Kvalita PHM

Pohonné hmoty, spotřeby, alternativní paliva, čerpací stanice, kvalita, modifikace motorů, aditiva.
Odpovědět
sima
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 24183
Registrován: ned bře 15, 2015 12:03 am
Jméno a příjmení: Radek- šíma
Bydliště: Valašsko

Re: Kvalita PHM

Příspěvek od sima »

Lpg dle toho co jsem vždy četl tak nikdy na brzdě nedosáhlo stejného výkonu jako benál.I když dnešní zástavby lpg jsou fakt vymakané,troufám si říct,že to řidič snad ani nepozná.Ale fakta jsou fakta.
Ten pouhý půllitr rozdíl na spotřebě při 10 lt se mě zdá Petře málo,počítáš tam i benál než se to přepne na lpg?Ale víš co, tj úplně jedno,hlavně,ať to jede a nezlobí =)
Se spotřebou Vervy fakt zatím nevím,až budu jezdit +- stejně,tak bych měl poznat reálný rozdíl.Ale jak píše Míra-jezdím zase svižněji,nešlápni na to pak,nekochej se lepším záběrem,jsem včil fakt zas jak malý kluk,usedám do forejse a doslova se těším,jak to krásně jede.
Jen pátrám kde je nejblíže Verva a budu se muset s ní rozloučit :-/ >:-& Věděl jsem,že nikde v okolí valmezu není,jen jsem doufal,že je aspoň poblíž tras kudyma jezdím-není.Zkusím napsat opět na centrálu Benziny,kua valmez je průtahové město,tankuje tu moře motoristů,ale Vervy nět.
Tak zkusím maxmotion 100 v Rožnově,mám to 13 km jen tam,je to sice pruda jezdit jen skrz tankování vím,ale nějak mě to naplňuje,když forejs jede líp,jsem asi magor,ale co už se mnou =) Ještě budu zjištovat a zkusím příležitostně tesco Ultra 98,jen mám takový pocit už předem,že to nebude ono,nevím odkud berou,googlím...
Míra takových situací zažívá člověk denně,či často,já tě ale chápu,že jsi se z takové jedné vypsal,kor,když jsi se tak zachoval,ouplně tě vidím :-) :-)
Forester 2.0 SG 2002
Citroen Saxo Twist 1.1 2000
bývalá stálice:Citroen Xantia 1.8 16V LPG 98
Uživatelský avatar
quickly
Místopředseda klubu
Místopředseda klubu
Příspěvky: 16117
Registrován: pát srp 14, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Daniel Rychlý
Bydliště: Hradubice
Kontaktovat uživatele:

Re: Kvalita PHM

Příspěvek od quickly »

sima píše:zkusím příležitostně tesco Ultra 98
Je to je Ultra 95, sice aditivované, ale jen 95 - http://itesco.cz/sluzby-a-znacky/tesco- ... l-plus-95/
quickly

Outback BS 2.5 MY19 Obrázek Outback BR 3.6R MY10 Obrázek

Legacy BR 2.0 MY15
ex Legacy BL SpecB AT 9.8 l/100 124 tkm
ex Forester SJ CVT 7.3 l/100 km 267 tkm
ex Forester SH 2.0D 6.7 l/100km 218 tkm
sima
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 24183
Registrován: ned bře 15, 2015 12:03 am
Jméno a příjmení: Radek- šíma
Bydliště: Valašsko

Re: Kvalita PHM

Příspěvek od sima »

Aha,pravda,mýlka.
Forester 2.0 SG 2002
Citroen Saxo Twist 1.1 2000
bývalá stálice:Citroen Xantia 1.8 16V LPG 98
emve
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 1585
Registrován: čtv dub 07, 2011 9:57 pm

Re: Kvalita PHM

Příspěvek od emve »

sima píše: Tak zkusím maxmotion 100 v Rožnově,mám to 13 km jen tam,je to sice pruda jezdit jen skrz tankování vím,ale nějak mě to naplňuje,když forejs jede líp,jsem asi magor,ale co už se mnou
Vervu 100 máš taky v Rožnově přece.
ex MY2015 Subaru WRX STI
ex MY2006 Mitsubishi Lancer Evolution VIII
ex MY2000 Subaru Impreza GT
ex MY2001 Impreza WRX RS
sima
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 24183
Registrován: ned bře 15, 2015 12:03 am
Jméno a příjmení: Radek- šíma
Bydliště: Valašsko

Re: Kvalita PHM

Příspěvek od sima »

Já Rožnov negooglil a nejezdím tam moc,tak jsem nevěděl,navíc když je tam taky OMV...díky za tip =)
Forester 2.0 SG 2002
Citroen Saxo Twist 1.1 2000
bývalá stálice:Citroen Xantia 1.8 16V LPG 98
Majer
Vášnivý uživatel
Vášnivý uživatel
Příspěvky: 1048
Registrován: pon bře 18, 2013 5:08 pm
Jméno a příjmení: Robert Košař
Bydliště: Ostrava

