Xenony

Diskuse týkající se elektrické výbavy vozidla a osvětlení exteriéru i interiéru, žárovky, Led osvětlení atd.
Odpovědět
Uživatelský avatar
ybrcek
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 5315
Registrován: sob lis 12, 2016 8:54 pm
Jméno a příjmení: Martin Vetyška
Bydliště: Půlpánov u Štatlu
Kontaktovat uživatele:

Re: Xenony

Příspěvek od ybrcek »

ty jo ted koukám že jsem ani nenapsal výsledek opravy, vyměnil jsem čidlo náklonu konktrolka zhasla nechal jsem světla seřídit a paráda
AUDI quattro A6 Avant 2,7V6 TDI
ex Tribeca 3,6 H6
ex Forester 2,5 XT SG9
ex VeCe GTS 1,9CDTI
ex VeBe CC 2,5V6
ex Kadett GSi 2,0i
ex Škoda 100
ex Škoda 110R

http://www.drkteam.cz/team_member/martin-vetyska/
KTM 950 SuperEnduroR
K25
Uživatel fóra
Uživatel fóra
Příspěvky: 213
Registrován: stř čer 04, 2014 10:01 am
Jméno a příjmení: Kamil Kuběna
Bydliště: Vyškov

Re: Xenony

Příspěvek od K25 »

Takže abych nebyl zapomnětlivý jako ybrcek, tak se pokusím shrnout pokus o výměnu žárovek v předních parkovačkách na Outbacku 08 s xenony, kdy jsem na předchozí straně žádal o radu jak odstranit víčko na světlometu za výbojkou. Jak psal Honza
HonzaCZ píše:Jo, bajonet. Opatrně, bývá to zatuhlé.
tak to přesně bylo. Bajonetový závit a na víčku z logiky věci hodně natěsno guma, aby se dovnitř nedostala vlhkost. Muselo se tomu zpočátku pomoci jemným poklepem a když jsem potom to víčko nevědomky nasazoval v jiné poloze než původně bylo tak se mu vůbec nechtělo zpátky. Zkrátka od začátku do konce pěkná drbačka, místa na parkovačky pořád málo. Člověk se na ně sice konečky prstů dostane, patice je taky celkem dlouhá, ale abych s ní pootočil, na to jsem vyskoušel pár postupů a pár různých nástrojů.

Jinak tedy retro žárovičky vyměněny za ledky od Osramu o teplotě 6000 K, subjektivně ta barva daleko líp ladí k xenonům, nehledě na to, že svítí víc než původní žárovka s očouzenou baňkou.
2000 - 2015: Subaru Impreza 2.0 GL 1996
2015 - ... : Subaru Legacy Outback 3.0R 2008
Uživatelský avatar
HonzaCZ
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 21883
Registrován: pát črc 31, 2009 12:00 am
Bydliště: Praha

Re: Xenony

Příspěvek od HonzaCZ »

Jaké jsi dával ty LED? Myslím rozložení, resp. směrování LED modulů - do 5 stran nebo jenom přímo nebo nějaký jiný typ?
SOLCtech
V mládí jsem býval namyšlený, nicméně dnes už jsem bez chyby!
Legacy 3.0R sedan 5AT MY2007 (BLE) Obrázek [vlákno o autě]
Outback 2.5GX 4AT/VTD MY2001 (BH9) - prodáno
K25
Uživatel fóra
Uživatel fóra
Příspěvky: 213
Registrován: stř čer 04, 2014 10:01 am
Jméno a příjmení: Kamil Kuběna
Bydliště: Vyškov

Re: Xenony

Příspěvek od K25 »

Měly by to být asi tyto:

http://www.osram.cz/osram_cz/produkty/s ... /index.jsp

Respektive oni mají více řad, ale konstrukčně se zdají být všechny stejné, navíc já jsem je měl v šuplíku už něco přes rok a nevybavím si co přesně bylo na obalu. Samozřejmě nejsou homologované pro venkovní použití.
Ptáš se pravděpodobně kvůli rozptylu světla. Mají jenom jeden čip vepředu (takže nehrozí nějaký velký odraz od reflektoru za žárovkou, pokud tam je), jenže ten čip je překrytý takovou polomatnou čočkou, takže se to světlo trochu rozptýlí na ní. Samozřejmě jsem měl obavu jak bude ta ledka svítit a byl jsem připravený vrátit tam žárovku zpátky, ale když jsem porovnal množství světla na zdi v potemnělé garáži, tak mi to přišlo v pohodě. Možná to ještě znovu zhodnotím, pro klid duše =).
2000 - 2015: Subaru Impreza 2.0 GL 1996
2015 - ... : Subaru Legacy Outback 3.0R 2008
Uživatelský avatar
HonzaCZ
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 21883
Registrován: pát črc 31, 2009 12:00 am
Bydliště: Praha

