TPMS - senzory tlaku v pneumatikách

Jaké nejvhodnější pneumatiky na léto, na zimu, do terénu ? Jaké nejvhodnější ET disků ? Jaké jsou nejlepší řetězy ? To vyřešíme v této sekci
Odpovědět
Uživatelský avatar
námořník
Místopředseda klubu
Místopředseda klubu
Příspěvky: 20532
Registrován: sob zář 10, 2016 8:43 am
Jméno a příjmení: Jiří Mareš
Bydliště: Most

Re: TPMS - senzory tlaku v pneumatikách

Příspěvek od námořník »

Kdyby se musely aktivovat pohybem tak by jsi je nemohl načíst po přezutí kol. Aspoň teda ne ty co jsou v Subaru.
Odesláno zmáčknutím tlačítka Odeslat
Makovica
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 4854
Registrován: čtv dub 21, 2016 11:28 pm

Re: Zimní pneumatiky

Příspěvek od Makovica »

námořník píše:Senzory jsou normálně viditelný, důvod proč jsou vidět až po nějaký době bude v řídící jednotce. Když mi je dělají tak je normálně načtou na stojícím autě.
Ano, na stojacom, lenze to asi bolo kratko po jazde. U mna stacilo par minut a uz isiel len 1 zo 4 a aj po prejdeni 1-2km to nebolo nasledne na prvy pokus.
RJ s tym nic nema, senzory funguju autonomne.
Inak k tym pohybovym senzorom, co aktivuju vysielanie by som si tipol, ze to ma 99% tpms, ak nie vsetky. Inak by ta zivostnost bola fakt radovo mesiace.
Este par poznamiek:
There are two options for determining the ID number:
1) reading out the ID of the sensor electronically using a diagnosis device, or - cize z RJ
2) immediately reading out the ID from the sensor housing after removing the tyre. - z kolesa, ale hned po odmontovani

How is the TPMS dealt with in import vehicles (315 MHz)?
According to current EU regulations, the frequency range 315 MHz is not allowed to be used for tyre pressure monitoring in Europe.
- cize u nas iba 434MHz

Tu je ukazka, ako by ten bastl mohol vyzerat: http://www.alligatorna.com/sens-it-tpms ... t-kit-2-0/
Naposledy upravil(a) Makovica dne čtv lis 09, 2017 1:56 pm, celkem upraveno 1 x.
Subaru Forester 2.0i CVT Comfort MY16 (G91F Rest in pieces Cooper Discovery ATT / SJ6 ,,,,| (*_^) |,,,,)
Obrázek
Uživatelský avatar
HonzaCZ
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 21883
Registrován: pát črc 31, 2009 12:00 am
Bydliště: Praha

Re: TPMS - senzory tlaku v pneumatikách

Příspěvek od HonzaCZ »

Otázka je, zda takovejhle chytrej ventil se dokáže aktivovat třeba v rezervě, která se jaksi netočí. Nebo jestli se to dá nějak nastavit. U rezervy stačí, aby měřil jednou za uherskej rok.
SOLCtech
V mládí jsem býval namyšlený, nicméně dnes už jsem bez chyby!
Legacy 3.0R sedan 5AT MY2007 (BLE) Obrázek [vlákno o autě]
Outback 2.5GX 4AT/VTD MY2001 (BH9) - prodáno
Makovica
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 4854
Registrován: čtv dub 21, 2016 11:28 pm

Re: TPMS - senzory tlaku v pneumatikách

Příspěvek od Makovica »

HonzaCZ píše:Otázka je, zda takovejhle chytrej ventil se dokáže aktivovat třeba v rezervě, která se jaksi netočí. Nebo jestli se to dá nějak nastavit. U rezervy stačí, aby měřil jednou za uherskej rok.
Ja by som si tipol, ze v rezerve senzor ani nie je. A ci je RJ pripravena na 5 ID tazko povedat, ked 8 je problem.
Subaru Forester 2.0i CVT Comfort MY16 (G91F Rest in pieces Cooper Discovery ATT / SJ6 ,,,,| (*_^) |,,,,)
Obrázek
Uživatelský avatar
námořník
Místopředseda klubu
Místopředseda klubu
Příspěvky: 20532
Registrován: sob zář 10, 2016 8:43 am
Jméno a příjmení: Jiří Mareš
Bydliště: Most

Re: Zimní pneumatiky

Příspěvek od námořník »

