Životnost subaru motorů...

Většina našich vozů má konstrukčně stejné motory. Proto i řešení potíží je možné řešit společně
Odpovědět
Uživatelský avatar
spm
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 22542
Registrován: úte kvě 03, 2016 3:19 pm
Jméno a příjmení: Jan Krajdl

Re: Životnost subaru motorů...

Příspěvek od spm »

dethroned píše:
ta neochota je pravda, ale docela se to teď mění u subaru, děláme pro ně stejně současné věci, jako pro ostatní automobilky.
No, jenom aby to bylo k lepšímu. Jestli moderní budoucnost jsou přeposilovaný turbotříválce bez jízdních vlastností, tak bych si radši vystačil se starýma chybama :-DDD
Subaru Outback BH 3.0 H6 Obrázek
Subaru Libero SDX Obrázek
Hyundai i20 1.2 2012 Obrázek
Volkswagen Transporter T4 Syncro 2.5TDI R5 Obrázek
Uživatelský avatar
dethroned
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 2236
Registrován: pon čer 07, 2010 6:09 pm
Bydliště: Brno

Re: Životnost subaru motorů...

Příspěvek od dethroned »

Neříkám, že je to k lepšímu. To ukáže čas. Ale marketing je tvrdý, a např. evropské značky umí prodat i úplné provary. Byl to přece technologický break through, i když se to rozpadlo po 20 000km.
Outback 2.5 BS9 CVT MY18 129kW
ex - Outback 2.5 BI-Fuel BP9 4AT MY09 127kW LPG BRC
Obrázek
ex - Legacy 2.0R Wagon BP5 5MT MY07 121kW
Obrázek
ex - Legacy 2.0i Wagon BP5 5MT MY04 101kW LPG PRINS
Obrázek
Libas
Nováček
Nováček
Příspěvky: 15
Registrován: úte zář 01, 2009 12:25 pm
Bydliště: Vysočina
Kontaktovat uživatele:

Re: Životnost subaru motorů...

Příspěvek od Libas »

dethroned píše:Ale marketing je tvrdý, a např. evropské značky umí prodat i úplné provary.
Naprostý souhlas, sice to moc nechápu, jak je to možné, ale to je fuk :-D
Uživatelský avatar
VDC
Předseda klubu
Předseda klubu
Příspěvky: 48960
Registrován: ned črc 26, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Tomáš Vlasák
Bydliště: Srázná 477/16a, Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Životnost subaru motorů...

Příspěvek od VDC »

Já chápu jak je to možný, protože marketing je mocný. Běžný spotřebitel, který si kupuje to, čeho je na silnici nejvíc, slyší na to, že je to moderní, skvělý, vychytaný, bezvadně to jede, nic to nežere atd. Záměrně nekonkretizuji, protože je to v každé zemi trošku jinak a platí to zcela všude. Vidím to naprosto jasně u své ségry se švagrem, kteří jsou automobiloví konzumenti a když jim prodejce řekne, že 1,4 t bude u toho auta lepší, než 1,8 atmo, například, tak bez přemýšlení přistoupí na jeho slova. Zdůrazňuji bez přemýšlení. A takhle se zachová podle mě valná většina lidí, kteří jdou koukat na i30, Ceed, Rapid, Fabia a podobné povozy.
http://monstersubaru.eu
https://www.instagram.com/vdc.monstersubaru/
Subaru Outback 3,0 H6 '01
Toyota Previa 4WD 2.4 ´97
sima
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 24183
Registrován: ned bře 15, 2015 12:03 am
Jméno a příjmení: Radek- šíma
Bydliště: Valašsko

Re: Životnost subaru motorů...

Příspěvek od sima »

Absolutní souhlas,všichni si dneska ty litrové(1-1,2 obsah) turba neskutečně pochvalují,jak to skvěle jede(jo jet to umí),jak je to výtečné.Lidi hodně věří tomu,co je jim naservírováno-jo marketing je silný =)Já bych spíš přidal ještě to slůvko-konzumní-silně konzumnní přístup ovládá svět čím dál víc,spíš už ovládl,ono to jde ruku v ruce spolu.
Já se těm lidem nedivím,je to tak nastaveno,co se týče aut,za přijatelné peníze moc na výběr už není,osekává se to čím dál víc,jen menšina přemýšlí jinak a má na to sílu či vůbec zájem odolávat "trendům".
Nakonec ony ty auta cosik vydrží a brzy se vymění,kdo na to má,proč by to řešil jinak(osobně u mě to neplatí).
Forester 2.0 SG 2002
Citroen Saxo Twist 1.1 2000
bývalá stálice:Citroen Xantia 1.8 16V LPG 98
newli
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 2389
Registrován: stř kvě 25, 2011 11:36 pm

Re: Životnost subaru motorů...