Re: Xenony

Příspěvek od HonzaCZ »

To vypadá dobře, já se ptám, protože mě čeká výměna žárovky a docela bych tam nějakou LEDku dal. Ale zase mám zkušenosti, že ne vždy to funguje dobře, protože žárovka svítí do všech směrů , kór tahle bezpaticová W5W a širokým spektrem vlnových délek, a LEDky svítí dost specifickým směrem a jednou vlnovou délkou. Tedy často to dělá neplechu. Takže jsem nechtěl prudit, ale spíš poradit. :)

EDIT: ...ale spíš si nechat poradit. :)
SOLCtech
V mládí jsem býval namyšlený, nicméně dnes už jsem bez chyby!
Legacy 3.0R sedan 5AT MY2007 (BLE) Obrázek [vlákno o autě]
Outback 2.5GX 4AT/VTD MY2001 (BH9) - prodáno
K25
Uživatel fóra
Uživatel fóra
Příspěvky: 213
Registrován: stř čer 04, 2014 10:01 am
Jméno a příjmení: Kamil Kuběna
Bydliště: Vyškov

Re: Xenony

Příspěvek od K25 »

V pořádku, já se taky snažím napřed přemýšlet a až potom jednat ;-D . Je mi jasný, že to nebude úplně košer, jinak by si takhle velká firma nechala ty ledky schválit pro použití ve venkovních světlech, aby na nich mohli víc vydělávat. Na druhou stranu si říkám, že jsou to jen "blbý" parkovačky. Ve dne prakticky nejsou vidět a já toho třeba potmě moc nenajezdím, natož abych si vzpomněl, kdy jsem naposledy stál někde na kraji silnice jenom na parkovačky. Potmě bych se prioritně snažil z té silnice dostat někam do bezpečí.

Jinak pokud se do toho pustíš, tak já bych dneska možná neoddělával to víčko z hlavních světel, protože tam stejně nezískáš tolik místa, aby se tou paticí (zkrátka tím v čem je žárovka) dalo pohodlně otočit. Na té patici jsou sice po bocích taková křidélka pro lepší úchop, ale mě se to vpravo podařilo povolit až v momentě, kdy jsem jedno křidélko podepřel prstem a na druhé jsem zatlačil šroubovákem skrz mezeru mezi světlem a tou přepážkou ke které je uchyceno. Prostě zlatý stary dobrý auta, tam to bylo easy. Pak se případně pochlub zážitky, rád se pobavím :-) .
2000 - 2015: Subaru Impreza 2.0 GL 1996
2015 - ... : Subaru Legacy Outback 3.0R 2008
Uživatelský avatar
HonzaCZ
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 21883
Registrován: pát črc 31, 2009 12:00 am
Bydliště: Praha

Re: Xenony

Příspěvek od HonzaCZ »

K25 píše:Prostě zlatý stary dobrý auta, tam to bylo easy.
Jak který starý :) U OTB BH se muselo pro výměnu parkovačky vyndavat světlo nebo někde spodem přes podběh. Proto, když jsem vyndaval světla, tak jsem tam vždy dával preventivně nové žárovky. :)
K25 píše:Pak se případně pochlub zážitky, rád se pobavím .
To já už mám za sebou obě strany. Jako pamatuju si, že to bylo trochu oser vpravo, ale dal jsem to jen rukama. :)
SOLCtech
V mládí jsem býval namyšlený, nicméně dnes už jsem bez chyby!
Legacy 3.0R sedan 5AT MY2007 (BLE) Obrázek [vlákno o autě]
Outback 2.5GX 4AT/VTD MY2001 (BH9) - prodáno
Uživatelský avatar
Mira
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 10622
Registrován: úte srp 18, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Miroslav
Bydliště: Poslední zatáčka před Vídní

Re: Xenony

Příspěvek od Mira »

Na impreze byla výměna parkovačky na jeden šroub. S ledkama (rozptylky) to svítilo podstatně jinak než s W5W. Barvou světla i intenzitou, ta byla mnohem vyšší. Barvou se to sladilo s žárovkama osram cool blue. Jinak obyč. žárovky vydrží zhruba stejně. Mě prdla pravá přímo na STK a levá 14 dnů potom. Ale u forestra je to náročnějsí operace, maska dolů, světlo ven. Přes podběh je to spíš pro hudiniho. A doporučuju všechny šrouby u světel prostříknout před demontáží, jde to lehce zezadu. Ale stejně jsem u každýho světla jeden urval (vlastně stejně ty spodní), v tom čele doslova zarostou.
Forester SG XT
ex Impreza 97 s baťohem
Uživatelský avatar
spm
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 22544
Registrován: úte kvě 03, 2016 3:19 pm
Jméno a příjmení: Jan Krajdl

