Náš portálfotogaleriechat [0] KontaktSrazyWiki

Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 166 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 8, 9, 10, 11, 12  Další
Výměna chladící kapaliny 
Autor Zpráva
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel

spm píše:
Loga: chemie mi moc nešla, ale takový praktický pokus - na rychlovarný konvici se mi dost brutálně usazuje vodní kámen - a to i v případě, že tu nespotřebovanou vodu z ní hned vyleju. Takže čistě teoreticky dle toho, když v ní převařim vodu, kterou pak někam naleju a v tý konvici stejně zbyde škraloup minerálů, tak ta přelitá voda asi o něco měkčí bude, když v ní tohle chybí...

Srovnání varné konvice a chladiče trochu pokulhává.
Nezapomeň, že do ní leješ pořád další a další (tvrdou) vodu, kdežto do chladiče ji naleješ pouze jednorázově a navíc antifreeze obsahuje, vedle inhibitorů koroze a přísad proti pěnivosti , také látky zabraňující tvorbě usazenin a kotelního kamene.
Zatímco destilovaná voda (hladová voda) poškozuje celý chladící systém tím, že degraduje obsažené inhibitory a váže na sebe ionty z použitých materiálů chladícího okruhu.
Suma sumárum, když do staré chladící soustavy použiješ pro naředění destilku, je často narušena její těsnost a v krajním případě může dokonce jít do kopru i těsnění pod hlavou válců.
Takže pro ředění nemrznoucí směsi zásadně vodu. Obyčejnou pitnou vodu z vodovodního kohoutku.

čtv črc 06, 2017 6:48 am
Závislý uživatel
Závislý uživatel

tak jako jasne - jednim prevarenim z toho destilka nebude. ale veril bych, ze o trochu se to zmekci. jinak tohle jsem zrovna resil o thread vedle, pac mi praskla hadice od chladice a musel jsem dolivat. jel jsem pro destilku a lil tam tu, protoze ta voda z kohoutku doma je ze studny a kdyz vidim, co ten kamen dela treba na vodovodni baterii, tak jsem si dost jistej, ze by to ten chladici okruh velice rychle ucpalo. a v tehlech mistech co jsem slysel, tak i ta vodovodni voda je tvrda jak prase... nicmene ta kapalina se stejne bude muset vymenit, pac tim redenim zase prichazi o mrazuodolnost, takze je to stejne nouzovka do zimy...

Odesláno z mého SM-G930F pomocí Tapatalk

čtv črc 06, 2017 8:12 am
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu

Mapy po zaschnutí vody nemusí znamenat, že je tvrdá. Mě to dělá všelicos (mapy, povlak), co vypadá jako příznaky tvrdý vody, ale dle testu, co jsem dělal já i dle pravidelných testů dodavatele vody je 1,06 mmol/l nebo tak nějak, což je tak střední hodnota v rozsahu měkký vody.

Ale tak ze studny je to samozřejmě dost pravděpodobně tvrdý. Ale v tý chvíli bych možná radši než destilku nalil do toho motoru třeba neperlivou neminerální vodu z krámu s potravinama.

čtv črc 06, 2017 1:28 pm
Profil ICQ
Závislý uživatel
Závislý uživatel

Tak krom map mám i ten rozbor, kde je asi 9mmol/l :-DDD Kolik má ta z řádu nevim, ale někde jsem čet cosi o 5mmol/l, takže taky žádná sláva... jo, voda z krámu mě nenapadla... ale stejně to do zimy půjde ven, protože čert ví, jak moc je nemrznoucí...

Edit: tuší někdo, do kolika je ta originální zelená kapalina odolná vůči mrazu? Jsem jenom ze zájmu to teď hodil do googlu, abych si udělal představu, kolik mě ta sranda bude stát a u hromady těch druhovýrobních kapalin jsou údaje jako -25C a podobně - což mi přijde dost málo. Na to, že když se to pak dá v mrazu někam na hory, kde může být -30 a ono to zmrzne a roztrhne motor...

čtv črc 06, 2017 1:41 pm
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu

plukovník píše:
Není 2 roky zase trochu málo?
To je spíš interval výměny pro brzdovou kapalinu DOT4.
No tak u Subaru jsou intervaly obecně přísnější, kratší. Možná i to je částečně příčina tý pověstný spolehlivosti. Nevím, jak u nových modelů, ale u starších nejsou předepsaný ani použitý žádný long life srágory a všechno se hezky "často" mění. Brzdovka, jestli se nepletu, je taky 2 roky / 30t km, jak píšeš.