Příspěvek od newli »

Evidentne mam nejakou divnou skupinu kamaradu! Vetsina je nasrana jako ja, ze za rozumny peniz normalni auto neporidis. Tedy ne vsichni chteji atmosfericky sestivalec o objemu 3.0, ale nikdo nechce male preplnovane motory.
Prodáno: BMW 340i xDrive Touring, ZF automat, LCI (7/2015)
Největší ostuda značky subaru: Subaru Legacy 2.0D, MT, MY08-09 ... první motor umřel v 64.000 km, druhý po 3.000 km a třetí vykázal znaky smrtelnosti po 35.000 km
Prodáno: Saab 9-3 2.8T Turbo X SportCombi (2008)
Prodáno: Subaru Impreza STI, Type R, MY98
outback
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 3072
Registrován: ned pro 20, 2015 8:40 am

Re: Životnost subaru motorů...

Příspěvek od outback »

Hele vono to opravdu skvěle jede, měl jsem v ruce ledacos z půjčoven i odjinud, a je to fakt fajn...taková Ibiza 1.2 TSI FR, případně Leon 1.4 TSI chodí velice pěkně, ale co bude za rok, za dva, za tři...tak daleko běžný spotřebitel nedohlédne...lidi řeší kupní cenu a spotřebu a ne TCO....to ani nikdo neví co je. A nedělete si iluze, že je Subaru lepší než koncern...v době kdy Subaru dělalo nesmrtelný auta dělal koncern nesmrtelné motory 1.9 TDI 66 a 110 koní...a v době kdy byly největší průšvihy s TSI prodávalo Subaru úžasný Boxer Diesel obdobné životnosti...bohužel.
Subaru XV 2.0 Exclusive r.v.2018, facelift EyeSight CVT nonhybrid
Busík Hyundai H1
Fendt Platin 470 (ne, není to traktor)
newli
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 2389
Registrován: stř kvě 25, 2011 11:36 pm

Re: Životnost subaru motorů...

Příspěvek od newli »

Leona 1.4 TSi jsem osobne ridil (melo teda DSG) a nijak zvlast me to nenadchlo. Ale pravda je, ze me ani nenadchl sestivalec pentastar (tusim 3.2 nebo 3.6?) ve fiatu freemont. Automat to dost zabil. Ale majitel je nadmiru spojojeny a o to jde - kazdemu dle jeho gusta (*_^) |,,,,
Prodáno: BMW 340i xDrive Touring, ZF automat, LCI (7/2015)
Největší ostuda značky subaru: Subaru Legacy 2.0D, MT, MY08-09 ... první motor umřel v 64.000 km, druhý po 3.000 km a třetí vykázal znaky smrtelnosti po 35.000 km
Prodáno: Saab 9-3 2.8T Turbo X SportCombi (2008)
Prodáno: Subaru Impreza STI, Type R, MY98
Uživatelský avatar
HonzaCZ
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 21883
Registrován: pát črc 31, 2009 12:00 am
Bydliště: Praha

Re: Životnost subaru motorů...

Příspěvek od HonzaCZ »

Nojo, tak ono se stačí svízt. Prostě 1.4T pojede líp než 1.8 N/A. Má lepší pružnost a líp táhne v nižších otáčkách. Co byste chtěli po lidech, co si do teď kupovali dýzly. :) Samozřejmě nemluvím o životnosti.
SOLCtech
V mládí jsem býval namyšlený, nicméně dnes už jsem bez chyby!
Legacy 3.0R sedan 5AT MY2007 (BLE) Obrázek [vlákno o autě]
Outback 2.5GX 4AT/VTD MY2001 (BH9) - prodáno
Uživatelský avatar
spm
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 22542
Registrován: úte kvě 03, 2016 3:19 pm
Jméno a příjmení: Jan Krajdl

Re: Životnost subaru motorů...

Příspěvek od spm »

HonzaCZ píše:Co byste chtěli po lidech, co si do teď kupovali dýzly.
Nevim, aby se naučili kvedlat s tim klackem mezi sedačkama, když už si to nekoupili v automatu? :-DDD Ale tohle je dost často i problém dýzlů, které tak táhnou odspoda... Zvlášť po městě se mi každou chvíli stává, že mi tam nějaký idiot relativně natěsno najede, jede úplně krokem a když za ním prakticky skoro až zastavím, tak najednou mohutně vystřelí vpřed. Podezřívám je, že to asi nedělají naschvál, jenom jim nikdo nevysvětlil, že ani s naftou se nemůžou rozjíždět na pětku :-DDD Jinak mi to připomíná jedno z těch videí jednoho českého auto webu, nevím už kterého... porovnávali STI s RSovou Octavií. Tak aby Octavie taky jednou něco vyhrála, tak udělali test, které auto se rychlejš rozjede, když se tam při 40km/h narve šestka a dá se plnej kotel <:-<
Subaru Outback BH 3.0 H6 Obrázek
Subaru Libero SDX Obrázek
Hyundai i20 1.2 2012 Obrázek
Volkswagen Transporter T4 Syncro 2.5TDI R5 Obrázek
Uživatelský avatar
HonzaCZ
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 21883
Registrován: pát črc 31, 2009 12:00 am
Bydliště: Praha

Re: Životnost subaru motorů...

