Koupe Levorga - dotazy

Odpovědět
Uživatelský avatar
Username
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel
Příspěvky: 606
Registrován: sob lis 05, 2016 12:03 pm

Re: Koupe Levorga - dotazy

Příspěvek od Username »

už comfort má 17" kotouče. Brzdí skvěle !

SUBARU BRZ MY 2023
SUBARU FORESTER 2.0 XT comfort MY 2017
SUBARU OUTBACK MY 2022
SUBARU Impreza 2.0R 2007
SUBARU BRZ Final Edition MY 2020 ex
SUBARU LEVORG 1.6 GT-S sport MY 2018 ex
SUBARU LEVORG 1.6 GT-S MY 2016 ex
SUBARU OUTBACK 2009 2.0D ex
SUBARU OUTBACK 2008 2.0D ex
Uživatelský avatar
Mira
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 10623
Registrován: úte srp 18, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Miroslav
Bydliště: Poslední zatáčka před Vídní

Re: Koupe Levorga - dotazy

Příspěvek od Mira »

Předpokládám, že 17 kola, ne kotouče.
Forester SG XT
ex Impreza 97 s baťohem
Uživatelský avatar
hamoun
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 18906
Registrován: ned čer 12, 2011 9:16 pm
Jméno a příjmení: Petr Hanek
Bydliště: Kravaře

Re: Koupe Levorga - dotazy

Příspěvek od hamoun »

kotouce ...
samozrejme jsou tak oznacene minimalni velikosti kol a ne prumerem kozoucu ...

Odesláno přes Tapatalk
škoda superb
ex WRX 2008
Uživatelský avatar
námořník
Místopředseda klubu
Místopředseda klubu
Příspěvky: 20532
Registrován: sob zář 10, 2016 8:43 am
Jméno a příjmení: Jiří Mareš
Bydliště: Most

Re: Koupe Levorga - dotazy

Příspěvek od námořník »

Jak už jsem psal, tak bych byl pro 2018 už jenom kvůli kamerovému systému. Ono totiž parkovat u obrubníku je vždycky o uražení předního nárazníku. Myslím že ho má i Comfort.
Odesláno zmáčknutím tlačítka Odeslat
Uživatelský avatar
Username
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel
Příspěvky: 606
Registrován: sob lis 05, 2016 12:03 pm

Re: Koupe Levorga - dotazy

Příspěvek od Username »

námořník píše:Jak už jsem psal, tak bych byl pro 2018 už jenom kvůli kamerovému systému. Ono totiž parkovat u obrubníku je vždycky o uražení předního nárazníku. Myslím že ho má i Comfort.
Musím říct, že přední nárazník je u Levorgu docela vysoko. POrovnávám s Lancerem, kde pravidelně skřípu, když parkuju. Levorg je o 6cm výš, což mě překvapilo

SUBARU BRZ MY 2023
SUBARU FORESTER 2.0 XT comfort MY 2017
SUBARU OUTBACK MY 2022
SUBARU Impreza 2.0R 2007
SUBARU BRZ Final Edition MY 2020 ex
SUBARU LEVORG 1.6 GT-S sport MY 2018 ex
SUBARU LEVORG 1.6 GT-S MY 2016 ex
SUBARU OUTBACK 2009 2.0D ex
SUBARU OUTBACK 2008 2.0D ex
SubarákDejf
Uživatel fóra
Uživatel fóra
Příspěvky: 69
Registrován: stř dub 06, 2016 10:33 pm

Re: Koupe Levorga - dotazy

Příspěvek od SubarákDejf »

Pro HonzaS:

Mám čerstvě 18ku a šel bych na tvém místě do ní. Sport 2017 měl oproti Comfortu 2017 náskok, pokud vím, jenom v kůži, elektrickým křesle řidiče a navigaci. V 2018 už má elektrickou sesli i Comfort, čili zbývá jenom ta navi a kůže. Pro doplnění ale upozorním, ať se nespoléháš na navigaci přes Mirrorlink. Výběr je minimální (myslím, že dvě), jsou drahé, výsledek na displeji tristní a ještě to neskutečně padá! Kůže vypadá v autě podstatně lépe, nicméně podle mých zkušeností z dřívějšího auta má nevýhodu v tom, že v zimě víc studí a v létě víc pálí.

Naproti tomu Comfort 2018 má:
- full led světla s natáčením (velké plus),
- celkově lepší světla vpředu (blinkry ve světlometech, led mlhovky, denní svícení v rámu světel a ne mlhovkami),
- bederní opěrku u řidiče (fajn),
- dělené sedačky vzadu (velké plus),
- lepší malý displej pod čelním sklem,
- údajně zase lepší odhlučnění,
- hezčí dekorativní prvky v interiéru (méně stříbřenky),
- funkci automatické brzdy na světlech (AVH - do města příjemné),
- nějaké ty nové výztuhy pro pasivní bezpečnost.

