emveho zkušenosti s Levorgem

Diskuse o vozidlech jednotlivých členů fóra na jednom místě.
Odpovědět
Uživatelský avatar
Kolben
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 5404
Registrován: pon bře 26, 2012 2:06 pm
Jméno a příjmení: Honza
Bydliště: Holýšov

Re: emveho zkušenosti s Levorgem

Příspěvek od Kolben »

Bez urážky koncern ma krásný Design. Ale ne u VW.


Sent from my iPhone using Tapatalk
Outback 2.5i Sport Lineartronic 2017
Outback H6
Slepice ´18
---
Subaru Justy 1.2 4WD (MY95)
Forester XT Sport 2017 (MY18)
WRX STI Sport 2016
Forester XT 2014 - Executive
Legacy Combi 2.0D Sport - 2012
https://www.spritmonitor.de/de/user/kolbic.html
Uživatelský avatar
spm
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 22548
Registrován: úte kvě 03, 2016 3:19 pm
Jméno a příjmení: Jan Krajdl

Re: emveho zkušenosti s Levorgem

Příspěvek od spm »

emve píše:spm: Ty si pleteš první generace Haldexu, které byly v trojkovém Golfu, s pátou generací, která je v sedmičkovém.
Tak to poslední hrabání na štěrku jsem třeba viděl u úplně novýho superba... Ten údajně hnusnej OTB 01 s VTD se na tom samém místě a povrchu chová úplně diametrálně jinak.
Subaru Outback BH 3.0 H6 Obrázek
Subaru Libero SDX Obrázek
Hyundai i20 1.2 2012 Obrázek
Volkswagen Transporter T4 Syncro 2.5TDI R5 Obrázek
newli
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 2389
Registrován: stř kvě 25, 2011 11:36 pm

Re: emveho zkušenosti s Levorgem

Příspěvek od newli »

VDC: budes se divit, ale ja mezi takove jedince patrim. Je mi (skoro) uplne jedno, jak auto vypada - dulezite jsou pro me jizdni vlastnosti a interier. Na auto totiz nekoukam z venku, ale zevnitr a vozim se s nim. Jiste se ale najdou auta, ktera bych pro jejich exterier odmitl - treba takovy sang young je fakt osklivej :-)
Prodáno: BMW 340i xDrive Touring, ZF automat, LCI (7/2015)
Největší ostuda značky subaru: Subaru Legacy 2.0D, MT, MY08-09 ... první motor umřel v 64.000 km, druhý po 3.000 km a třetí vykázal znaky smrtelnosti po 35.000 km
Prodáno: Saab 9-3 2.8T Turbo X SportCombi (2008)
Prodáno: Subaru Impreza STI, Type R, MY98
Uživatelský avatar
VDC
Předseda klubu
Předseda klubu
Příspěvky: 48967
Registrován: ned črc 26, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Tomáš Vlasák
Bydliště: Srázná 477/16a, Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: emveho zkušenosti s Levorgem

Příspěvek od VDC »

Jasně, každý to máme jinak. :-) Já mám vlastně divný vkus, protože se mi Outback 2 líbí víc, než Outback 3. To je pro mě taková modelka v pohorkách. A z toho celkem plyne, že se mi nemůže líbit strohý německý design kozernu.
Je samozřejmě nejdůležitější, že jsi spokojen a přeju ti to. :-)
http://monstersubaru.eu
https://www.instagram.com/vdc.monstersubaru/
Subaru Outback 3,0 H6 '01
Toyota Previa 4WD 2.4 ´97
newli
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 2389
Registrován: stř kvě 25, 2011 11:36 pm

Re: emveho zkušenosti s Levorgem

Příspěvek od newli »

Tak spokojenej nejsem, protoze ted uz nikdo nevyrabi auto, ktere by splnovalo me pozadavky :-( Tak se jen modlim, at muj ropak jeste par let vydrzi.
Prodáno: BMW 340i xDrive Touring, ZF automat, LCI (7/2015)
Největší ostuda značky subaru: Subaru Legacy 2.0D, MT, MY08-09 ... první motor umřel v 64.000 km, druhý po 3.000 km a třetí vykázal znaky smrtelnosti po 35.000 km
Prodáno: Saab 9-3 2.8T Turbo X SportCombi (2008)
Prodáno: Subaru Impreza STI, Type R, MY98
emve
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 1585
Registrován: čtv dub 07, 2011 9:57 pm

