Forester 2.0 116kw vs 2.0 T 130kw

Inzeráty zakončené úspěšným prodejem/nákupem, které jejich majitel nevyžaduje smazat (prosíme o uvážlivé požadavky na smazání, pokud vlákna obsahují obecně užitečné informace). Inzeráty bez odezvy majitele starší jednoho roku.
Uživatelský avatar
alky
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 1255
Registrován: úte srp 11, 2009 12:00 am
Bydliště: býv. voj. výcvk. p. Ralsko

Re: Forester 2.0 116kw vs 2.0 T 130kw

Příspěvek od alky »

Za mě 116kW, a zejména protože se dají sehnat novější auta. Každopádně jsou to starý ojetý piksly, co se na blbě shánějí často bouchané díly (hlavně přední lampy, atp.) nebo náhradní díly (např.: lambda, vejfuk, atd,..), resp. sehnat jdou, pokud ti nevadí solit. Kdybych já kupoval, tak už ten od r.v.2008 +.
Držím palce.
Forester 2003 XT..starouš.. & Mazda CX 7 černej chrocht - alias Marabu and here comes: 2015 XT
Uživatelský avatar
Mira
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 10622
Registrován: úte srp 18, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Miroslav
Bydliště: Poslední zatáčka před Vídní

Re: Forester 2.0 116kw vs 2.0 T 130kw

Příspěvek od Mira »

alky píše:Za mě 116kW, a zejména protože se dají sehnat novější auta. Každopádně jsou to starý ojetý piksly, co se na blbě shánějí často bouchané díly (hlavně přední lampy, atp.) nebo náhradní díly (např.: lambda, vejfuk, atd,..), resp. sehnat jdou, pokud ti nevadí solit. Kdybych já kupoval, tak už ten od r.v.2008 +.
Držím palce.
Jakože SH? To je nejhorší forester všech dob.
Forester SG XT
ex Impreza 97 s baťohem
Uživatelský avatar
Čibi
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 1754
Registrován: pon lis 08, 2010 11:17 am
Jméno a příjmení: Martin Cháb
Bydliště: Českolipsko

Re: Forester 2.0 116kw vs 2.0 T 130kw

Příspěvek od Čibi »

Už nedá tolik v terénu nebo proč?
Outback 2.5 123 kw 2006
Forester 2.0 XT 130 kw 2005
Uživatelský avatar
Bekr
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel
Příspěvky: 544
Registrován: sob lis 26, 2011 9:47 pm

Re: Forester 2.0 116kw vs 2.0 T 130kw

Příspěvek od Bekr »