Makovica píše: Ano, na stojacom, lenze to asi bolo kratko po jazde. U mna stacilo par minut a uz isiel len 1 zo 4 a aj po prejdeni 1-2km to nebolo nasledne na prvy pokus.
RJ s tym nic nema, senzory funguju autonomne.
Inak k tym pohybovym senzorom, co aktivuju vysielanie by som si tipol, ze to ma 99% tpms, ak nie vsetky. Inak by ta zivostnost bola fakt radovo mesiace.
Este par poznamiek:
There are two options for determining the ID number:
1) reading out the ID of the sensor electronically using a diagnosis device, or - cize z RJ
Jj, po jízdě v kufru nebo na vyvažovačce. Ale to se asi nepočítá ne?
Odesláno zmáčknutím tlačítka Odeslat
outback
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 3072
Registrován: ned pro 20, 2015 8:40 am

Re: Zimní pneumatiky

Příspěvek od outback »

senzory se aktivují pohybem ale i 125kHz signálem...
Subaru XV 2.0 Exclusive r.v.2018, facelift EyeSight CVT nonhybrid
Busík Hyundai H1
Fendt Platin 470 (ne, není to traktor)
Uživatelský avatar
HonzaCZ
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 21883
Registrován: pát črc 31, 2009 12:00 am
Bydliště: Praha

Re: TPMS - senzory tlaku v pneumatikách

Příspěvek od HonzaCZ »

No já netvrdím, že někde je v rezervě, ale já bych ho tam chtěl. Dodělávaný TPMS některý umí 5 senzorů. Továrně netuším, jestli to někdo dělá. Mně to přijde dost logický... na rezervu spolíháš a nechceš jí mít prázdnou, když na ní dojde řada. A kontrolovat znamená vyklidit celej kufr, vyndat všechny věci, co jsou nad ní, vyndat jí a zkontrolovat (je tam umístěná ventilkem dolů. Takže to dělám jenom 2x ročně, vždy při přezouvání. Ale utýct může zcela nečekaně. Lepší jí sledovat. Pro mě možná dálkový sledování rezervy podstatnější, než na kolech, kde stačí zastavit a obejít to s manometrem.
SOLCtech
V mládí jsem býval namyšlený, nicméně dnes už jsem bez chyby!
Legacy 3.0R sedan 5AT MY2007 (BLE) Obrázek [vlákno o autě]
Outback 2.5GX 4AT/VTD MY2001 (BH9) - prodáno
Makovica
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 4854
Registrován: čtv dub 21, 2016 11:28 pm

Re: TPMS - senzory tlaku v pneumatikách

Příspěvek od Makovica »

HonzaCZ píše:No já netvrdím, že někde je v rezervě, ale já bych ho tam chtěl. Dodělávaný TPMS některý umí 5 senzorů. Továrně netuším, jestli to někdo dělá. Mně to přijde dost logický... na rezervu spolíháš a nechceš jí mít prázdnou, když na ní dojde řada. A kontrolovat znamená vyklidit celej kufr, vyndat všechny věci, co jsou nad ní, vyndat jí a zkontrolovat (je tam umístěná ventilkem dolů. Takže to dělám jenom 2x ročně, vždy při přezouvání. Ale utýct může zcela nečekaně. Lepší jí sledovat. Pro mě možná dálkový sledování rezervy podstatnější, než na kolech, kde stačí zastavit a obejít to s …
Ja sa priznam, ze som ju este nekontroloval. Ale preto pre istotu vozim so sebou stale kompresor.
Inak som si pozrel to SDR, to by mohol byt pekny projekt pre nejake male orange pi alebo nano/pico arduino.
Fakt nechapem, preco toto nedaju napr do servisneho menu, pristupneho cez MM system. Ked tam moze byt napatie baterky, toto by tam bolo super.
Alebo prepinatelne medzi budikmi ako jedna obrazovka packami pod volantom.
Subaru Forester 2.0i CVT Comfort MY16 (G91F Rest in pieces Cooper Discovery ATT / SJ6 ,,,,| (*_^) |,,,,)
Obrázek
Uživatelský avatar
HonzaCZ
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 21883
Registrován: pát črc 31, 2009 12:00 am
Bydliště: Praha

Re: TPMS - senzory tlaku v pneumatikách

Příspěvek od HonzaCZ »

Já už taky vozím kompresor, ale stejně bych jí chtěl sledovat.

To, že to nikde u OTB neukazujou mě fakt docela překvapuje. Je to dost smutný.
SOLCtech
V mládí jsem býval namyšlený, nicméně dnes už jsem bez chyby!
Legacy 3.0R sedan 5AT MY2007 (BLE) Obrázek [vlákno o autě]
Outback 2.5GX 4AT/VTD MY2001 (BH9) - prodáno
Uživatelský avatar
HonzaCZ
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 21883
Registrován: pát črc 31, 2009 12:00 am
Bydliště: Praha

Re: TPMS - senzory tlaku v pneumatikách

Příspěvek od HonzaCZ »

Docela zajímavý video, kde mj. i říkají, že udělat univerzální přijímač zřejmě nejde. Ale to asi nevadí. Prostě vyberu nějaký rozšířený typ snímačů a pokusím se pracovat s nimi.

