Přídavný displej - objednávky, diskuse, dotazy atd..

Zde bychom měli rozebírat zvyšování výkonu, Bodylifting, Audio systémy a podobná vylepšení našich vozů
Odpovědět
Uživatelský avatar
VDC
Předseda klubu
Předseda klubu
Příspěvky: 48967
Registrován: ned črc 26, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Tomáš Vlasák
Bydliště: Srázná 477/16a, Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Přídavný displej - objednávky, diskuse, dotazy atd..

Příspěvek od VDC »

To trochu slovíčkaříme. Prostě ty hodnoty, co jsem napsal výše, by se mi líbily na jednom zobrazení pohromadě. :-)
Naopak svornost mezinápravy a přenos momentu bych klidně dal na jiný displej, protože to jsou pro mě hodnoty, které v podstatě nesleduju. Tak to bylo míněno. ;-)
http://monstersubaru.eu
https://www.instagram.com/vdc.monstersubaru/
Subaru Outback 3,0 H6 '01
Toyota Previa 4WD 2.4 ´97
outback
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 3072
Registrován: ned pro 20, 2015 8:40 am

Re: Přídavný displej - objednávky, diskuse, dotazy atd..

Příspěvek od outback »

Tyhle "slovíčka" mají ovšem docela podstatný vliv jak na komfort používání (komu by se chtělo pokaždý mačkat knoflík), tak na čas strávený programováním, testování, a nedejbože individualizací pro konkrétní uživatele. Takže musím pozorně zkoumat každé slovo a domýšlet ho do důsledků.
Subaru XV 2.0 Exclusive r.v.2018, facelift EyeSight CVT nonhybrid
Busík Hyundai H1
Fendt Platin 470 (ne, není to traktor)
Uživatelský avatar
HonzaCZ
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 21883
Registrován: pát črc 31, 2009 12:00 am
Bydliště: Praha

Re: Přídavný displej - objednávky, diskuse, dotazy atd..

Příspěvek od HonzaCZ »

Ani nevíš, jak ti rozumím. A hlavně celkem složitý změny po finální distribuci.
SOLCtech
V mládí jsem býval namyšlený, nicméně dnes už jsem bez chyby!
Legacy 3.0R sedan 5AT MY2007 (BLE) Obrázek [vlákno o autě]
Outback 2.5GX 4AT/VTD MY2001 (BH9) - prodáno
Uživatelský avatar
VDC
Předseda klubu
Předseda klubu
Příspěvky: 48967
Registrován: ned črc 26, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Tomáš Vlasák
Bydliště: Srázná 477/16a, Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Přídavný displej - objednávky, diskuse, dotazy atd..

Příspěvek od VDC »

Jasný, já to chápu.
http://monstersubaru.eu
https://www.instagram.com/vdc.monstersubaru/
Subaru Outback 3,0 H6 '01
Toyota Previa 4WD 2.4 ´97
outback
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 3072
Registrován: ned pro 20, 2015 8:40 am

Re: Přídavný displej - objednávky, diskuse, dotazy atd..

Příspěvek od outback »

Přibyly nějaké nové režimy:

Na přání George detaily automatu - vpravo rychlosti přední nápravy, auta a zadní nápravy, LP je Line Pressure, L je zamčení měniče, X je jak míchá měnič (prokluz), V je mezinápravový diff. Tam co není nic budou teploty u modelů převodovky se dvěma senzory. Ještě udělám podvariantu, kde je vidět prokluz náprav graficky.
02_teren_automat.jpg
02_teren_automat.jpg (20.61 KiB) Zobrazeno 1646 x
Motor jednou pro všechny skoro vše co umím (I je délka vstřiku v ms, ještě přidám desetiny)
03_01_motor_vsechno.jpg
03_01_motor_vsechno.jpg (22.12 KiB) Zobrazeno 1646 x
Motor podvarianta s grafickým turbem hlavně pro STi a OZP...ještě to Ondro doplním o DSSC místo délky vstřiku a zapracuju některé tvé další požadavky.
03_02_motor_ondra.jpg
03_02_motor_ondra.jpg (21.23 KiB) Zobrazeno 1646 x
Zbytek se neměnil.
Subaru XV 2.0 Exclusive r.v.2018, facelift EyeSight CVT nonhybrid
Busík Hyundai H1
Fendt Platin 470 (ne, není to traktor)
Uživatelský avatar
HonzaCZ
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 21883
Registrován: pát črc 31, 2009 12:00 am
Bydliště: Praha

Re: Přídavný displej - objednávky, diskuse, dotazy atd..