SG po faceliftu (tedy 116kW) sice jede o něco lépe než před ním, ale nesmíš se stydět to točit až k červenému poli. A nesmíš očekávat kdovíjak dechberoucí rozdíl. Celkové dojmy z obou aut jsem tu kdysi srovnával, ale dnes už si 1. SG-čko moc nepamatuju. Ty auta jsou si ridičsky hodně podobná. Určitě bych se neztotožnil s tvrzením, že SG po fl je ve srovnání s před fl "docela "běžný" povoz". Dokud jsme měli doma obě, čistě sériové verze s přibližně stejným nájezdem, u verze po fl mi přišlo přesnější řízení a samozřejmě živější motor, který má ale taky větší apetit a to tak o 1/2 až 1l v běžném provozu. Vyloženě žravější je při krátkých popojížďkách, naopak na dálnici při dodržení limitů žere míň. Verze před fl měla (pro mne) lepší přední sedačky a byla nejhezčí ;-). Prý měla méně tuhou kastli, ale to jsem experimentálně neoveřoval.
Verzi po fl bych hodnotil celkově jako o malinko lepší auto. Mezi pár věcí, které si mohly japončíci v rámci fl odpustit bych zařadil ty přední sedačky a elektrický plyn.
Dál bych tě chtěl vyvést z omylu. Po fl neznamená automaticky xenony. Alespoň ve Střední Evropě ne. Ve Skandinávii to může být jinak. Další mýtus ke přítomnost zadního LSD. Já ho měl zatím ve všech forestrech. Obě atmosféry ale byly dovezeny německým zastoupením. Naopak auta z Itálie ho prý vůbec nemívají. Jeho účinnost u naší verze po fl je pak výrazně vyšší než jaká byla před fl a rovněž i u současného XT (což mě na XT trochu dost s... :-( ...).
Moje doporučení je, pokud možno se svézt v tom z čeho si chceš vybírat a pak se rozhodnout podle osobních dojmů. Na papíře si můžeš napsat pro a proti, ale nemá smysl srovnávat papírový hodnoty.
Například spotřeba. Při každodenním ježdění mi každý subaru žere 10, plus mínus.
Poznámka na závěr. Efektivní způsob zvýšení výkonu ve Skandinávii je přestavba na LPG. Čepujou tam totiž čistej propan a to mi i ten před fl jel jako po fl... ;-)
Bekr
Subaru Forester 2.0X Comfort 2003
Subaru Forester 2.0X Active 2007
Subaru Forester 2.5XT Low 2008
Subaru Outback 2.5i Executive ES 2020
GSX400SH 88 & XJR1300 00 & S22 60
Uživatelský avatar
filippek
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 2310
Registrován: úte úno 15, 2011 10:52 am
Jméno a příjmení: Filip Pecka
Bydliště: Jablonecko

Re: Forester 2.0 116kw vs 2.0 T 130kw

Příspěvek od filippek »

Čibi píše:Už nedá tolik v terénu nebo proč?
Protože je hnusnej Obrázek

Odesláno z mého LG-H870S pomocí Tapatalk
Nyní: Forester SG 2,0 r.v.05 poface
Bylo: Outback 3.0R H6, r.v.06
Bylo: Forester 2,0 XT r.v.04
Uživatelský avatar
Čibi
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 1754
Registrován: pon lis 08, 2010 11:17 am
Jméno a příjmení: Martin Cháb
Bydliště: Českolipsko

Re: Forester 2.0 116kw vs 2.0 T 130kw

Příspěvek od Čibi »

No SG před faceliftem to není, to máš pravdu, ale je to vevnitř větší, ne? Když potřebuji vozit 3 děti...

Poruchový jsou nebo ne? Diesel vynechte :-)
Outback 2.5 123 kw 2006
Forester 2.0 XT 130 kw 2005
Uživatelský avatar
davidherda
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 5783
Registrován: ned led 04, 2015 2:11 pm
Jméno a příjmení: David Herda
Bydliště: podhradí Křivoklátu

Re: Forester 2.0 116kw vs 2.0 T 130kw

Příspěvek od davidherda »

Hele já i Nastička jsme přešli z SH na SG a nemůžeme si ten přechod vynachválit.

Jediné plus u SH bylo víc místa na sedačkách a vzádu, zase byl ale menší kufr.

Outback 2.5X MY16 -Modrák
BRZ 2.0 MY13-BRZo
Outback 2.0D MY12 - služebáq
Outback 2,0D MY16-Goldback -ex
XV 2,0i MY18-iXVestr -ex
Forester 2,0XTi MY02-Silvestr -ex
Forester 2,0X MY03-Modrestr -ex
Forester 2,0X MY04-Pinkrestr-ex
Forester 2,5XT MY09-Černestr-ex
Uživatelský avatar
Mira
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 10622
Registrován: úte srp 18, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Miroslav
Bydliště: Poslední zatáčka před Vídní

Re: Forester 2.0 116kw vs 2.0 T 130kw

Příspěvek od Mira »

SH je v terénu tragickej. Není to ten poctivej kus železa, není to kredenc kterej tlačíš proti větru, má to rámový okna a ve většině není ani motor, jen rachotící se kachle, který zaklepou. Prostě SH zapomenout, až SJ je zase auto.
Forester SG XT
ex Impreza 97 s baťohem
Uživatelský avatar
Subaru70
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 4010
Registrován: pát led 31, 2014 10:58 am
Bydliště: Praha

