Náš portálfotogaleriechat [0] KontaktSrazyWiki
 
Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 213 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 11, 12, 13, 14, 15  Další
Novostavba - rady, tipy, informace 
Autor Zpráva
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Uživatelský avatar

Registrován: ned čer 12, 2011 8:16 pm
Příspěvky: 3616
Bydliště: Opava
me zpetna klapka stvala tim, ze klapala... ale .. bez klapky to asi nikdo nema, ne?? dyt by to byl mazec ...

Odesláno pomocí Tapatalk

_________________
koncernová dieslová stodola ...
ex WRX 2008


sob led 13, 2018 11:57 am
Profil Zobrazit autorovy stránky
Závislý uživatel
Závislý uživatel

Registrován: pát zář 09, 2011 7:39 am
Příspěvky: 2605
Bydliště: Jemnice, Vysočina
Pokud je odtah vodorovný, tak stačí 1% sklon směrem ven a kondenzátu se zbavíš a zpětná klapka zamezí nechtěnému větrání když je třeba silný vítr a fouká to zrovna tak blbě. Pokud je ale odtah svislý, tak s kondenzátem nepomůže. Jestli je ale s potrubím digestoře možné normálně pracovat a není nějak navrdo třeba v rovné střeše, tak bych ještě zkusil zařadit sběrač s odvodem kondenzátu. Je to plastová blbinka za pár korun, ale pokud se kondenzát nebude stačit odpařovat, tak je potřeba sběrač ještě napojit na kanalizaci a to už není jen tak když nejde o dům ve výstavbě.

_________________
Ex:Subaru Outback 3,0R AT Comfort Navi MY 2007.... srdcovka a moc mě bavíl, budu vzpomínat
Nyní: BMW 330xd AT


sob led 13, 2018 2:10 pm
Profil
Online
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: úte kvě 16, 2017 7:13 am
Příspěvky: 503
Bydliště: České Budějovice
romull píše:
U té vaty tam vznikne mezera, ale tohle už jsem popisoval v dřívějších příspěvcích.
Právě proto ve střešní konstrukci nevěřím ničemu jinému než foukané ("sypané") izolaci vodorovně uložené, tam, řekl bych, toho hrozí nejméně.

romull píše:
a vzduch jako dobrý izolant? I tak se to dá říci třeba ve srovnání s kamenem nebo betonem. Vzduch funguje jen chvilku a stěny mezi kterými je vzduchová mezera jsou zprvu v pohodě, ale po chvilce když je za jednou +22°C a za tou druhou -15°C

Ale vzduch JE izolant, jen musí být uzavřený v malých komůrkách bez možnosti proudění. To je podstata vaty, ale i polystytenu a pěny. A v podstatě i Porothermu (kde ale kvůli únosnosti musí být ta mřížka hodně hrubá a proto izoluje blbě, dále se izolaci pomáhá přimícháváním pilin do hlíny, při vypalování opět vznikne po pilině dutinka naplněná produkty hoření a vzduchem, protože cihla je pórovitá) nebo Ytongu (což, pokud se nepletu, je velmi podobný materíál jako VPC, jen je v pozdější fázi výrobního procesu napěněn = naplněn vzduchem), to jsou ale "izolanty" nedobré, protože materiál s požadavky na únosnost i tepelnou izolaci zpravidla dělá obojí mizerně. I pěnosklo je jen mřížka držící vzduch bez možnosti proudění, všechny izolační materiály fungují takhle (analogicky vakuové desky, ale neslyšel jsem, že by to někdo reálně u RD používal). Rozdíl u vaty je jen v tom, že vzduch není držen pevně na své pozici, může tedy proudit, jak píšeš...ale proč by to při uložení na parozábranu dělal? Přes parozábranu proudit nebude a že by si jen tak ve velkém proudil skrz vatu sem a tam...to asi ne. Určitý vliv bude mít snaha ohřátého vzduchu stoupat vzhůru, ale sama struktura vaty tomu proudění z velké části brání. Ono kdyby to bylo jinak, tak by vata jako izolant prostě nefungovala, což ovšem víme že funguje. V horkém létě navíc faktor stoupání ohřátého vzduchu na straně interiéru na transportu tepla nepodílí, protože teplejší vzduch je v exteriéru. Pokud má někdo v podkrové zatepleném 40 cm vaty problém s přehříváním, viděl bych to opravdu na nedostatky v provedení, případně se tam teplo dostává jinudy (střešní okna například).