Re: Kvalita PHM

Příspěvek od Majer »

Peugeot 406,Subaru Outback 2,5AT,r.v.00
romull
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 4156
Registrován: pát zář 09, 2011 8:39 am
Bydliště: Jemnice, Vysočina

Re: Kvalita PHM

Příspěvek od romull »

VIF používám od té doby co jsme s Otou spolu a používal jsem ho i u předchozích aut, já se nikdy na to že mi prodají něco dobře aditivovaného nespoléhal =) , ......a plechovky neberu, považuji se za servis a kupuji ho po 5-ti litrových kanystrech ;-D ........a přelévám ho do plastovek po Millers Ecomax, to je geniální lahvička a super se to z ní dávkuje =)
Ex:Subaru Outback 3,0R AT Comfort Navi MY 2007.... srdcovka a moc mě bavíl, budu vzpomínat
Nyní: BMW 330xd AT
emve
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 1585
Registrován: čtv dub 07, 2011 9:57 pm

Re: Kvalita PHM

Příspěvek od emve »

sima píše:Já Rožnov negooglil a nejezdím tam moc,tak jsem nevěděl,navíc když je tam taky OMV...díky za tip
Já preferuju Vervu 100 s ohledem na poměr cena/výkon. S Easykartou to vychází velmi dobře a za maxxmotion 100 se fakticky připlácí další 3 Kč/litr.
ex MY2015 Subaru WRX STI
ex MY2006 Mitsubishi Lancer Evolution VIII
ex MY2000 Subaru Impreza GT
ex MY2001 Impreza WRX RS
sima
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 24183
Registrován: ned bře 15, 2015 12:03 am
Jméno a příjmení: Radek- šíma
Bydliště: Valašsko

Re: Kvalita PHM

Příspěvek od sima »

Emve tak zatím nemám důvod měnit,easy kartu mám,Verva pak vychází velice dobře.Maxxmotion jen ze zvědavosti.
Romull já taky radši dávkoval sám,pak jsem zkusil věřit efectě,něchtěl jsem tankovat benzín jinde,ale bohužel to auto na to nejezdí tak jako předtím.Třeba to čistí,třeba to obsahuje deklarované množství Vifu,ale co je mě to platné,když to předtím jelo s vlastoručním dávkováním Vifu líp.Nějak tomu nerozumím a myslím si své.
Romulle já měl,či možná je furt možnost koupit doslova za zlomek ceny VIF ve velkém balení,od kámoše co dýluje Shell maziva a jiné sračkoly.Taky bych si pořídil jiný dávkovač,třeba ten od MO =) No ale zatím zůstavám u Vervy ten forejsovi neskutečně chutná.Bodejť by taky ne >>:-@@ :-)
Teoreticky by to asi mělo spíš žrát trochu víc,nejsem schopen zatím reálně posoudit.Jen si pamatuju,že když jsem bral za mladých let prvně super+98 v rakousku,tak mě říkal kámoš mechanik,co jel se mnou,že se nic neděje,naopak,že to trochu líp pojede a možná bude mírně větší spotřeba.Jelo to lépe,to si pamatuju dodnes a žralo to málo,já tam rozdíl nepoznal,spíš směrem dolů.Nevím jak se s těmhale věcma vypořádává ŘJ,hlavně u našich starších aut,jestli to vůbec nějak vyhodnocuje a dokáže se přizpůsobit,to netuším.
Mimochodem ten kámoš dodával velké množství VIFU do velkozemědělských strojů,protože prodejce těchto strojů si dal používání Vifu do podmínek záruky na motor a příslušenství-čerpadlo a já nevím co,to už jsme se pak nebavili.Přišlo mě to až neuvěřitelné.Kam jsme to dopracovali.
Forester 2.0 SG 2002
Citroen Saxo Twist 1.1 2000
bývalá stálice:Citroen Xantia 1.8 16V LPG 98
sima
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 24183
Registrován: ned bře 15, 2015 12:03 am
Jméno a příjmení: Radek- šíma
Bydliště: Valašsko

Re: Kvalita PHM

Příspěvek od sima »

Majer početl jsem si,dobrý článek.Kvůli takovým jsem začal používat VIF.Jen tam mají chybku v tabulce,Verva 95 není a mám za to,že nikdy ani nebyla,je Verva 98 či někdy i 100 :-)
Forester 2.0 SG 2002
Citroen Saxo Twist 1.1 2000
bývalá stálice:Citroen Xantia 1.8 16V LPG 98
Majer
Vášnivý uživatel
Vášnivý uživatel
Příspěvky: 1048
Registrován: pon bře 18, 2013 5:08 pm
Jméno a příjmení: Robert Košař
Bydliště: Ostrava

Re: Kvalita PHM

Příspěvek od Majer »

