Přídavný displej - objednávky, diskuse, dotazy atd..

Zde bychom měli rozebírat zvyšování výkonu, Bodylifting, Audio systémy a podobná vylepšení našich vozů
Odpovědět
Uživatelský avatar
námořník
Místopředseda klubu
Místopředseda klubu
Příspěvky: 20532
Registrován: sob zář 10, 2016 8:43 am
Jméno a příjmení: Jiří Mareš
Bydliště: Most

Re: Přídavný displej - objednávky, diskuse, dotazy atd..

Příspěvek od námořník »

Schradery tam mám. Je to náhrada origo, otázka je jestli to bude stejnej typ jako máš ty. Měly by tam být tyhle
https://www.carspneu.cz/doplnky/ventile ... 8103fj000/
Odesláno zmáčknutím tlačítka Odeslat
Uživatelský avatar
HonzaCZ
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 21883
Registrován: pát črc 31, 2009 12:00 am
Bydliště: Praha

Re: Přídavný displej - objednávky, diskuse, dotazy atd..

Příspěvek od HonzaCZ »

Já zkoušel jiný, ale to nemusí znamenat, že tyhle by nešly.
SOLCtech
V mládí jsem býval namyšlený, nicméně dnes už jsem bez chyby!
Legacy 3.0R sedan 5AT MY2007 (BLE) Obrázek [vlákno o autě]
Outback 2.5GX 4AT/VTD MY2001 (BH9) - prodáno
Uživatelský avatar
námořník
Místopředseda klubu
Místopředseda klubu
Příspěvky: 20532
Registrován: sob zář 10, 2016 8:43 am
Jméno a příjmení: Jiří Mareš
Bydliště: Most

Re: Přídavný displej - objednávky, diskuse, dotazy atd..

Příspěvek od námořník »

Tak kdyby se povedlo, tak dej vědět připadá mi nesmyslný to tam mít a nevidět hodnoty. Už jenom kvůli běžné kontrole.
Odesláno zmáčknutím tlačítka Odeslat
Uživatelský avatar
Jechy
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel
Příspěvky: 692
Registrován: pon dub 06, 2015 4:46 pm
Jméno a příjmení: Tomáš Jechort
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Přídavný displej - objednávky, diskuse, dotazy atd..

Příspěvek od Jechy »

Zdarec, já bych se přikláněl k variantě co popisoval Honza. Osobně bych by se mi líbilo nahradit navigaci v mém otíkovy něčím co běží třeba na androidu a člověk by si tam mohl přidávat appky a moduly podle toho co víc preferuje. Hlavně by pak odpadl problém s mapami pro navigaci :-D
Takže v tomto směru jsem pro a i bych přispěl do vínku ;-)
Tomu programování až tolik nerozumím. Ale třeba nějakou grafiku bych pro displej možná už dokázal stvořit :-)
Subaru Outback 3.0R 180kW MY2006 H6
Subaru Legacy 2.0R 121 kW MY2006 H4 - Prodáno
outback
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 3072
Registrován: ned pro 20, 2015 8:40 am

Re: Přídavný displej - objednávky, diskuse, dotazy atd..

Příspěvek od outback »

No tak to máme pod střechou, George udělá hardware, Jechy a HonzaCZ to naprogramujou jako open source nebo komerčně, co to bude umět už taky zhruba víme, jenom ještě udělejte tabulku, abych se měl kam zapsat jako zájemce.
Subaru XV 2.0 Exclusive r.v.2018, facelift EyeSight CVT nonhybrid
Busík Hyundai H1
Fendt Platin 470 (ne, není to traktor)
Uživatelský avatar
HonzaCZ
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 21883
Registrován: pát črc 31, 2009 12:00 am
Bydliště: Praha

Re: Přídavný displej - objednávky, diskuse, dotazy atd..

Příspěvek od HonzaCZ »

HW je pro mě obrovskej problém. Trvá mi dlouho vymyslet, jak to udělat a stejně to nakonec často nesplňuje moje očekávání nebo si nejsem jistej, jestli to fakt funguje tak, jak předpokládám. Naopak do hotovýho HW, podle mých představ, není problém programovat. Všechny moje pokusy ve směru palubního počítače visí na HW. :-D Takový ty serepatičky okolo, aby to všechno fungovalo tak, jak má a dalo se to prohlásit za výrobek. A ne bazmek splácanej na nepájivym poli a slepenej páskou a binderama. :-D

Takže pokud bychom se třeba s Georgem byli schopný shodnout na specifikacích HW, tak by to mohlo klapnout.

Ten opensource je pro mě pořád dost "proti srsti" *), ale podle mě takovej projekt má mnohem větší šanci na život a perspektivu. Otázka, co je cílem autorů - jestli chtějí, aby to žilo nebo udělat jednou, dokonalou věc, používat jí a zapomenout na její výrobu.