VDC píše:
Jestliže máte pasiv, kdy zevnitř máte nějaký ten vápenopísek nebo beton a nemáte to z vnitřní strany napajcovaný asfaltem nebo ten beton kletovaný, tak vám ta zeď prostě dýchá, protože nějakou vzdušnou vlhkost pojímá a zase uvolňuje. To je přirozené chování jakékoliv zdi. Když tam poběží rekuperace, bude to množství vodních par marginální, ale prostě z podstaty tam schopnost absorbovat vlhkost je.

Zděná stavba oblepená polystyrenem kladeným do celoplošně taženého lepidla, z obou stran znovu natažená lepidlem a zvenku pak ještě natažená akrylátovou fasádou, toho moc nenadýchá. Ano, zeď není parotěs, je to parobrzda, ale prostup vlhkosti přes stěnu se zde, řekl bych, ve velkém konat ani nemůže. Tím spíš, pokud se dobře větrá. Přínos cihly oproti sendviči je právě v té akumulaci (což sám píšeš), a to jak tepelné, tak vlhkosti. To zvýší setrvačnost při výkyvech (vaření apod.). Bohužel koupelna bývá až po strop oblepená obkladem a strop SDK, tam to nepomůže.

VDC píše:
Jo možná, když si to dělá někdo svépomocí a fakt všechno poctivě přelepí. Ale žádné firmě bych nevěřil. Vůbec žádné.

A to jsi uhodil hřebíček na hlavičku. Žádné firmě rozhodně NEVĚŘIT! Neříkám, že si to musí každý úplácat svépomocí, ale tyhle kritické detaily je potřeba především KONTROLOVAT. Oni v tom bydlet nebudou a záruční dobu přežije bez zjevných problémů kdejaké provedení. Kdo firmě VĚŘÍ, že to udělá správně, je jednoduše hazardér. Ten nejposlednější kopáč to třeba nevodrbe schválně, třeba to udělá nesprávně z neznalosti, nebo opravdu upřímně věří, že takhle malá dírka přece nevadí, to nemůže nikdy dělat problémy (třeba by si to stejně udělal i na svém), stavbyvedoucí by to měl v ideálním světě ohlídat, ale bohužel vím, kde je realita. Po pravdě řečeno nevím, v čem spočívá zásadní výhoda dřevostaveb (pro trvalé bydlení). Ano, je to rychleji postavené. Ano, dá se to rychle zbourat a z velké části zrecyklovat. Ale jinak je to za cca. stejné peníze (má-li to být udělané pořádně), nesrovnatelně náročnější na pečlivé provedení, na ekologický zázrak v případě dřevotřísek, OSB desek a moderních izolací taky nevěřím, akumulaci to nemá nebo se horko těžko dohání těžkými podlahami a třeba cihelnými obklady stěn a riziko poškození konstrukcí hmyzem a škůdci bych taky nepodceňoval (viz sousední vlákno o myších).

Levap píše:
S větráním digestoře bych potřeboval poradit, protože se mi na trubce kondenzuje vlhkost a kape ni to na linku (trubka u stropu). Díky

V podstatě vše už bylo řečeno. Jestli odtah z digestoře, ze kterého kape voda, dělala firma, tak ať si to přijedou opravit. Jinak přes stěnu vyspádovat ven, odtah nahoru přes střechu jedině vybavit odvaděčem kondenzátu a zavést do odpadu. Pomoct by mohlo i obalit trubku vatou v půdním prostoru, pokud je to tenhle případ (to by se mělo udělat vždy už jen kvůli tepelným ztrátám). Jestli nejde vyřešit stavebně, tak díru ucpat izolací, digestoř provozovat recirkulačně a vlhkost vždy vyvětrat okny.