[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=bKqiq2Y43Wg[/youtube]
SOLCtech
V mládí jsem býval namyšlený, nicméně dnes už jsem bez chyby!
Legacy 3.0R sedan 5AT MY2007 (BLE) Obrázek [vlákno o autě]
Outback 2.5GX 4AT/VTD MY2001 (BH9) - prodáno
Makovica
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 4854
Registrován: čtv dub 21, 2016 11:28 pm

Re: TPMS - senzory tlaku v pneumatikách

Příspěvek od Makovica »

Toto vyzera zaujimavo: https://web.wpi.edu/Pubs/E-project/Avai ... d_2015.pdf
http://www.microchip.com/Developmenttoo ... O=APGRD003 - tam sa spomina aj tych 125kHz, co bola pre mna novinka.
http://ww1.microchip.com/downloads/en/A ... 00238C.pdf

Ale uz to nemam silu teraz citat :)

Nam staci sa zamerat na tie nase.
Subaru Forester 2.0i CVT Comfort MY16 (G91F Rest in pieces Cooper Discovery ATT / SJ6 ,,,,| (*_^) |,,,,)
Obrázek
Uživatelský avatar
HonzaCZ
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 21883
Registrován: pát črc 31, 2009 12:00 am
Bydliště: Praha

Re: TPMS - senzory tlaku v pneumatikách

Příspěvek od HonzaCZ »

Jo, říkal to i v tom videu, že 125 kHz se používá pro probouzení při testování v laboratorních podmínkách. A taky, že většina senzorů, co se probouzejí akcelerometry, tedy otáčením, tak drží naživu ještě cca 10 minut po zastavení .
SOLCtech
V mládí jsem býval namyšlený, nicméně dnes už jsem bez chyby!
Legacy 3.0R sedan 5AT MY2007 (BLE) Obrázek [vlákno o autě]
Outback 2.5GX 4AT/VTD MY2001 (BH9) - prodáno
pavelxjr
Nováček
Nováček
Příspěvky: 1
Registrován: pát úno 16, 2018 9:43 pm
Bydliště: Zlín

Re: TPMS - senzory tlaku v pneumatikách

Příspěvek od pavelxjr »

Vloni jsem řešil problém 2 sad pneu - letní - zimní.
Po koupi SJ jsem na originální disky dal zimní pneu Dunlop, na léto jsem koupil disky Rondell 02RZ a na ty jsem dal originální pneu.
Na Rondell mi dali v Bestdrive snímače TPMS ALLIGATOR (cca 980 Kč za kus vč. DPH.) Nakódovali, spárovali a bylo. Po přehození zimních pneu samozřejmě problém s TPMS.
Řešení je toto:
Z originálních snímačů TPMS se načtou ID jednotlivých snímačů a naklonují se do neoriginálních ALLIGATORů na letních pneu.
Naklonování stálo v Bestdrive 185 Kč a trvalo 5 minut.
Problém vyřešen.
Jenom by neměla být druhá sada pneu uložena úplně blízko auta, musí se přesně označit pozice kola a vrátit jej při výměně na stejnou pozici.
Po přehození sady auto ani nepozná, že má jiná kola, protože snímače mají identické ID.
Outback B6 MY20
Ex. Forester SJ MY17
suubaru
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 1985
Registrován: čtv zář 08, 2011 2:19 pm

Re: TPMS - senzory tlaku v pneumatikách

Příspěvek od suubaru »

Outback BS po faceliftu, řešil někdo klonované senzory? Nějaká zkušenost?

Originální senzory předfaceliftové NEFUNGUJÍ, nejsou kompatibilní [FUCK PC] [FUCK PC]
IMPREZA 2,0i cvt sport MY18 naše dvanácté subaru :-)
LEGACY kombi BPE H6 5AT MY2008 letní auto
Outback 2019 BS exec cvt 2,5i
93, RXL, LR series
Comby
Uživatel fóra
Uživatel fóra
Příspěvky: 157
Registrován: ned čer 14, 2020 10:56 pm
Bydliště: Bratislava

Re: TPMS - senzory tlaku v pneumatikách

Příspěvek od Comby »

V jednom obchode ponúkajú TPMS naprogramované priamo na model auta. Spárovanie vraj prebieha už len podľa manuálu k vozidlu. Je možný takýto postup? Má s tým niekto skúsenosti?

Odoslané z moto x4 pomocou Tapatalku
Subaru Levorg 2.0i ES CVT Style Crystal White Pearl
Odpovědět

Zpět na „Pneumatiky, Disky, Řetězy“