Příspěvek od HonzaCZ »

Tomu, co popisuješ, se říká dýzlové přískoky. To vídám v Praze poměrně často. :)
SOLCtech
V mládí jsem býval namyšlený, nicméně dnes už jsem bez chyby!
Legacy 3.0R sedan 5AT MY2007 (BLE) Obrázek [vlákno o autě]
Outback 2.5GX 4AT/VTD MY2001 (BH9) - prodáno
Uživatelský avatar
spm
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 22542
Registrován: úte kvě 03, 2016 3:19 pm
Jméno a příjmení: Jan Krajdl

Re: Životnost subaru motorů...

Příspěvek od spm »

HonzaCZ píše:Tomu, co popisuješ, se říká dýzlové přískoky. To vídám v Praze poměrně často.
Jako zase fakt je, že některé ty naftové převodovky jsou zpřevodované úplně na palici... a kolikrát naprosto nelogicky. Mám něco najeto v té O2 1.9 TDI 77kW co má žena a pak ve VW Caddy, kde byl motor se stejnými čísly, takže počítám, že úplně stejný. Ale převodovka v obou autech úplně jiná. Zatímco v té Octavii ty rychlosti padají taknějak bych řekl normálně, tak u toho Caddyho jedničku a dvojku musel navrhovat fakt nějaký krokot... Jednička je úplně brutálně rychlá a naproti tomu dvojka je posazená ještě o dost dál než u O2. Má to dva důsledky - jednak je vysloveně za trest tím popojíždět po městě, protože člověk si v té malé rychlosti může vybrat, jestli tam dá za 1 a rozbije si zpomalením hlavu o čelní sklo nebo dvojku a upálí spojku, aby to to auto rozjelo bez chcípnutí motoru (v životě mi žádný auto nechcíplo tolikrát, co tohle...) A druhý, že když se s tím chce člověk nějak rychleji rozjet, tak se ta jednička musí vytočit až kdoví kam, aby to na dvojce mělo nějaké normální otáčky, při kterých to jede... Nicméně u většiny lidí si stejně myslím, že to není podobně debilní návrh převodovky, ale to, že oni tu jedničku tam ani nezařadí :-DDD
Subaru Outback BH 3.0 H6 Obrázek
Subaru Libero SDX Obrázek
Hyundai i20 1.2 2012 Obrázek
Volkswagen Transporter T4 Syncro 2.5TDI R5 Obrázek
Uživatelský avatar
adavid555
Uživatel fóra
Uživatel fóra
Příspěvky: 237
Registrován: sob zář 26, 2009 8:11 pm
Jméno a příjmení: David
Bydliště: Karviná
Kontaktovat uživatele:

Re: Životnost subaru motorů...

Příspěvek od adavid555 »

Jo tak s tou převodovkou souhlasím. V práci máme superba v kombíku s 1.6 tdi motorem. Trojku musí člověk řadit od 2500 ot. nahoru, při řazení pod 2500 nebo pod 2000 ot. trojku auto moc nepobírá . Motor na tu hmotnost auta je oničem.




Odesláno z XRN2
passat b5.5 V6
Uživatelský avatar
VDC
Předseda klubu
Předseda klubu
Příspěvky: 48960
Registrován: ned črc 26, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Tomáš Vlasák
Bydliště: Srázná 477/16a, Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Životnost subaru motorů...

Příspěvek od VDC »

Máte pravdu, že většina lidí ty auta spotřebovává a nepočítají s tím, že by si je nechali dlouho. Opět si vzpomenu na svojí ségru, která teď jezdí v Daewoo Orlando, teda vlastně von je to Chevrolet... :-D
Nic proti němu, to auto funguje skvěle a mě se celkem líbí. Má ho myslím 4 roky, no prostě doplacenej leasing a najeto má okolo 50 000, takže nic. Jezdí s ním 90% času po Plzni. A tuhle povídala, že si koupí nový auto.... Tak jsem konstatoval, že je magor...
http://monstersubaru.eu
https://www.instagram.com/vdc.monstersubaru/
Subaru Outback 3,0 H6 '01
Toyota Previa 4WD 2.4 ´97
Uživatelský avatar
spm
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 22542
Registrován: úte kvě 03, 2016 3:19 pm
Jméno a příjmení: Jan Krajdl

Re: Životnost subaru motorů...

Příspěvek od spm »

a to ty firemni operacni leasingy jsou dneska casto treba na dva roky... mi prijde, ze za tu chvili si clovek na to auto ani nezvykne. ikdyz teda v pripade tehlech beznych aut si neni moc zvykat na co :-DDD

Odesláno z mého SM-G930F pomocí Tapatalk
Subaru Outback BH 3.0 H6 Obrázek
Subaru Libero SDX Obrázek
Hyundai i20 1.2 2012 Obrázek
Volkswagen Transporter T4 Syncro 2.5TDI R5 Obrázek
Odpovědět

Zpět na „Motor“