*) osobně mi na tom nevadí práce zadarmo, ale šance, že to i přes všemožný licence někdo zneužije komerčně
SOLCtech
V mládí jsem býval namyšlený, nicméně dnes už jsem bez chyby!
Legacy 3.0R sedan 5AT MY2007 (BLE) Obrázek [vlákno o autě]
Outback 2.5GX 4AT/VTD MY2001 (BH9) - prodáno
Uživatelský avatar
Tapan
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 14702
Registrován: úte kvě 16, 2017 8:13 am
Jméno a příjmení: Štěpán Z.
Bydliště: Zliv (České Budějovice)

Re: Přídavný displej - objednávky, diskuse, dotazy atd..

Příspěvek od Tapan »

Koukám, klucí, že ambice jsou značné :-) Co se mne týče, přimlouval bych se za možnost záznamu hodnot na SD kartu, to může být užitečné.
Co se týče komplexnějších plánů, není to příliš velké sousto? To už vypadá na něco, co bude chtít nějaké GUI a udělat kvalitní modulární GUI není žádná prdel. A pak přijde někdo, že by to chtěl skinovatelný :-D Zas když bude funkčně vyhovující HW, dá se časem doprogramovat celkem libovolná kokotinka :-) Ale zas abyste to postupem času neudělali lepší a uživatelsky přívětivější, než co je v nových Subaru aktuálně z fabriky, byste někoho mohli nasrat :-D No skill abych se aktivně zapojil, bohužel nemám, takže mi nezbývá, než vám fandit, takové nadšení pro věc se hned tak nevidí. A samozřejmě můj werk je kdykoliv k dispozici pro testování čehokoliv :-D
Lvl. 1 Subaru Necromancer

Outback BP H6, Impreza GG Wagon 2.0, Justy KAD ECVT, 2x Libero E12
outback
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 3072
Registrován: ned pro 20, 2015 8:40 am

Re: Přídavný displej - objednávky, diskuse, dotazy atd..

Příspěvek od outback »

Honzo proc druhy CAN a jake optovstupy a na co?
Subaru XV 2.0 Exclusive r.v.2018, facelift EyeSight CVT nonhybrid
Busík Hyundai H1
Fendt Platin 470 (ne, není to traktor)
Uživatelský avatar
George
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel
Příspěvky: 482
Registrován: sob říj 08, 2016 10:48 am
Jméno a příjmení: Jiří Otisk
Bydliště: Mokre Lazce

Re: Přídavný displej - objednávky, diskuse, dotazy atd..

Příspěvek od George »

ty optocleny mi taky nejsou jasne, druhy can jedine pokud bude chtit monitorovat dve sbernice, tech CANu je v aute vice podle jejich priority/rychlosti.
Subaru BRZ 2016 MT Sport Limited - vlakno o aute.
Obrázek
Subaru Legacy Wagon 2.0R MY07, motor EJ20F (DOHC, 121kW), 4AT,SportShift,VTD,VDC
Obrázek
Uživatelský avatar
HonzaCZ
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 21883
Registrován: pát črc 31, 2009 12:00 am
Bydliště: Praha

Re: Přídavný displej - objednávky, diskuse, dotazy atd..

Příspěvek od HonzaCZ »

Tapan píše:To už vypadá na něco, co bude chtít nějaké GUI a udělat kvalitní modulární GUI není žádná prdel. A pak přijde někdo, že by to chtěl skinovatelný
To je ale v dnešní době ten nejmenší problém. Resp. ani ne tak v dnešní době, jako už pěkných pár let. Udělat budíček na kulatej displej (nebo jakejkoliv jinej od cca 1" po 7") je otázka hodin, když to neumíš. Přidat tlačítka, menu nějakou logiku, to už je samozřejmě zejména o rozmyslení zadání. Dneska není problém realizace, ale vymyslet to, aby to dobře fungovalo a zejména se to dobře ovládalo. A klidně to může bejt skinovatelný, to je nejmenší problém. Nakonec nejtěžší je asi vymyslet a nakreslit tu grafiku. Pak jí použít už je sranda. Pak napíšeš kód, co si na sběrnici řekne o data a ten už je pak ve všem stejnej.
outback píše:Honzo proc druhy CAN a jake optovstupy a na co?
George píše:ty optocleny mi taky nejsou jasne, druhy can jedine pokud bude chtit monitorovat dve sbernice, tech CANu je v aute vice podle jejich priority/rychlosti.
Protože minimálně v mym autě jsou 2 hlavní sběrnice. Není to ani tak o prioritě, ale o tom, co je ke který připojený. Jedna je mezi, řekněme, provozními jednotkami - motor, převodovka, ABS/VDC, snímač natočení volantu, akcelerometr od VDC, možná ještě něco a nakonec BIU. Týhle sběrnici se většinou říká motorová. A pak je druhá, označená většinou jako komfortní a ta spojuje budíky, navigaci, myslím, že i rádio a zase BIU. Např. klimatizace je ale na sériovym portu z BIU, což je poměrně zajímavý, když vše ostatní je na CAN. BIU tedy všechno tak jako hezky shromažďuje a stará se i o předávání dat mezi sběrnicema, případně seriově připojenejma zařízení (zmíněna klima, centrál, imobilizer...).

