Články o SUBARU

Odpovědět
Uživatelský avatar
HonzaCZ
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 21883
Registrován: pát črc 31, 2009 12:00 am
Bydliště: Praha

Re: Články o SUBARU

Příspěvek od HonzaCZ »

bushman1 píše:Jezdil jsem v Anglii a trvalo mi to den, než jsem si zvykl.
Druhý den, už mi to skoro ani nepřišlo jako nějaký rozdíl.
S autem s řízením vlevo?
SOLCtech
V mládí jsem býval namyšlený, nicméně dnes už jsem bez chyby!
Legacy 3.0R sedan 5AT MY2007 (BLE) Obrázek [vlákno o autě]
Outback 2.5GX 4AT/VTD MY2001 (BH9) - prodáno
newli
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 2389
Registrován: stř kvě 25, 2011 11:36 pm

Re: Články o SUBARU

Příspěvek od newli »

S tou legislativou se nechci hadat. Pred par lety jsem to studoval a cele to stalo na volnem pohybu zbozi. Judikatura SDEU (kterou jsem cetl) jasne rikala, ze clensky stat nesmi zakazat prihlaseni auta dovezeneho z UK. O japonsku to faakt nebylo. ZIju v domneni, ze to cesky zakonodarce presne taklhle do zakonu napsal. Ale tim uz si tedy po letech jisty moc nejsem. Jinymi slovy, nemuzy vyloucit, ze by to napsal obecne. Ale verit se mi tomu moc nechce ... nekdo musi dohledat ty spravne predpisy :-)

Mimochodem v tomhle kontextu predstavuje brexit pomerne velke riziko, ze nam to zase krasne zakazi. To uz se tady take probiralo.

Jinak ja auto prestavene z RHD na LHD mel. Ano stalo to prijatelne (bylo to tedy vic nez 100, aspon myslim), ale u raritky za 200 to jakztakz davalo ekonomicky smysl. Ale nekoupim si auto za milion a nevim kolik, abych ho pak tahal na lodi do evropy, tady se v nem kuchal (to nebude ani za 100 ani za 200) a pak mel raritku za nesmysl, bez zaruky a sklepajici palubkou. No a navrh cekal na dily pul roku. CHtel bych toho blazna videt :-) :-) :-)

Jo, take me zajima, s cim si v te aanglii jezdil.
Prodáno: BMW 340i xDrive Touring, ZF automat, LCI (7/2015)
Největší ostuda značky subaru: Subaru Legacy 2.0D, MT, MY08-09 ... první motor umřel v 64.000 km, druhý po 3.000 km a třetí vykázal znaky smrtelnosti po 35.000 km
Prodáno: Saab 9-3 2.8T Turbo X SportCombi (2008)
Prodáno: Subaru Impreza STI, Type R, MY98
Uživatelský avatar
bushman1
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 3600
Registrován: úte led 21, 2014 3:15 pm

Re: Články o SUBARU

Příspěvek od bushman1 »

Jezdil jsem anglickym autem s rizenim vpravo.
Ten druhy priklad s STI byl o jezdeni s rizenim na druhe strane nez je mistni zvyklost.
A s tou prestavbou Levorga je to o osobnich preferencich a vnitrnim nastaveni. Ty bys to neudelal, ja ano.
Subaru WRX STI 2.5 2012
viewtopic.php?f=39&t=7756
Mini Cooper Clubman S ALL4 2.0 2016
Skoda Octavia IV 1.5 2021
Ex Subaru Legacy 2.5 2008
viewtopic.php?f=39&t=3638
https://www.instagram.com/fova.bushman/
Uživatelský avatar
HonzaCZ
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 21883
Registrován: pát črc 31, 2009 12:00 am
Bydliště: Praha

Re: Články o SUBARU

Příspěvek od HonzaCZ »

