Radary a podobné zákeřnosti

Odpovědět
Uživatelský avatar
HonzaCZ
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 21883
Registrován: pát črc 31, 2009 12:00 am
Bydliště: Praha

Re: Kdo nebo co vám nadzvedlo mandle?

Příspěvek od HonzaCZ »

Tomáš1002 píše:Ještěže ty rychlostní limity máme! Vždyť bez nich by nebylo .možné pravidelné omílání stokrát omletých argumentů, tříbení již dokonale vytříbených názorů a opevňování tvrdým betonem dávno opevněných pravd. Dnes bude hic, pozor na mozkové cévky a jezděte inteligentně-)
Jo, argumenty je třeba opakovat, názory tříbit a pravdy opevňovat. Jen v jediném ses spletl, pokud to bylo (i) na mě. Já si z toho žádné vrásky ani stres nedělám. To, že to napíšu je právě jenom vytříbení těch názorů, mohl bych zmáčknout po napsaní "cancel". Pro mě je přínos to napsat, stejně, jako když někomu vysvětluju něco technickýho - člověk si rovná myšlenky. Může se stát, že při tom narazí na nové otázky a "díry" v těch svých názorech, či znalostech. A náležitě je podle toho může pak upravit nebo zacelit. ;)
davidherda píše:Honzo nepovažuji to za zaplacení morálního dluhu, ale třikrát jsem napsal že beru následky a je to tak. Poruším pravidla vyatavuji se riziku pokuty.

Pravidla beru jako nástroj k usměrnění davu. Jestli chceš aby to tu vypadalo jako v Kocourkově MajlJePán tak já tedy ne!
Já taky beru následky. Ale jenom následky, když něco opravdu spáchám. Když mě změřej, jak jedu v poledne kolem základky obklopený dětmi 80, tak klidně pokutu zaplatím, to je opravdu nebezpečný a budu za to tlouct hlavou do zdi ještě mnohem dřív, než nějaká blbá pokuta přijde. Ono se to ale nestane. Ale když pojedu v noci po 3proudový spojce v Praze 130 (stejnej rozdíl +50 km/h), nikde ani živáčka, tak to už smysl nedává. A pokuta může přijít tak jako tak, se stejným trestem, přitom zcela vůbec proporcionálně neodpovídá spáchanému přestupku. Ale jo, jak jsem psal, když myslíš, že systém je takhle nastaven správně, tak prosím. :)

Neříkám, že nemají být žádná pravidla, to zase prrr. A s MajkJePan na mě nechoď. To je normální kokot.
davidherda píše:Jinak v tom co jsi napsal se můj názor shoduje, jenom si nemyslím že je na to dnešní společnost připravená.
Ať už kažením výchovy dětí které nemusí dodržovat žádná pravidla slušného chování, nebo právě neúměrným postihům za různý trestní čin či přestupek. Muselo by se začít z bodu 0, což asi není tak úplně jednoduché pokud je du 11 000 000 oveček nebo kolik.
Jo, děti, to je na dlouhý diskuze. Co děti, hlavně jejich rodiče. Tam to všechno začíná. Jen malý příklad - dítě má špatný známky. Co bys řekl? Asi se blbě učí, rodiče se mu málo věnují, neučí se s ním, sami to neumí, protože se blbě učili. A kdo za to může? Samozřejmě, že učitelka. Přeci moje dokonalé dítě není blbý, ta učitelka ho to špatně učí. A co si z toho to dítě vezme za ponaučení? Je to jeho chyba? Ne. Vždycky všechno je chyba ostatních. Tak tenhle materiál je dneska úplně běžný a mám to z první ruky. To je ten přístup rodičů, moje děti jsou nejdokonalejší a dám jim to pořádně najevo. Pak rostou rozmazlený, namyšlený, arogantní fracci, co si ničeho nevážej, protože maj od malička všechno. Pak to dopadá, jak to dopadá.
SOLCtech
V mládí jsem býval namyšlený, nicméně dnes už jsem bez chyby!
Legacy 3.0R sedan 5AT MY2007 (BLE) Obrázek [vlákno o autě]
Outback 2.5GX 4AT/VTD MY2001 (BH9) - prodáno
sima
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 24183
Registrován: ned bře 15, 2015 12:03 am
Jméno a příjmení: Radek- šíma
Bydliště: Valašsko

Re: Kdo nebo co vám nadzvedlo mandle?

Příspěvek od sima »

Tomáš1002 píše:Ještěže ty rychlostní limity máme! Vždyť bez nich by nebylo .možné pravidelné omílání stokrát omletých argumentů, tříbení již dokonale vytříbených názorů a opevňování tvrdým betonem dávno opevněných pravd. Dnes bude hic, pozor na mozkové cévky a jezděte inteligentně-)
Tak i ten můj důvod reakce na Honzu byl jiný,já se tu nevypisoval,protože bych se rád četl,či se nudil,ale některé situace,či náhledy na věc jaksi nejdou popsat dvěmy slovy.A je pravda,že když člověk apriori neprudí proti druhému názoru,ale přijme či snaží se pochopit jeho slova,úhel pohledu,tím se vždy rozšíří i jeho povědomí,mysl,širé toť obzory :-) Tohle platí vždy a ve všem,ale ne všichni to dokážou a kolemjdoucí divák to pak ještě bere jako přenici,hádku.
No rozhodně mě to nervy netrhá,to si snad ani nikdo zde nemyslí,to bych tu už dávno nebyl,vždyť tu jen plkáme,nic víc.
Forester 2.0 SG 2002
Citroen Saxo Twist 1.1 2000
bývalá stálice:Citroen Xantia 1.8 16V LPG 98
Uživatelský avatar
HonzaCZ
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 21883
Registrován: pát črc 31, 2009 12:00 am
Bydliště: Praha

Re: Kdo nebo co vám nadzvedlo mandle?

