Náš portálfotogaleriechat [0] KontaktSrazyWiki

Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 7 ] 
Nákup Outback 2007 
Autor Zpráva
Nováček
Nováček

Ahoj,

dneska se jdu podívat na http://ojetevozy.autobond.cz/detail/?id=386228. Vím, že v diskuzích bylo vše již 100x probráno, ale přeci jen. Máte nějaké rady, na co se před koupí zaměřit? Plyn primárně nechci, ale když už tam je...

Díky!

pon lis 13, 2017 11:29 am
Závislý uživatel
Závislý uživatel

Za tu cenu by měl být v opravdu perfektním stavu. Hlavně hledej doložitelný servis, velký ve 120 kkm by tě nejspíš čekal a taky jestli to nebylo v minulosti bouraný, to by měla zvládnout i Cebia nebo měrka laku. S plynem nepomůžu, ten šel vždycky mimo mě..........

pon lis 13, 2017 1:37 pm
Závislý uživatel
Závislý uživatel

Také jsem tu nedávno zaznamenal stížnosti na Autobond group. Možná by místní doplnili nějaké podrobnosti. Ale určitě mi to utkvělo v hlavě, že to nebylo nic pozitivního. [!]

pon lis 13, 2017 1:56 pm
Nováček
Nováček

Díky za rady, snad se tu ještě někdo ozve. Každopádně se v něm dnes zkusím svézt. Postřehy napíši večer.

pon lis 13, 2017 2:05 pm
Vášnivý uživatel
Vášnivý uživatel

Ten plyn určitě není originální zástavba, kterou nechávali montovat dealeři do nového auta.
Soudě podle platnosti revize nádrže, která by v případě originální zástavby končila v roce 2017 a ne v roce 2022.
Také nevidím na boku obvyklou bradavici hrdla nádrže, kterou měly originální zástavby.
Plyn si tedy zřejmě nechával majitel vozu dodělávat po 5 letech provozu a je otázkou, co je to za systém.
Pokud to byl nějaký levnější systém za 20 tisíc, tak mohl docela dost zatěžovat motor.

Proti běžným věcem, které se řeší u každé ojetiny u Sůba vyzkoušej zatáčení v malé rychlosti, v rejdu.
Mělo by to být plynulé a bez kopanců do volantu.
Častou slabinou těchto aut jsou přední brzdy, zkus párkrát zašlápnout z vyšší rychlosti jestli nekopou a když tak chtěj slevu. Budeš muset zainvestovat do výměny kotoučů, desek a repase brzdičů.
Ideál by byl to napíchnout na počítač, jestli v historii nejsou chybové hlášky motoru. To by indikovalo problémy s lambdami, katalyžátorem nebo s LPG. Nemusí svítit na palubce, ale může být v historii.
Zkus zátah na plyn i na benzín. Měl by být totožný.
Zkontroluj, jestli na přístrojovce nesvítí oranžová chybová hláška naklápění xenonů.
Zkus stáhnout všechna okna a zamknout, odemknout a otevřít všechny dveře včetně pátých dveří.
Možná bude děravý výfuk kvůli LPG.
Popojeď si se šíbrem, jestli funguje a zkontroluj, jestli kolem něj nezatéká.
Zkus si za jízdy zařadit a vyřadit redukci na středním panelu, jestli jde zařadit bez problémů a jestli na přístrojovce svítí její kontrolka.

pon lis 13, 2017 3:00 pm
Nováček
Nováček

Bushman: Díky moc za výčet rad. Bohužel, auto mi prodali přímo před nosem, takže jsem se nestihl ani svézt. :(

V jednom bych si ovšem dovolil polemizovat. Podle mne LPG zástavba byla originální Vialle od Coubala a interval byl prodloužen v rámci repase čerpadla po 75 tisících km (což by i odpovídalo nájezdu). Někde jsem dohledal, že si Coubal vyjednal výjimku ve vyhlášce na prodloužení 10+5+5. Dá se o tom dočíst na fórech i u Coubala samotného.

Ještě jednou díky, snad ty rady brzy upotřebím na jiném exempláři.

pon lis 13, 2017 6:28 pm
Vášnivý uživatel
Vášnivý uživatel

To s tim prodlouzenim revize nadrze je pravda, ale plati to jen pro Vialle. Nevidel jsem na blatniku to obvykle velke plnici hrdlo z te doby, proto jsem usuzoval na nejakou jinou zastavbu.

pon lis 13, 2017 8:57 pm
Odpovědět na téma   [ Příspěvků: 7 ]