Re: Xenony

Příspěvek od spm »

tak svetlo u BH drzi na 3 sroubech, to jsem zvladnul demontovat i ja (nedobrovolne :-DDD)

Odesláno z mého SM-G930F pomocí Tapatalk
Subaru Outback BH 3.0 H6 Obrázek
Subaru Libero SDX Obrázek
Hyundai i20 1.2 2012 Obrázek
Volkswagen Transporter T4 Syncro 2.5TDI R5 Obrázek
Uživatelský avatar
Mira
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 10622
Registrován: úte srp 18, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Miroslav
Bydliště: Poslední zatáčka před Vídní

Re: Xenony

Příspěvek od Mira »

Pro mě to byly 2 minutky impreza a hoďka u forestra. :-D
Forester SG XT
ex Impreza 97 s baťohem
prefectionist
Nováček
Nováček
Příspěvky: 17
Registrován: čtv pro 20, 2012 9:23 am
Bydliště: Vsetín

Re: Xenony

Příspěvek od prefectionist »

Ahoj panove, po letech ozivuji sekci a mam dotaz: Outback 2007, orig. xenony: jedna z vybojek zacala vykazoval velmi lenivy start, zpozdeni cca 3-5 sekund, ale pak se rozzehne do plneho vykonu a sviti stejne jako druha/jako vzdy... tipujete to na vadnou vybojku, nebo spise vadnou ridici jednotku (ballast)? Diky moc
Uživatelský avatar
HonzaCZ
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 21883
Registrován: pát črc 31, 2009 12:00 am
Bydliště: Praha

Re: Xenony

Příspěvek od HonzaCZ »

Ahoj, výbojka.
SOLCtech
V mládí jsem býval namyšlený, nicméně dnes už jsem bez chyby!
Legacy 3.0R sedan 5AT MY2007 (BLE) Obrázek [vlákno o autě]
Outback 2.5GX 4AT/VTD MY2001 (BH9) - prodáno
Uživatelský avatar
ybrcek
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 5315
Registrován: sob lis 12, 2016 8:54 pm
Jméno a příjmení: Martin Vetyška
Bydliště: Půlpánov u Štatlu
Kontaktovat uživatele:

Re: Xenony

Příspěvek od ybrcek »

přehod vybojky mezi sebou a uvidíš
ale tak myslím výbojka
AUDI quattro A6 Avant 2,7V6 TDI
ex Tribeca 3,6 H6
ex Forester 2,5 XT SG9
ex VeCe GTS 1,9CDTI
ex VeBe CC 2,5V6
ex Kadett GSi 2,0i
ex Škoda 100
ex Škoda 110R

http://www.drkteam.cz/team_member/martin-vetyska/
KTM 950 SuperEnduroR
prefectionist
Nováček
Nováček
Příspěvky: 17
Registrován: čtv pro 20, 2012 9:23 am
Bydliště: Vsetín

Re: Xenony

Příspěvek od prefectionist »

Tak uz jsem se chystal vybojky prohodit, ale po vyjmuti te zpozdene se tato ukazala jako temer cela mlecna a "ocouzena", takze jsem k zamene ani nepristoupil a rovnou objednavam nove vybojky (predpokladam, ze ocouzena by byt nemela, pri pohledu zepredu OK (svit i barva), pri rozsviceni proti vartum temer slepa)
Uživatelský avatar
ybrcek
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 5315
Registrován: sob lis 12, 2016 8:54 pm
Jméno a příjmení: Martin Vetyška
Bydliště: Půlpánov u Štatlu
Kontaktovat uživatele:

Re: Xenony

Příspěvek od ybrcek »

tak to už má odsvícené, co jsem měnil výbojky tak jak se tam objeví bílé zamlžení tak už to je zralé na výměnu, ztrácí to rychle bílou barvu a jde do fialova
naštěstí ty vybojky nejsou drahý
AUDI quattro A6 Avant 2,7V6 TDI
ex Tribeca 3,6 H6
ex Forester 2,5 XT SG9
ex VeCe GTS 1,9CDTI
ex VeBe CC 2,5V6
ex Kadett GSi 2,0i
ex Škoda 100
ex Škoda 110R

http://www.drkteam.cz/team_member/martin-vetyska/
KTM 950 SuperEnduroR
Odpovědět

Zpět na „Elektrická výbava auta a osvětlení“