil děje,snad někdo kdo dělá u lesů,vím není to lehké,změnit směr a zažité zvyklosti,v tom dokumentu mě to ale vychází přesně jak uvažuji-byznys,prachy,zažité zvyklosti,smrky všude,slepá cesta,tohle není hospodář,ale ždímač a potopa po nás,než bych něco nechal lesu,radši vše vyštepkuju i nemocný smrk se dá ještě zpeněžit,hlavně rychle,dokud to jde.
Co jen vím,že vidím všude totálně zničené lesy po těžbě(nutné či nenutné to nehodnotím).Tak zničené lesní cesty jsem dřív nezažil,těžké stroje zničí vše,nezůstane kámen na kameni,strom žádný,padlý taky ne,aby se tvořilo přirozené klima-mirkoorganismy,hmyz,hnojivo,podhoubí...navíc následná eroze vlivem stékající vody v korytech vše umocní.Zažil jsem jak se pan Křižan staral o místní lesy,než umřel a prodali to kanadské firmě,či které.Tehdy se něco vytěžilo,probírka,sem tam i celý lesík,hned se sázelo ale hlavně smysuplně,taky totálně zničené lesní cesty se následně opravili,to dnes nikdo snad neřeší [?] tam v okolí těžby nebude hřib a les po další generace růst.
No zmínka je v tom videu o možném záměrném vypuštění kůrovce,ani bych se nedivil,není to absolutně dokazatelné,když pár lidí drží pospolu a nikdo hlavně po nich nejde a zisk je pak nade vše.
Jo vina je i na našich předcích,smrky nepatří fakt všude a původní lesní porost byl jiného složení,smrky až výše,ve větších výškách jsou vhodné,ale jen se nepřestávám divit,že jsme tak zaslepení,nebo to nechcem v rámci výnosu vidět.
Bez včel a stromů zhynem,možem mít vše hi-tech,bude nám to k ničemu a protiví se mě tohle,ty vymyté mozky co pasou po rychlém zisku,aby se následně uzavřeli ve zdánlivém bezpečí své bubliny-buňky,strašně moc mě to sere,spíš udivuje,kam až ta lidská slepá blbost sahá.
Omlouvat se za ten elaborát nebudu,bo jsem se dnes utvrdil,že něco furt není v pořádku,jen doufám,že ne všude,snad certifikáty,smysuplné zákony dojdou i k nám,taky náhled firem na věc,jako je severská Ikea,můžem jen doufat,že to začne fungovat i u nás,ne jen na papíře.
Protože věřím furt tomu,že i zisk jde uplatňovat přiměřeně a k budoucím generacím ohleduplně,či spíše teď už platí ještě i k nám rozumně,opakovatelně- environmentalismus se tomu dnes myslím říká.
Forester 2.0 SG 2002
Citroen Saxo Twist 1.1 2000
bývalá stálice:Citroen Xantia 1.8 16V LPG 98
Uživatelský avatar
quickly
Místopředseda klubu
Místopředseda klubu
Příspěvky: 16117
Registrován: pát srp 14, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Daniel Rychlý
Bydliště: Hradubice
Kontaktovat uživatele:

Re: Videa

Příspěvek od quickly »

S tím lesem je problém. Smrk roste minimálně 80 let, než se může vytěžit, ostätní dřeviny 90 až 140 let. Když se teď bude správně zalesňovat, tak náš výsledek sklidí až čtvrtá-pátá generace. Smrk se začal průmyslově pěstovat cca před 100 lety (odhad, někdo možná zpřesní), nastavil se na to průmysl. V hospodářských plánech jsou nastaveny melioračně zpevňující dřeviny (minimální počet), které odpovídají místním lesním typům. Stačí ale, aby přišlo pár suchých let za sebou a kompletně odcházejí smrky, borovice. Jakmile jsou smrky oslabeny, nastupuje kůrovec. U kůrovce stačí nezodpovědný hospodář, který kůrovcové kolo nechá ladem a je z toho kalamita okresního formátu. U nás v Polabí hromadně odcházejí suchem a jmelím borovice - poslední 3 roky máme v obecních lesích jen těžbu nahodilou na souše (pro místní občany). Občas, když jdu do lesa se sprejem, tak musím za chvíli utíkat z lesa pryč, protože bych musel označit každý 3. strom.

Co se týče zničených lesních cest, tak na vině jsou těžební firmy a hospodář, který zadává a přebírá práci. Hospodář by nejdřív správně měl vybrat těžební technologii, která bude vhodná podle ročního období a po převzetí provedené práce by měl při nalezení poškození lesa ihned vyžadovat nápravu. Těžební firma by měla sama o sobě po sobě uklidit. V oblasti kalamity kůrovce je nasazení harvestorů (kolový/pásový traktor s hydraulickou rukou, kterou chytne strom, uřízne, jedním tahem odvětví a krátí) nutnost, aby se kůrovec víc nerozšiřoval.