Nojo, tak my se ale celou dobu bavíme o řízení s volantem na "špatné" straně. Na levostranný provoz v pravostranném autě se samozřejmě bude dát zvyknout za chvilku. Tam jaksi vše funguje stejně, jenom převráceně.
SOLCtech
V mládí jsem býval namyšlený, nicméně dnes už jsem bez chyby!
Legacy 3.0R sedan 5AT MY2007 (BLE) Obrázek [vlákno o autě]
Outback 2.5GX 4AT/VTD MY2001 (BH9) - prodáno
Uživatelský avatar
Harous
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 1619
Registrován: čtv pro 26, 2013 8:05 pm
Bydliště: Kolín

Re: Články o SUBARU

Příspěvek od Harous »

bushman1 píše:Ty bys to neudelal, ja ano.
Nic ve zlým, ale myslím, že po konfrontaci s kalkulačkou a kalendářem by si do toho nakonec nešel ani Ty. ;)
Nákupní cena v Japonsku - 785.000 Kč
Dovoz do ČR - 75.000 Kč? Tady střílím od boku.
CLO - 10% - 78.500 Kč
Přestavba - můj odhad - 200.000 - 250.000 Kč.

Takže to máme mým hrubým odhadem částku cca 1.400.000 Kč s DPH.
To už vidím jako reálnější možnost koupit u nás Levorga s 1.6, ten 2.0 do toho nabastlit a prohnat to v Německu přes TUV aby to tady dostalo papíry. Ale obojí bude stát dost času, peněz i nervů. Ve finále to skončí na penězích za jaký můžeš mít do týdne BMW 340iX, v případě sedanu dokonce i s manuální převodovkou.
Subaru Outback 2.5i-S Executive - 19´
Ford Mustang GT Convertible 4.6 V8 MT - 00´
KIA Sportage T-GDI HEV AWD TOP - 22´
KTM 990 Adventure
ex - Subaru WRX STI 2.5 Sport Limited Edition - 16´
newli
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 2389
Registrován: stř kvě 25, 2011 11:36 pm

Re: Články o SUBARU

Příspěvek od newli »

Presne jak pise Harous, to uz bych za ty prachy poridil nadhernou 340i/340ix v manualu (sedan) nebo skvele vybany kombik (ale holt v automatu). Ne diky.

A to jezdeni stale nechapu, fakt zminujes jizdu s rizenim na prave strane (RHD) v anglii? Tj. rizeni na te spravne strane? No na to jsem si zvyknul asi za hodnu :-) :-) :-)

EDIT: asi chapu, ze rikas, ze jsi jezdil dvakrat s autem na te spatne strane (v anglii i v evrope). No budiz, asi bych to zvladl na dobu docasnou (dovolena, apod.). Ale jezdit dlouhodobe bych v tom fakt nehtel. Doprava je cim dal hustsi a prezjizdet s tim spatnym autem je cesta do pekel.
Prodáno: BMW 340i xDrive Touring, ZF automat, LCI (7/2015)
Největší ostuda značky subaru: Subaru Legacy 2.0D, MT, MY08-09 ... první motor umřel v 64.000 km, druhý po 3.000 km a třetí vykázal znaky smrtelnosti po 35.000 km
Prodáno: Saab 9-3 2.8T Turbo X SportCombi (2008)
Prodáno: Subaru Impreza STI, Type R, MY98
Uživatelský avatar
Jozifek
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel
Příspěvky: 583
Registrován: stř čer 01, 2016 6:09 pm
Jméno a příjmení: Josef Lášek
Bydliště: Praha

Re: Články o SUBARU

Příspěvek od Jozifek »

[quote="Harous"][/quote]
Nic ve zlým, ale myslím, že po konfrontaci s kalkulačkou a kalendářem by si do toho nakonec nešel ani Ty. ;)
Nákupní cena v Japonsku - 785.000 Kč
Dovoz do ČR - 75.000 Kč? Tady střílím od boku.
CLO - 10% - 78.500 Kč
Přestavba - můj odhad - 200.000 - 250.000 Kč.