Příspěvek od HonzaCZ »

Já vám do toho nechci moc kecat, ale některý hodnoty jsou hroznýho čtení. Třeba FAN A/FAN B/FAN AB se prostě mění jeden znak z 5. Uvědomte si, jak to pak budete číst za jízdy. Udělal bych to víc "graficky". Ale samozřejmě je to jenom můj pocit. :)

Pak ještě ze zkušeností vyplývající tip: Pokud budeš zobrazovat třeba ten prokluz graficky nebo rozdíl náprav atd, tak doporučuji nějak zvýraznit maximální hodnotu a podržet jí tam třeba 3 vteřiny zobrazenou. Jakože třeba hvězdičky ukazujou aktuální hodnotu a svislá čárka ukazuje maximum v posledních 3 vteřinách. Např. při offroadění, pokud tě zajímá, která náprava ti hrabe, tak nemáš čas koukat, která hrabe v tu danou chvíli, když hrabe, ale mrknutím vteřinku "po akci" zjistíš, že třeba hrabala zadní (bude tam těch pár vteřin svítit maximální hodnota prokluz směrem k zadní).
To samé plnící tlak turba - taky nechceš koukat na displej, když drtíš plyn pod nohou, ale po skončení manévru máš pár vteřin mrknout, kde to až bylo.
SOLCtech
V mládí jsem býval namyšlený, nicméně dnes už jsem bez chyby!
Legacy 3.0R sedan 5AT MY2007 (BLE) Obrázek [vlákno o autě]
Outback 2.5GX 4AT/VTD MY2001 (BH9) - prodáno
Uživatelský avatar
hamoun
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 18906
Registrován: ned čer 12, 2011 9:16 pm
Jméno a příjmení: Petr Hanek
Bydliště: Kravaře

Re: Přídavný displej - objednávky, diskuse, dotazy atd..

Příspěvek od hamoun »

to turbo te zajima stejne v podstate jen kvůli diagnostiky ... jestli tlaci, co ma ...
jinak je to za par km nezajimave ... to proste vis, jak to jede ...
nejvic tlaci v nizkych otáčkách pod plnym plynem a pak trochu min...
a když netlaci, nejede :)

hodnota me zajímala vždy ta uplne aktualni ...

a s tim zobrazovanim ...
když jsem mel na ocich telefon pripojeny k OBD2 ... tak na sledovani za jizdy jsem mel 2,5cm barevne cisla ..
vesla 2 pod sebe na 5'' displej ... par mensich (teplota a kdovico] stacila mensi ... ale byly to spis orientacni cisla , co se moc nemenily na obcasne kouknuti ...

obdivuju, jestli tohle stihate za jizdy sledovat ... at uz je to graficke nebo ne ... je toho strasne moc ....(mozna to v NEturbo autech jde :) )

kazdopadne uzasny vyrobek .. obdivuju to ... :)
škoda superb
ex WRX 2008
outback
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 3072
Registrován: ned pro 20, 2015 8:40 am

Re: Přídavný displej - objednávky, diskuse, dotazy atd..

Příspěvek od outback »

No já určitě nesleduju všechno naráz, stejně jako na normální přístrojovce se brzy naučíš kam se podívat - když tahám přívěs kouknu vždy rychle na teploty, nebo někdy zkoumám podle podtlaku sání a procent zátěže motoru kdy přeřadí, abych tomu případně předešel. Při normální jízdě prostě rád vidím, kdy a jak to řadí a samozřejmě rychlost. Když dobíjím ze stojícího auta přívěs, hypnotizuju napětí. Tlak oleje jsem pořádně zkoumal jednou, když jsem zjišťoval od jaké teploty můžu šlapat na plyn - ale po nehodě když se z auta vylilo trochu oleje a nešla otevřít kapota mně tlakoměr umožnil skoro bez rizika nouzový dojezd. Když jsem se rozhodoval, jestli generálkovat měnič, tak jsem samozřejmě visel na datech převodovky - zase jen dva tři údaje současně. Po aktivaci tempomatu se spíš podívám na displej, jestli je vůbec zapnutej, než koukat někam dolů na knoflík. No a už se těším, jak budu v zimě na sněhu sledovat rozdíly rychlosti náprav a centrální dif - opět malá část plochy.

HonzaCZ: námět hezkej, ale teď už se to nedá....je pozdě.
Subaru XV 2.0 Exclusive r.v.2018, facelift EyeSight CVT nonhybrid
Busík Hyundai H1
Fendt Platin 470 (ne, není to traktor)
Uživatelský avatar
Mira
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 10623
Registrován: úte srp 18, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Miroslav
Bydliště: Poslední zatáčka před Vídní

Re: Přídavný displej - objednávky, diskuse, dotazy atd..

Příspěvek od Mira »

Jak tlačí turbo cejtim, když padne tlak slyšim. Co mám zařazený na MT poznám a jsem rád, že stihnu sledovat kolik jedu. Takže mám na telefonu jen přes celej displej digitálně zobrazovanou rychlost. Ale zařízení to je úžasný. Super co zvládáte.
Forester SG XT
ex Impreza 97 s baťohem
sima
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 24183
Registrován: ned bře 15, 2015 12:03 am
Jméno a příjmení: Radek- šíma
Bydliště: Valašsko

Re: Přídavný displej - objednávky, diskuse, dotazy atd..