Myslet si, že někdo kůrovce roznáší je dobrá konspirační teorie, ale stačí se podívat po lesích a tam se lehce najde smrk s opadanou kůrou - hospodář ho opomněl vytěžit a tento strom funguje jako startovací plocha pro kůrovce do okolních prostor.
quickly

Outback BS 2.5 MY19 Obrázek Outback BR 3.6R MY10 Obrázek

Legacy BR 2.0 MY15
ex Legacy BL SpecB AT 9.8 l/100 124 tkm
ex Forester SJ CVT 7.3 l/100 km 267 tkm
ex Forester SH 2.0D 6.7 l/100km 218 tkm
sima
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 24183
Registrován: ned bře 15, 2015 12:03 am
Jméno a příjmení: Radek- šíma
Bydliště: Valašsko

Re: Videa

Příspěvek od sima »

Smrk a borovice hlavně dřív nebyli v takovém zastoupení jako teď.Konspirační teorie to možná zní pro člověka jako jsem já nebo ty,ale pro ziskuchtivé těžaře už tolik ne,nedokážu však toto posoudit,smažme to,budiž =) Jinak je mě jasné,že kůrovec je mor,spoustu známých mám,co museli narychlo těžit celý les,já si jen kladu otázku proč se znovu sází smrk,ten by měl být jen doplňkovou dřevinou a jen někde.Takže skrz byznys?A co bude pak?Jak dle mě pravdivě zaznělo-10x zasadíš stejnou jednodruhovou plodinu-třeba mrkev a pak už nic nesklidíš,různorodost tj příroda.
Jinak všude vidím jen zásahy harvestoru,dobrá je to třeba,v rámci rychlosti zasažení,ale nevidím nikde následnou nápravu.
Jinak kůrovci chutná měkká dřevina-rychle rostoucí smrk ideálně a ten chutná-pasuje i finančně člověku co těží a vydělává na tom,jsou i jiné dřeviny,bohužel ne tak dobře ziskové,o tom mluvím a o tom je to i řeč v tom videu.
No snad se u nás poučili,protože nechtěj vidět ty dřív nádherné zalesněné hůrky a kopce a vršky,kde není ani jeden strom,fakt není,jen planina,či lesní školka,jen doufám že dobře osázená,jinak to nemá konce.Je to běh na před dlouho trať,ale nic jiného nám nezbývá,sto let,dvěsta let nehraje roli a to se dnes fakt nenosí.
Jinak dříve odolávající borovice,co mají hlubší kořeny,které dokážou čerpat vodu z větší hloubky než smrky začli taky usychat,je už totiž tak málo vláho a vody a taky schopnost zeminy zachytit tuto minimální vláhu,že jejich dřívější výhoda začíná působit kontraproduktivně,jediná spánosná vláha začíná být čím dál tím víc ta povrchová,to je myslím úkaz dřív nevídaný,ale dnes už bohužel běžný.
Forester 2.0 SG 2002
Citroen Saxo Twist 1.1 2000
bývalá stálice:Citroen Xantia 1.8 16V LPG 98
Uživatelský avatar
VDC
Předseda klubu
Předseda klubu
Příspěvky: 48967
Registrován: ned črc 26, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Tomáš Vlasák
Bydliště: Srázná 477/16a, Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Videa

Příspěvek od VDC »

Co se toho bordelu v lesích týče, tak tam je to asi hlavně o tom, jak správce lesa hlídá firmy, které tam těží a měly by po sobě uklidit. Já to sleduju na chalupě, jakej mrdník po lesácích zbejvá v lese. Strašnej. A nějak jsem se nikdy nevšiml, že by to po sobě uklízeli.
Oni sami to tak neberou, pro ně je to prostě hospodářskej les, tak to neřeší. To vím, když jsme se o tom bavili v hospodě...
Co se skladby lesa týče, tak na chalupě, kde to vnímám tak nějak nejvíc, protože tam se v lese nejvíc vyskytuju, tak se určitě snaží ty lesy namíchat. Tam je CHKO, takže LČR. Nikdy nesázeli tolik jedlí, buků a dalších listnáčů. Ale děje se to řekl bych třeba posledních 10 let, takže nějaký výsledky z toho budou patný, až budu chodit o holi, pokud to ty stromečky přežijou...
http://monstersubaru.eu
https://www.instagram.com/vdc.monstersubaru/
Subaru Outback 3,0 H6 '01
Toyota Previa 4WD 2.4 ´97
Odpovědět

Zpět na „Internet, média, foto, video“