Řidičské chyby a zlozvyky

Odpovědět
Uživatelský avatar
Mira
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 10623
Registrován: úte srp 18, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Miroslav
Bydliště: Poslední zatáčka před Vídní

Re: Řidičské chyby a zlozvyky

Příspěvek od Mira »

Hele, jen to správko je za litr správního poplatku. A jak je psáno - obec musí být označena dopravním značením, což bylo, na tom tě uvařej. Proč myslíte, že se třeba inkasní radary umísťují obzvlášť na tadle místa. Budou tvrdit, že to je nebezpečný místo proto, že je to pořád v obci, choděj tam lidi a není tam třeba chodník, proto je cedule tak daleko. Dokazujte, že tam za rok neprojde ani noha. Kór za 91 km/h. Já byl nebezpečnej pirát za 54.
Forester SG XT
ex Impreza 97 s baťohem
sima
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 24183
Registrován: ned bře 15, 2015 12:03 am
Jméno a příjmení: Radek- šíma
Bydliště: Valašsko

Re: Řidičské chyby a zlozvyky

Příspěvek od sima »

Hm,v tomhle případě bych osobně sklapl a byl bych ještě rád,že jsem nenarazil na sveřepého orgána.Asi jsi se choval dobře a tak domluva byla nakonec taková jaká byla,hlavu bych si z toho nedělal a už vůbec ne další jiné řešení-odvolání apod,ale tj už na každém...Nejel jsi fakt pomalu ;)nicméně taky se mě to občas stává-to říkám,jen aby si mě někdo nevyložil za nějakého falešného rychlošípáka =) :-)
Forester 2.0 SG 2002
Citroen Saxo Twist 1.1 2000
bývalá stálice:Citroen Xantia 1.8 16V LPG 98
Uživatelský avatar
OZP
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 4313
Registrován: úte pro 09, 2014 3:36 pm
Jméno a příjmení: Ondřej
Bydliště: Praha

Re: Řidičské chyby a zlozvyky

Příspěvek od OZP »

Obec je zastaveny uzemi oznaceny znackama (na poz. komunikaci). Pokud jsou tam jen znacky a neni zastaveno, podle me to obec neni.
Za 91kmh na 50 v obci bych mozna taky radsi bral body a pokutu a byl rad ze sem rad, ale za 91 mimo obec (coz je podle meho nazoru tento pripad) bych teda body a pokutu nerad dostaval a branil bych se.
Simo, z toho co pises mam trochu pocit ze jim mel Spejlik vlastne i podekovat (potom co ho k domelemu prestupku defacto vyprovokovali). [IRONIE]

A jeste OT povzdechnuti: Je to zvlastni, ze v tomhle state nejde pouzit agentu provokateru proti korupci, ale proti ridicum ano. >:-f
VW Multivan T6.1 / HAWK- Impreza WRX STI MY2006 / BLOB- Impreza WRX STI MY2003 / EX-Ford Focus combi 1,6 MY2000 RIP†2016 /
V rodině též Levorg MY2017
/ OZP SUBARU Youtube
Uživatelský avatar
spm
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 22545
Registrován: úte kvě 03, 2016 3:19 pm
Jméno a příjmení: Jan Krajdl

Re: Řidičské chyby a zlozvyky

Příspěvek od spm »

Kdysi u nějakýho případu, který se dostal až k soudu, se použilo obrácený argumentace ze strany soudu. Konkrétně někomu tenkrát v obci naměřili nějakou dost velkou rychlost a on se hájil tim, že do obce přijel po nějaké polňačce, kde označení začátku obce nebylo. Soud mu to pak zamítnul s tím, že to byla zastavěná oblast, tak měl počítat s tím, že tam je 50ka...