Re: emveho zkušenosti s Levorgem

Příspěvek od emve »

Je docela vtipné, jak vlákno ožilo po přidání zkušeností s VW. Levorg je asi méně zajímavé téma na SFC. :-D

Já taky VW nepovažuju za designový vrchol. Nicméně Golf 7 je po Golfu 5 z mého pohledu další povedená generace tohoto modelu (na rozdíl od Golfu 6), interiér je z mého pohledu super (orientovaný na řidiče, přehledný a funkční), v rámci této cenové relace.

Newli, nebreč. Zajímavých aut je spousta. Jen dnes stojí nesmysl. Takové 340i můžeš mít sedan/kombi, zadokolku/AWD, manuál/automat, civilní standardní verzi/m-performance power and sound kit, jen si vybrat... A jezdí fakt skvěle.
ex MY2015 Subaru WRX STI
ex MY2006 Mitsubishi Lancer Evolution VIII
ex MY2000 Subaru Impreza GT
ex MY2001 Impreza WRX RS
Uživatelský avatar
námořník
Místopředseda klubu
Místopředseda klubu
Příspěvky: 20532
Registrován: sob zář 10, 2016 8:43 am
Jméno a příjmení: Jiří Mareš
Bydliště: Most

Re: emveho zkušenosti s Levorgem

Příspěvek od námořník »

Já měl před Levorgem Scouta a hrabat se mi fakt nepovedlo. To že se lépe cítil na dálnici než na klikaté silnici byl důvod ho vyměnit. Každýmu se líbí něco jiného. Spousta lidí se řídí podle nějakejch klišé, i Phone, BMW a ani jedno neumí ovládat. Machrujou jakej maj sporťák a ani neví jaký maj gumy.
Dobrejch aut je určitě spousta, ne každej si je může dovolit.
Odesláno zmáčknutím tlačítka Odeslat
shulhoff
Nováček
Nováček
Příspěvky: 49
Registrován: úte pro 01, 2009 1:17 pm
Jméno a příjmení: Tomáš Beran

Re: emveho zkušenosti s Levorgem

Příspěvek od shulhoff »

Snad se nebudete na mě zlobit, že vám do toho tady vstupuju, ale jak to tak čtu (a tenhle klub mám moc rád, tak sleduju pravidelně), tak mi to nějak nedá.. :-)

Troufnu si tvrdit, že je to především o peněžence vs. ostatní životní priority. Žádné současné běžné komerční auto není (pro nás v Evropě) tak drahé, abychom si ho nemohli dovolit. Navíc máme úvěry, leasingy, operáky, odpočty atd. atd..
Já osobně jsem udělal právě onu chybu, že jsem pořád šetřil a šetřil a 10 let kupoval (vždy do jisté míry)l kompromisní auta. Z nějakého divného pocitu, že právě to co chci, si nemůžu dovolit.
Měl jsem Legacy sedan MT 2.0R 06, Imprezu kombi AT 2.0R 06, Legacy kombi AT 2.0R 07, Legacy sedan AT 3.0R 08, pak 325i xDrive AT kombi 09, Fabii 1 Kombi 1.2 MT HTP, Polo GTI DSG 13, Hondu CR-V 2.2 D AT 13 (nebo jak se to jmenuje), Ibizu 1.4 TSI DSG kombi 14, Forestera XT 15. Všechna ta auta byla skvělá, SKVĚLÁ! A přesto mě srdíčko nejvíc pořád táhlo k šestiválcovému benzínu. Chtěl jsem opět Subaru, ale 3.6 už moc nebyla, nehledě na to, že Outback se mi tehdy nelíbil. No, a tak došlo na lámání chleba - jsem ochoten leccos obětovat, pustit chlup a jít do 340i xDrive AT nebo zase udělat kompromis? Ne! Tak mladej už nejsem. Někdo to tady už zmínil, ale je to nejlepší dailycar za normální peníze. A ne, není to dokonalé auto. Ale dá se koupit kolem milionu bez daně NOVÉ!!! Takže je to jen a pouze o těch životních prioritách.
A ještě si dovolím poznámku ke koncernu. Nejsme tady přece malé děti, abychom si honili trička skrz nějakou značku. Miluju Subaru.. Ale Golf R, Leon CUPRA, RS3 jsou sakra kruciš dobrá auta a minimálně respekt zaslouží..
Takže každému co jeho jest! Mír.. >B-)
Uživatelský avatar
VDC
Předseda klubu
Předseda klubu
Příspěvky: 48967
Registrován: ned črc 26, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Tomáš Vlasák
Bydliště: Srázná 477/16a, Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: emveho zkušenosti s Levorgem

