Jaký systém lpg zvolit?

Pohonné hmoty, spotřeby, alternativní paliva, čerpací stanice, kvalita, modifikace motorů, aditiva.
Odpovědět
Uživatelský avatar
VDC
Předseda klubu
Předseda klubu
Příspěvky: 48967
Registrován: ned črc 26, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Tomáš Vlasák
Bydliště: Srázná 477/16a, Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Jaký systém lpg zvolit?

Příspěvek od VDC »

Michale tak ať slouží. :-) Trošku konkretizuj tu zástavbu, co to je za výrobce. Italský typ tu máme tak nějak všichni. :-)
http://monstersubaru.eu
https://www.instagram.com/vdc.monstersubaru/
Subaru Outback 3,0 H6 '01
Toyota Previa 4WD 2.4 ´97
Bodyšek
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 1706
Registrován: pát úno 10, 2017 1:30 pm
Jméno a příjmení: Bohumil Kohout
Bydliště: Teplice nad Bečvou č.13

Re: Jaký systém lpg zvolit?

Příspěvek od Bodyšek »

yeti píše:Bodyšek: já jsem tě nechtěl naštvat Však si skoro súsed Jen jsem reagoval na to, že nikdo moc nemluví o možnosti repase vstřiků. Je to proto, že z hlediska byznysu je to pro ně nelukrativní a rizikové. Toť vše. Jsem rád za "blbej" magic. Tam vstřik stojí 500,-. Jinak já jsem nechal dát ještě jeden filtr plynné fáze - nějakej levnější. Tím by se měla šance, že se bordel dostane až do vstřikovače, snížit.
V pohode,ja se jen tak nenastvu Obrázek.Jenom se uz snazim udelat maximum pro toho naseho drobka at uz to konecne jezdi a slouzi naplno.Pisi sem sve zkusenosti a poznatky ktere jsem neznal a v zivote nevedl jak to vlastne jde delat jak to funguje a jak te vlastne kazdej dokaze ojebat!Od te doby co mam Subaru tak semnou kazdy jenom vyjebaval a vydelaval na mne a na mem aute a to me sere.Ted jsem natrefil konecne doufam na dobreho cloveka a mechose za ktereho bych uz mozna dal ruku do ohne ze tu praci dela poctive a zodpovedne a nevedel jsem ze tohle vsecko jde nejak resit a udelat.Filtr plynne faze mam taky vymenene,strikovace,repasovane,reduktor repasovany-existuje na to repasni sada.Jezdime na plyn a i na benzin,do LPG nadrze tam vstriknu to aditivum pulku toho a pak dalsi pulku do dalsi nadrze.Je super ze ten Magic ma tak levne vecy vstrikovace a i nahradni dily zrejmne budou tak levne Obrázek.Skoro sused?Odkud jsi?


Sent from my iPhone using Tapatalk
sima
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 24183
Registrován: ned bře 15, 2015 12:03 am
Jméno a příjmení: Radek- šíma
Bydliště: Valašsko

Re: Jaký systém lpg zvolit?

Příspěvek od sima »

Michal82 píše:Tak už mám také Subaru v plynu najeto zatím celkem prd ale paráda .Vše uhlazené montáž U pana HV gas v kuníně. Italský typ s pristrikem benzínu okolo 3900 otáček .
To by mě taky zajímalo,pana Huvara jsem tu několikrát chválil a doporučoval,on to tu dělal jako jeden z prvních a je dlě mě seriozní,dobře vybavená dílna a šikovné ruce,žádné bastlení.Prošel si mnoha značkami lpg,uměl oživit a udržet při životě i různé exoty,na které už nebyly díly,či děsně drahé-nerentabilní.Tak napiš co tam máš =)
Forester 2.0 SG 2002
Citroen Saxo Twist 1.1 2000
bývalá stálice:Citroen Xantia 1.8 16V LPG 98
Bodyšek
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 1706
Registrován: pát úno 10, 2017 1:30 pm
Jméno a příjmení: Bohumil Kohout
Bydliště: Teplice nad Bečvou č.13

Re: Jaký systém lpg zvolit?

