Náš portálfotogaleriechat [0] KontaktSrazyWiki

Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 14 ] 
navigace montáž 
Autor Zpráva
Nováček
Nováček

ahoj lidi mám subaru forester 2016 verze active 2.0i benzín 110kw. Rád bych vyměnil originál stavající radio od subaru, za navigaci např tuto: https://www.tssgroup.cz/multimedialni-r ... #parametry

chci se zeptat zda mě tam půjde, jak je složitá intalace a připojení kabeláže.
a jak se demontuje pohledový kryt co je okolo radia, regulatoru ofukovaní atd.
Děkuji za odpověd

úte pro 05, 2017 11:02 am
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu

Ahoj, to je jednoduchý. Musíš si pořídit montážní sadu přímo pro tvoje auto. Součástí tý bude novej rámeček s dírou pro 2 DIN rádio a možná i nějaký želízka... Tipuju něco takovýho nebo takovýho...

No a to je první fáze. Tím dosáhneš schopnosti to vůbec mechanicky nainstalovat. Pak musíš pokračovat fází dvě, kde zajistíš elektrický spojení - tedy nějakou redukci z originální elektroinstalace na DIN, něco na ovládání rádia z volantu, atd. To si musíš samozřejmě taky vyhledat co do kompatibility konkrétně pro tvůj model.

stř pro 06, 2017 3:59 pm
Profil ICQ
Nováček
Nováček

Hele, trochu me zarazila veta "Přes vysokou citlivost, není možné srovnávat příjem signálu s originálním autorádiem."...

Aby to nebyl spis downgrade, i kdyz to vypada pekne - ono to radio v zakladu uz tak hraje priserne, neco horsiho si neumim predstavit...

Mas s tim zkusenost - slysel jsi to hrat?

stř pro 06, 2017 5:41 pm
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu

Aha, teď mě napadlo se kouknout i na ten původní odkaz. :) Tak to berte můj první příspěvek jako bezpředmětný...

Resp. doporučil bych mojí "modulární" variantu, než kupovat něco hotovýho, co když se rozsype, tak s tím nic neuděláš. Když si to přestavíš na 2DIN + ISO kabeláž, tak si tam pak kdykoliv dáš jakýkoliv rádio.

stř pro 06, 2017 6:27 pm
Profil ICQ
Vášnivý uživatel
Vášnivý uživatel

Historicky jsem se o to zajimal. Pravda, spise teoreticky, protoze do meho auto bych to nedal. Ale obecne jsem narazil prave na zkusenosti, ze jiz dost bidne radio hraje jeste hure. Bracha ma neco podobneho v alfe - delaal si to tedy sam. A jemu se prijem autoradia sice nezhorsil, ale (1) nedokazal rozchodit integrovane HF, takze si musel natahnout vlastni kabel s mikrofonem - to ho pry nijak netrapi a (2) v jeho android zarizeni chybi a nejspis navzdy chybet bude podpora RDS - rikal, ze ho to po par mesiich caclo dost srat a sere ho to porad :-)

PRODÁNO: Subaru Impreza STI, Type R, MY98

stř pro 06, 2017 6:37 pm
Nováček
Nováček

Prave, ja se o to taky zajimal teoreticky... 2DIN radio s navi co za neco stoji kostuje minimalne kolem peti litru. Pak neco za montaz atd - nakonec jsem si koupil celkem za petikilo drzak na mobil a nabijecku do zapalovace a tech mejch deset cest za rok s navigaci s tim zvladam bravurne.

Navic mam ve vsech srotech tu samou navi - pac telefen lze pouzivat kdekoli.

A jeste poznatek z pezota - horsi nez navigace zadna ja navigace debilni...

Takze kdyz radio s navi, tak brat neco osvedcenyho a kvalitniho a rozhodne nesetrit - aby si pak clovek nerval vlasy jako vyse zminenej Alfista

stř pro 06, 2017 7:23 pm
Vášnivý uživatel
Vášnivý uživatel

Alfista je s navigaci maximalne spokojen, ma jich tam nekolik a vyhovuje kazda :-) Navic tam ma torque a par dalsich aplikaci. Ale radio mu holt nepreladi ani dopravni zpravy nezapnou, no.