Někdo tu psal, že už Comfort 2018 má ten rozšířený kamerový systém. To musím opravit, to je jenom ve Sportu spolu s tím kamerovým zpětným zrcátkem.

Každopádně pokud pořídíš, tak věřím, že budeš spokojený asi jako zatím každý tady. Zjistil jsem, že subaristi jsou jako sekta a už se taky dávám na víru ;-D
Subaru Levorg GT-S Comfort MY18
Uživatelský avatar
námořník
Místopředseda klubu
Místopředseda klubu
Příspěvky: 20532
Registrován: sob zář 10, 2016 8:43 am
Jméno a příjmení: Jiří Mareš
Bydliště: Most

Re: Koupe Levorga - dotazy

Příspěvek od námořník »

Škoda, myslel jsem že jsou kamery už v Comfortu.

Username - asi je vejš, ale mě se zdá že obrubníky jsou čím dál tím větší. V každým případě se snažím nedrhnout v čemž by mi ta přední kamera určitě pomohla.
Odesláno zmáčknutím tlačítka Odeslat
Uživatelský avatar
feroj
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel
Příspěvky: 386
Registrován: pon led 27, 2014 2:15 pm
Jméno a příjmení: František
Bydliště: Bratislava

Re: Koupe Levorga - dotazy

Příspěvek od feroj »

námořník píše:Škoda, myslel jsem že jsou kamery už v Comfortu.

Username - asi je vejš, ale mě se zdá že obrubníky jsou čím dál tím větší. V každým případě se snažím nedrhnout v čemž by mi ta přední kamera určitě pomohla.
myslím že aj v MY2017 EaySight mal len vo výbave SPORT(aspoň na Sk...)
Keby som kupoval teraz ... určite 2018 SPORT, ten rozdiel vo výbave je už zaujimavejší ako pri MY16,17 ešte keby sa dalo strešné okno vybrať len ako voliteľný doplnok :-) ...ale tie svetlá už mohli MATRIX, aspoň ako Astra...
PeteBiggy
Vášnivý uživatel
Vášnivý uživatel
Příspěvky: 1281
Registrován: pát úno 10, 2017 2:56 pm
Bydliště: Biggyho Beskydský Rajón
Kontaktovat uživatele:

Re: Koupe Levorga - dotazy

Příspěvek od PeteBiggy »

feroj píše: myslím že aj v MY2017 EaySight mal len vo výbave SPORT(aspoň na Sk...)
Keby som kupoval teraz ... určite 2018 SPORT, ten rozdiel vo výbave je už zaujimavejší ako pri MY16,17 ešte keby sa dalo strešné okno vybrať len ako voliteľný doplnok ...ale tie svetlá už mohli MATRIX, aspoň ako Astra...
V ČR má od 2017 Eysight i nejnižší výbava Trend. Chybí jen jeho některé funkce, zobrazování, zadní asistent...Ale Eysight jako takový tam je.
Alfa Romeo Stelvio Veloce 280/2023-MY 2022/ & Suzuki Swift 1.2/2022/ & KTM SMT limit. ed./2011/
Ex AR Stelvio B-Tech 280/2020/ & Subaru Forester 2.0 XT/2018/ & Subaru XV 2.0 MT/2016/ & spousta motorek
Subaru & Alfa Romeo by Pete Biggy!!!
Uživatelský avatar
feroj
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel
Příspěvky: 386
Registrován: pon led 27, 2014 2:15 pm
Jméno a příjmení: František
Bydliště: Bratislava

Re: Koupe Levorga - dotazy

Příspěvek od feroj »

PeteBiggy píše:
V ČR má od 2017 Eysight i nejnižší výbava Trend. Chybí jen jeho některé funkce, zobrazování, zadní asistent...Ale Eysight jako takový tam je.
škoda že to nehomologovali od začiatku predaja... adaptívny tempomat je dobrá vec, a hodili by sa aj tie kamery v späťákoch na obrubníky :-)
Uživatelský avatar
HonzaS
Uživatel fóra
Uživatel fóra
Příspěvky: 73
Registrován: pon zář 18, 2017 12:51 pm

Re: Koupe Levorga - dotazy

Příspěvek od HonzaS »

Děkuji všem za názory. Nakonec objednán, respektive rezervován Comfort MY2018 *_*=*_*