Vzhledem k tomu, že premixed originál chladící směs stojí 5 L asi 850 Kč a 5 L obvykle stačí na výměnu, tak bych moc neřešil, co tam lejt. :)

čtv črc 06, 2017 1:58 pm
Profil ICQ
Předseda klubu
Předseda klubu

Hkavně když budeš mít směs do -25 a bude -30, tak to nezamrzne, jen se v okruhu udělá taková hustá kaše. Jo tekutina je lepší, ale motor to neroztrhne. :-)

Toyota Previa 4WD 2.4 ´97- rekonstrukce Toyoty
Subaru-Robin Generator 3 kW

čtv črc 06, 2017 4:00 pm
Profil Zobrazit autorovy stránky
Uživatel fóra
Uživatel fóra

Děkuji za radu s chladící kapalinou, nakonec jsem tam dal nějakou, jejíž barvu bych specifikoval jako modro-zelenou. Původně jsem si řekl, že teda dám originální, tak jsem volal do emilfrey a tam prý originální chladící směs nemají, jen nějakou modrou, kterou stočí do přinesené nádobyu za 211,-/l. To mi přijde za neoriginální jakousi celkem dost. Ani nevím kde jinde by jí mohli mít, možná v AWD, ale to je pro mě celkem daleko, zvlášť jet tam jen kvůli tomu. Nebo někde objednat na internetu, ale vzhledem k tomu, že jsem potřeboval vyměnit tekoucí chladič a nechtěl čekat, tak to nepřipadalo v úvahu.

sob črc 08, 2017 2:04 pm
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel

Loga píše:
Děkuji za radu s chladící kapalinou, nakonec jsem tam dal nějakou, jejíž barvu bych specifikoval jako modro-zelenou. Původně jsem si řekl, že teda dám originální, tak jsem volal do emilfrey a tam prý originální chladící směs nemají, jen nějakou modrou, kterou stočí do přinesené nádobyu za 211,-/l. To mi přijde za neoriginální jakousi celkem dost. Ani nevím kde jinde by jí mohli mít, možná v AWD, ale to je pro mě celkem daleko, zvlášť jet tam jen kvůli tomu. Nebo někde objednat na internetu, ale vzhledem k tomu, že jsem potřeboval vyměnit tekoucí chladič a nechtěl čekat, tak to nepřipadalo …

Ano, udělal jsi dobře.
Jestli tvá ekvipáž je ročník 2002, tak to chce modrozelenou G11.
No, a já bych také na tvém místě šel touto cestou, např. koncentrát Castrol Radicool FN...

sob črc 08, 2017 2:24 pm
Závislý uživatel
Závislý uživatel

Tuto jsem dával taky,klasická nemrzka,do svých starších aut jsem jí dával vždy,výroba kdesi na slovensku.Původní už byla tmavší barvy.

Naposledy upravil sima dne sob črc 08, 2017 9:43 pm, celkově upraveno 1

sob črc 08, 2017 9:24 pm
Závislý uživatel
Závislý uživatel

Já tam dal G12: Total Glacelf Auto Supra G12 . :-)

sob črc 08, 2017 9:40 pm
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel

Tak jsem byl v obchodě a náhodou šel kolem regálu s chladicí kapalinou. Kouknu na doporučené vozy a... ...a zase špatně. Já už tam leju radši subaru chladicí kapalinu. Obrázek

Kdyby to nešlo přečíst, tak subaru je na růžové, která je k prdu...

Odesláno z mého Haier HW-W910 MiUI pomocí Tapatalk

úte pro 26, 2017 9:44 am
Závislý uživatel
Závislý uživatel

Taky kupuju u subaru. Však to nestojí zase tolik

ex VeBe CC
ex Kadett GSi
ex Škoda 100
ex Škoda 110R

http://www.drkteam.cz/team_member/martin-vetyska/

úte pro 26, 2017 12:20 pm
Nováček
Nováček

A co tahle nemrznoučka, https://www.autokelly.cz/Product/NA-KA-3/11492866/39849642;38979037;38908589;40117985;40117963# prý vhodná pro asijská auta i subaru, nebo raději přímo od subaru ale co když je to stejné jen jiné balení třeba sud v subaru na dílně.

pát led 12, 2018 2:31 pm
Předseda klubu
Předseda klubu

Tuhle jsem nalil na zimu já. Popisu věřím.

Toyota Previa 4WD 2.4 ´97- rekonstrukce Toyoty
Subaru-Robin Generator 3 kW

pát led 12, 2018 8:09 pm
Nováček
Nováček

Jo taky tomu věřím a navíc někdo musel začít prodávat nemznoučku pro asijská auta jezdí jich tou spousta a ne každý jezdí do origo servisu.

sob led 13, 2018 2:45 pm
Odpovědět na téma   [ Příspěvků: 166 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 8, 9, 10, 11, 12  Další