PRODÁNO: Subaru Impreza STI, Type R, MY98

stř pro 06, 2017 10:42 pm
Nováček
Nováček

Jakou teda navigaci by jste mě doporučili do subara forester 2016 sj 2.0i?

stř pro 06, 2017 10:44 pm
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu

Myslím že a android 4. 1 když už jsou radia se 7.1 není dobrá volba. Udělal bych to jak říká Honza. Sehnal dobrý 2din rádio co bude umět co ty potřebuješ a napasoval ho.

stř pro 06, 2017 11:28 pm
Nováček
Nováček

Takže něco takového by mohlo být? https://www.2din.cz/2din-autoradia/auto ... -dn8802-2/
1. pujde tam dle rozmeru chci zachovat pochopitelně origo oplastovaní aby to vypadalo jako original navigace.
2. jak se napojuje kabeláž? nebude mě tam nějaky kabel z auta chybět když mám 1din radio a budu tam davat 2din radio?

čtv pro 07, 2017 12:30 am
Nováček
Nováček

nebo toto ? https://www.2din.cz/autoradia/multimedi ... ax100-eur/

čtv pro 07, 2017 12:32 am
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu

Za me, zrcadleni je lepsi moznost, precijen data v telefonu uz nejaky mas (napr. ulozena hledani atd.). Jen je potreba pocitat s tim, ze to bude zrat baterku v telefonu a nejake aktivni kolibce se stejne nevyhnes. Pak je otazka, zda si pomuzes mezi 5" displejem telefonu a 6.2" navigace, kdyz jsou navi aplikace casto optimalizovany pro orientaci na vysku.
Jinak zrcadleni nabizi asi vetsina 2 din radii stredni tridy, zalezi pak na tom, jestli je k tomu potreba dalsi modul ci ne (muj kenwood jej potrebuje). Urcite bych nejdriv 2x overil kompatibilitu s telefonem, idealne v realu.

čtv pro 07, 2017 1:09 am
Závislý uživatel
Závislý uživatel

mne RDS v dnesni dobe internetu stejne prijde uz jako archaickej prezitek :-) popravde jsem snad ani nikdy nemel zarizeni, co by ho umelo...

Odesláno z mého SM-G930F pomocí Tapatalk

čtv pro 07, 2017 8:15 am
Vášnivý uživatel
Vášnivý uživatel

Ahoj Jakube,
mám taky 2016 model, akorát outbacka. Objednáno bez navigace, tak jsem to chtěl. Před tím jsem měl outbacka s navigací, ta byla nanic. Hodně mi vadilo, že příjem hovoru BT znamenal chaos při bloudění dle gps. Taky považuji navigaci bez internetu za archaickou záležitost. Waze/googlemaps v mobilu situaci neřeší, opět v okamžiku hovoru vzniká chaos.
Co mě uspokojilo, je další přístroj na palubě. Ipad mini s datovou SIM - podobný zázrak na androidu bude fungovat podobně. 8 palců se vejde na vhodné místo na palubce. magnetický držák jej udrží. Nepotřebuji poslouchat hlasové pokyny, nezastavuje mi to muziku, nemluví mi to do hovoru. Zadávání adresy hlasem funguje skvěle a česky. Nevím, jak na tom jsi s dioptriema, pro mě je navi displej 4 palce malý.
Tablet umí spoustu dalších pohodlných věcí, které ti žádný boardsystém (v subaru) nemůže dát. Německé prémiovky včetně lexus/infiniti jsou na tom lépe, u nich vlastně dostaneš internetový tablet OEM.
Dalším krokem bude vymyslet HUD.

čtv pro 07, 2017 9:17 am
Odpovědět na téma   [ Příspěvků: 14 ]