Co se týče změn o proti MY2017, tak to tu bylo již řečeno. Novinkou pak je:
-Na řetězu variátoru byla o 10% zkrácena rozteč článku řetězu ‐> menší články řetězu lépe kopírují poloměry kuželových kol a méně se po nich pohybují, což znamená menší tření, čili efektivnější průběh, redukci hlučnosti a uspokojivější jízdní výkony -> Režim 6‐ti st. man. převodovky s řazením pomocí páček pod volantem byl v důsledku lepšího rozložení převodových poměrů rozšířen o 1 stupeň, tj. na 7 stupňů.
- Změny na předním i zadním zavěšení za účelem vylepšení stability řízení a jízdního komfortu.
- Úpravy pro lepší odhlučnění vozu (v zavazadelníku, podlaha, podběhy, pevnější výztuhy ve dveřích)
Připoj se ke skupině majitelů a fanoušků Subaru Levorg na Telegramu: https://t.me/subarulevorg

Subaru Levorg
Subaru Tribeca 3.6
petinek77
Nováček
Nováček
Příspěvky: 8
Registrován: stř říj 18, 2017 8:47 pm
Bydliště: Gbely-SK

Re: Koupe Levorga - dotazy

Příspěvek od petinek77 »

Zdravím vás.
Chcem poprosiť o radu tých čo už Levorg majú.
Dnes som bol na predvádzacej jazde z Levorg MY17. Auto malo 15000 km.
Nechcem riešiť či 17 alebo 18. Ak sa rozhodnem kúpiť, tak 17, nakoľko je nanu lepšia cena.
Moja otázka je:
Od zadných kolies bolo auto hlučnejšie. Je to normál, alebo zle pneu? Je to asi jedine čo ma odrádza od kúpi. Teda ešte manželke sa Levorg nepáči, ale jazdiť budem ja tak to neriešim
Celkom to bolo rušivé.

Vyberám medzi Mazda 6 2,0 AT a FORD Mondeo 1,5 EB AT

Ďakujem za názory a rady
Uživatelský avatar
námořník
Místopředseda klubu
Místopředseda klubu
Příspěvky: 20532
Registrován: sob zář 10, 2016 8:43 am
Jméno a příjmení: Jiří Mareš
Bydliště: Most

Re: Koupe Levorga - dotazy

Příspěvek od námořník »

MY 17 by měl mít lepší odhlučnění, tak nevím jestli by mělo být něco slyšet. Hlavně si asi pod tím že auto bylo odzadu hlučnější dá představit kdoví co. Pokud jsem to pochopil správně tak kupuješ předváděčku. V tom případě bude nejlepší se svézt i v jiném Levorgu a uvidíš sám.
Odesláno zmáčknutím tlačítka Odeslat
petinek77
Nováček
Nováček
Příspěvky: 8
Registrován: stř říj 18, 2017 8:47 pm
Bydliště: Gbely-SK

Re: Koupe Levorga - dotazy

Příspěvek od petinek77 »

Ten hluk išiel určite od zadnych pneu. Vybrany mám Levorg nový. Majú ešte skladom mimo predvadzacky.
Uživatelský avatar
HonzaS
Uživatel fóra
Uživatel fóra
Příspěvky: 73
Registrován: pon zář 18, 2017 12:51 pm

Re: Koupe Levorga - dotazy

Příspěvek od HonzaS »

Vlastním MY2018 a hluk od zadních kol nepozoruji. Nebo ne nějak tak zásadní. Například o proti Civicu X nebo Mazdy 6 je Levorg tichošlápek.
Před koupí jsem testoval Levorga MY2017 a taky mi to nepřišlo nějak extrémně hlučné. Spíš naopak. Na druhou stranu, sedím spíš za volantem :-).

P.S. Mondeo jsem nezkoušel, ale Levorg o proti M6 úplně jinde. Záleží ale, co preferuješ, respektive, co od auta očekáváš, aby splňovalo. Držím palce s výběrem ,,,,| (*_^) |,,,,
petinek77 píše:Zdravím vás.
Chcem poprosiť o radu tých čo už Levorg majú.
Dnes som bol na predvádzacej jazde z Levorg MY17. Auto malo 15000 km.
Nechcem riešiť či 17 alebo 18. Ak sa rozhodnem kúpiť, tak 17, nakoľko je nanu lepšia cena.
Moja otázka je:
Od zadných kolies bolo auto hlučnejšie. Je to normál, alebo zle pneu? Je to asi jedine čo ma odrádza od kúpi. Teda ešte manželke sa Levorg nepáči, ale jazdiť budem ja tak to neriešim
Celkom to bolo rušivé.

Vyberám medzi Mazda 6 2,0 AT a FORD Mondeo 1,5 EB AT

Ďakujem za názory a rady
Připoj se ke skupině majitelů a fanoušků Subaru Levorg na Telegramu: https://t.me/subarulevorg

Subaru Levorg
Subaru Tribeca 3.6
Odpovědět

Zpět na „Levorg“