Příspěvek od HonzaCZ »

sima: Souhlas :)
SOLCtech
V mládí jsem býval namyšlený, nicméně dnes už jsem bez chyby!
Legacy 3.0R sedan 5AT MY2007 (BLE) Obrázek [vlákno o autě]
Outback 2.5GX 4AT/VTD MY2001 (BH9) - prodáno
Uživatelský avatar
davidherda
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 5783
Registrován: ned led 04, 2015 2:11 pm
Jméno a příjmení: David Herda
Bydliště: podhradí Křivoklátu

Re: Kdo nebo co vám nadzvedlo mandle?

Příspěvek od davidherda »

HonzaCZ píše: sima : Souhlas
Tak tak *_*=*_*

Outback 2.5X MY16 -Modrák
BRZ 2.0 MY13-BRZo
Outback 2.0D MY12 - služebáq
Outback 2,0D MY16-Goldback -ex
XV 2,0i MY18-iXVestr -ex
Forester 2,0XTi MY02-Silvestr -ex
Forester 2,0X MY03-Modrestr -ex
Forester 2,0X MY04-Pinkrestr-ex
Forester 2,5XT MY09-Černestr-ex
sima
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 24183
Registrován: ned bře 15, 2015 12:03 am
Jméno a příjmení: Radek- šíma
Bydliště: Valašsko

Re: Kdo nebo co vám nadzvedlo mandle?

Příspěvek od sima »

To je dobře,že to tak taky berete,takže kdeže jsme to skončili? ;-D
Forester 2.0 SG 2002
Citroen Saxo Twist 1.1 2000
bývalá stálice:Citroen Xantia 1.8 16V LPG 98
Uživatelský avatar
Mira
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 10622
Registrován: úte srp 18, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Miroslav
Bydliště: Poslední zatáčka před Vídní

Re: Kdo nebo co vám nadzvedlo mandle?

Příspěvek od Mira »

sima píše:To je dobře,že to tak taky berete,takže kdeže jsme to skončili?
Že sem o 5-ti kilo chudší. ;-D Holt si tento měsíc 2x nedám pečený žebra. Budu zdravější.
Forester SG XT
ex Impreza 97 s baťohem
sima
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 24183
Registrován: ned bře 15, 2015 12:03 am
Jméno a příjmení: Radek- šíma
Bydliště: Valašsko

Re: Kdo nebo co vám nadzvedlo mandle?

Příspěvek od sima »

:-D No vidíš to,na všem zlém je něco dobré [IRONIE] Ale ty žebra bych ti teda přál víc =)
Forester 2.0 SG 2002
Citroen Saxo Twist 1.1 2000
bývalá stálice:Citroen Xantia 1.8 16V LPG 98
Uživatelský avatar
Šaman
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 3038
Registrován: úte zář 08, 2009 10:26 pm
Bydliště: Kateřinice

Re: Kdo nebo co vám nadzvedlo mandle?

Příspěvek od Šaman »

Tak vám pjekně děkuju, džentlmeni. Tyma plkama o pečených žebrech ste mňe fakt luksusně nadzvedli mandle, víte? A KOMU TÍM PROSPĚJETE? DRUHÉ STRANĚ? :-DDD
Subaru Forester 2.0X MT SocialEdition z roku 2005 (Lesník) + Honda Vision - Soptík + SsangYong Tivoli 4wd (Ssasanka) no a Obluda (cétéem Scroll xpert 2020)
Uživatelský avatar
Mira
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 10622
Registrován: úte srp 18, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Miroslav
Bydliště: Poslední zatáčka před Vídní

Re: Kdo nebo co vám nadzvedlo mandle?

Příspěvek od Mira »

Jen ještě ohledně stacionárů. Tak jsem vygůglil, že Židlochovice natvrdo počítají ve svém rozpočtu s 30 mega jen za pokuty, jinak budou jako město v minusu. Takže prostě montujou kamery na na místa, kde si jen říkaj o prachy. Tzn. provozujou i radary v Rajhradě a Holasicích - cituji :
"Zařízení je v Holasicích umístěno tak, že kamera sleduje úsek mezi přechodem pro chodce a značkou povolující rychlost 70 kilometrů za hodinu, mezi nimiž je vzdálenost asi 50 metrů. Průměrný řidič dodržující dopravní předpisy jede obcí padesátkou, a pokud přes přechod nikdo nejde, hned za ním, ale ještě před značkou 70 km/h, automaticky šlápne na pedál a zrychlí. A právě v tom okamžiku je zachycen kamerou a pokuta ho nemine.