_________________
Forester 2.0 XT ('04)


pon led 15, 2018 9:56 am
Profil
Předseda klubu
Předseda klubu
Uživatelský avatar

Registrován: sob črc 25, 2009 11:00 pm
Příspěvky: 23043
Bydliště: Guldenerova 26, Plzeň
Tapan píše:

Zděná stavba oblepená polystyrenem kladeným do celoplošně taženého lepidla, z obou stran znovu natažená lepidlem a zvenku pak ještě natažená akrylátovou fasádou, toho moc nenadýchá. Ano, zeď není parotěs, je to parobrzda, ale prostup vlhkosti přes stěnu se zde, řekl bych, ve velkém konat ani nemůže.


Já jsem samozřejmě nemyslel prostup stěnou, to je jasný, že to není možné. Měl jsem napsat akumulace vlhkosti, ne difuze. Nicméně dřevostavba nemá do čeho akumulovat, proto difuze.

Tapan píše:
Po pravdě řečeno nevím, v čem spočívá zásadní výhoda dřevostaveb (pro trvalé bydlení). Ano, je to rychleji postavené. Ano, dá se to rychle zbourat a z velké části zrecyklovat. Ale jinak je to za cca. stejné peníze (má-li to být udělané pořádně), nesrovnatelně náročnější na pečlivé provedení, na ekologický zázrak v případě dřevotřísek, OSB desek a moderních izolací taky nevěřím, akumulaci to nemá nebo se horko těžko dohání těžkými podlahami a třeba cihelnými obklady stěn a riziko poškození konstrukcí hmyzem a škůdci bych taky nepodceňoval (viz sousední vlákno o myších).


To je jako s preferencí aut. :-) Jestliže tě to apriori neoslovuje, těžko tě nějaké argumenty přesvědčí. :-)
Navíc dřevostavba je všeobjímající název pro mnoho konstrukčních systémů. A konstrukčních materiálů je stejně široká škála jako u staveb zděných.
Takže se to těžko jednoduše shrnuje. :-)

_________________
http://monstersubaru.eu
https://www.instagram.com/vdc.monstersubaru/
Subaru XT 1800 coupé ´89 + Subaru Outback 3,0 H6 '01
Toyota Previa 4WD 2.4 ´97
Subaru-Robin Generator 3 kW


pon led 15, 2018 9:26 pm
Profil Zobrazit autorovy stránky
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Uživatelský avatar

Registrován: úte črc 14, 2015 10:09 pm
Příspěvky: 696
Bydliště: Polička
Klucí moji zlatí....
Po cca 2-3 měsících jsem se zase dostal sem na fórum a tohle celý vlákno jsem si konečně pročetl.

1/ děkuji všem znalým věci za vyjádření a poskytnutí znalostí a zkušeností
2/ musím konstatovat, že jsem rád (a potvrdilo mi to, že lidi kolem Subaru jsou prostě v pohodě :D) že ač to tu někdy vypadalo na ostrou hádku, tak se tu lidi vždy domluvili že to a to platí vlastně za těch a těch podmínek a pak obě strany došli k závěru, že vlastně mají oba pravdu, když se doplní informace :)
3/ kluci co jste mi tu nabízeli, že byste mi poslali k náhledu projekt - budu moc rád. Jen jsem blb a jak sem to pročítal, tak sem si nanapsal kdo to vlastně byl... Takže pokud tato nabídka stále trvá, písněte mi prosím SZ třeba s mailem nebo vám odpovím svýho maila já. Budu vám moc vděčný. Budu na 99% stavět z vápenopískové cihly a zateplení šedým polystyrenem. Taklže pokud někdo má něco takového, bylo by to úplně super.
4/ z milionu předchozích stránek jsem si udělal nějaké závěry podle toho jaký vztah mám k jaké technologii a jak to cítím - protože o tom to je z velké části. Mám vykopírováno cca 5 stránek poznámek a postřehů pro projektanta :)

Všichni u mně máte rundu na letním srazu!