Re: Forester 2.0 116kw vs 2.0 T 130kw

Příspěvek od Subaru70 »

Za sebe můžu říct, že SH v terénu pecka,vyšší světlá výška,větší nájezdový úhly, uvnitř více místa, je líp z nej vidět. SG zase líp sedí na silnici, neboť je to takový spíš osobák než SUV, kdežto SH je spíš už SUV a tedy s náklony a pod. Náklony se pak vyřešili s modelem MY11 a to auto drželo dobře neboť už mělo zesílenou karoserii . Takže na SH nedám dopustit i přesto, že SG je subaristická klasika a to auto se neokouká nikdy...
SUBARU Forester 2,0i Comfort MY16 (SJ) Spotřeba - 8,4l
Subaru Forester 2.0D Comfort MY13 Prodáno
Subaru Forester 2,0D MY11 Prodáno
Citroen C4 Grand Picasso 1,8i
Uživatelský avatar
Čibi
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 1754
Registrován: pon lis 08, 2010 11:17 am
Jméno a příjmení: Martin Cháb
Bydliště: Českolipsko

Re: Forester 2.0 116kw vs 2.0 T 130kw

Příspěvek od Čibi »

Díky za názory, vážím si všech. Ne že by mne to teď tlačilo, ale do budoucna určitě budu řešit jaké auto. Nedávno jsem totiž byl vyzván, ať si konečně koupím pořádný auto...na to jsem kontroval, co je dnes pořádný auto...Vyzyvatel to zabalil a uznal, že se dneska z nových sere všechno.
Outback 2.5 123 kw 2006
Forester 2.0 XT 130 kw 2005
Uživatelský avatar
VDC
Předseda klubu
Předseda klubu
Příspěvky: 48964
Registrován: ned črc 26, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Tomáš Vlasák
Bydliště: Srázná 477/16a, Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Forester 2.0 116kw vs 2.0 T 130kw

Příspěvek od VDC »

SH především prd vydrží. A nejtragičtější je to po náběhu výroby, 2008, 2009. To jsou strašný sračky.
Rudolfo to nikdy nikde nepsal, ale v podstatě postupně vyměnil na tom svém SH úplně všechno. Má jedno z prvních, po náběhu výroby. A oproti SG je to i v tom terénu špatný. SH opravdu není model, který by stálo za to pořídit.
http://monstersubaru.eu
https://www.instagram.com/vdc.monstersubaru/
Subaru Outback 3,0 H6 '01
Toyota Previa 4WD 2.4 ´97
Majer
Vášnivý uživatel
Vášnivý uživatel
Příspěvky: 1048
Registrován: pon bře 18, 2013 5:08 pm
Jméno a příjmení: Robert Košař
Bydliště: Ostrava

Re: Forester 2.0 116kw vs 2.0 T 130kw

Příspěvek od Majer »

Jj Rudolfuf forest Toť odstrašující příklad... Motor, nápravy...všecko za hrozný hrachy...
Peugeot 406,Subaru Outback 2,5AT,r.v.00
Uživatelský avatar
davidherda
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 5783
Registrován: ned led 04, 2015 2:11 pm
Jméno a příjmení: David Herda
Bydliště: podhradí Křivoklátu

Re: Forester 2.0 116kw vs 2.0 T 130kw

Příspěvek od davidherda »

Subaru70 píše:Za sebe můžu říct, že SH v terénu pecka,vyšší světlá výška,větší nájezdový úhly, uvnitř více místa, je líp z nej vidět. SG zase líp sedí na silnici, neboť je to takový spíš osobák než SUV, kdežto SH je spíš už SUV a tedy s náklony a pod. Náklony se pak vyřešili s modelem MY11 a to auto drželo dobře neboť už mělo zesílenou karoserii . Takže na SH nedám dopustit i přesto, že SG je subaristická klasika a to auto se neokouká nikdy...
Měl jsi SG? Tam kde jsem s SH štrejchal v lupkovně jsem si ani neškrtl. Tam kde jsem se zapotil s 230Hp v SH, si 125Hp v SG poradilo s prstem v nose.