Kamera je tak umístěna z hlediska strážníků na ideálním místě. Řidiči to ale vidí jinak. ?

Více zde https://www.novinky.cz/vase-zpravy/jiho ... obce-.html

Prostě to by člověk blil.
Forester SG XT
ex Impreza 97 s baťohem
Uživatelský avatar
kiti
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 3387
Registrován: pát kvě 18, 2012 7:12 pm
Jméno a příjmení: Květoš
Bydliště: Brno-venkov

Re: Kdo nebo co vám nadzvedlo mandle?

Příspěvek od kiti »

Miro ale pořád dokola zvracet nejde. To bys uhynul
Forester 2,5 XT 2010 manuál
KarlosOB
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel
Příspěvky: 321
Registrován: ned úno 28, 2016 10:10 am
Jméno a příjmení: Karel
Bydliště: Bílovice n. Sv.

Re: Kdo nebo co vám nadzvedlo mandle?

Příspěvek od KarlosOB »

Ano tohle je prasárna. Také jsme se zde chytli (a to řídila žena, která je opatrná). Bylo to za 700. Rychlost 58,3 km/hod.
Subaru WRX STI 2017
Subaru Outback 2,5 CVT 2014
Uživatelský avatar
ybrcek
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 5315
Registrován: sob lis 12, 2016 8:54 pm
Jméno a příjmení: Martin Vetyška
Bydliště: Půlpánov u Štatlu
Kontaktovat uživatele:

Re: Kdo nebo co vám nadzvedlo mandle?

Příspěvek od ybrcek »

já už tama nejezdím vubec to same jsou Rosice tam maj taky radar na uplně "správným " místě a je to významná položka příjmu obecního rozpočtu
tam je teda ještě pikanterie že starosta je těžké komunista >>:-@@
AUDI quattro A6 Avant 2,7V6 TDI
ex Tribeca 3,6 H6
ex Forester 2,5 XT SG9
ex VeCe GTS 1,9CDTI
ex VeBe CC 2,5V6
ex Kadett GSi 2,0i
ex Škoda 100
ex Škoda 110R

http://www.drkteam.cz/team_member/martin-vetyska/
KTM 950 SuperEnduroR
sima
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 24183
Registrován: ned bře 15, 2015 12:03 am
Jméno a příjmení: Radek- šíma
Bydliště: Valašsko

Re: Kdo nebo co vám nadzvedlo mandle?

Příspěvek od sima »

KarlosOB píše:Ano tohle je prasárna. Také jsme se zde chytli (a to řídila žena, která je opatrná). Bylo to za 700. Rychlost 58,3 km/hod.
Takhle umístěné radary jsou opravdu hajzlovina,zlodějna,to nemá s bezpečností nic společného a že jich je a přibude,doufejme,že si na tom zas bude chtít nějaký politik udělat kariéru a protlačí v tomto změnu.Až bude veřejné mínění hodně nasráno,věřím,že si na tom někdo či "něco" bude chtít udělat body-myslím ty politické,budou volby,ideální čas,aspoň tuhle debatu začít a když ne tak potom.Netahám zde politiku,nechci,opravdu ne,ale kolikrát se takhle už něco vyřešilo,nebo také ještě víc "zpaskvilo" =)
Forester 2.0 SG 2002
Citroen Saxo Twist 1.1 2000
bývalá stálice:Citroen Xantia 1.8 16V LPG 98
Uživatelský avatar
Mira
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 10622
Registrován: úte srp 18, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Miroslav
Bydliště: Poslední zatáčka před Vídní

Re: Kdo nebo co vám nadzvedlo mandle?

Příspěvek od Mira »

ybrcek píše:já už tama nejezdím vubec to same jsou Rosice tam maj taky radar na uplně "správným " místě a je to významná položka příjmu obecního rozpočtu
tam je teda ještě pikanterie že starosta je těžké komunista
No taky už tam mají ty radary tři. Nic neděláš, jen z někoho neustále stahuješ kůži. To komunisti umí dokonale.
Forester SG XT
ex Impreza 97 s baťohem
Uživatelský avatar
dethroned
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 2236
Registrován: pon čer 07, 2010 6:09 pm
Bydliště: Brno

Re: Kdo nebo co vám nadzvedlo mandle?

Příspěvek od dethroned »

tak zrovna v rosicích mě přijde umístěn správně. dva přechody, kontinuální úsek 50km/h, zastávky autobusu, prostě ulice. žádná past jak v židlochovicích. stejně je tam takovový provoz, že se tam ani 50 jet nedá.
Outback 2.5 BS9 CVT MY18 129kW
ex - Outback 2.5 BI-Fuel BP9 4AT MY09 127kW LPG BRC
Obrázek
ex - Legacy 2.0R Wagon BP5 5MT MY07 121kW
Obrázek
ex - Legacy 2.0i Wagon BP5 5MT MY04 101kW LPG PRINS
Obrázek
Odpovědět

Zpět na „Řízení, ježdění“