A ono těch provokací by se našlo, v naší obci zase posledních pár týdnů se v jednom směru značka konce obce válí ve škarpě. Divim se, že jsem tam ještě neviděl nějakýho pomahače měřit :-DDD
Subaru Outback BH 3.0 H6 Obrázek
Subaru Libero SDX Obrázek
Hyundai i20 1.2 2012 Obrázek
Volkswagen Transporter T4 Syncro 2.5TDI R5 Obrázek
Uživatelský avatar
Augi
Vášnivý uživatel
Vášnivý uživatel
Příspěvky: 963
Registrován: stř črc 27, 2016 9:52 am
Jméno a příjmení: Michal Augustýn
Bydliště: okolí Prahy

Re: Řidičské chyby a zlozvyky

Příspěvek od Augi »

spm píše:Kdysi u nějakýho případu, který se dostal až k soudu, se použilo obrácený argumentace ze strany soudu. Konkrétně někomu tenkrát v obci naměřili nějakou dost velkou rychlost a on se hájil tim, že do obce přijel po nějaké polňačce, kde označení začátku obce nebylo. Soud mu to pak zamítnul s tím, že to byla zastavěná oblast, tak měl počítat s tím, že tam je 50ka...
Tohle mu nemohlo projít, protože ne na všech cestách musí být značka začátku obce. Určitě nemusí být na účelových komunikací, u polňaček asi taky ne (z hlavy nevím).
WRX STI 2018
Outback Field 2023
a další japonský škopky

ex: WRX STi 2004, Levorg GT-S 2016
Uživatelský avatar
OZP
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 4313
Registrován: úte pro 09, 2014 3:36 pm
Jméno a příjmení: Ondřej
Bydliště: Praha

Re: Řidičské chyby a zlozvyky

Příspěvek od OZP »

spm: Ano, tenhle pripad jsem taky zaznamenal.
Augi: Presne to jsem chtel napsat!
VW Multivan T6.1 / HAWK- Impreza WRX STI MY2006 / BLOB- Impreza WRX STI MY2003 / EX-Ford Focus combi 1,6 MY2000 RIP†2016 /
V rodině též Levorg MY2017
/ OZP SUBARU Youtube
mari75
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 3400
Registrován: pon říj 31, 2016 10:47 am

Re: Řidičské chyby a zlozvyky

Příspěvek od mari75 »

Ale tady snad jde hlavně o to,že Špejlík měl za zadkem agresivně přilepený normální civilní auto. Asi těžko by se snažil v obci zrychlovat či ujíždět,označenému pol.autu. To už by bylo snad na doktora a ne na pokutu. Oni by Ti označení policajti totiž měli působit i jako prevence a taky si myslím,že u normálních lidí i tak působí.
Subaru Forester 2,0XT 03 Red dragon
Alfa Romeo 156 SW 1,9 Jtd 02 85 kw chip by Sarkan
ex AR 156 SW 1,9 Jtd 01 81 kw chip by Sarkan
ex AR 146 1,4 TS
ex Saab 9-3 2,0i kupé
ex Seat Toledo 1,9 Tdi 98
ex VW Vento 1,8i
ex Škoda 130
sima
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 24183
Registrován: ned bře 15, 2015 12:03 am
Jméno a příjmení: Radek- šíma
Bydliště: Valašsko

Re: Řidičské chyby a zlozvyky

Příspěvek od sima »

OZP píše: Simo, z toho co pises mam trochu pocit ze jim mel Spejlik vlastne i podekovat (potom co ho k domelemu prestupku defacto vyprovokovali).
To určitě ne >:( :-) Já jsem navíc přehlédl to s tou "provokací"-tlačením na zadek...Furt jsem si říkal co vás tak všechny sejří a na tom všem překvapuje a už to teda vím.
Forester 2.0 SG 2002
Citroen Saxo Twist 1.1 2000
bývalá stálice:Citroen Xantia 1.8 16V LPG 98
Uživatelský avatar
spm
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 22545
Registrován: úte kvě 03, 2016 3:19 pm
Jméno a příjmení: Jan Krajdl