Takže to máme mým hrubým odhadem částku cca 1.400.000 Kč s DPH.

A to si myslím, že je třeba ještě počítat (Nákupní cena v Japonsku - 785.000 Kč + Dovoz do ČR - 75.000 Kč?) * 0,21 DPH

MY18 Forester XT
MY22 Franklin S10A
romull
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 4156
Registrován: pát zář 09, 2011 8:39 am
Bydliště: Jemnice, Vysočina

Re: Články o SUBARU

Příspěvek od romull »

newli píše:Presne jak pise Harous, to uz bych za ty prachy poridil nadhernou 340i/340ix v manualu (sedan) nebo skvele vybany kombik (ale holt v automatu). Ne diky.

A to jezdeni stale nechapu, fakt zminujes jizdu s rizenim na prave strane (RHD) v anglii? Tj. rizeni na te spravne strane? No na to jsem si zvyknul asi za hodnu

EDIT: asi chapu, ze rikas, ze jsi jezdil dvakrat s autem na te spatne strane (v anglii i v evrope). No budiz, asi bych to zvladl na dobu docasnou (dovolena, apod.). Ale jezdit dlouhodobe bych v tom fakt nehtel. Doprava je cim …
Přesně tak, předjíždění s autem co má volant vpravo při pravostranném provozu by byl sakra adrenalin, jenže asi ne moc dlouho >:-f
Ex:Subaru Outback 3,0R AT Comfort Navi MY 2007.... srdcovka a moc mě bavíl, budu vzpomínat
Nyní: BMW 330xd AT
Uživatelský avatar
Albi
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 3126
Registrován: stř črc 29, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Albert Němčík
Bydliště: Železná Ruda / Praha

Re: Články o SUBARU

Příspěvek od Albi »

Subaru Levorg 1.6GT-S Lineartronic – Má vůbec chybu?
Levorg je kombíkem, na kterém se jen těžko hledají chyby. Ano, určitě by zasloužil silnější pohon a spotřeba neoslní ani při hospodárné jízdě. To ostatní se ale Subaru podařilo vyladit na jedničku. Komfort zajišťuje skvělý podvozek, převodové ústrojí Lineartronic pružně reaguje na jízdní styl a hlavně vůz přijíždí s několika decentními, avšak až překvapivě efektivními asistenty.
více na http://www.auto.cz/test-subaru-levorg-1-6gt-s-lineartronic-ma-vubec-chybu-111232
Subaru Legacy 2.5 MT sedan '2004 | Kawasaki ZR-7S '2002 | Agados VZ-26 '2009 | Author A-RAY Plus '2008
EX: Subaru Legacy 2.2 MT kombi '1991 | Toyota Tercel 4WD kombi '1986 | Dacia 1310 TX sedan '1989
Uživatelský avatar
Albi
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 3126
Registrován: stř črc 29, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Albert Němčík
Bydliště: Železná Ruda / Praha

Re: Články o SUBARU

Příspěvek od Albi »

I ty, Subaru? Legendární WRX STi prý dostane v příští generaci elektromotor
Vyplývá to alespoň z rozhovoru nizozemského webu AutoRai s evropským šéfem prodeje a marketingu, Davidem Dello Strittem. Současný dvouapůllitrový boxer podle jeho slov v budoucnosti "prostě nemůže existovat". Přidal k tomu navíc, že nejpravděpodobnějším scénářem je nahrazení této jednotky plug-in hybridním ústrojím.
více na https://www.autorevue.cz/i-ty-subaru-legendarni-wrx-sti-pry-dostane-v-pristi-generaci-elektromotor
Subaru Legacy 2.5 MT sedan '2004 | Kawasaki ZR-7S '2002 | Agados VZ-26 '2009 | Author A-RAY Plus '2008
EX: Subaru Legacy 2.2 MT kombi '1991 | Toyota Tercel 4WD kombi '1986 | Dacia 1310 TX sedan '1989
romull
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 4156
Registrován: pát zář 09, 2011 8:39 am
Bydliště: Jemnice, Vysočina