:-o [SUBARU] :-o

_________________
Subaru Forester SG 2.0X 2003, LPG
Otesánek - Subaru Outback 3.0R AT Comfort Navi MY 2007
Baví mě fotit, baví mně Subaru. Výsledek: http://yesilovemysubaru.tumblr.com


úte úno 27, 2018 10:07 pm
Profil Zobrazit autorovy stránky
Předseda klubu
Předseda klubu
Uživatelský avatar

Registrován: sob črc 25, 2009 11:00 pm
Příspěvky: 23043
Bydliště: Guldenerova 26, Plzeň
Jakube já ho prásknu, myslím, že to byl Tapan. :-)

_________________
http://monstersubaru.eu
https://www.instagram.com/vdc.monstersubaru/
Subaru XT 1800 coupé ´89 + Subaru Outback 3,0 H6 '01
Toyota Previa 4WD 2.4 ´97
Subaru-Robin Generator 3 kW


úte úno 27, 2018 10:49 pm
Profil Zobrazit autorovy stránky
Online
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: úte kvě 16, 2017 7:13 am
Příspěvky: 503
Bydliště: České Budějovice
JackeOb píše:
3/ kluci co jste mi tu nabízeli, že byste mi poslali k náhledu projekt - budu moc rád. Jen jsem blb a jak sem to pročítal, tak sem si nanapsal kdo to vlastně byl... Takže pokud tato nabídka stále trvá, písněte mi prosím

Má pravdu předseda :-) Pošli mi na sebe mailovku, třeba do SZ, projekt pošlu.

JackeOb píše:
Budu na 99% stavět z vápenopískové cihly a zateplení šedým polystyrenem.

Než se definitivně rozhodneš pro šedý, určitě koukni ještě SEM.

VDC píše:
Já jsem samozřejmě nemyslel prostup stěnou, to je jasný, že to není možné. Měl jsem napsat akumulace vlhkosti, ne difuze. Nicméně dřevostavba nemá do čeho akumulovat, proto difuze.

A já bych si dovolil své předchozí tvrzení poupravit. Dům je v lepidle a zvnějšku je dobře vidět, kde je ložnice (kde aktuálně spíme 2 dospěli, 2 malé děti a pes) - vzduch si cestu najde a přes sádrovou omítku, perlinku v lepidle, spáry mezi tvárnicemi, celoplošeně lepený 30 cm EPS (takže zase spárami) a opět perlinku v lepidle se dokáže dostat ven, kde ve výrazně nižší teplotě samozřejmě kondenzuje vlhkost a dělá to vlhké fleky na lepidle. Nejvíce to bylo znát začátkem (první zabydlené) zimy, teď ani v těchto mrazech už to nepozoruji. Problém to prý není, po dokončení fasády už by to nemělo dělat vůbec nic. Ale překvapilo mě to a jen utvrdilo v názoru, že cokoliv krom neperforované parotěsné folie prostě parotěsnou funkci neudělá. Jinak uvnitř domu se nikde fleky nedělají ani nedělaly a větrání je snad díky vzduchotechnice dostatečné.

VDC píše:
To je jako s preferencí aut. Jestliže tě to apriori neoslovuje, těžko tě nějaké argumenty přesvědčí.
Navíc dřevostavba je všeobjímající název pro mnoho konstrukčních systémů. A konstrukčních materiálů je stejně široká škála jako u staveb zděných.
Takže se to těžko jednoduše shrnuje.

Dík za odpověď, já jen abych nežil v nějakém těžkém bludu :-) Já dřevostavby nezavrhuji, mají výhody i nevýhody a většina těch nevýhod se dá dobrým návrhem vyřešit. Já se jich jen trochu bojím (výrazně větší potřeba precizního provedení zejm. v detailech), beton myši nežerou a ve vlhku nezplesniví :-)

No a protože jsem slíbil, že prozradím, jaký tepelný most jsem na našem domě nevyřešil a ani nevyřeším, tady to je (musel jsem si počkat na pořádné mrazy, aby na něm opravdu začala ve významnější míře kondenzovat vzdušná vlhkost):


Přílohy:
IMG_20180114_215336.jpg
IMG_20180114_215336.jpg [ 84.02 KiB | Zobrazeno 331 krát ]

_________________
Forester 2.0 XT ('04)
stř úno 28, 2018 9:15 am
Profil
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Uživatelský avatar