Re: Řidičské chyby a zlozvyky

Příspěvek od spm »

OZP, Augi: jako já ho určitě obhajovat nechci, z těch informací bylo patrný, že to byl prostě kokot, co jel v obci jako prase a chtěl se z toho vyvléct. Ale na jednu stranu když ho smetou na tom, že tam byly baráky, takže jasných 50, tak stejně tak by se dalo předpokládat, že tam kde baráky široko daleko nejsou, se těch 90 dá předpokládat taky...
mari75 píše:Ale tady snad jde hlavně o to,že Špejlík měl za zadkem agresivně přilepený normální civilní auto. Asi těžko by se snažil v obci zrychlovat či ujíždět,označenému pol.autu. To už by bylo snad na doktora a ne na pokutu. Oni by Ti označení policajti totiž měli působit i jako prevence a taky si myslím,že u normálních lidí i tak působí.
Jn, jsem teď nedávno v jedný řiti vedoucí do kopce, kde je po celý obci 30ka, chytil za sebou policajty... jako zjistil jsem, že těch 30 s H6kou fakt jezdit nejde, ikdyž se člověk snaží... člověk přidá do toho stoupání plyn a stejně tam má 40 než na to stačí zareagovat :-DDD
Subaru Outback BH 3.0 H6 Obrázek
Subaru Libero SDX Obrázek
Hyundai i20 1.2 2012 Obrázek
Volkswagen Transporter T4 Syncro 2.5TDI R5 Obrázek
Uživatelský avatar
HonzaCZ
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 21883
Registrován: pát črc 31, 2009 12:00 am
Bydliště: Praha

Re: Řidičské chyby a zlozvyky

Příspěvek od HonzaCZ »

spm píše:Jn, jsem teď nedávno v jedný řiti vedoucí do kopce, kde je po celý obci 30ka, chytil za sebou policajty... jako zjistil jsem, že těch 30 s H6kou fakt jezdit nejde, ikdyž se člověk snaží... člověk přidá do toho stoupání plyn a stejně tam má 40 než na to stačí zareagovat
Jj, a tempomat tak nízko snad ani nejde nastavit... myslím až kolem 40-50. =)
SOLCtech
V mládí jsem býval namyšlený, nicméně dnes už jsem bez chyby!
Legacy 3.0R sedan 5AT MY2007 (BLE) Obrázek [vlákno o autě]
Outback 2.5GX 4AT/VTD MY2001 (BH9) - prodáno
Uživatelský avatar
OZP
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 4313
Registrován: úte pro 09, 2014 3:36 pm
Jméno a příjmení: Ondřej
Bydliště: Praha

Re: Řidičské chyby a zlozvyky

Příspěvek od OZP »

spm píše:OZP, Augi: jako já ho určitě obhajovat nechci, z těch informací bylo patrný, že to byl prostě kokot, co jel v obci jako prase a chtěl se z toho vyvléct. Ale na jednu stranu když ho smetou na tom, že tam byly baráky, takže jasných 50, tak stejně tak by se dalo předpokládat, že tam kde baráky široko daleko nejsou, se těch 90 dá předpokládat taky...
Presne!
Nejde o to hajit voly co jezdi prehnane rychle v intravilanu!
VW Multivan T6.1 / HAWK- Impreza WRX STI MY2006 / BLOB- Impreza WRX STI MY2003 / EX-Ford Focus combi 1,6 MY2000 RIP†2016 /
V rodině též Levorg MY2017
/ OZP SUBARU Youtube
Uživatelský avatar
spm
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 22545
Registrován: úte kvě 03, 2016 3:19 pm
Jméno a příjmení: Jan Krajdl

Re: Řidičské chyby a zlozvyky

Příspěvek od spm »