Příspěvek od Bodyšek »

suubaru píše:Bodysek: ten spray pro lpg se strika pres nejaky adapter, oni maji na fotce vice druhu adapteru. Jaky je treba pro nase diry? Ten celoplastovy? A kde jsi to za 250 kupoval? Ocekaval bych, ze to muze navazat vodu a rozpustit lepkavy bordel uvnitr systemu. Dik za info.
Ano pres ten celoplastovy adapter ktery ma na sobe zavity ktere si ustrihnes jak potrebujes a zalezi podle toho jaky mas zavit v te napousteci dirce otvoru.Pak je tam ten mosazny adapter jeste ten je asi kvalitnejsi a drazssi.Ja zatim testl ten plastovy a funguje to v pohode Obrázek.Zavolal jsem do te firmy,a Pani mi rekla ze mi da cislo na Obchodaka pro nas kraj a mam to objednavat vsecko prez nej.Ze to bude levnejsi a jeste rychlejsi vyrizene.Vse mi poslali na email.Ceny.Jak objednavku tak i fakturu doklad o zaplaceni.Veskere informace.Na druhy den mi prisel balik,byl jsem velice mile prekvapeny jak rychle to bylo vyrizene.Ohledne te vody a bordelu ti moc neporadim.Je to podle toho kde tamkujes LPG a jak je kvalitni.A tohle aditivum je podle mne az to posledni ale mozna to taky neco malo pomuze a auticku a systemu to prospeje Obrázek.Mohu se klidne podivat kolik to presne stalo.


Sent from my iPhone using Tapatalk
Bodyšek
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 1706
Registrován: pát úno 10, 2017 1:30 pm
Jméno a příjmení: Bohumil Kohout
Bydliště: Teplice nad Bečvou č.13

Re: Jaký systém lpg zvolit?

Příspěvek od Bodyšek »

sima píše: To by mě taky zajímalo,pana Huvara jsem tu několikrát chválil a doporučoval,on to tu dělal jako jeden z prvních a je dlě mě seriozní,dobře vybavená dílna a šikovné ruce,žádné bastlení.Prošel si mnoha značkami lpg,uměl oživit a udržet při životě i různé exoty,na které už nebyly díly,či děsně drahé-nerentabilní.Tak napiš co tam máš
Taky by mne to celkem zajimalo co tam ma za ten system Obrázek.Pana Huvara,neznam ale klidne pokud odvadi takovou pracu jak pise te tak bych rad poznal.Ma to nejaky nazev ta jeho firma?


Sent from my iPhone using Tapatalk
sima
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 24183
Registrován: ned bře 15, 2015 12:03 am
Jméno a příjmení: Radek- šíma
Bydliště: Valašsko

Re: Jaký systém lpg zvolit?

Příspěvek od sima »

http://www.lpgauto.cz/
nebo taky tohle dělá fest dlouho Radek Vrbický,teď už působí přímo ve valmezu(viz googl)ale takových je dneska v okolí vícero.Jen mě osobně tehdy dokázal pomoci jen právě ten Dalibor Huvar a nejen mě,měl jsem starší lpg.Nehledě na to,že je pak pro něj samozřejmé namontovat dobře nové lpg.
Forester 2.0 SG 2002
Citroen Saxo Twist 1.1 2000
bývalá stálice:Citroen Xantia 1.8 16V LPG 98
Michal82
Uživatel fóra
Uživatel fóra
Příspěvky: 158
Registrován: čtv pro 31, 2015 8:33 am
Bydliště: Šilheřovice

Re: Jaký systém lpg zvolit?

Příspěvek od Michal82 »

Tak pokud se správně koukam tak je tam
AEB řídící jednotka
KME regulátor
Plnící přípojka a multiventil nádrže Tomasetto
Snad to bude stačit . Byli tak šikovný ze to umístili do prihradky k zapalovači ;-)
Uživatelský avatar
VDC
Předseda klubu
Předseda klubu
Příspěvky: 48967
Registrován: ned črc 26, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Tomáš Vlasák
Bydliště: Srázná 477/16a, Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Jaký systém lpg zvolit?

Příspěvek od VDC »

Stačit to bude, vůbec nevím, co to je za systém... :-)
http://monstersubaru.eu
https://www.instagram.com/vdc.monstersubaru/
Subaru Outback 3,0 H6 '01
Toyota Previa 4WD 2.4 ´97
Bodyšek
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 1706
Registrován: pát úno 10, 2017 1:30 pm
Jméno a příjmení: Bohumil Kohout
Bydliště: Teplice nad Bečvou č.13

Re: Jaký systém lpg zvolit?

Příspěvek od Bodyšek »

Michal82 píše:Tak pokud se správně koukam tak je tam
AEB řídící jednotka
KME regulátor
Plnící přípojka a multiventil nádrže Tomasetto
Snad to bude stačit . Byli tak šikovný ze to umístili do prihradky k zapalovači
Co to stalo ta zastavba?A v jakem modelu to mas?


Sent from my iPhone using Tapatalk
yeti
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 2972
Registrován: úte říj 26, 2010 3:20 pm

Re: Jaký systém lpg zvolit?

Příspěvek od yeti »

Bodyšek: Olomouc >B-)
Subaru Legacy wagon 2.0 R 121kW "sociál" MY06
Subaru Forester SF 90kW MY98
Bodyšek
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 1706
Registrován: pát úno 10, 2017 1:30 pm
Jméno a příjmení: Bohumil Kohout
Bydliště: Teplice nad Bečvou č.13

Re: Jaký systém lpg zvolit?