Příspěvek od VDC »

Shulhoffe napsal jsi to moc hezky. :-)
Ano máš pravdu, dneska není špatných aut. Dobrá jsou vlastně všechna auta. :-) Stejně jako jsou krásné téměř všechny ženy a dobrá všechna piva. záleží jen na úhlu pohledu. :-) Žijeme ve skvělé době... :-D
Jasně že mír, je to jen taková akademická diskuse. Emve to kvůli našim blbým kecům asi prodávat nebude, když je s tím spokojen. ;-D
http://monstersubaru.eu
https://www.instagram.com/vdc.monstersubaru/
Subaru Outback 3,0 H6 '01
Toyota Previa 4WD 2.4 ´97
alman
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel
Příspěvky: 336
Registrován: stř bře 09, 2011 8:51 pm
Jméno a příjmení: Ales Novák
Bydliště: u Kladna

Re: emveho zkušenosti s Levorgem

Příspěvek od alman »

Díky, že jste vzpomněli Ssangyong. Jeden tady u nás jezdí. Nějaké SUV, co se krásně kymácí v zatáčkách, jako lodˇ na rozbouřeném moři. Vždycky pozoruju to baroko vyvedené v plechu s úžasem.

Golf je asi dobré auto, ale když vidím na silnici nějaký se začerněnými okny, tak čekám, co se bude dít. Radši se připravuji preventivně na náhlé brždění. No a k těmto lidem patřit nechci, takže si ho asi nikdy nekoupím.

Ono je taky otázka, jestli si lze nějak užívat jízdu. Podle mě to jde čím dál hůř. Okresky jsou tady v okolí rozmlácené a zaplněné. Kde se dříve dalo jet 80 do ostřejší zatáčky, aby si člověk užil aspoň trochu bočního zrychlení, tak většinou někoho dojedu a pak se projíždí 60... Na D1 jsem nedávno měl pocit, že míjím 200 km kamionů v pravém pruhu. Motorka je o hubu, rodiče bydlí v Uherském Hradušti, tak mám zprávy z první ruky, co se zase stalo v Buchlovských kopcích.
Subaru Outback 2.5i MY16
spotreby.cz
emve
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 1585
Registrován: čtv dub 07, 2011 9:57 pm

Re: emveho zkušenosti s Levorgem

Příspěvek od emve »

To jsou imho zase zbytečné nářky. Doma v Beskydech mám několik tras, kde se dá krásně projet (okresky okolo Bystřičky a následně navázat Dušnou a případně Tesák/Troják) a je celkem minimální provoz, baví mě Soláň, ačkoliv tam už bývá větší provoz, jak Karlovice v posledních letech ožily. No a v okolí Prahy minimálně Karlštejn a okolí. Všude se dá najít něco. Pro cestování z Prahy na Moravu je mimo D1 možno využít trasu přes Hradec, která je díky okreskám zábavnější, ale chce to mít koně (200+) na proplétání provozem. S hot-hatchem ideál.
ex MY2015 Subaru WRX STI
ex MY2006 Mitsubishi Lancer Evolution VIII
ex MY2000 Subaru Impreza GT
ex MY2001 Impreza WRX RS
Uživatelský avatar
martas
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 2713
Registrován: sob lis 06, 2010 9:22 am
Jméno a příjmení: Martin Staněk
Bydliště: Most,Jílové u Děčína,

Re: emveho zkušenosti s Levorgem

Příspěvek od martas »