Příspěvek od sima »

Míro,je to úžasné!O tom žádná-já jen lituji,že jsem tohle téma přestal časem sledovat a nezapsal jsem se do zájemců.Protože klobouk dolů,kluci to vyřešili a dotáhli do opravdu neuvěřitelného finále-tohle si může vzít kterýkoliv nýmand a zapojit,to jsem si myslel,že tomu tak nebude,ale je,smekám.
Jen jsem se už viděl,jak furt sleduju displej s ix hodnotami,člověku to nedá,ale je jasné,že časem si to sedne a sledoval bych jen občas to co mě hlavně zajímá-teplota motoru-zatížení při tahání vozíku a spotřeba sem tam.
Ono každý tam chce něco,ale ve finále nemusí sledovat nic,bo jen občas "něco",omrzí to,nebo jen jednu dvě veličiny,záleží na každém.Prostě to důležité pro každého,jsou tu zkušení jezdci,ale fakt smekám,tohle je teda dílo.
Forester 2.0 SG 2002
Citroen Saxo Twist 1.1 2000
bývalá stálice:Citroen Xantia 1.8 16V LPG 98
outback
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 3072
Registrován: ned pro 20, 2015 8:40 am

Re: Přídavný displej - objednávky, diskuse, dotazy atd..

Příspěvek od outback »

Díky chlapci, ovšem na zapsání se do seznamu rozhodně není pozdě. Jasně, první sérii asi nestihnete, ale jenom když jsem to přivezl do Rohanova tak přibyly dvě objednávky a to jsem to ani nikomu nijak zvlášť neukazoval. Takže myslím, že po vypuštění první série a po Severce se najde pár zájemců o druhou várku, jestli to teda technicky bude fungovat jak si představujeme (hlavně po stránce spolehlivosti).
Subaru XV 2.0 Exclusive r.v.2018, facelift EyeSight CVT nonhybrid
Busík Hyundai H1
Fendt Platin 470 (ne, není to traktor)
Uživatelský avatar
VDC
Předseda klubu
Předseda klubu
Příspěvky: 48967
Registrován: ned črc 26, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Tomáš Vlasák
Bydliště: Srázná 477/16a, Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Přídavný displej - objednávky, diskuse, dotazy atd..

Příspěvek od VDC »

Proč by to nefungovalo ? Prototyp mi běhá v autě už rok a půl a už si bez toho neumím život představit. :-)
To sledování hodnot za jízdy je intuitivní. Já v podstatě nekoukám na tachometr, ale sleduju hodnoty na displeji. Teploty a i rychlost, zamykání měniče, napětí. To se všechno přehlédne jedním pohledem a protože mám displej v zorném poli, nijak mě to nerozptyluje.
http://monstersubaru.eu
https://www.instagram.com/vdc.monstersubaru/
Subaru Outback 3,0 H6 '01
Toyota Previa 4WD 2.4 ´97
Uživatelský avatar
námořník
Místopředseda klubu
Místopředseda klubu
Příspěvky: 20532
Registrován: sob zář 10, 2016 8:43 am
Jméno a příjmení: Jiří Mareš
Bydliště: Most

Re: Přídavný displej - objednávky, diskuse, dotazy atd..

Příspěvek od námořník »

Osobně nechápu, jak to outback a všichni co se na něm podíleli dokázali a skládám jim tímto velkou poklonu. Myslím že po počáteční euforii bude každý sledovat displej jen občas a jen něco a že si je z čeho vybrat je jasný. V případě problémů bude k nezaplacení.
Odesláno zmáčknutím tlačítka Odeslat
Uživatelský avatar
OZP
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 4313
Registrován: úte pro 09, 2014 3:36 pm
Jméno a příjmení: Ondřej
Bydliště: Praha

Re: Přídavný displej - objednávky, diskuse, dotazy atd..

Příspěvek od OZP »

Jeste by se mi libilo, aby displej po vypnuti klicku na par desitek vterin ukazal nejvyssi namerene hodnoty od posledniho nastartovani. Takove zhodnoceni jizdy, aby clovek napr. videl: aha, prekrocili jsme provozni teplotu oleje, je treba vymena. Behem cesty to nemas sanci sledovat, tak by to bylo takhle prima to videt pred vystoupenim.
VW Multivan T6.1 / HAWK- Impreza WRX STI MY2006 / BLOB- Impreza WRX STI MY2003 / EX-Ford Focus combi 1,6 MY2000 RIP†2016 /
V rodině též Levorg MY2017
/ OZP SUBARU Youtube
outback
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 3072
Registrován: ned pro 20, 2015 8:40 am

Re: Přídavný displej - objednávky, diskuse, dotazy atd..

Příspěvek od outback »

Aha, to by mozna nejak slo, ale kolik je maximum pro olej?
Subaru XV 2.0 Exclusive r.v.2018, facelift EyeSight CVT nonhybrid
Busík Hyundai H1
Fendt Platin 470 (ne, není to traktor)
Odpovědět

Zpět na „Modifikace a úpravy vozů“