Re: Články o SUBARU

Příspěvek od romull »

Proč by v budoucnosti nemohl existovat? Vždyť spousta výrobců má z pohledu emisí i sakra jedovatější motory. Bojím se, že už to nebude ono a že Subaru ustoupí tomu tlaku natolik, že z toho nakonec vylezou neslaná nemastná hybridní cosi, bez kouska duše a bude to jezdit stejně jako třeba Renault, jen to na kapotě nebude mít to přirození...... Ach jo, jen to ne ......
Ex:Subaru Outback 3,0R AT Comfort Navi MY 2007.... srdcovka a moc mě bavíl, budu vzpomínat
Nyní: BMW 330xd AT
Uživatelský avatar
spm
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 22544
Registrován: úte kvě 03, 2016 3:19 pm
Jméno a příjmení: Jan Krajdl

Re: Články o SUBARU

Příspěvek od spm »

Já bych ještě neházel flintu do žita... třeba zůstane 2.5 a přidá se tam ten elektromotor - to by zase mohlo pomoct tý dynamice, za kterou je to dneska tak kritizované :-)
Subaru Outback BH 3.0 H6 Obrázek
Subaru Libero SDX Obrázek
Hyundai i20 1.2 2012 Obrázek
Volkswagen Transporter T4 Syncro 2.5TDI R5 Obrázek
Uživatelský avatar
Harous
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 1619
Registrován: čtv pro 26, 2013 8:05 pm
Bydliště: Kolín

Re: Články o SUBARU

Příspěvek od Harous »

Vyplývá to alespoň z rozhovoru nizozemského webu AutoRai s evropským šéfem prodeje a marketingu, Davidem Dello Strittem.
Tak to jsem úplně v klidu. Vzhledem k tomu, že co u Subaru bude a nebude neví v Evropě vůbec nikdo mám pocit, že jde o soukromý názor toho pána. :-D
Subaru Outback 2.5i-S Executive - 19´
Ford Mustang GT Convertible 4.6 V8 MT - 00´
KIA Sportage T-GDI HEV AWD TOP - 22´
KTM 990 Adventure
ex - Subaru WRX STI 2.5 Sport Limited Edition - 16´
Uživatelský avatar
Mareka
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 2591
Registrován: čtv bře 24, 2011 8:25 pm
Jméno a příjmení: Marek
Bydliště: Ostrava

Re: Články o SUBARU

Příspěvek od Mareka »

Tak jsem si dnes povídal s autorizákem v Opavě a potvrdili mi, že ukončení dovozu do EU se týká STi i XT.

Jdu lépe zakonzervovat Forestra a vyvinout větší nátlak na ženu, že bychom fakt měli došetřit na nějaký ten poslední kus STi.....
Forester XT 2.5 EcuTek 1 (06), ex Forester XT 2.0 EcuTek 2 (02), Forester 2.0 (99)
Uživatelský avatar
nun
Uživatel fóra
Uživatel fóra
Příspěvky: 202
Registrován: ned dub 30, 2017 11:12 am
Jméno a příjmení: Miloš Kowol
Bydliště: Třinec

Re: Články o SUBARU

Příspěvek od nun »

Předpokládám že tohle už tu bylo ?
https://www.youtube.com/watch?v=Crezn6sh9II
Subaru Outback 2,5i LPG AT 2005 Obrázek
Mazda Mx-5 NC 1,8 2006
Citroen Berlingo 1,4i 2001
EX - OctaviaII 1,6TDI FabiaII 1,6TDI FabiaII 1,6 16V FabiaI 1,9TDI SEATCordoba 1,9SDI Lada2101 Oltcit Škoda100 Škoda1203 Tatran125 ČZ175Sport
Odpovědět

Zpět na „Ze světa Subaru“