Příspěvek od Bodyšek »

sima píše:http://www.lpgauto.cz/
nebo taky tohle dělá fest dlouho Radek Vrbický,teď už působí přímo ve valmezu(viz googl)ale takových je dneska v okolí vícero.Jen mě osobně tehdy dokázal pomoci jen právě ten Dalibor Huvar a nejen mě,měl jsem starší lpg.Nehledě na to,že je pak pro něj samozřejmé namontovat dobře nové lpg.
Ted jsem snim mluvil a chtel jsem se ho zeptat akorad pouze na serizeni LPG BRC a on mi rekl ze pokud ridici jednotka neni uzamknuta tak se stim neco da delat.Jinak vymenit ridici jednotku nebo cely system.Mne to dela akorad pouze to ze kdyz se prepina plyn nebo benzin jenom ten prechod ze jde trochu citit.Ze to poskubne.Vsecko pomalu vymenene pospravovane akorad softwerove to chce odladit.Vcera jsem objednal kabel i soft na www.projekt-tech.cz co mi doporucil Predseda a podle mne to prijde zitra tak si to pokusim vyresit sam.Vsude sama ochota.Obrázek.

Interface BRC sequent 24 56 Plug & Drive (USB)


Sent from my iPhone using Tapatalk
Michal82
Uživatel fóra
Uživatel fóra
Příspěvky: 158
Registrován: čtv pro 31, 2015 8:33 am
Bydliště: Šilheřovice

Re: Jaký systém lpg zvolit?

Příspěvek od Michal82 »

Stála 24k ke to ve 2,5 127 kW SOHC .zatím max spokojenost . tak jak u vectry kterou mám 11 roků na plyn ;-)
Uživatelský avatar
vena
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 1544
Registrován: pát lis 04, 2011 9:10 am
Bydliště: železná ruda
Kontaktovat uživatele:

Re: Jaký systém lpg zvolit?

Příspěvek od vena »

Bodyšek-dlouho dělá BRC taky http://www.autogas-bartak.cz/kontakt/m363
Citroen C5 2.2Hdi 09, Subaru Outback 2.5 12
Bodyšek
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 1706
Registrován: pát úno 10, 2017 1:30 pm
Jméno a příjmení: Bohumil Kohout
Bydliště: Teplice nad Bečvou č.13

Re: Jaký systém lpg zvolit?

Příspěvek od Bodyšek »

Nevite kdy bych sosnul co nejotevrenejsi software pro svoje BRC LPG?Nejaky soft mam a nemohu se do urcitych casti dostat.Potrebuju se dostat do prepinani s lpg na benzin a zpet.


Sent from my iPhone using Tapatalk
Biggest
Nováček
Nováček
Příspěvky: 7
Registrován: stř čer 19, 2019 1:28 pm
Jméno a příjmení: Pavel Faško

Re: Jaký systém lpg zvolit?

Příspěvek od Biggest »

Na PLG jezdím skoro 20 let. Všechno 2 značky aut - OPEL a BMW. A za ty roky mám nej zkušenost se STAG (ecu + vstřikovače) + KME Gold splyňovač který bez problému nakrmí turbomotor se 180kW. Třeba BMW (M54) mělo hodně citlivou elektroniku okolo motoru a ne každý lpg systém to pobral. Stag u mě zatím vždy a všude na 1*
Nevidím jediný důvod pro to aby sem STAG nedal i do Outback 2.5i 121kW.
Ten systém máspousty výhod.
a) autoadaptace na motor - nastaví se sám podle map z BA95 - nepoznáte naprosto nijak, jestli jedete na benzín a nebo plyn
b) sami si v pohodě nastavíte od kdy se má přepnout lpg a nebo od jakých otáček chcete přívstřik benzínu ap. vážně namakaný systém - umí o mnoho víc než jen toto.
c) software na nastavení je zdarma u nich na stránkách + a kabel si u nich koupíte za pár stovek taky
d) vstřiky - "nová" generace - cca 2 roky zpět jsou spolehlivé a levné zároveň
e) splyňovač KME verze Gold - v BMW sem s ním najel 250+ tkm a byl zcela původní bez servisu, Opel Zafira 2.0 turbo 60 tkm v podběhu př. kola (bordelu víc než dost) a totéž... zastávám názor (hlavně u turbomotorů) že splyňovač musí mít kapacitu na výkon motoru + min. 50% aby to stíhal tak jak má a auto nejelo ani chvilku na chudou směs.
f) a cena je do 25 tis cca vč. 54L nádrže v toroidu.
Kapitola sama pro sebe je kvalitní servis... třeba v Hradci Králové p. Kánský je profík co umí.
Už se těším na své první [SUBARU] s plynem.
Odpovědět

Zpět na „Palivo“