HonzaCZ píše:Jj, a tempomat tak nízko snad ani nejde nastavit... myslím až kolem 40-50.
Jj, u BE/BH je to tak, že jde nastavit asi na 40km/h (nebo možná 42, ale nějaký takový skoro 40) a pak jde udělat reset (tj. nastavit to na předchozí nastavenou rychlost) někde od 30km/h. Skoro bych si i tipl, že ze stejného důvodu, protože udržet takhle malou rychlost při výkonu toho motoru je umění :-DDD
Subaru Outback BH 3.0 H6 Obrázek
Subaru Libero SDX Obrázek
Hyundai i20 1.2 2012 Obrázek
Volkswagen Transporter T4 Syncro 2.5TDI R5 Obrázek
Uživatelský avatar
alky
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 1255
Registrován: úte srp 11, 2009 12:00 am
Bydliště: býv. voj. výcvk. p. Ralsko

Re: Řidičské chyby a zlozvyky

Příspěvek od alky »

Ohledně zipování: mě se tedy nikdy nestalo, že by mě nepustili, vždycky ten zip vyšel, a funguje to i u nás. i v LBC před zůžením u mostů. Myslím, že dneska to snad nikdo nemůže považovat za předjíždění.
Jednou jsem ho omylem rozbil já, a pak jsem pozoroval, jak kvůli mě pravý pruh zastavil= princip zpětné vlny, tak to jsem si trochu nadával.
Forester 2003 XT..starouš.. & Mazda CX 7 černej chrocht - alias Marabu and here comes: 2015 XT
Uživatelský avatar
spm
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 22545
Registrován: úte kvě 03, 2016 3:19 pm
Jméno a příjmení: Jan Krajdl

Re: Řidičské chyby a zlozvyky

Příspěvek od spm »

alky píše:Ohledně zipování: mě se tedy nikdy nestalo, že by mě nepustili, vždycky ten zip vyšel, a funguje to i u nás. i v LBC před zůžením u mostů. Myslím, že dneska to snad nikdo nemůže považovat za předjíždění.
Jednou jsem ho omylem rozbil já, a pak jsem pozoroval, jak kvůli mě pravý pruh zastavil= princip zpětné vlny, tak to jsem si trochu nadával.
Jak kde a jak s čim. Přišlo mi, že proti běžným autum na pouštění budí nevoli buď staré malé škopky (se Swiftem byl problém pravidelně) nebo naopak zase macho auta (kolega s BMW taky ze zipování nebyl nadšen). A pak záleží na umístění - viz třeba ta Spořilovská, kterou jsem tu už někde popisoval, kde ty auta stojí kolonu v levém pruhu už od dálnice, vcelku smysluplně, protože ten pravý pruh před zúžením zase odbočuje ještě jinam, takže se neblokuje ten nájezd, ale já když jsem se připojil z boční ulice, kde už ta kolona v levém pruhu stála a dojel na konec zúžení, tak jsem byl za vraha.
Subaru Outback BH 3.0 H6 Obrázek
Subaru Libero SDX Obrázek
Hyundai i20 1.2 2012 Obrázek
Volkswagen Transporter T4 Syncro 2.5TDI R5 Obrázek
suubaru
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 1985
Registrován: čtv zář 08, 2011 2:19 pm

Re: Řidičské chyby a zlozvyky

Příspěvek od suubaru »

alky píše:Ohledně zipování: ...Myslím, že dneska to snad nikdo nemůže považovat za předjíždění.
ono to nedovolené předjíždění dost často je. Nulový respekt značky Zákaz předjíždění, která bývá pár desítek metrů před samotným trychtýřem. Koho se zeptám, tak nechápe, proč tam ta značka je.
IMPREZA 2,0i cvt sport MY18 naše dvanácté subaru :-)
LEGACY kombi BPE H6 5AT MY2008 letní auto
Outback 2019 BS exec cvt 2,5i
93, RXL, LR series
Odpovědět

Zpět na „Řízení, ježdění“