No a protože na motorový jsou zajímavý provozní informace, potažmo se tam dají posílat i requesty typu SSM2, tak je dobrý jí mít připojenou a v komfortní jsou zase jiný zajímavý informace a taky se přes ní dá nastavovat různý věci v BIU.

Optovstupy jsem myslel buďto na uživatelský vstupy, nebo prostě připojení něčeho, co nemá interpretaci svýho stavu nikde datově. Napadá mě třeba rozsvícení dálkovek nebo blikačky, možná přední mlhovky nebo něco podobnýho, ať už by to člověk chtěl použít k čemukoliv. Byla to jenom položka ve výčtu, co mě honem přišlo na mysl. Přijde mi vhodný takový vstupy oddělit galvanicky, než si pak vypálit celý zařízení.


Jako já to nikomu nenutím, ale nosím to v hlavě už poměrně dlouho, tak jsem ledacos promyslel a prostě to chci udělat takhle. S Georgovými HW schopnostmi by to bylo blíž realitě než kdy jindy. Ale proto jsem psal, že musí být názorová shoda, nikdo nechce dělat ve svym volnym čase něco, čemu nevěří nebo s tím není ztotožněnej.
SOLCtech
V mládí jsem býval namyšlený, nicméně dnes už jsem bez chyby!
Legacy 3.0R sedan 5AT MY2007 (BLE) Obrázek [vlákno o autě]
Outback 2.5GX 4AT/VTD MY2001 (BH9) - prodáno
outback
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 3072
Registrován: ned pro 20, 2015 8:40 am

Re: Přídavný displej - objednávky, diskuse, dotazy atd..

Příspěvek od outback »

A to vse je na OBD?
Subaru XV 2.0 Exclusive r.v.2018, facelift EyeSight CVT nonhybrid
Busík Hyundai H1
Fendt Platin 470 (ne, není to traktor)
Uživatelský avatar
HonzaCZ
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 21883
Registrován: pát črc 31, 2009 12:00 am
Bydliště: Praha

Re: Přídavný displej - objednávky, diskuse, dotazy atd..

Příspěvek od HonzaCZ »

Není, na OBD konektoru je jenom motorová CAN a K-line, která pokrejvá ECU, TCU, ABS/VDC a BIU. Komfortní CAN vede do navigace, potažmo toho displeje, co je u modelů s navigací nahoře, takže by se dala vzít tam. V mym případě bych to chtěl stejně tam někam zabudovat, protože tam je minimálně dost místa.
SOLCtech
V mládí jsem býval namyšlený, nicméně dnes už jsem bez chyby!
Legacy 3.0R sedan 5AT MY2007 (BLE) Obrázek [vlákno o autě]
Outback 2.5GX 4AT/VTD MY2001 (BH9) - prodáno
outback
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 3072
Registrován: ned pro 20, 2015 8:40 am

Re: Přídavný displej - objednávky, diskuse, dotazy atd..

Příspěvek od outback »

Připomínám - vše má Tomáš, který obvykle funguje v režimu "kdo se neozve, ten nespěchá" - takže záleží jen na vás, kdy to dostanete...
Subaru XV 2.0 Exclusive r.v.2018, facelift EyeSight CVT nonhybrid
Busík Hyundai H1
Fendt Platin 470 (ne, není to traktor)
Uživatelský avatar
spm
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 22544
Registrován: úte kvě 03, 2016 3:19 pm
Jméno a příjmení: Jan Krajdl

Re: Přídavný displej - objednávky, diskuse, dotazy atd..

Příspěvek od spm »

Já chtěl napsat něco jako jestli to dostanu i s montáží, ale přišlo mi to už moc drzý :-DDD Ty samotné displaye pro nás dva potížisty (já a parabol) jsou nějak odlišné nebo tam máme to, co všichni?
Subaru Outback BH 3.0 H6 Obrázek
Subaru Libero SDX Obrázek
Hyundai i20 1.2 2012 Obrázek
Volkswagen Transporter T4 Syncro 2.5TDI R5 Obrázek
Uživatelský avatar
Mareka
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 2591
Registrován: čtv bře 24, 2011 8:25 pm
Jméno a příjmení: Marek
Bydliště: Ostrava

Re: Přídavný displej - objednávky, diskuse, dotazy atd..

Příspěvek od Mareka »

Tak já nespěchám tak se neozývám.

Akorát nevím: když mám v tabulce uvedeny i externí čidla, tak je dostanu spolu s displejem nebo nakupuju sám?
Forester XT 2.5 EcuTek 1 (06), ex Forester XT 2.0 EcuTek 2 (02), Forester 2.0 (99)
Odpovědět

Zpět na „Modifikace a úpravy vozů“