Registrován: úte črc 14, 2015 10:09 pm
Příspěvky: 696
Bydliště: Polička
Díky za PDF, mrknu na to.
Docela mi taky (snad) něco daly dva youtube seriály:
https://www.youtube.com/watch?v=PMiJSgN ... V2dXzw_kUr
+ mám rozkoukáno https://www.youtube.com/watch?v=A52CAmu ... S7gm_b5HjO
neberu to jako nějaký slovo boží, ale je to zajímavý, je to z praxe a člověk si z toho leccos může vzít

_________________
Subaru Forester SG 2.0X 2003, LPG
Otesánek - Subaru Outback 3.0R AT Comfort Navi MY 2007
Baví mě fotit, baví mně Subaru. Výsledek: http://yesilovemysubaru.tumblr.com


stř úno 28, 2018 9:42 am
Profil Zobrazit autorovy stránky
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: stř čer 01, 2016 5:09 pm
Příspěvky: 259
Bydliště: Praha
Už docela dost dlouho přemýšlím o novostavbě a teď se to zdá být hodně aktuální.
Neznáte nějakého šikovného projektanta nebo není tady někdo, kdo se tím baví a živí?

_________________
2005 Outback 3,0R
2018 Forester XT


čtv kvě 10, 2018 7:11 pm
Profil
Online
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: úte kvě 16, 2017 7:13 am
Příspěvky: 503
Bydliště: České Budějovice
Jozifek: Že bych se tím zrovna živil, to už pár let ne, ale jestli potřebuješ projekt a má to být zděné, tak to bych měl umět. Odkud jsi, resp. kde chceš stavět?

_________________
Forester 2.0 XT ('04)


čtv kvě 10, 2018 7:28 pm
Profil
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: stř čer 01, 2016 5:09 pm
Příspěvky: 259
Bydliště: Praha
Ahoj, mělo by to všechno být v Praze.
Ona to bude taková etapová záležitost.
Těch staveb několik během cca deseti let

_________________
2005 Outback 3,0R
2018 Forester XT


čtv kvě 10, 2018 7:35 pm
Profil
Nováček
Nováček

Registrován: pon úno 19, 2018 9:36 pm
Příspěvky: 32
Bydliště: Old Village
Tak já se tím zatím ještě živím, bavím a v neposlední řadě i realizuji, ale Praha je pro mne out.

_________________
Trabukowski
Toyota Corolla Verso 2004 1,8 vvt-i
Audi A2 - 1,4i (ex)
Škoda felicia 1,3Mpi (ex)
Renault Megane 1,9 tdi (ex - katastrofa)
Ford Sierra 1,6 i (ex - fantazie)
Škoda 100 LS (ex - bomba)


čtv kvě 10, 2018 7:37 pm
Profil
Online
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: úte kvě 16, 2017 7:13 am
Příspěvky: 503
Bydliště: České Budějovice
Jo, tak to by mě mohlo kapacitně skoro nasytit :-D Dělám to teď jako hobby záležitost při jiné práci. Ať to tu neplevelíme, můžeme to probrat třeba zítra dopo po telefonu? Hoď mi třeba číslo do SZ.

_________________
Forester 2.0 XT ('04)


čtv kvě 10, 2018 7:39 pm
Profil
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: stř čer 01, 2016 5:09 pm
Příspěvky: 259
Bydliště: Praha
Já ti pošlu SZ. Hlavně by mělo jít o citlivé spojení nového a historického

_________________
2005 Outback 3,0R
2018 Forester XT


čtv kvě 10, 2018 7:44 pm
Profil
Uživatel fóra
Uživatel fóra
Uživatelský avatar

Registrován: pon dub 06, 2015 3:46 pm
Příspěvky: 152
Bydliště: Praha
Čau, i na se tim bokem živím. Respektive to hlavní dělá kámoš ten to má víc haló hlavní práci. Já to mám jako práci po práci kámoš má i své razítko takže není problém cokoliv. Kdyztak SZ.

Odesláno z mého X Compact pomocí Tapatalk

_________________
Subaru Outback H6 3.0R 180kW MY2006
Subaru Legacy 2.0R 121 kW MY2006 - Prodáno


čtv kvě 10, 2018 8:32 pm
Profil Zobrazit autorovy stránky
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odpovědět na téma   [ Příspěvků: 213 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 11, 12, 13, 14, 15  Další

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na: