letní pneu

Jaké nejvhodnější pneumatiky na léto, na zimu, do terénu ? Jaké nejvhodnější ET disků ? Jaké jsou nejlepší řetězy ? To vyřešíme v této sekci
Odpovědět
sima
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 24183
Registrován: ned bře 15, 2015 12:03 am
Jméno a příjmení: Radek- šíma
Bydliště: Valašsko

Re: letní pneu

Příspěvek od sima »

Rade-mám právě ty vrány s GD-přesný rozměr je ale 195/65 15.Bohužel pro nás lepší rozměr nedělají.Včil jsem si schoval kopyta pneu od 205/70/15,kdybych chtěl někdy zkusit pneu co tu někteří používají celoročně:
http://www.pneusoukup.cz/pneumatiky/oso ... 05-70-r15/
Má je Jára 50,předseda na nějakém autě taky,nebo měl,když tak optat se jich,ale je to furt jen celoročka no,je to na zváženou.
Taky mlsně zahlížím na ty SJ4...
Spm a teď si vem tu logiku u forejse:Maximálka udáváná dle výrobce je 180 km/hod.Index pneu min.!požadovaný H 8() :-D tj 210 km/hod.Nejen že je nesmysl H,ale i menší T,na forejse by stačilo na chlup přesně S-180km/hod.Tady už je to hodně přestřelené,požadovat o dvě třídy větší rychlostní index.Klidně bych tam dal i S.Kdyby nááááhodou něco,tak na stk to mám pořešené a navíc tam jezdím v zimě na zimácích(tam jak známo jde snížit index rychlosti nálepkou,možná jen o třídu,nevím,to jsem nikdy nezjišťoval,ale jde to)
V případě kolize s aktivistou od pojišťovny bych se toho vůbec nebál,je to prostě kravina.
Mimochodem včera jsem nuceně zkusil Rikeny v kapku svahu,na trávě a pneu drží,ani si nehrábly.Zas to má výhodu,že by snad měly být přeci jen pevnější,občas nějaký ten šutr,louku,lesní cestu by měli teoreticky zvládnout s větším bezpečím.I nakonec dle těch indexů-hmotností a rychlostní,pneu by měla být pevnější,to jsem teda zvědav :-) Taky nemusím tolik řešit včasné přezutí,výhody to má,možná si je i nechám...
Forester 2.0 SG 2002
Citroen Saxo Twist 1.1 2000
bývalá stálice:Citroen Xantia 1.8 16V LPG 98
Uživatelský avatar
HonzaCZ
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 21883
Registrován: pát črc 31, 2009 12:00 am
Bydliště: Praha

Re: letní pneu

Příspěvek od HonzaCZ »

spm píše:By mě zajímalo, kde berou ty rychlostní indexy, co se píšou do techničáku... Schválně jsem se podíval do svého a mám tam index V. Přitom v tom samém techničáku mám max. rychlost 210km/h. Nějak teda ani nechápu, proč tam má být V, když to auto nemůže jet víc, než co by stačilo na H.
Každý auto jede rychleji, než má napsáno. Tak pokud ty pneu mají garanci funkce do nějaké rychlosti, je potřeba dát takové, aby to fakt pokrylo možnosti auta. Já taky mám v TP index W (= 270 km/h), přesto, že auto má nejvyšší rychlost 237. A pneu mám stejně Y (= 300), protože v tom daném rozměru a požadavku zatížení s nižším indexem nedělají. :)
SOLCtech
V mládí jsem býval namyšlený, nicméně dnes už jsem bez chyby!
Legacy 3.0R sedan 5AT MY2007 (BLE) Obrázek [vlákno o autě]
Outback 2.5GX 4AT/VTD MY2001 (BH9) - prodáno
Uživatelský avatar
RadekN
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 2412
Registrován: stř úno 22, 2017 9:05 am
Jméno a příjmení: Radek Novák
Bydliště: Krupka u Teplic

Re: letní pneu

Příspěvek od RadekN »

Já teď pořídil na léto pneu s indexem Q, tedy max 160km/h. Místo M+S mají nějaké POR, tak si raději někam vylepím tu samolepku, abych náhodou nezapomněl, že nemůžu víc jak 160 <:-< <:-<

Ale přiznám se, že jsem žil v tom, že rychlostní indexy jsou podle abecedy. V techničáku H, na pneu Q ... Tak paráda, to jsou pneu rychlostně předimenzivané. A ono ejhle.
sima
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 24183
Registrován: ned bře 15, 2015 12:03 am
Jméno a příjmení: Radek- šíma
Bydliště: Valašsko

Re: letní pneu

Příspěvek od sima »

Honzo jo,ale o dvě třídy naddimenzované,tady se stala někde chyba.Radku jaké jsi si pořídil pneu?
Forester 2.0 SG 2002
Citroen Saxo Twist 1.1 2000
bývalá stálice:Citroen Xantia 1.8 16V LPG 98
Uživatelský avatar
spm
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 22544
Registrován: úte kvě 03, 2016 3:19 pm
Jméno a příjmení: Jan Krajdl

Re: letní pneu

Příspěvek od spm »

Mno, nevim, když nepočítám zkreslující ručičku, tak reálně mi spíš přišlo, že to bude mít co dělat s těma 210. Ale zase jsem neměl dostatek prostoru ten test dotáhnout do konce; ono v Evropě při tom zkoušení taky furt někde překáží nějaký německý křápy ;-D ale nevim, z tolerance, že to pojede o něco víc, než má v papírech, bych zase stejně čekal, že ta guma taky najednou nevybouchne, když se o 1km/h překročí její index. Každopádně škoda, že to nejde tou nálepkou řešit i u letních - bych si vesele nalepil i ze zadu na auto 210 v červenym kroužku a koupil klidně Hčko :-DDD
Subaru Outback BH 3.0 H6 Obrázek
Subaru Libero SDX Obrázek
Hyundai i20 1.2 2012 Obrázek
Volkswagen Transporter T4 Syncro 2.5TDI R5 Obrázek
Uživatelský avatar
RadekN
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 2412
Registrován: stř úno 22, 2017 9:05 am
Jméno a příjmení: Radek Novák
Bydliště: Krupka u Teplic

Re: letní pneu

Příspěvek od RadekN »

Simo toto https://www.dropbox.com/s/2cz4oy33vej9w ... 2.jpg?dl=0. Nejzubatější neprotektor v tom našem rozměru. Teď už jen čekají kola na zlatý komax a bude se testovat.
Uživatelský avatar
HonzaCZ
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 21883
Registrován: pát črc 31, 2009 12:00 am
Bydliště: Praha

Re: letní pneu

Příspěvek od HonzaCZ »

sima: No tak co? Když nedělaj, tak nedělaj. :)

spm: Mluvím samozřejmě o reálný rychlosti. Nevím, kolik má napsáno BH H6, ale 2.5 mělo 198 a jel jsem s ním 205 GPS / 225 tacho. A končila rovinka. ;) S Legem jsem jel zatím jenom 230 tacho, ale nebyl prostor... :) Samozřejmě, když přesáhneš o 1 km/h tak nevybouchne, ale prostě jednou je normovaná na nějaký parametry, který z toho označení vyplývají, tak proč to dráždit jejich přesahováním. Jako kvalitní pneu nejsou nejlevnější, ale prostě je to jedná z mála věcí, na který se fakt nevyplatí šetřit. Kór když člověk třeba jezdí trochu ostřeji.
SOLCtech
V mládí jsem býval namyšlený, nicméně dnes už jsem bez chyby!
Legacy 3.0R sedan 5AT MY2007 (BLE) Obrázek [vlákno o autě]
Outback 2.5GX 4AT/VTD MY2001 (BH9) - prodáno
Uživatelský avatar
spm
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 22544
Registrován: úte kvě 03, 2016 3:19 pm
Jméno a příjmení: Jan Krajdl

Re: letní pneu

Příspěvek od spm »

BH H6 má v papírech 210. Reálně jsem na GPS viděl zatím 198. Asi by to ještě lezlo, ale už se tomu moc nechtělo... (a taky mi to možná škrtí nefunkční bypass tlumiče výfuku :-DDD). O kvalitu gum se nepřu, jenom si nejsem jistej, jestli má nějakou velkou cenu tam dávat větší rychlostní index, když to auto nejspíš nikdy v životě se přes těch 210 nedostane. Nebo jinak - cokoliv s indexem pod 190 bych na tohle nenamontoval, protože to je rychlost, kterou tohle auto přešvihne docela hodně jednoduše a rychle. Stejně tak kdybych měl něco rychlejšího/výkonnějšího, co snadno poleze rychlostí výš, tak bych tam nedal gumy s nižším indexem, než co to může jezdit (třeba z toho na půl hodiny půjčeného Porsche 911 Turbo na té ne zas tak dlouhé runwayi v Příbrami jsem ze stání vytřískal 262 km/h :-D). Ale s konkrétní zkušeností u tohohle auta mi přijde, že na to, aby to šlo přes těch 210, pokud se to přes ně vůbec dostane, tak se musí držet plyn na podlaze dost dlouho a dost dlouho vzdálenost to trápit, než to tam doleze... což si nemyslím, že bych kdy chtěl tomuhle autu udělat :-)
Subaru Outback BH 3.0 H6 Obrázek
Subaru Libero SDX Obrázek
Hyundai i20 1.2 2012 Obrázek
Volkswagen Transporter T4 Syncro 2.5TDI R5 Obrázek
sima
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 24183
Registrován: ned bře 15, 2015 12:03 am
Jméno a příjmení: Radek- šíma
Bydliště: Valašsko

Re: letní pneu

Příspěvek od sima »

HonzaCZ píše: sima : No tak co? Když nedělaj, tak nedělaj.

[.
Jsi mě nepochopil,nejde o to,že nedělají,oni je dělají,sám mám pneu v H.Jen se tím zbytečně 2x tak vysokým indexem ještě více zúží už tak omezený výběr,v tomto rozměru určitě.Ale sere pes na tohle,jde mě o to,že je to opravdu dost debilně a nelogicky zapsáno v TP.Index H?Na forejse s atmo dvoulitrem o max.rychosti(dle TP) 180km/hod?Nějak přeskočili index T-190km/hod.U xantie jsem měl H,tamje to jasné,tam byla maximálka nad 190...Ale tu jsou rezervy jak u dostihových koní :-D
Radku-jooo maxiss,zrovna včera jsme je vzpomínali se Šamanem,měl nějaké taky,ani jsem nevěděl,že dělají i protektory.To jsou brutální drápy :-) (*_^) |,,,,
Forester 2.0 SG 2002
Citroen Saxo Twist 1.1 2000
bývalá stálice:Citroen Xantia 1.8 16V LPG 98
Uživatelský avatar
HonzaCZ
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 21883
Registrován: pát črc 31, 2009 12:00 am
Bydliště: Praha

Re: letní pneu

Příspěvek od HonzaCZ »

sima píše:Jsi mě nepochopil...
Jo, nepochopil. Jsem myslel ten můj konkrétní případ. ;)
SOLCtech
V mládí jsem býval namyšlený, nicméně dnes už jsem bez chyby!
Legacy 3.0R sedan 5AT MY2007 (BLE) Obrázek [vlákno o autě]
Outback 2.5GX 4AT/VTD MY2001 (BH9) - prodáno
Uživatelský avatar
RadekN
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 2412
Registrován: stř úno 22, 2017 9:05 am
Jméno a příjmení: Radek Novák
Bydliště: Krupka u Teplic

Re: letní pneu

Příspěvek od RadekN »

Simo, právě že to není protektor, ale regulérní nová pneu. Což je v tomhle rozměru s takovým vzorkem snad jediná guma, co se dá sehnat.
sima
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 24183
Registrován: ned bře 15, 2015 12:03 am
Jméno a příjmení: Radek- šíma
Bydliště: Valašsko

Re: letní pneu

Příspěvek od sima »

Jo já četl protektor a ne Neprotektor :-) Právěže jak jsem psal,mám Maxiss za výrobce nových pneu,ne protektorů,takže to platí =)
Forester 2.0 SG 2002
Citroen Saxo Twist 1.1 2000
bývalá stálice:Citroen Xantia 1.8 16V LPG 98
Uživatelský avatar
VDC
Předseda klubu
Předseda klubu
Příspěvky: 48960
Registrován: ned črc 26, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Tomáš Vlasák
Bydliště: Srázná 477/16a, Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: letní pneu

Příspěvek od VDC »

RadekN píše: https://www.dropbox.com/s/2cz4oy33vej9w ... 2.jpg?dl=0. Nejzubatější neprotektor v tom našem rozměru.
Ty jo Radku, to už je zubatý jak MT pneu. To jsem zvědav, jak se to bude chovat. Budou hodně hlučný a jen tak na jízdu kolem komína. Ty kostky jsou hodně veliký.
http://monstersubaru.eu
https://www.instagram.com/vdc.monstersubaru/
Subaru Outback 3,0 H6 '01
Toyota Previa 4WD 2.4 ´97
Uživatelský avatar
RadekN
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 2412
Registrován: stř úno 22, 2017 9:05 am
Jméno a příjmení: Radek Novák
Bydliště: Krupka u Teplic

Re: letní pneu

Příspěvek od RadekN »

VDC píše:
Ty jo Radku, to už je zubatý jak MT pneu. To jsem zvědav, jak se to bude chovat. Budou hodně hlučný a jen tak na jízdu kolem komína. Ty kostky jsou hodně veliký.
Na živo to není až takový brutus a považoval bych to spíš buď za hodně ostrou AT nebo jemnější MT. Výška vzorku je 15mm u nové. Názory ze zahraničních fór jsou vesměs pozitivní a to nejen na hlučnost, ale i na chofání na asfaltu, tak jsem na ně moc zvědav.

Jinak ano, mám to vesměs na ježdění kolem komína. Jet na nich po ose do Srbska by asi nebylo to pravé ořechové :).
Přílohy
2017-06-21 09.38.202.jpg
Uživatelský avatar
VDC
Předseda klubu
Předseda klubu
Příspěvky: 48960
Registrován: ned črc 26, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Tomáš Vlasák
Bydliště: Srázná 477/16a, Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: letní pneu

Příspěvek od VDC »

No jsem zvědav na reálné poznatky z provozu...
http://monstersubaru.eu
https://www.instagram.com/vdc.monstersubaru/
Subaru Outback 3,0 H6 '01
Toyota Previa 4WD 2.4 ´97
Odpovědět

Zpět na „Pneumatiky, Disky, Řetězy“