Podle Meho,jeste to neni tak hrozne s temi projizdkami.U nas v Severnich Cechach je toho jeste myslim dost =) Myslim,ze OZP muze potvrdit ;-D
Martas
Subaru Outback 2.5 - MY 2002 - ex
Subaru Forestr 2.0D - MY 2010 - ex
Subaru Impreza Sport 2.0 - MY 2008 - ex
Subaru Impreza WRX STI 2.5 - MY 2011 - 12,8l
Subaru Forestr 2.0 XT - MY 2016 - 11,4l
Uživatelský avatar
davidherda
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 5783
Registrován: ned led 04, 2015 2:11 pm
Jméno a příjmení: David Herda
Bydliště: podhradí Křivoklátu

Re: emveho zkušenosti s Levorgem

Příspěvek od davidherda »

VDC píše: Emve to kvůli našim blbým kecům asi prodávat nebude, když je s tím spokojen.
Myslíš? Mám přitvrdit :-D ;o)(o;

Outback 2.5X MY16 -Modrák
BRZ 2.0 MY13-BRZo
Outback 2.0D MY12 - služebáq
Outback 2,0D MY16-Goldback -ex
XV 2,0i MY18-iXVestr -ex
Forester 2,0XTi MY02-Silvestr -ex
Forester 2,0X MY03-Modrestr -ex
Forester 2,0X MY04-Pinkrestr-ex
Forester 2,5XT MY09-Černestr-ex
Uživatelský avatar
martas
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 2713
Registrován: sob lis 06, 2010 9:22 am
Jméno a příjmení: Martin Staněk
Bydliště: Most,Jílové u Děčína,

Re: emveho zkušenosti s Levorgem

Příspěvek od martas »

davidherda píše:
Myslíš? Mám přitvrdit
:-DDD :-DDD
Martas
Subaru Outback 2.5 - MY 2002 - ex
Subaru Forestr 2.0D - MY 2010 - ex
Subaru Impreza Sport 2.0 - MY 2008 - ex
Subaru Impreza WRX STI 2.5 - MY 2011 - 12,8l
Subaru Forestr 2.0 XT - MY 2016 - 11,4l
emve
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 1585
Registrován: čtv dub 07, 2011 9:57 pm

Re: emveho zkušenosti s Levorgem

Příspěvek od emve »

Dnes první svezení v Levorgu Sport MY18. Řekl bych, že je to konečně dotažené auto, bez absurdit jako LED potkávací světla s halogenovým dálkovým přísvitem a halogenovým denním svícením. V MY18 tedy konečně Bi-LED a denní svícení účkama ve světlech. Uvnitř drobné změny dekoru, nová grafika horního informačního displeje, který umí nově zobrazovat obraz z přední kamery v nárazníku (pro parkování) a zpětné zrcátko, které umí zobrazovat obraz ze zadní kamery (pro pokud máte plný kufr, nebo 3 pasažéry vzadu), celkem zajímavé řešení.

Poměrně dost technických změn:
- motor: tvar sacích a chladících kanálů, dno pístů, ojnice, odlehčená řemenice, úprava turba (menší zpětný tlak a redukce tvorby pevných částic), vyšší tlak palivového čerpadla, nové vstřikovače, vylepšená ECU pro lepší vícefázový vstřik, účinnější chladič
- převodovka - zvětšen rozsah převodových poměrů, v manuálním režimu nově 7 stupňů
- podvozek - prodloužený chod tlumičů, změna tuhosti pružin (oproti MY17)
- odhlučnění - vylepšeno v několika místech, silnější skla ve dveřích

Jízdní dojmy MY16/MY17/MY18 - kromě očividných změn dle prvního odstavce nic zásadního. Podvozkově je stále nejlepší MY16, které za podvozek všude chválili. MY17 je citelně méně komfortní a MY18 jen o trochu lepší. Ale jinak stále příjemné auto na pohodovou jízdu, teď o něco dotaženější celkově.
ex MY2015 Subaru WRX STI
ex MY2006 Mitsubishi Lancer Evolution VIII
ex MY2000 Subaru Impreza GT
ex MY2001 Impreza WRX RS
Odpovědět

Zpět na „Vozidla členů SFC“