No já s VIF em začal když jsem poprvé skoro nenastartoval s xsarou.... Neb nafta asi nebyla to pravé tekuté....
Peugeot 406,Subaru Outback 2,5AT,r.v.00
Uživatelský avatar
Mira
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 10623
Registrován: úte srp 18, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Miroslav
Bydliště: Poslední zatáčka před Vídní

Re: Kvalita PHM

Příspěvek od Mira »

Tak prověřena spotřeba na Vervu 100. Přes přechod na zimní pneu i chladnější počasí mi vychází chlup přes 10. Což je o půl litr méně bež aditivovaná N95 od Tesca. Motor reaguje mnohem lépe, prostě vyšší oktan a absence boiosrágor je znát. Navíc jsem tankoval asi jen o 0,40 Kč na litr dráž. Cena benzinu v Brně je opět na 30,- Kč, takže jsem ještě tankoval se slevou za 30,50. Rozdíl 30 Kč na nádrži je úsměvný. Jen jsem omezen výběrem pump, v Brně jen 5. :-D
Forester SG XT
ex Impreza 97 s baťohem
sima
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 24183
Registrován: ned bře 15, 2015 12:03 am
Jméno a příjmení: Radek- šíma
Bydliště: Valašsko

Re: Kvalita PHM

Příspěvek od sima »

Neser jen s pěti pumpami ve městě,tu není žádná,nejbližšší Verva je tam i zpět pro mě 30 km 8() :-/ :-) Jsem rád,že máš ty samé zkušenosti s Vervou,jede to fak líp,mnohem líp,já se přitom totálně bavím,je to fakt o něčom jiném,i ybrččččček ;-D to říkal,že jeho bývalá turbína byla na palivo mlsná a při Vervě si jen chrochtala.
A vidíš to Míro,nedávno jsi zahazoval easy kartu a teď skrz Vervu ji tak rád oprašuješ :-)
Kua musím si udělat výlet a vzít příští týden plnou Vervy,je to fakt lepší ježdění.Už jsem z nouze psal i na Benzinu,dostalo se mě první odpovědi a posunuli to dál,jak jsem i chtěl,ale bude z toho hovno,Verva ve valmezu prostě chybí.Přitom je to město rallye bláznů a motorkářů i jeden mistr světa v enduru tu je a všeci doporučují jezdit do Rožnova na OMW,nebo pro Vervu,i prodejci a servismeni sekaček apod.Bio sračky jsou fakt zlo,strašné zlo >:-f
Jooo rozdíl na nádrži navíc s easy kartou(koruna dolů na litr Vervy) je fakt pár kaček,je to sranda,nesmysl tohle řešit =)
Řeknu jen poslední:prudké kopčiska kde jsem dřív dlábil forejse na plný knedl na trojku,včil v poho dávám aj bez rozjedu a jen přidám plyn,až je třeba,dá se to dokonce sem tam i na čtyřku,aniž bych nějak trápil auto,to se dřív fakt nedalo a řadil jsem i za dvě,či redukce,jj oktany tam opravdu jsou i ty aditiva,prostě jako když jsem to tankoval v Rakousku jako říkal tuhle emve,jen se to jmenovalo super 98 a bylo to bez Vifu,paráda i ta atmo jede pěkně :-) =)
Forester 2.0 SG 2002
Citroen Saxo Twist 1.1 2000
bývalá stálice:Citroen Xantia 1.8 16V LPG 98
Uživatelský avatar
Mira
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 10623
Registrován: úte srp 18, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Miroslav
Bydliště: Poslední zatáčka před Vídní

Re: Kvalita PHM

Příspěvek od Mira »

Kartu jsem zahazoval, protože Efecta je jen marketingovej tah. Ta aditivovaná 95 od Tesca je lepší. Ovšem Verva je o něčem jiném. Jen mě děsí, když se podívám na stav karty a vyběhne na mne ta suma co utratím za benzin. Přenosná roční šalinkarta je proti tomu za pakatel. :-/
Forester SG XT
ex Impreza 97 s baťohem
Makovica
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 4854
Registrován: čtv dub 21, 2016 11:28 pm

Re: Kvalita PHM

Příspěvek od Makovica »

Kedze Vervu 100 mam najblizsie Uh.Brod, tiez nejakych 30km, zacal som davat po navrate na SK Slovnaftacky Evo 100. Lenze naposledy ma tych 1.49E uz celkom nastvalo, tak som po par mesiacoch opat dal klasicku 95. Mat tu tak vase ceny...
Naposledy upravil(a) Makovica dne ned lis 19, 2017 11:07 pm, celkem upraveno 1 x.
Subaru Forester 2.0i CVT Comfort MY16 (G91F Rest in pieces Cooper Discovery ATT / SJ6 ,,,,| (*_^) |,,,,)
Obrázek
Odpovědět

Zpět na „Palivo“