Za mě je SG rozhodně nejvyváženější model a je už jedno jestli před a nebo po faceliftu. To už je o preferencích.

Outback 2.5X MY16 -Modrák
BRZ 2.0 MY13-BRZo
Outback 2.0D MY12 - služebáq
Outback 2,0D MY16-Goldback -ex
XV 2,0i MY18-iXVestr -ex
Forester 2,0XTi MY02-Silvestr -ex
Forester 2,0X MY03-Modrestr -ex
Forester 2,0X MY04-Pinkrestr-ex
Forester 2,5XT MY09-Černestr-ex
Uživatelský avatar
Mira
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 10622
Registrován: úte srp 18, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Miroslav
Bydliště: Poslední zatáčka před Vídní

Re: Forester 2.0 116kw vs 2.0 T 130kw

Příspěvek od Mira »

Není terén jako terén. Na jednom srazu nám byl prezentován fungl nový SH. Troufal si na předváděcí auto dost a do něčeho (písku) se raději nepouštěl. Za ním to jezdil Doro několikrát a prst v nose sice neměl, ale zíval u toho. Přestal s tím až když sjížděl ty pískový duny. Na to s tím SH koukal hodně z dálky. A Nastička ti řekne jakej rozdíl v terénu je SH a SG. Aby s klukama mohla jet na vejlet, zahodila SH a pořídila SG, jinak by s tou plečkou jet nemohla. :-D Prostě SH je na tom kvalitativní úplně jinak. Je to auto postižený masivním šetřením úplně všude. (třeba ty první modely měly rezavý vejfuky už v salonu). Takže pokud něco koupit, tak ty poslední SG 2007. Nic lepšího pak dlouhých 7 let nebylo. A SJ jsou a dlouho budou cenově vysoko.
Forester SG XT
ex Impreza 97 s baťohem
Doro
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 4034
Registrován: ned zář 06, 2009 7:00 pm
Bydliště: Valašsko
Kontaktovat uživatele:

Re: Forester 2.0 116kw vs 2.0 T 130kw

Příspěvek od Doro »

Je velmi úsměvné, když se někdo snaží srovnat forestra po r.v. 2007 s modelem SG a starším.
V jedné větě se to dá shrnout - Forester jako takový končí řadou SG s r.v. 2007, a to další po něm je jen zoufalý pokus zařadit se do trhu SUV (SG je jen osobní kombi!!), kde "tupé stádo" už vybírá auta dle nevím čeho, bez vědomostí (které dnes asi nejsou žádané) a požadavku na životnost. SH je prachsprostý spotřebák, jako vše ostatní.
Srovnání SG a SH v térénu je ale nemožné, bo kde dojede SG, se SH nepodívá jináč, než na tažném laně a už ne beze škod... :-DDD :-DDD

Ty dnešní nové modely už sou procpané elektronikou, která zatím pomáhá, ovšem uvidíme, jak si povede po 200 tis. km náročného používání.
SG mimo ABS nemá nic z elektroniky a nezdá se, že by to tam chybělo - dobrý řidič nemá problém a dobře uřídit forestra neberu jako samozřejmost, ale jako výsadu. A v dobrých rukou se ten rozdíl ještě zvětší.
Někde sem tu dával i foto zezadu, kde je dobře vidět rozdíl forestrů - u SH prostě humus provedení....
Forester 2.0 SG Comfort 2003
Forester 2.0 SG Active 2003
Impreza combi 1,8 76kW, 1993 (zrušeno)
Odpovědět

Zpět na „Ukončené inzeráty (archiv)“